Σελ. 287 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 267277282285286287288289292297307 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.291-4.305 από 5860
  1. #4291
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τράπεζες αθροίζουν για ευκολία τα είδη πληρωμών που είναι επιλέξιμα για το αφορολόγητο. Το πιο εύκολο είναι να βάλεις αυτούσιο το ποσό στην δήλωση.
    Προφανώς και μπορείς να βάλεις άλλο ποσό (μικρότερο ή μεγαλύτερο), εφόσον τεκμηριώνεται. Ειδικά σε περίπτωση κοινού λογαριασμού που η διεκπεραίωση των πληρωμών έχει γίνει από τον ένα δικαιούχο, θεωρώ εντελώς προφανές να αφαιρέσεις κάποιο ποσό από το αφορολόγητο αυτού και να το προσθέσεις στον άλλο.
    To θεμα ειναι οτι την δηλωση του πατερα μου την κανει ο λογιστης του. Την δικια μου την κανω εγω.

    Οποτε λες καλυτερα να αφαιρεσω το ποσο απο την δικια μου και να πω στον λογιστη να το προσθεσει στην δηλωση του πατερα μου?
    No Justice - No Peace

  2. #4292
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To θεμα ειναι οτι την δηλωση του πατερα μου την κανει ο λογιστης του. Την δικια μου την κανω εγω.

    Οποτε λες καλυτερα να αφαιρεσω το ποσο απο την δικια μου και να πω στον λογιστη να το προσθεσει στην δηλωση του πατερα μου?

    Ναι, αν και σχεδόν σίγουρα ο λογιστής θα βάλει το απαραίτητο ποσό στις ηλεκτρονικές πληρωμές που χρειάζεται για να πάρει όλη την έκπτωση φόρου...
    Σημείωση: Εάν είστε συνδικαιούχοι στον λογαριασμό που έγιναν οι πληρωμές, είναι και τυπικά εντάξει. Αν εσύ πλήρωσες από δικό σου λογαριασμό, τυπικά θα πρέπει να υπάρχει και κάποια μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό του πατέρα σου προς εσένα, για να μην φανεί ότι του έκανες "δωρεά".
    Όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα βεβαίως...

  3. #4293
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αν και σχεδόν σίγουρα ο λογιστής θα βάλει το απαραίτητο ποσό στις ηλεκτρονικές πληρωμές που χρειάζεται για να πάρει όλη την έκπτωση φόρου...
    Σημείωση: Εάν είστε συνδικαιούχοι στον λογαριασμό που έγιναν οι πληρωμές, είναι και τυπικά εντάξει. Αν εσύ πλήρωσες από δικό σου λογαριασμό, τυπικά θα πρέπει να υπάρχει και κάποια μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό του πατέρα σου προς εσένα, για να μην φανεί ότι του έκανες "δωρεά".
    Όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα βεβαίως...
    Nαι στον λογαριασμο του πατερα μου που εγιναν οι πληρωμες ειμαι και εγω συνδικαιουχος και εκεινος πρωτος δικαιουχος. Γι'αυτο αλλωστε μπορεσα και τον προσθεσα στο δικο μου e-banking.
    No Justice - No Peace

  4. #4294
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γινεται να μου εμφανιζει η δηλωση, ως εισοδημα, ποσο το οποιο εγω ποτε δεν εχω λαβει ως χρημα;
    Εννοω, οτι αν πολλαπλασιασω τους μισθους μου επι τους μηνες, σε καμια περιπτωση δεν βγαζει το εισοδημα που δειχνει στη δηλωση!
    Δεν εχω αλλα εισοδηματα δε. Ουτε παροχες σε ειδος.
    Με αυτη την στρεβλη εμφανιση ομως, μπορει να κοβομαι απο τυχον αλλες παροχες, πχ το τωρινο κοινωνικο μερισμα, αλλα και αλλα.
    Πως γινεται, να δειχνει φουσκωμενο ποσο?
    Το ποσό στη δήλωση είναι το ποσό που εισέπραξες συν το ποσό που παρακρατήθηκε για την εφορία. Ή ανάποδα: από το φορολογητέο ποσό (που αναγράφεται στη δήλωση), ο εργοδότης πριν στο δώσει κράτησε και έδωσε ένα μέρος στην εφορία ως παρακράτηση φόρου. Αφαίρεσε λοιπόν από το φορολογητέο τον φόρο που παρακρατήθηκε, και θα πρέπει να συμφωνεί με τις εισπράξεις σου. Αν δεν συμφωνεί, τότε υπάρχει πρόβλημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τράπεζες αθροίζουν για ευκολία τα είδη πληρωμών που είναι επιλέξιμα για το αφορολόγητο. Το πιο εύκολο είναι να βάλεις αυτούσιο το ποσό στην δήλωση.
    Προφανώς και μπορείς να βάλεις άλλο ποσό (μικρότερο ή μεγαλύτερο), εφόσον τεκμηριώνεται. Ειδικά σε περίπτωση κοινού λογαριασμού που η διεκπεραίωση των πληρωμών έχει γίνει από τον ένα δικαιούχο, θεωρώ εντελώς προφανές να αφαιρέσεις κάποιο ποσό από το αφορολόγητο αυτού και να το προσθέσεις στον άλλο.
    Δεν είναι ακριβές αυτό γιατί ζητάει τις πληρωμές που έγιναν με ηλεκτρονικά μέσα (κάρτες, e-banking κ.α.) τα οποία είναι αυστηρά προσωπικά. Ακόμα κι αν ο λογαριασμός έχει συνδικαιούχους, οι δαπάνες μπορούν να χρησιμοποιηθούν απ΄αυτόν που τις έκανε (με το προσωπικό του λογαριασμό e-banking, με την προσωπική του κάρτα κλπ), και όχι να μοιράζονται κατά το δοκούν.

    Όσον αφορά το κατά πόσο μπορείς να δηλώνεις δαπάνες μεγαλύτερες του εισοδήματος, η σύντομη απάντηση είναι: ναι, όσες θες, δεν έχει καμία μα καμία σημασία.

    The long answer: Η εφορία έχει δύο διακριτούς μηχανισμούς για να δει αν φοροδιαφεύγεις.
    Ο ένας είναι το γνωστό σύστημα με τα τεκμήρια: θεωρεί ότι για να συντηρήσεις ένα σπίτι, ένα αυτοκίνητο, τρία ελικόπτερα κλπ πρέπει να ξόδεψες Χ ποσό μέσα στο χρόνο, άρα θα σε φορολογήσει γιαυτό το ποσό (εκτός αν δηλώσεις ότι χρησιμοποίησες κεφάλαιο που αποδεδειγμένα περίσσεψε από προηγούμενα έτη, ή που έλαβες από πώληση περιουσιακών στοιχείων κλπ). Οι δαπάνες που κάνεις με ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής περιλαμβάνουν προφανώς πληρωμές που έκανες για να συντηρήσεις τον εαυτό σου, το σπίτι σου, το αυτοκίνητο, τα τρία ελικόπτερα. Άρα όχι μόνο δεν είναι τεκμήριο οι δαπάνες, δεν γίνεται με το παρόν σύστημα να είναι τεκμήριο, αφού θα διπλομετρούσαν τα ποσά.
    Ο άλλος είναι με έμμεσες μεθόδους, εν ολίγοις κοιτάνε τι δήλωσες ως εισόδημα τα τελευταία Χ χρόνια, και (από τα δεδομένα που παίρνουν από τις τράπεζες) πόσο αυξήθηκε η περιουσία σου το ίδιο διάστημα. Αν δηλαδή δήλωσες ότι έβγαλες 100.000 και στο ίδιο διάστημα μπήκαν στους λογαριασμούς σου 500.000 καινούρια ευρώ (κάνοντας σχετικές αναλύσεις για να αφήσουν απ΄εξω μεταφορές μεταξύ δικών σου λογαριασμών κλπ), τότε έχεις ήδη πρόβλημα και δεν έχει καμία μα καμία σημασία αν εσύ δηλώσεις δαπάνες 500 ευρώ ή 500 χιλιάδες ευρώ (είναι αδιάφορο τι έκανες με τα λεφτά, σημασία έχει ότι μπήκαν σε λογαριασμούς σου).

  5. #4295
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Πως μπορώ να εκτυπώσω ένα έγγραφο που να έχει τα στοιχεία μου και το ΑΦΜ ;;
    Το χρειάζομαι για να το δώσω στο νοσοκομείο πριν τη γέννηση του παιδιού μου.

    Ή μήπως να δώσω αντίγραφο εκκαθαριστικού ;;

  6. #4296
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εξαρταται απο τα στοχεια που θελει το νοσοκομειο.
    Εαν τους ενδιαφερει μονον ενα επισημο εγγραφο με ονοματεπωνυμο και ΑΦΜ
    μπαινεις στην πρωτη σελιδα του λογαριασμου σου στο ΤΑΧΙΣ όπου αναγραφεταιι πχ
    ΑΦΜ 123456789 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜ. ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ
    Αντε βρε και με εναν πονο...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #4297
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.734
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπορώ να εκτυπώσω ένα έγγραφο που να έχει τα στοιχεία μου και το ΑΦΜ ;;
    Το χρειάζομαι για να το δώσω στο νοσοκομείο πριν τη γέννηση του παιδιού μου.

    Ή μήπως να δώσω αντίγραφο εκκαθαριστικού ;;
    Μπαίνεις στο taxisnet, ανοίγεις το Ε1 και με screenshot διαλέγεις το πάνω μέρος που είναι τα στοιχεία σου
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #4298
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αν γίνει τροποποιητική σε δήλωση που υποβλήθηκε την φετινή χρονιά και δεν αλλάξει ο τελικός φόρος που υπολογίστηκε υπάρχει πρόστιμο?

  9. #4299
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνει τροποποιητική σε δήλωση που υποβλήθηκε την φετινή χρονιά και δεν αλλάξει ο τελικός φόρος που υπολογίστηκε υπάρχει πρόστιμο?
    Υπάρχει πρόσφατη απόφαση που λέει ότι δεν επιβάλλεται πρόστιμο, αρκεί να μην παραβαίνει κάποια φορολογική διάταξη.
    Δεν έχει σημασία δηλαδή το αποτέλεσμα αλλά η ουσία της αλλαγής, π.χ. αν αλλάξεις προστατευόμενα μέλη, φιλοξενούμενο/φιλοξενητή, αριθμό παροχής κατοικίας και άλλα που δεν επηρεάζουν ουσιαστικά τη φορολογία, είσαι ΟΚ.

  10. #4300
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Θέλω να προσθέσω δηλούμενο εισόδημα αλλά και να διορθώσω κάτι στον πίνακα των αντικειμενικών δαπανών με τις κατοικίες, το αποτέλεσμα του φόρου δεν επηρεάζεται βέβαια και παραμένει σταθερό.

  11. #4301
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.004
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γινεται να μου εμφανιζει η δηλωση, ως εισοδημα, ποσο το οποιο εγω ποτε δεν εχω λαβει ως χρημα;
    Εννοω, οτι αν πολλαπλασιασω τους μισθους μου επι τους μηνες, σε καμια περιπτωση δεν βγαζει το εισοδημα που δειχνει στη δηλωση!
    Δεν εχω αλλα εισοδηματα δε. Ουτε παροχες σε ειδος.
    Με αυτη την στρεβλη εμφανιση ομως, μπορει να κοβομαι απο τυχον αλλες παροχες, πχ το τωρινο κοινωνικο μερισμα, αλλα και αλλα.
    Πως γινεται, να δειχνει φουσκωμενο ποσο?

    Πιθανές/ενδεχόμενες περιπτώσεις:

    1) Πήρες τιποτα επιδοματα ασθενειας ΙΚΑ απο ατυχημα ή παρατεταμένη ασθένεια?
    Η πρώτη φορά αριστερά αποφάσισε από το 2015 ότι αυτά πλέον θεωρούνται εισόδημα και φορολογούνται κανονικά στην κλίμακα αρχής γενομένης από τα εισοδήματα του 2016.
    Την έχω πατήσει έτσι και ξέρω

    2) Επιπλέον φορολογούνται και τα επιδόματα ανεργίας αν τα λοιπά συνολικά σου εισοδήματα υπερβαινουν τις 10.000 ευρω (τα πραγματικά ή τα τεκμαρτά).

    3) Μήπως έχεις φορολογηθεί με τεκμαρτά (δλδ εικονικά εισοδήματα που θεωρεί η εφορία ως ελάχιστα εισοδήματα διαβίωσης) και όχι τα πραγματικά σου? Αν τα πραγματικά σου είναι κάτω από τα τεκμήρια εσύ έχεις φορολογηθεί βάσει τεκμηρίων

    4) Μήπως έχεις μη μισθολογικές παροχές δλδ εταιρικό αυτοκίνητο, ticket restaurants, ατομικό συνταξιοδοτικό (θεωρείται παροχή το ομαδικό όχι) ή άλλες παροχές οι οποίες μόλις ξεπεράσουν κάποιο αφορολογητο όριο, ενσωματώνονται στο εισόδημα και πέφτει τσεκούρι από την εφορια?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να είμαι λογιστής, νομίζω ότι το σύστημα σου βγάζει όλες τις πληρωμές που έχει κάνει μέσω τραπεζών. Δεν κτίζουν όμως όλες οι πληρωμές όλες οι πληρωμές το αφορολόγητο. Λογικό είναι να επιλέξεις εσύ μόνο εκείνες που πρέπει.
    Λάθος τα ebanking των τραπεζών στις εφαρμογές για το αφορολόγητο δεν υπολογιζουν τις μη αναγνωριζόμενες δαπάνες.
    Έτσι πχ πληρωμές φόρων με κάρτα δεν συμπεριλαμβάνονται από την τράπεζα στον υπολογιστή αφορολογητου και δεν στελνωνται στο taxis
    Ομοιως δαπανες για αγορα αυτοκινητου, μηχανης κτλ δεν υπολογιζονται απο την τραπεζα
    Οπως και δαπανες που γινονται με μεταφορα/πληρωμη σε μη επιχειρηματικο λογαριασμο.

    Αν δλδ ο εμπορος δεν εχει δηλωμενο εμπορικο λογαριασμό ή η συναλλαγη γινει με μη ελληνικο POS οι συναλλαγες αυτες δεν θα φανουν στις εφαρμογες αφορολογητου

    Αν καποιος θελει να ειναι διπλα σιγουρος μπορει να τσεκαρει και τα ποσα συναλλαγων του που εμφανιζονται στις μηνιαιες κληρωσεις της ΑΑΔΕ. Με ελαχιστες εξαιρεσεις τα ποσα συμφωνουν με της τραπεζας. Πιθανες εξαιρεσεις ειναι (α) χρονικες διαφορες στην καταχωρηση της εγγραφης (valeur date) δλδ εσυ ψωνισες στις 31/10 αλλα η συναλλαγη περαστηκε στα βιβλια της τραπεζας 1/11 και (β) δαπανες που δεν αναγνωρίζονται στο χτισιμο του αφορολογητου και τις "τσιμπησε" η ΑΑΔΕ και τις πεταξε.

  12. #4302
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να προσθέσω δηλούμενο εισόδημα αλλά και να διορθώσω κάτι στον πίνακα των αντικειμενικών δαπανών με τις κατοικίες, το αποτέλεσμα του φόρου δεν επηρεάζεται βέβαια και παραμένει σταθερό.
    Αν είναι όντως εισόδημα (και όχι ποσό που δεν θεωρείται εισόδημα, π.χ. κεφάλαιο από πώληση περ.στοιχείων, κάποια επιδόματα, αποζημίωση ασφαλιστικής) είναι απίθανο να μην έχεις πρόστιμο, αφού η μη δήλωσή του είναι παράβαση. Και για τις αλλαγές στον πίνακα 5 μπορεί να μπει πρόστιμο, αφού μπορεί να επηρεάσουν το τεκμαρτό εισόδημα. Θα έλεγα να κάνεις την τροποποιητική μόνο αν είσαι έτοιμος να πληρώσεις το πιθανό 100ρικο.

  13. #4303
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι όντως εισόδημα (και όχι ποσό που δεν θεωρείται εισόδημα, π.χ. κεφάλαιο από πώληση περ.στοιχείων, κάποια επιδόματα, αποζημίωση ασφαλιστικής) είναι απίθανο να μην έχεις πρόστιμο, αφού η μη δήλωσή του είναι παράβαση. Και για τις αλλαγές στον πίνακα 5 μπορεί να μπει πρόστιμο, αφού μπορεί να επηρεάσουν το τεκμαρτό εισόδημα. Θα έλεγα να κάνεις την τροποποιητική μόνο αν είσαι έτοιμος να πληρώσεις το πιθανό 100ρικο.
    Είναι εισόδημα από ομόλογο το οποίο δεν είχε περάσει αυτομάτως στο σύστημα και έτσι πήρα μια βεβαίωση αλλά αργοπορημένα..... ο φόρος έχει παρακρατηθεί από πριν.

  14. #4304
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Μια ερώτηση φίλοι μου.
    Παντρεύτηκα τον Αύγουστο του 2018.
    Του χρόνου η φορολογική μου δήλωση πας θα γίνει.
    Κοινή από τον Αύγουστο και μετά ή ξεχωριστή για όλο το 2018 και από το 2019 κοινή ;;

  15. #4305
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.543
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση φίλοι μου. Παντρεύτηκα τον Αύγουστο του 2018. Του χρόνου η φορολογική μου δήλωση πας θα γίνει. Κοινή από τον Αύγουστο και μετά ή ξεχωριστή για όλο το 2018 και από το 2019 κοινή ;;
    κοινή για ολο τον χρόνο (2018). Βεβαια υπάρχουν καποιες εξελιξεις και μπορει καποιος να επιλέξει να κανει ξεχωριστη αλλα δεν το εχω παρακολουθήσει στενα.

Σελ. 287 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 267277282285286287288289292297307 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δηλωση αυτοκινητου στην φορολογικη δηλωση.
    Από Exarxeia στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 11:22
  2. ερωτηση σχετικα με φορολογικη δηλωση
    Από lak100 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 11:19
  3. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
    Από paul75 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:16
  4. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΟΥΣ 2ΟΟ9
    Από kostastzo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:54
  5. Απορια για φορολογικη δηλωση
    Από harmem στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας