Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Intenso TAB-714
    Πρόκειται για ένα φτηνό 7" τάμπλετ με Andoid 4.0.4 αγορασμένο από το Πλαίσιο.

    Πάνω στο δικό του (semi-rooted μάλλον ήταν) firmware (έκδοση: 86V2-D1-H1-H02-2512.20121119) του έχω περάσει CWM-based Recovery v6.0.2.8, Gapps for ICS 4.0.4 (Aroma v2.0 03.07.2012), BusyBox Pro 11.0, Superuser v1.0.3.0 (από τον koush). Είναι πλέον Rooted και χρησιμοποιώ το Link2SD για την διαχείριση και μετακίνηση των εφαρμογών στην εξωτερική 16GB SDcard του.

    Βεβαίως η μόνη φυσιολογική χρήση του είναι για E-mail και Facebook και αυτά όχι για πολύ λόγω της άθλια οθόνης του.

    Όλα φαίνονται να είναι καλά, αλλά πρέπει κανείς να το πάρει στα χέρια του για λίγες μέρες για να καταλάβει το πόσο άθλιο μηχάνημα είναι και πόσο κορόιδα όσοι το αγόρασαν.
    Ένα σας λέω: Αποσυνδέεται κατά το δοκούν από το WiFi και αρκετά συχνά στο boot-αρισμά του έχει χάσει τα settings του, κάνει επαναφορά και εκκινεί τον StartupWizard. Αναγκάστηκα και έμαθα μερικές λέξεις στα Γερμανικά γιατί σε αυτή την γλώσσα boot-άρει! Ας σημειωθεί ότι το ίδιο έκανε και πριν κάνω τις δικές μου “επεμβάσεις”.

    Έχει ασχοληθεί κάποιος σοβαρά μαζί του, γνωρίζει αν κυκλοφορεί κάποιο custom firmware και αν ναι ας μας δώσει κάποια επιπλέον πληροφόρηση, μπας και παρατείνουμε λίγο την “ζωή” του σ' αυτούς τους χαλεπούς καιρούς.

    Με ευχαριστίες και καλή δύναμη για όλο τον κόσμο!

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Όπως το είπες, κορόιδα...
    Το έχω και εγώ και είναι για τα σκουπίδια. Κάνει όλα αυτά που είπες και άλλα τόσα προβλήματα.

    Rom δεν κυκλοφορεί τίποτα και μεταξύ μας καλά κάνουν. Όποιος ασχοληθεί μαζί του θα μπει και αυτός στη λίστα με τα κορόιδα....

Παρόμοια Θέματα

  1. Wireless Display (WIDI): Ασύρματη σύνδεση tablet με τηλεόραση... Γίνεται;;;
    Από Green Dragon στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-14, 16:13
  2. Transcend mp4 870 8gb ή Intenso Video Shooter 2.4 4gb
    Από blade_7 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-13, 12:44
  3. PS3 Slim 160 GB με Custom Firmware + ΕΞΤΡΑ
    Από ababapanos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-13, 18:19
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-13, 00:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας