Σελ. 377 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 357367372375376377378379382387 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.641-5.655 από 5855
  1. #5641
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Άσχετο με το θέμα αλλά για την αξιοπιστία με τις ασφαλιστικές. Σε αυτοκίνητο που μου έβαλε ο άλλος μέσα στο παγούρι του νερού για το παρμπρίζ αντί για σαπούνι υγρά φρένων και μετά άρχισε να φεύγει το χρώμα ο μόνος τρόπος να αποζημιωθώ ήταν να δηλώσω κακόβουλες πράξεις.
    Αφού κάλεσα το 100 και είπα ότι το βρήκα έτσι. Ο μηχανικός δεν το παραδεχόταν και το κακό είναι ότι δεν είχα πάρει και απόδειξη. Ευτυχώς η ασφαλιστική με κάλυψε για ολική βαφή χωρίς πολλά πολλά.
    Εγώ ήθελα να τα πληρώσει εκείνος αλλά θα έμπλεκα μου είπε ο ασφαλιστής. Ασφαλιστική τότε η Εθνική φουλ πακέτο. Μικτή κτλ.

  2. #5642
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως για αυτο στο μηνα επανω ταλαιπωριας, κοροιδιας και ειρωνικοτητας, η εταιρεια ειπε το αναλαμβανουμε εμεις και το φτιαχνουμε σε συνεργαζομενο εξωτερικο φαναρτζη να βγει φθηνοτερα και καλυπτουμε εμεις το κοστος.
    Εγώ αν έβλεπα τέτοια συμπεριφορά από δημόσια υπηρεσία θα τους έλεγα ότι θα υποβάλλω αίτημα να αριθμό πρωτοκόλλου και απαντήστε όλα αυτά που μου λέτε γραπτώς. Πάντως μόνο και μόνο για αυτά εγώ θα τους έτρεχα με την νομική προστασία της ασφαλιστικής κι ας έκαναν και 18 χρόνια, θα τα πληρωναν όλα με τόκο.

  3. #5643
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Τώρα όσον αφορά το θέμα της αξίας, δεν ασφαλίζεται ως εμπορική αξία, αλλά ως αντικειμενική αξία. Κοινώς βλέπεις την τιμή ζώνης από το εκκαθαριστικό ΕΝΦΙΑ όπου αναφέρει την τιμή ζώνης. Με βάση αυτό ασφαλίζεις την αξία του σπιτιού, οπότε προφανώς πάλι χαμένος βγαίνεις (από την άποψη πως εμπορικά το σπίτι σου αξίζει παραπάνω) αλλά τουλάχιστον θα πάρεις κάποια χρήματα αν χτύπα ξύλο συμβεί κάτι...
    Στην περιοχή μας οι αντικειμενικές αξίες είναι πολύ μεγαλύτερες από τις εμπορικές στις οικοδομές και πολύ-πολύ μεγαλύτερες στα οικόπεδα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αν έβλεπα τέτοια συμπεριφορά από δημόσια υπηρεσία θα τους έλεγα ότι θα υποβάλλω αίτημα να αριθμό πρωτοκόλλου και απαντήστε όλα αυτά που μου λέτε γραπτώς. Πάντως μόνο και μόνο για αυτά εγώ θα τους έτρεχα με την νομική προστασία της ασφαλιστικής κι ας έκαναν και 18 χρόνια, θα τα πληρωναν όλα με τόκο.
    Καααλά, ζήτα γραπτή απάντηση από ΔΟΥ για φορολογική υπόθεση σου.

    - - - Updated - - -

    Πριν καμιά 10ριά χρόνια η ασφάλειες ζωής, συνταξιοδοτικές κτλ γινόταν με εγγύηση του Ελληνικού Δημοσίου. Όταν πτώχευσαν δύο μεγάλες Ελληνικές ασφαλιστικές εταιρείες και από την εκκαθάριση πήραμε ψίχουλα επιστροφή, έδωσε το Δημόσιο τίποτα; Όχι

  4. #5644
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχή μας οι αντικειμενικές αξίες είναι πολύ μεγαλύτερες από τις εμπορικές στις οικοδομές και πολύ-πολύ μεγαλύτερες στα οικόπεδα.

    - - - Updated - - -


    Καααλά, ζήτα γραπτή απάντηση από ΔΟΥ για φορολογική υπόθεση σου.

    - - - Updated - - -

    Πριν καμιά 10ριά χρόνια η ασφάλειες ζωής, συνταξιοδοτικές κτλ γινόταν με εγγύηση του Ελληνικού Δημοσίου. Όταν πτώχευσαν δύο μεγάλες Ελληνικές ασφαλιστικές εταιρείες και από την εκκαθάριση πήραμε ψίχουλα επιστροφή, έδωσε το Δημόσιο τίποτα; Όχι
    Είναι υποχρεωμενοι να απαντήσουν εντός προκαθορισμενου διαστήματος. Άμα δεν απαντήσουν τους κάνεις καταγγελία στον Συνήγορο του Πολίτη και στον επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης. Πολυς χρόνος αλλά άκρη θα βρεις.
    Αυτο που ήθελα να πω είναι πως προφορικά μπορεί να λένε του κεφαλιού τους και να ειρωνεύονται τον πολίτη, γραπτώς δεν θα τολμήσουν να απαντήσουν τα ίδια.

  5. #5645
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλος
    Σε κακοκαιρία στις Σπέτσες
    Κουνάει το αυτοκίνητο από το δέντρο που είχε παρκάρει
    Και παρκάρει δίπλα σε ένα τοίχο.

    Πέφτει ο τοίχος και του κάνει το αυτοκίνητο καινούργιο, το δέντρο ακόμα εκεί είναι.

    Δεν είχαν φτιάξει αποχέτευση στον τοίχο
    Το έπαθε μία θεία μου πριν πολλά χρόνια στο κέντρο της Αθήνας, κατέρρευσε μαντρότοιχος εγκαταλελειμμένης κατοικίας πάνω στο αμάξι της και το έκανε λιώμα. Δεν έχω ιδέα τι έκαναν με ασφάλειες, αλλά το αναφέρω για το χαβαλέ: η πόρτα του οδηγού άνοιξε από το λιώσιμο του αυτοκινήτου, και ένας ξάδερφος είπε το επικό στη θεία:
    Spoiler:
    Θεία, η πόρτα σου είναι ανοιχτή, θα σου αδειάσει η μπαταρία

  6. #5646
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υποχρεωμενοι να απαντήσουν εντός προκαθορισμενου διαστήματος. Άμα δεν απαντήσουν τους κάνεις καταγγελία στον Συνήγορο του Πολίτη και στον επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης. Πολυς χρόνος αλλά άκρη θα βρεις.
    Αυτο που ήθελα να πω είναι πως προφορικά μπορεί να λένε του κεφαλιού τους και να ειρωνεύονται τον πολίτη, γραπτώς δεν θα τολμήσουν να απαντήσουν τα ίδια.
    ο επιθεωρητής δημόσιας διοίκησης μας τελείωσε . Δεν δέχεται καταγγελίες από πολίτες. Ο Συνήγορος του Πολίτη πάλι έχει γίνει κράτος εν κράτει. Λειτουργεί βέβαια. Οι αποφάσεις του δεν σημαίνει ότι θα γίνουν και αποδεκτές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έπαθε μία θεία μου πριν πολλά χρόνια στο κέντρο της Αθήνας, κατέρρευσε μαντρότοιχος εγκαταλελειμμένης κατοικίας πάνω στο αμάξι της και το έκανε λιώμα. Δεν έχω ιδέα τι έκαναν με ασφάλειες, αλλά το αναφέρω για το χαβαλέ: η πόρτα του οδηγού άνοιξε από το λιώσιμο του αυτοκινήτου, και ένας ξάδερφος είπε το επικό στη θεία:
    Spoiler:
    Θεία, η πόρτα σου είναι ανοιχτή, θα σου αδειάσει η μπαταρία
    Εξαρτάται το συμβόλαιο με τις καλύψεις αλλά και την ασφαλιστική.

  7. #5647
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο επιθεωρητής δημόσιας διοίκησης μας τελείωσε . Δεν δέχεται καταγγελίες από πολίτες. Ο Συνήγορος του Πολίτη πάλι έχει γίνει κράτος εν κράτει. Λειτουργεί βέβαια. Οι αποφάσεις του δεν σημαίνει ότι θα γίνουν και αποδεκτές.
    Πολύ κρίμα. Για τον επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης και τον ΣτΠ το γνώριζα από άτομο που δραστηριοποιείται στο αναπηρικό κίνημα και όταν οι δημόσιες υπηρεσίες πετούσαν χαρταετό στα ερωτήματα που υπέβαλλε εγγράφως με αριθμό πρωτοκόλλου τότε προχωρούσε σε αναφορές και καταγγελίες σε αυτες τις δύο υπηρεσίες και έβγαζε άκρη στο μεγαλύτερο ποσοστό των θεμάτων. Μετά άμα δεν απαντήσει ούτε τότε η υπηρεσία μπορείς να προσφυγεις δικαστικά και να αξιώσεις αποζημίωση.

  8. #5648
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μιας και το συζητάμε κάποιες υπηρεσίες συγχωνεύθηκαν. Δες εδώ: https://aead.gr/nta/merged-services

  9. #5649
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το δέντρο είναι ιστορία μου αμαρτία μου. Το ίδιο έπαθα και εγώ στο Δήμο Θεσσαλονίκης. Η φάση είναι πως πρέπει να καλέσεις εκείνη την ώρα τροχαία ή και ακόμα και πυροσβεστική και να πάρεις αντίγραφο συμβάντος για να πατήσεις πάνω σε αυτό στην καταγγελία εναντίον του Δήμου.
    Από εκεί και πέρα και αυτά που λέει ο δήμος για τα δικαστικά έξοδα, αν έχεις και την νομική κάλυψη στο ασφαλιστήριο, χρησιμοποιείς τη νομική προστασία. Αλλά όπως είπα αν δεν έχεις αποδείξεις και κάποιο χαρτί από αστυνομία ή πυροσβεστική, τότε δύσκολα τα πράγματα.
    Η φωτό από κινητό δεν μετράει σαν αποδεικτικό στοιχείο;

  10. #5650
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φωτό από κινητό δεν μετράει σαν αποδεικτικό στοιχείο;
    Όχι, πρέπει να βεβαιωθεί από την αστυνομία το γεγονός. Το ίδιο ισχύει και για τις παραβάσεις, αν βγάλεις πχ βίντεο κάποιον να περνάει με κόκκινο και φαίνονται καθαρά οι πινακίδες, η αστυνομία δεν θα κάνει τίποτα, εκτός αν ήταν αστυνομικός εκεί να το δει με τα μάτια του.

  11. #5651
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φωτό από κινητό δεν μετράει σαν αποδεικτικό στοιχείο;
    Προφανώς και όχι. Θέλεις να αποδείξεις τις καταστάσεις που καταγγέλεις. Ακόμα και σε λακκούβα να πέσεις και να πάθει ζημιά το αυτοκίνητο σου, τότε καλείς αστυνομία να καταγράψει το ατύχημα.

    Η ειρωνεία πάντως ήταν πως όταν εγώ μετά από 1 μέρα είδα τη ζημιά στο μηχανάκι μου, με είπε ο ασφαλιστής για το τι παίζει όταν πήγανε να κάνουν σα να λέμε δήλωση για τα ακραία καιρικά φαινόμενα. Μου είπαν πως χρειάζεται από την ΕΜΥ, και δεν φαινόταν ως ακραία. Μετά μου είπανε για το ότι για να αποζημιωθείς κάνε καταγγελία στο Δήμο, οπότε μετά έμαθα ότι χρειάζεται χαρτί είδε από αστυνομία είτε πυροσβεστική.
    Οπότε πηγαίνω την επόμενη μέρα στο τμήμα, και μου λένε "Α δε γίνεται... Μόνο την ίδια μέρα μπορείτε να καλέσετε περιπολικό." Προφανώς έπεσε δούλεμα. Πρέπει να είσαι επάνω από την περιουσία σου 24/7 για να είσαι σίγουρος για το τι συμβαίνει.

  12. #5652
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υποχρεωμενοι να απαντήσουν εντός προκαθορισμενου διαστήματος. Άμα δεν απαντήσουν τους κάνεις καταγγελία στον Συνήγορο του Πολίτη και στον επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης. Πολυς χρόνος αλλά άκρη θα βρεις.
    Αυτο που ήθελα να πω είναι πως προφορικά μπορεί να λένε του κεφαλιού τους και να ειρωνεύονται τον πολίτη, γραπτώς δεν θα τολμήσουν να απαντήσουν τα ίδια.
    Όλα τα παραπάνω θεωρητικά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ο επιθεωρητής δημόσιας διοίκησης μας τελείωσε . Δεν δέχεται καταγγελίες από πολίτες. Ο Συνήγορος του Πολίτη πάλι έχει γίνει κράτος εν κράτει. Λειτουργεί βέβαια. Οι αποφάσεις του δεν σημαίνει ότι θα γίνουν και αποδεκτές...
    Πολύ σωστά. Η Διοίκηση δεν έχει καμία υποχρέωση να πληροφορήσει τον Συνήγορο του Πολίτη ούτε τους Επιθεωρητές της Δημόσιας Διοίκησης για τις ενέργειες και το αποτέλεσμα των ενεργειών της σχετικά με την εφαρμογή των γνωμοδοτήσεων του Συνήγορου του Πολίτη και των διαταγών του Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης.

  13. #5653
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    @tsigarid, YaziDis
    Παλιά, (πολύ παλιά, πριν την εμφάνιση των smartphones) είχα ακούσει για ανάλογη περίπτωση που δικαιώθηκε σε δικαστήριο και για αυτό το ανάφερα.

    Συγκεκριμένα, ο άνθρωπος έβγαλε φωτο της ζημιάς που είχε πάθει με την φωτογραφική του μηχανή, βάζοντας μέσα στο κάδρο και το πρωτοσέλιδο μιας εφημερίδας (που είχε αγοράσει επιτόπου) ώστε να πιστοποιείται η ημερομηνία του συμβάντος.

  14. #5654
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το δέντρο είναι ιστορία μου αμαρτία μου. Το ίδιο έπαθα και εγώ στο Δήμο Θεσσαλονίκης. Η φάση είναι πως πρέπει να καλέσεις εκείνη την ώρα τροχαία ή και ακόμα και πυροσβεστική και να πάρεις αντίγραφο συμβάντος για να πατήσεις πάνω σε αυτό στην καταγγελία εναντίον του Δήμου.
    Από εκεί και πέρα και αυτά που λέει ο δήμος για τα δικαστικά έξοδα, αν έχεις και την νομική κάλυψη στο ασφαλιστήριο, χρησιμοποιείς τη νομική προστασία. Αλλά όπως είπα αν δεν έχεις αποδείξεις και κάποιο χαρτί από αστυνομία ή πυροσβεστική, τότε δύσκολα τα πράγματα.
    Και το χαρτι ισως να μην λεει κατι γιατι και η αστυνομια και η πυροσβεστικη θα ερθουν μετα το συμβαν.
    Δεν μπορει να επιβεβαιωσει κανενας κατοπιν εορτης/συμβαντος οτι το κλαδι προηλθε απο αυτο το δεντρο οντως και αρα ευθυνεται ο δημος που δεν το ειχε κλαδεψει.

    Σημασια εχει οτι με στηριξε τοτε η εταιρεια και καλυψε εκεινη το κοστος εστω και με συνεργαζομενο φαναρτζη και οχι με την επισημη αντιπροσωπεια και το αυτοκινητο επισκευαστηκε.
    Στεναχωρηθηκα 1-2 μερες αλλα μετα τελος καλο ολα καλα.
    Αν ειχα μπλεξει να κυνηγαω το δημο και την ασφαλιστικη ακομα θα τραβιομουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αν έβλεπα τέτοια συμπεριφορά από δημόσια υπηρεσία θα τους έλεγα ότι θα υποβάλλω αίτημα να αριθμό πρωτοκόλλου και απαντήστε όλα αυτά που μου λέτε γραπτώς. Πάντως μόνο και μόνο για αυτά εγώ θα τους έτρεχα με την νομική προστασία της ασφαλιστικής κι ας έκαναν και 18 χρόνια, θα τα πληρωναν όλα με τόκο.
    Πιστεψε με τοτε καταλαβαινα οτι δεν ηθελε να μπλεξει ουτε η ασφαλιστικη ουτε η εταιρεια λιζινγκ.
    Οποτε αφου βγηκε μπροστα ο εργοδοτης τελος καλο ολα καλα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    @tsigarid, YaziDis
    Παλιά, (πολύ παλιά, πριν την εμφάνιση των smartphones) είχα ακούσει για ανάλογη περίπτωση που δικαιώθηκε σε δικαστήριο και για αυτό το ανάφερα.

    Συγκεκριμένα, ο άνθρωπος έβγαλε φωτο της ζημιάς που είχε πάθει με την φωτογραφική του μηχανή, βάζοντας μέσα στο κάδρο και το πρωτοσέλιδο μιας εφημερίδας (που είχε αγοράσει επιτόπου) ώστε να πιστοποιείται η ημερομηνία του συμβάντος.
    Πλεον δεν ισχυει και οχι μονο αυτο, μπορει να τρεχεις και με GDPR γιατι απαγορευεται να φωτογραφησεις λχ το αυτοκινητο του αλλου με τις πινακιδες και να το χρησιμοποιησεις εις βαρος του. Εδω κοτζαμ Google και προσωπα και πινακιδες αυτοκινητο της εχει blurred για να αποφυγει τετοια privacy θεματα. Αν θυμαμαι καλα και οι dash cams δεν επιτρεπονται γιατι καταγραφουν δημοσιο δρομο, προσωπα, ανθρωπους, αυτοκινητα, πινακιδες οχηματων κτλ χωρις συναινεση.
    Για τον ιδιο λογο που απαγορευεται καμερα σε οικια να καταγραφει δημοσιο δρομο/πεζοδρομιο, να καταγραφει τριτα προσωπα, να καταγραφει κοινοχρηστους χωρους πολυκατοικιας κτλ.

  15. #5655
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλεον δεν ισχυει και οχι μονο αυτο, μπορει να τρεχεις και με GDPR γιατι απαγορευεται να φωτογραφησεις λχ το αυτοκινητο του αλλου με τις πινακιδες
    Για το όχημα κάποιου άλλου το καταλαβαίνω. Εδώ όμως μιλάμε για το δικό σου όχημα που έχει πάθει ζημιά, εξαιτίας κάποιων ξυστ@ρχίδικων ρεμαλιών.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον ιδιο λογο που απαγορευεται καμερα σε οικια να καταγραφει δημοσιο δρομο/πεζοδρομιο, να καταγραφει τριτα προσωπα, να καταγραφει κοινοχρηστους χωρους πολυκατοικιας κτλ.
    Δηλαδή τους κάθε λογής εγκληματίες, μαφιόζους και δολοφόνους που τους καταγράφουν οι κάμερες από μαγαζιά και σπίτια, και από εκεί παίρνουν στοιχεία οι αρμόδιες αρχές για να τους ταυτοποιήσουν, είναι παράνομο;
    Τότε γιατί δεν διώκονται σε αυτές τις περιπτώσεις και οι ιδιοκτήτες των καμερών;

Σελ. 377 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 357367372375376377378379382387 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δηλωση αυτοκινητου στην φορολογικη δηλωση.
    Από Exarxeia στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 11:22
  2. ερωτηση σχετικα με φορολογικη δηλωση
    Από lak100 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 11:19
  3. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
    Από paul75 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:16
  4. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΟΥΣ 2ΟΟ9
    Από kostastzo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:54
  5. Απορια για φορολογικη δηλωση
    Από harmem στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας