Σελ. 265 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 245255260263264265266267270275285 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.961-3.975 από 5763
  1. #3961
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Με επιφύλαξη και ας με διορθώσουν αν κάνω λάθος, αυτο που ήξερα ειναι οτι τα χρήματα που παίρνεις απο το δημόσιο ή απο οποιαδήποτε εργασία, τα δηλώνεις την χρονιά που υποτίθεται οτι θα τα πάρεις και οχι την χρονιά που τα παίρνεις.πχ αν εσυ ειχες κάνει το σεμινάριο το 2014 και επρεπε να είχες παρει το 2014 τα χρήματα θα έπρεπε να το δηλώσεις την επόμενη χρονιά, ασχετα με το οτι τα πηρες τελικά το 2017.

  2. #3962
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Αν πας να εκδόσεις βεβαίωση απο ΝΕΤ τη βγαζει 0. Και σε μένα το ίδιο για το συζυγο που δούλεψε κοινωφελές.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  3. #3963
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.842
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Άρα για τις περιπτώσεις αυτές, τι παίζει με βεβαίωση;
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  4. #3964
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εαν καποιος δουλεψε για καποιο διαστημα μεσα στο 2017 και δεν ηταν ολο το χρονο ανεργος, ΥΠΟΘΕΤΩ πως εαν του γινει ελεγχος, το θεμα των υποχρεωτικα ηλεκτρονικων συναλλαγων θα λειτουργησει με ποσοστο...

    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #3965
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Πριν υποβάλετε τη δήλωση προσέξτε αυτό.
    Τα ποσά των δαπανών στον Πίνακα 7 του Ε1 μερικές
    φορές διαφέρουν από τα ποσά που δίνει η σελίδα
    https://www.aade.gr/menoy/meniaies-s...es-kai-lachnoi

  6. #3966
    Εγγραφή
    30-04-2007
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    248/214Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Θα με τρελάνουν τα παλικάρια. Λόγω του ότι εδώ και τρία χρόνια πρέπει να κάνουμε κάθε χρόνο συμπληρωματικές/τροποποιητικές δηλώσεις Ε1, πηγαίνω στην εφορία που είμαι εγγεγραμμένος να τις καταθέσω (ΔΟΥ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ). Σημείωση: είναι μέχρι το τέλος του χρόνου αλλά εγώ πηγαίνω περίπου τέτοια περίοδο που είναι και πιο χαλαρά. Την πρώτη χρονιά τα δέχθηκαν όλα τα Ε1 (δυο είναι στην προηγούμενη μου ΔΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), μου είπαν θα τα στείλουν οι ίδιοι τους στο Περιστέρι. Τη δεύτερη χρονιά η ίδια κυρία που με εξυπηρέτησε την προηγούμενη χρονιά αρνήθηκε να μου τα στείλει Περιστέρι γιατί μου είπε δεν γίνεται και πρέπει να πάω ο ίδιος στη προηγούμενη μου ΔΟΥ. Πήγα μετά από λίγες μέρες πάλι στο Γαλάτσι σε άλλον υπάλληλο ο οποίος και δεν μου είπε τίποτα για αυτό και με εξυπηρέτησε κανονικά. Σήμερα πήγα πάλι και έτυχα στην ίδια κυρία που προανέφερα η οποία μου είπε πως πρέπει να πάω Περιστέρι αλλά όταν της είπα "μα πέρυσι και πρόπερσι εσείς μου τα κάνατε και τα στείλατε" το δέχθηκε ξεφυσώντας και μου το έκανε τελικά. Εγώ θέλω να μάθω τι ισχύει τελικά. Υπάρχει κάποια διάταξη σχετική όπου μπορώ να δω και ο ίδιος τι ισχύει;

  7. #3967
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaneda Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα με τρελάνουν τα παλικάρια. Λόγω του ότι εδώ και τρία χρόνια πρέπει να κάνουμε κάθε χρόνο συμπληρωματικές/τροποποιητικές δηλώσεις Ε1, πηγαίνω στην εφορία που είμαι εγγεγραμμένος να τις καταθέσω (ΔΟΥ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ). Σημείωση: είναι μέχρι το τέλος του χρόνου αλλά εγώ πηγαίνω περίπου τέτοια περίοδο που είναι και πιο χαλαρά. Την πρώτη χρονιά τα δέχθηκαν όλα τα Ε1 (δυο είναι στην προηγούμενη μου ΔΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), μου είπαν θα τα στείλουν οι ίδιοι τους στο Περιστέρι. Τη δεύτερη χρονιά η ίδια κυρία που με εξυπηρέτησε την προηγούμενη χρονιά αρνήθηκε να μου τα στείλει Περιστέρι γιατί μου είπε δεν γίνεται και πρέπει να πάω ο ίδιος στη προηγούμενη μου ΔΟΥ. Πήγα μετά από λίγες μέρες πάλι στο Γαλάτσι σε άλλον υπάλληλο ο οποίος και δεν μου είπε τίποτα για αυτό και με εξυπηρέτησε κανονικά. Σήμερα πήγα πάλι και έτυχα στην ίδια κυρία που προανέφερα η οποία μου είπε πως πρέπει να πάω Περιστέρι αλλά όταν της είπα "μα πέρυσι και πρόπερσι εσείς μου τα κάνατε και τα στείλατε" το δέχθηκε ξεφυσώντας και μου το έκανε τελικά. Εγώ θέλω να μάθω τι ισχύει τελικά. Υπάρχει κάποια διάταξη σχετική όπου μπορώ να δω και ο ίδιος τι ισχύει;
    Δεν κατάλαβα, τι σε παραξενεύει

    Ισχύει ότι λέει ο υπάλληλος
    Εσύ είσαι απλώς υπήκοος.

    Αν σου ξαναπούνε να πας Περιστέρι, ρώτα για την ηλεκτρονική διεύθυνση

    Πάντως στο Κρανίδι που κάτι χρειάστηκα και ρώτησα για email, μου είπανε ότι ακόμα αγοράζουν γραμματόσημα.
    Kai στην Καλλιθέα Αττικής ο ΕΦΚΑ - ΙΚΑ τμήμα οικοδομών, μου απάντησε εγγράφως ότι δεν διαθέτουν ηλεκτρονική διεύθυνση.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #3968
    Εγγραφή
    30-04-2007
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    248/214Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Ελλαδιστάν 21ος αιώνας! Αν πω για ηλεκτρονική διεύθυνση μπορεί να καλέσουν σύσκεψη να αποφασίσουν τι είναι τούτο. Πέρα από την πλάκα όμως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια σχετική διάταξη.
    Πάντως έστειλα καλού κακού ερώτημα στην ΑΑΔΕ μέσω του λογαριασμού μου για το θέμα και αναμένω απάντηση.

  9. #3969
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaneda Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελλαδιστάν 21ος αιώνας! Αν πω για ηλεκτρονική διεύθυνση μπορεί να καλέσουν σύσκεψη να αποφασίσουν τι είναι τούτο. Πέρα από την πλάκα όμως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια σχετική διάταξη.
    Πάντως έστειλα καλού κακού ερώτημα στην ΑΑΔΕ μέσω του λογαριασμού μου για το θέμα και αναμένω απάντηση.
    Πολύ σωστά έπραξε, και μακάρι όλοι να κάνανε το ίδιο, και όχι ωχ-αδερφέ, λίγα λεπτά μετά. Εαν υπάρχει αυξανόμενη πίεση, θα αναγκαστούν να διορθώσουν πράγματα.

  10. #3970
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστά έπραξε, και μακάρι όλοι να κάνανε το ίδιο, και όχι ωχ-αδερφέ, λίγα λεπτά μετά. Εαν υπάρχει αυξανόμενη πίεση, θα αναγκαστούν να διορθώσουν πράγματα.
    Με την ταχύτητα του φωτός και λίγο παραπάνω.
    Και θα καταργήσουνε θέσεις δημοσίων υπαλλήλων ?
    Κουνα λίγο το κεφάλι σου, κάτι έχει κολλήσει εκεί μέσα, δεν πας καλά.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #3971
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ταχύτητα του φωτός και λίγο παραπάνω.
    Και θα καταργήσουνε θέσεις δημοσίων υπαλλήλων ?
    Κουνα λίγο το κεφάλι σου, κάτι έχει κολλήσει εκεί μέσα, δεν πας καλά.
    με το να μην κάνεις απολύτως τίποτα, και να πεις ωχ αδερφέ, ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. Δεν πρόκειται ούτε κανας Μεσσίας να έρθει να τα αλλάξει, ούτε κάποια κυβέρνηση (γιατί είναι πουλημένες πριν ακόμη βγούν).
    Οπότε, εαν αντιδράσεις, εσυ, και εγω και όσο περισσότεροι γίνεται, κάτι ΜΠΟΡΕΙ να γίνει. Και εαν γίνει κάτι κάπου, θα είναι και πιο εύκολο μετά να γίνει και αλλού. Αν μη τι άλλο, έχεις μια ελπίδα. Η΄μπορείς να παραιτηθείς, να πείς ότι αυτή η χώρα δεν σώζεται με τίποτα, δεν υπάρχει σωτηρία καμμιά (αυτό που λέω εγώ), και εαν θες να είσαι σωστός θα πρέπει να πας σε κάνα άλλο κράτος και Ελλάδα διακοπές, ή θα είσαι λαμόγιο για να περνάς καλά στην Ελλάδα, ή δεν θα είσαι λαμόγιο θα είσαι στην Ελλάδα και θα έχεις θέματα πολλά.... φτώχεια, μιζέρια, αδικία κλπ κλπ κλπ..

  12. #3972
    Εγγραφή
    30-04-2007
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    248/214Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Η απάντηση από την ΑΑΔΕ, διπλωματικού επιπέδου. Μην θίξουν κάποιον σάπιο.
    "Αξιότιμε κύριε,
    Αν το ερώτημα σας αφορά για την χειρόγραφη υποβολή δηλώσεων, θα πρέπει να απευθυνθείτε στην Δ.Ο.Υ. που γίνονται και όλες οι ενέργειες προκειμένου να ενημερωθείτε."

    Respect;

  13. #3973
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaneda Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απάντηση από την ΑΑΔΕ, διπλωματικού επιπέδου. Μην θίξουν κάποιον σάπιο.
    "Αξιότιμε κύριε,
    Αν το ερώτημα σας αφορά για την χειρόγραφη υποβολή δηλώσεων, θα πρέπει να απευθυνθείτε στην Δ.Ο.Υ. που γίνονται και όλες οι ενέργειες προκειμένου να ενημερωθείτε."

    Respect;
    Το ερώτημα ήταν για τα ποσά των δαπανών στον Πίνακα 7 του Ε1
    που διαφέρουν από τα ποσά που δίνει ΑΑΔΕ;
    Έχω δει διαφορές μέχρι 600€!

  14. #3974
    Εγγραφή
    30-04-2007
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    248/214Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ερώτημα ήταν για τα ποσά των δαπανών στον Πίνακα 7 του Ε1
    που διαφέρουν από τα ποσά που δίνει ΑΑΔΕ;
    Έχω δει διαφορές μέχρι 600€!
    Το έχω αναφέρει παραπάνω για ποιον λόγο.
    "Θα με τρελάνουν τα παλικάρια. Λόγω του ότι εδώ και τρία χρόνια πρέπει να κάνουμε κάθε χρόνο συμπληρωματικές/τροποποιητικές δηλώσεις Ε1, πηγαίνω στην εφορία που είμαι εγγεγραμμένος να τις καταθέσω (ΔΟΥ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ). Σημείωση: είναι μέχρι το τέλος του χρόνου αλλά εγώ πηγαίνω περίπου τέτοια περίοδο που είναι και πιο χαλαρά. Την πρώτη χρονιά τα δέχθηκαν όλα τα Ε1 (δυο είναι στην προηγούμενη μου ΔΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), μου είπαν θα τα στείλουν οι ίδιοι τους στο Περιστέρι. Τη δεύτερη χρονιά η ίδια κυρία που με εξυπηρέτησε την προηγούμενη χρονιά αρνήθηκε να μου τα στείλει Περιστέρι γιατί μου είπε δεν γίνεται και πρέπει να πάω ο ίδιος στη προηγούμενη μου ΔΟΥ. Πήγα μετά από λίγες μέρες πάλι στο Γαλάτσι σε άλλον υπάλληλο ο οποίος και δεν μου είπε τίποτα για αυτό και με εξυπηρέτησε κανονικά. Σήμερα πήγα πάλι και έτυχα στην ίδια κυρία που προανέφερα η οποία μου είπε πως πρέπει να πάω Περιστέρι αλλά όταν της είπα "μα πέρυσι και πρόπερσι εσείς μου τα κάνατε και τα στείλατε" το δέχθηκε ξεφυσώντας και μου το έκανε τελικά. Εγώ θέλω να μάθω τι ισχύει τελικά. Υπάρχει κάποια διάταξη σχετική όπου μπορώ να δω και ο ίδιος τι ισχύει;"

  15. #3975
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaneda Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελλαδιστάν 21ος αιώνας! Αν πω για ηλεκτρονική διεύθυνση μπορεί να καλέσουν σύσκεψη να αποφασίσουν τι είναι τούτο. Πέρα από την πλάκα όμως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια σχετική διάταξη.
    Πάντως έστειλα καλού κακού ερώτημα στην ΑΑΔΕ μέσω του λογαριασμού μου για το θέμα και αναμένω απάντηση.
    ΛΑΘΟΣ Γιουνανισταν ειναι το σωστο, εκει όπου επι δεκαετιες, να μην πω αιωνες ψηφιζουμε με βαση το στενο - βραχυπροθεσμο - προσωπικο αντε και οικογενειακο συμφερον και μετα διαμαρτυρομαστε για τα χαλια του κρατους και γκρινιαζουμε για τους "τεμπελχαναδες" του δημοσιου. Οι υπαλληλοι παντου και παντα αντι να εργαζονται προτιμουν να γλειφουν τους απο πανω και υπερπηδουν τους απο κατω ειτε πολιτες ειτε πελατες. Και στα υπουργεια λοιπον κανουν ακριβως ο,τι τους λεει η τελευταια εγκυκλιος την οποια εχουν λαβει, γραπτη οχι με e-mail ή/και tweet του... Θεοχαρη!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 265 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 245255260263264265266267270275285 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δηλωση αυτοκινητου στην φορολογικη δηλωση.
    Από Exarxeia στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 11:22
  2. ερωτηση σχετικα με φορολογικη δηλωση
    Από lak100 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 11:19
  3. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
    Από paul75 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:16
  4. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΟΥΣ 2ΟΟ9
    Από kostastzo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:54
  5. Απορια για φορολογικη δηλωση
    Από harmem στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας