Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 41
  1. #16
    Εγγραφή
    23-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Cosmote ZTE
    Παντελώς αδιάφορη αυτή η είδηση για μας !!! Ας βάλουν και 100Gbps ιντερνετ εκεί πέρα, καρφάκι δεν μου καίγεται. Ας προχωρήσει η χώρα μας με το καλό στο VDSL2, το οποίο να αναπτυχθεί σωστά και πιστεύω θα μας καλύπτει άνετα στις ανάγκες μας !!! Ημαρτον πια με αυτήν την τάση του αχόρταγου κυνηγού των Mbps, των MPixels και δεν ξέρω τι άλλο, μόνο και μόνο για να πουλάμε μούρη, αντί να κοιτάμε τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ανάγκες που έχουμε

  2. #17
    Εγγραφή
    18-10-2009
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Parrot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντελώς αδιάφορη αυτή η είδηση για μας !!! Ας βάλουν και 100Gbps ιντερνετ εκεί πέρα, καρφάκι δεν μου καίγεται. Ας προχωρήσει η χώρα μας με το καλό στο VDSL2, το οποίο να αναπτυχθεί σωστά και πιστεύω θα μας καλύπτει άνετα στις ανάγκες μας !!! Ημαρτον πια με αυτήν την τάση του αχόρταγου κυνηγού των Mbps, των MPixels και δεν ξέρω τι άλλο, μόνο και μόνο για να πουλάμε μούρη, αΑντί να κοιτάμε τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ανάγκες που έχουμε
    Άσχετο το μύνημα σου, γιατι όλοι γνωρίζουν πως όσο πιο πολλά mbits, τόσο το καλύτερο. Δηλαδή καλύτερο streaming και downloading. Δεν είναι και ούτε θα είναι τα πολλά mbits για μόστρα.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    [lagman mode]Fast path θα έχει;[/lagman mode]

  4. #19
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χορταινουν mbits οι Κορεατες!



    Εδώ να δούμε

  5. #20
    Εγγραφή
    29-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Hol και Wind
    Router
    TP-Link
    Μου θυμίζει αυτή η είδηση όταν το 2000, ενώ είχα dial up των 56KBit, πήγα Αγγλία για σπουδές. Κάθομαι λοιπόν σε έναν υπολογιστή στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημείου και ενώ έιχα μείνει μ@λ@κ@ς με την ταχύτητα που έπιανα (κατέβαζα με 1,5 mb/sec!) βλέπω δίπλα μου έναν Ιάπωνα να βρίζει γιατί κατά τα λεγόμενα του το ιντερνετ σερνότανε!!!! Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω η να κλάψω!!!

  6. #21
    Εγγραφή
    17-12-2010
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ενω παραλιγο γλυτωσανε τον πολεμο με τους βορειους γειτονες τωρα ασχολουνται με τις ταχυτητες!αντι να προαγουν εκπαιδευτικα προγραμματα με ηθος τραβανε καλωδια...και μην πεταχτει κανενας εξυπνακιας να πει οτι και αυτο προαγει την παιδεια...εδω οι μαθητες τους δεν γνωριζουν την ιστορια τους(πολυυυυυ χειροτερη η κατασταση απο εμας!)αλλα αυτοι εκει!πρωτιες στα mmo!

  7. #22
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gousia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενω παραλιγο γλυτωσανε τον πολεμο με τους βορειους γειτονες τωρα ασχολουνται με τις ταχυτητες!αντι να προαγουν εκπαιδευτικα προγραμματα με ηθος τραβανε καλωδια...και μην πεταχτει κανενας εξυπνακιας να πει οτι και αυτο προαγει την παιδεια...εδω οι μαθητες τους δεν γνωριζουν την ιστορια τους(πολυυυυυ χειροτερη η κατασταση απο εμας!)αλλα αυτοι εκει!πρωτιες στα mmo!
    Δίκιο έχεις άλλα έτσι όπως είναι τα πράγματα στον σύγχρονο καπιταλιστικό κόσμο, μια κυβέρνηση θα κοιτάξει πρώτα την οικονομία και την τεχνολογία.Την παιδεία ναι μεν αλλά σε θέματα που αφορούν τους δύο προαναφερόμενους τομείς κυρίως. Η ιστορία καλώς η κακώς (κακώς δηλαδή αλλά τι να κάνουμε) περνάει σε δεύτερη μοίρα.

    ........Auto merged post: Unreal πρόσθεσε 4 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avatar_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου θυμίζει αυτή η είδηση όταν το 2000, ενώ είχα dial up των 56KBit, πήγα Αγγλία για σπουδές. Κάθομαι λοιπόν σε έναν υπολογιστή στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημείου και ενώ έιχα μείνει μ@λ@κ@ς με την ταχύτητα που έπιανα (κατέβαζα με 1,5 mb/sec!) βλέπω δίπλα μου έναν Ιάπωνα να βρίζει γιατί κατά τα λεγόμενα του το ιντερνετ σερνότανε!!!! Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω η να κλάψω!!!
    Λόλ, όχι μόνο για το θέμα της ταχύτητας αλλά και για τον ιάπωνα που βρίζει αυτόν καθαυτόν... Αν έβριζε στα ιαπωνικά κιόλας θα ήταν πολύ αστείο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Unreal : 23-02-11 στις 12:10. Αιτία: auto merged post

  8. #23
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gousia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενω παραλιγο γλυτωσανε τον πολεμο με τους βορειους γειτονες τωρα ασχολουνται με τις ταχυτητες!αντι να προαγουν εκπαιδευτικα προγραμματα με ηθος τραβανε καλωδια...και μην πεταχτει κανενας εξυπνακιας να πει οτι και αυτο προαγει την παιδεια...εδω οι μαθητες τους δεν γνωριζουν την ιστορια τους(πολυυυυυ χειροτερη η κατασταση απο εμας!)αλλα αυτοι εκει!πρωτιες στα mmo!
    Κοίτα λίγο και τις άλλες πρωτιές σε οικονομία/τεχνολογία, όχι μόνο στα mmo.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Parrot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντελώς αδιάφορη αυτή η είδηση για μας !!! Ας βάλουν και 100Gbps ιντερνετ εκεί πέρα, καρφάκι δεν μου καίγεται. Ας προχωρήσει η χώρα μας με το καλό στο VDSL2, το οποίο να αναπτυχθεί σωστά και πιστεύω θα μας καλύπτει άνετα στις ανάγκες μας !!! Ημαρτον πια με αυτήν την τάση του αχόρταγου κυνηγού των Mbps, των MPixels και δεν ξέρω τι άλλο, μόνο και μόνο για να πουλάμε μούρη, αντί να κοιτάμε τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ανάγκες που έχουμε
    To VDSL2 είναι απλά ημίμετρο.
    Τα Mpixels δεν μπορούν να συγκριθούν σε καμία περίπτωση με τα Mbps (ίσως λίγο με τα pings).

  9. #24
    Εγγραφή
    17-12-2010
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    [QUOTE=grayden;3997032]Κοίτα λίγο και τις άλλες πρωτιές σε οικονομία/τεχνολογία, όχι μόνο στα mmo.


    και αυτο τι σημαινει;οι πρωτιες αυτες αφορουν μονο την ανεση των στρατιωτικων και πολιτικων της παραγοντων!και τη ματαιοδοξια τους φυσικα φυσικα!οι υπολοιποι ειναι με τη γρηγορη συνδεση και με το μυαλο κουρκουτι!

  10. #25
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gousia Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αυτο τι σημαινει;οι πρωτιες αυτες αφορουν μονο την ανεση των στρατιωτικων και πολιτικων της παραγοντων!και τη ματαιοδοξια τους φυσικα φυσικα!οι υπολοιποι ειναι με τη γρηγορη συνδεση και με το μυαλο κουρκουτι!
    Δηλαδή εμείς που δεν έχουμε οικονομικές/τεχνολογικές πρωτιές βλέπουμε τους πολιτικούς/στρατιωτικούς μας να πεινάνε;

    Μάλλον ζω σε άλλη χώρα...

  11. #26
    Εγγραφή
    17-12-2010
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εμείς που δεν έχουμε οικονομικές/τεχνολογικές πρωτιές βλέπουμε τους πολιτικούς/στρατιωτικούς μας να πεινάνε;

    Μάλλον ζω σε άλλη χώρα...
    στην ιδια χωρα μενουμε...εδω ομως υπαρχουν καποιοι που υποστηριζουν οτι εθνος οπως αυτο των Τουρκων δεν ειναι εχθρος μας αλλα καποιοι Τουρκοι ειναι αυτοι που μας πολεμανε με τη βοηθεια ''συμμαχων''μας!εκει παλι πιστευουν οτι Βορεια και Νοτια Κορεα ειναι δυο φυλες που εχουν βεντετα!γι αυτο μιλαω εγω...τωρα τι διαδικτυο και ταχυτητα οπτικης ινας μου λες...και φυσικα οι πολιτικοι/στρατιωτικοι μας δεν πεινανε αλλα τουλαχιστον ξερουμε ποιον να κατηγορησουμε και δεν τα ριχνουμε ολα στην απεναντι ''κακια'' φυλη!

  12. #27
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Κόψε το διαδίκτυο και τις οπτικές από τα μελλοντικά σχέδια της Ελλάδας και αν δεν καταρρεύσουμε (άλλο τόσο) εμένα να μου τρυπήσεις την μύτη.

  13. #28
    Εγγραφή
    17-12-2010
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κόψε το διαδίκτυο και τις οπτικές από τα μελλοντικά σχέδια της Ελλάδας και αν δεν καταρρεύσουμε (άλλο τόσο) εμένα να μου τρυπήσεις την μύτη.
    δεν θα κοψω το διαδικτυο στην Ελλαδα...κοψε ομως εσυ την ουσιαστικη εκπαιδευση απο τη Νορεια Κορεα και θα δεις ενα νεο πολεμο να ξεσπαει!δεν μπορεις να συγκρινεις την οπτικη ινα με τη νοοτροπια ενος ολοκληρου λαου βρε φιλε...!

  14. #29
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gousia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θα κοψω το διαδικτυο στην Ελλαδα...κοψε ομως εσυ την ουσιαστικη εκπαιδευση απο τη Νορεια Κορεα και θα δεις ενα νεο πολεμο να ξεσπαει!δεν μπορεις να συγκρινεις την οπτικη ινα με τη νοοτροπια ενος ολοκληρου λαου βρε φιλε...!
    Δεν νομίζω να έκανα τέτοια σύγκριση...

    Πάντως διατηρώ τις αμφιβολίες μου για το αν η διδασκαλία της Ιστορίας (κυρίως) μπορεί να ενώσει ή να χωρίσει λαούς που παραδοσιακά είναι σε αντίπαλα στρατόπεδα.

  15. #30
    Εγγραφή
    17-12-2010
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κόψε το διαδίκτυο και τις οπτικές από τα μελλοντικά σχέδια της Ελλάδας και αν δεν καταρρεύσουμε (άλλο τόσο) εμένα να μου τρυπήσεις την μύτη.
    αυτο τι υποτιθεται οτι ειναι;;;συγκριση δεν ειναι;;;!!!αλλα για να μην αρχισουμε ''κοκορομαχιες''(!!!) καλυτερα να μεινουμε στο οτι η ιστορια παρεχει γνωση που ενωνει!μην βλεπουμε τις εξαιρεσεις του Αδωνη!η ιστορια ποτε δεν κατηγορεισαι λαους αλλα ατομα!

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η Νότιος Κορέα… πατάει γερό γκάζι για ταχύτητες του 1Gbps!
    Από xolloth στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-09, 12:45
  2. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-08, 11:50
  3. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-08, 05:00
  4. Tελικό σχέδιο για παροχή φθηνού Internet στους φοιτητές
    Από poromenos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-06, 16:02
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-05, 21:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας