Σελ. 280 από 390 ΠρώτηΠρώτη ... 260270275278279280281282285290300 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.186-4.200 από 5846
  1. #4186
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται ότι στην προσωποποιημένη πληροφόρηση
    λογαριάζουν το πρώτο εκκαθαριστικό για κάποιον
    λόγο που δεν ξέρω.
    ναι αυτο συμβαινει γιατι εχει ημερομηνια 19/6 ενω την τροποποιητικη την εκανα στις 20/6!
    μαλλον θα πρεπει να παει εφορια, αν και ειμαι σιγουρος οτι θα πουν πως το λαθος ειναι το μηδενικο εκκαθαριστικο!

  2. #4187
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Στείλε email μέσα από το Taxis και ζήτησε να σου εξηγήσουν τι συμβαίνει. Απαντούν σε 2-3 μέρες συνήθως, έχει συμβεί δε να σε πάρουν και τηλέφωνο!
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  3. #4188
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΦΥΣΙΚΑ πρεπει να απευθυνθεις στο TAXIS, δικη τους ηλεκτρονικη - "γραφειοκρατικη" βλακεια μοιαζει!
    Μηπως δεν αφαιρεσαν την επιβαρυνση/προστιμο 0,73% λογω ΔΗΘΕΝ μη εμπροθεσμης πληρωμης του αρχικου ποσου;
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #4189
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, ρωτησα την λογιστρια της δουλειας μου και μου ειπε οτι θα κολλησε το συστημα!
    προτεινει να πανε εκει, αλλα δεν σκεφτηκα να τους στειλω το ειχα κανει και αλλες φορες και τωρα το ξεχασα!
    ευχαριστω αυτο θα κανω να μην τρεχει τσαμπα ο φαδερ!

  5. #4190
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Μπορούμε να κάνουμε τροποποιητική μέσω taxisnet ή πρέπει να πάμε αναγκαστικά στην ΔΟΥ;

    Εαν μπορεί να γίνει τροποποιητική μέσω taxis, το όποιο πρόστιμο των 100ευρώ θα περάσει αυτόματα στο σύστημα λογικά;

  6. #4191
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλα ρε παιδια ειναι φοβεροι.....
    μολις εστειλα email ειδα στην προσωποποιημενη πληροφορηση να λειπει ο φορος εισοδηματος!!!
    μαλιστα εχω σωσει σε pdf το πριν και μετα.
    Δλδ αν ειχε πληρωσει ο πατερας μου την 1η δοση που ηταν πανω απο 70 ευρω τι θα γινοταν θα τα εδιναν πισω μετα?
    τι εγινε τσεκαρανε τωρα με τον ΕΝΦΙΑ και ειδαν το λαθος τους???

  7. #4192
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αυτα που βγαζει το taxis ειναι σαν τα προιοντα της Apple - ποτέ δεν αγοράζουμε αμέσως με την κυκλοφορία

  8. #4193
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα που βγαζει το taxis ειναι σαν τα προιοντα της Apple - ποτέ δεν αγοράζουμε αμέσως με την κυκλοφορία
    καλημέρα, του πατερα μου πες τα θελει να τα κανει όλα αμεσως!!!
    χτες πχ ηθελε να παει στην εφορια! του λεω περιμενε να ρωτησω την λογιστρια, καλα που δεν πηγε!

  9. #4194
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Εχουμε κανενα νεο για τις τροποποιητικες δηλωσεις για το 2016 χωρις προστιμο για τα συμπληρωματικα εισοδηματα ? Ξερει κανεις ποτε θα ανοιξουν ?

  10. #4195
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    επίσης, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα για τροποποιητική δήλωση για αναδρομικά κύριας σύνταξης που καταβλήθηκαν το 2017 και αφορούν προηγούμενα έτη;

  11. #4196
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, εχω ενα προβλημα....
    θελουμε να πουλησουμε ακινητο στο χωριο και αργησανε την διαδικασια οι αλλοι που ειναι να το παρουν και προλαβε και βγηκε ΕΝΦΙΑ.
    Τωρα δεν μπορουμε να προχωρησουμε γιατι θελει φορολογικη ενημεροτητα και δεν βγαινει καθως υπαρχει στην μεση ο ΕΝΦΙΑ.
    Ειναι στο ονομα της μητερας μου τι γινεται τωρα? πρεπει να περιμενουμε να εξοφληθουν ολες οι δοσεις δλδ του χρονου ή εχει και αλλον τροπο?
    εχω στειλει ερωτημα απο taxisnet εδω και πολλες μερες και ακομα να μου απαντησουν!!!

  12. #4197
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μπορείς να πληρώσεις τον ΕΝΦΙΑ εφαπαξ αν θέλεις, με την ίδια ταυτότητα πληρωμής

  13. #4198
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να πληρώσεις τον ΕΝΦΙΑ εφαπαξ αν θέλεις, με την ίδια ταυτότητα πληρωμής
    εννοεις ολο το ποσο των συνολικων ακινητων? γιατι υπαρχουν και αλλα ακινητα και ειναι μεγαλο το ποσο αρα δεν μπορει να παιξει κατι τετοιο.
    Εγω ρωτησα στο taxisnet αν γινεται να αφαιρεθει το συγκεκριμενο ακινητο και να πληρωθει μονο το δικο του ΕΝΦΙΑ που ειναι μικρο ποσο και ειναι ευκολο να το δωσουμε.
    Παντως δεν μου εχουν απαντησει και δεν ειναι ευκολο να παει η μανα μου στην εφορια καθως θελει 2 συγκοινωνιες, να φας ολη την μερα εκει που γινεται χαμος και αν θα γινει δουλεια και ειναι και καποιας ηλικιας.
    Αν δεν απαντησουν θα ρωταω μεχρι να απαντησουν...καποια στιγμη θα βαρεθουν και θα απαντησουν προφανως! αλλιως οι αγοραστες θα το παρουν οταν τελειωσουν ολες οι δοσεις και ας προσεχαν...

  14. #4199
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εννοεις ολο το ποσο των συνολικων ακινητων? γιατι υπαρχουν και αλλα ακινητα και ειναι μεγαλο το ποσο αρα δεν μπορει να παιξει κατι τετοιο.
    Εγω ρωτησα στο taxisnet αν γινεται να αφαιρεθει το συγκεκριμενο ακινητο και να πληρωθει μονο το δικο του ΕΝΦΙΑ που ειναι μικρο ποσο και ειναι ευκολο να το δωσουμε.
    Παντως δεν μου εχουν απαντησει και δεν ειναι ευκολο να παει η μανα μου στην εφορια καθως θελει 2 συγκοινωνιες, να φας ολη την μερα εκει που γινεται χαμος και αν θα γινει δουλεια και ειναι και καποιας ηλικιας.
    Αν δεν απαντησουν θα ρωταω μεχρι να απαντησουν...καποια στιγμη θα βαρεθουν και θα απαντησουν προφανως! αλλιως οι αγοραστες θα το παρουν οταν τελειωσουν ολες οι δοσεις και ας προσεχαν...
    Δεν είναι η δουλειά τους να σου απαντήσουν απο το taxis, εκεί θα σου απαντήσουν για θέματα τεχνικής φύσης, πχ γιατί δεν δουλέυει η υποβολή Ε1.
    Μπορείς φυσικά να τους πρήξεις, όπως και αυτοί μπορούν να σε στείλουν στο /dev/null. μπορεί μάλιστα να έχουν και δικό τους φόρουμ που να τα βγάζουν αυτά τα μηνύματα στην φόρα

    Για τέτοια θέματα πρέπει να πάει κάποιος στην ΔΟΥ του

  15. #4200
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι η δουλειά τους να σου απαντήσουν απο το taxis, εκεί θα σου απαντήσουν για θέματα τεχνικής φύσης, πχ γιατί δεν δουλέυει η υποβολή Ε1.
    Μπορείς φυσικά να τους πρήξεις, όπως και αυτοί μπορούν να σε στείλουν στο /dev/null. μπορεί μάλιστα να έχουν και δικό τους φόρουμ που να τα βγάζουν αυτά τα μηνύματα στην φόρα

    Για τέτοια θέματα πρέπει να πάει κάποιος στην ΔΟΥ του
    οχι κανεις λαθος....
    οταν διαλεξεις θεμα λεει και ΕΝΦΙΑ Ε9, βαζω φωτο να δεις. Οποτε ναι ειναι δουλεια τους να απαντησουν.
    Δεν ρωτησα κατι δυσκολο, μπορουν να πουν ναι γινεται να πληρωσεις ΜΟΝΟ το ΕΝΦΙΑ απο ενα ακινητο για να βγει η φορολογικη ενημεροτητα, ή οτι πρεπει να δωσεις ολο το ποσο.
    Για να δουμε τι θα κανουμε να μην παει η μανα μου στην εφορια να ταλαιπωριεται τσαμπα!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2018-09-23_15-29-52.png  


Σελ. 280 από 390 ΠρώτηΠρώτη ... 260270275278279280281282285290300 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δηλωση αυτοκινητου στην φορολογικη δηλωση.
    Από Exarxeia στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 11:22
  2. ερωτηση σχετικα με φορολογικη δηλωση
    Από lak100 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 11:19
  3. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
    Από paul75 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:16
  4. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΟΥΣ 2ΟΟ9
    Από kostastzo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:54
  5. Απορια για φορολογικη δηλωση
    Από harmem στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας