Σελ. 31 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 11212629303132333641 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 451-465 από 648
  1. #451
    Εγγραφή
    26-02-2007
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    speedpot
    Εγώ πιστεύω ότι εφόσον δεν δίνει ο ΟΤΕ δεν δίνει στην πράξη κανείς. Επίσης, νομίζω η οπτική της wind που περνάει μπροστά από την προμηθευτική νομίζω καταλήγει στο Α/Κ και όχι σε KV.

    Εγώ που είμαι στον δρόμο που είναι τα λιθάρια ενεργοποιήθηκα πριν μία εβδομάδα. Οπότε κάνε υπομονή πιστεύω σε λίγες μέρες θα ενεργοποιηθεί η καμπίνα σου.

    My 50 cents.
    Το Αναλογιστικό, το Αναλογιστικό. Το Αναλογιστικό πολύ το αγαπώ!

  2. #452
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baltazar1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω ότι εφόσον δεν δίνει ο ΟΤΕ δεν δίνει στην πράξη κανείς. Επίσης, νομίζω η οπτική της wind που περνάει μπροστά από την προμηθευτική νομίζω καταλήγει στο Α/Κ και όχι σε KV.

    Εγώ που είμαι στον δρόμο που είναι τα λιθάρια ενεργοποιήθηκα πριν μία εβδομάδα. Οπότε κάνε υπομονή πιστεύω σε λίγες μέρες θα ενεργοποιηθεί η καμπίνα σου.

    My 50 cents.
    Ευχαριστώ πολύ, αφού είναι έτσι θα περιμένω καθώς αν φύγω τώρα από ΟΤΕ θα πληρώσω και πρόστιμο... Χρειάζομαι το 5x upload αλλά θα περιμένω...
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  3. #453
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Wind πλέον βγάζει διαθεσιμότητα και για εμάς (κοντά στον ηλεκτρικό του Νέου Ηρακλείου, δύο τετράγωνα πιο κάτω). Κανείς άλλος δεν δίνει, ούτε ΟΤΕ.

    Το θέμα είναι ότι δεν την εμπιστεύομαι την Wind (λόγω κακής προηγούμενης προσωπικής εμπειρίας) και δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι. Σκέφτομαι μήπως δίνουν διαθεσιμότητα για να πάρουν την γραμμή και μετά να σου πουν διάφορες δικαιολογίες, να βαρεθείς να κάνεις υπαναχώρηση και να μείνεις σε αυτούς.

    Βέβαια πριν κανά εξάμηνο (μπορεί και λίγο παραπάνω) έσκαβαν και περνούσαν γραμμές στον δρόμο μας και σε όλη την περιοχή. Και δεν ήταν ΟΤΕ, ήταν 100% Wind. Αυτό, σε συνδυασμό με την διαφημιστική προώθηση που κάνουν τώρα, ίσως να σημαίνει ότι δεν είναι μούφα η αποκλειστική διάθεση VDSL από την Wind στην περιοχή.

    Τι λέτε? Να τους εμπιστευθώ ή θα μπλέξω?
    Θα μπλέξεις...

  4. #454
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπλέξεις...
    Κι εγώ έτσι φοβάμαι, είχα πολύ κακή εμπειρία με την Wind, σε σημείο που ακύρωσα και το κινητό και το άλλαξα σε OTE γιατί πολύ απλά μου έσπασαν τα νεύρα με το σταθερό και το internet που είχα και δεν ήθελα να τους δίνω ούτε ευρώ! Δεν τους εμπιστεύομαι, αλλά αν όντως έδιναν μόνο αυτοί στην περιοχή μου αναγκαστικά θα περνούσα σε αυτούς καθώς έχω απόλυτη ανάγκη το upload...

    Θα περιμένω όμως...
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  5. #455
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ έτσι φοβάμαι, είχα πολύ κακή εμπειρία με την Wind, σε σημείο που ακύρωσα και το κινητό και το άλλαξα σε OTE γιατί πολύ απλά μου έσπασαν τα νεύρα με το σταθερό και το internet που είχα και δεν ήθελα να τους δίνω ούτε ευρώ! Δεν τους εμπιστεύομαι, αλλά αν όντως έδιναν μόνο αυτοί στην περιοχή μου αναγκαστικά θα περνούσα σε αυτούς καθώς έχω απόλυτη ανάγκη το upload...

    Θα περιμένω όμως...
    Δεν έχω αποδείξεις ...αλλά εγώ προσωπικά τους εναλλακτικούς πάντα τους φοβάμαι ... Εγώ παίζω μπάλα με ΟΤΕ .. Εχω δεί διάφορα τραγελαφικά ...
    Βασικά αν το θέλεις για επαγγελματικούς λόγους τότε ΟΤΕ αν το θέλεις για οικιακή χρήση και αντέχεις τα χάπια αν σου κάτσει στραβή τότε το ρισκάρεις...
    Επειδή εγώ γενικά δεν το αντέχω μένω στον ΟΤΕ και η αλήθεια είναι ότι δεν ποτέ δεν είχα πρόβλημα και ταχύτατοι είναι ......

    Βέβαια έχε στο μυαλό σου όπου και να πας πρέπει να πηγαίνεις και λίγο με τα νερά τους ... ανεξάρτητα από ΟΤΕ .. ακόμα και στον ΟΤΕ ... δεν είναι για μένα τέλειο...

    Δεν ξέρω αν με πιάνεις... Εγώ να ξέρεις κινητό σε Wind έχω και με πρήζουν συνεχώς ...

  6. #456
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Wind πλέον βγάζει διαθεσιμότητα και για εμάς (κοντά στον ηλεκτρικό του Νέου Ηρακλείου, δύο τετράγωνα πιο κάτω). Κανείς άλλος δεν δίνει, ούτε ΟΤΕ.
    .............
    Τι λέτε? Να τους εμπιστευθώ ή θα μπλέξω?
    Υπάρχει κακό προηγούμενο με την Wind, με συμφορουμίτη.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  7. #457
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Wind πλέον βγάζει διαθεσιμότητα και για εμάς (κοντά στον ηλεκτρικό του Νέου Ηρακλείου, δύο τετράγωνα πιο κάτω). Κανείς άλλος δεν δίνει, ούτε ΟΤΕ.

    Το θέμα είναι ότι δεν την εμπιστεύομαι την Wind (λόγω κακής προηγούμενης προσωπικής εμπειρίας) και δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι. Σκέφτομαι μήπως δίνουν διαθεσιμότητα για να πάρουν την γραμμή και μετά να σου πουν διάφορες δικαιολογίες, να βαρεθείς να κάνεις υπαναχώρηση και να μείνεις σε αυτούς.

    Βέβαια πριν κανά εξάμηνο (μπορεί και λίγο παραπάνω) έσκαβαν και περνούσαν γραμμές στον δρόμο μας και σε όλη την περιοχή. Και δεν ήταν ΟΤΕ, ήταν 100% Wind. Αυτό, σε συνδυασμό με την διαφημιστική προώθηση που κάνουν τώρα, ίσως να σημαίνει ότι δεν είναι μούφα η αποκλειστική διάθεση VDSL από την Wind στην περιοχή.

    Τι λέτε? Να τους εμπιστευθώ ή θα μπλέξω?
    Αν δεν δίνει ο ΟΤΕ δεν έχει κανένας απο KV στην περιοχή σου, έχει ξαναγίνει και πολλάκις αναφερθει στο forum οτι το κάνουν για να σε δεσμευσουν. Μπλέκεις.

  8. #458
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παιδιά έχετε υπόψη σας ότι οι "κάτω από τις γραμμές ΗΣΑΠ" στο Ηράκλειο (με αριθμούς από 21027-) ανήκουμε στο Α/Κ Ν. Ιωνίας και όχι σε αυτό του Ηρακλείου. Υπάρχει topic εδώ: https://www.adslgr.com/forum/threads...F%CE%B1/page44
    για το VDSL της Ν. Ιωνίας.

  9. #459
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Ευχαριστώ όλους για το feedback και τις συμβουλές!

    Προς το παρόν κάνω υπομονή μέχρι να καταφέρει ο ΟΤΕ να καλύψει την περιοχή μας... (πολύ ενδιαφέρον αυτό για το Α/Κ Ν. Ιωνίας για την περιοχή κάτω από τις γραμμές!)
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  10. #460
    Εγγραφή
    14-08-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    OTE - COSMOTE VDSL 50Mbps
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα φίλοι.
    Με πήραν χθες από WIND και μου έκαναν μία συνδυαστική προσφορά ΚΑΙ ΓΑΜΩ!
    Δίνοντας τη διεύθυνση μου είπαν ότι υπάρχει διαθεσιμότητα VDSL.
    Δεν είμαι κοντά (<700 μέτρα) στο Α/Κ και παίρνω VDSL 50άρι από Nova και τώρα από ΟΤΕ από την καμπίνα που εξυπηρετεί την πολυκατοικία μου.
    Ξέρει κανένας αν η WIND άλλαξε την πολιτική της και δίνει από καμπίνες ΟΤΕ;
    Λίγο παράδοξο μου φαίνεται...
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  11. #461
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Η wind δίνει εδώ και αρκετά χρόνια από τα καφαο του ΟΤΕ

  12. #462
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Καλησπέρα,
    Μένω στο Νέο Ηράκλειο κάτω απο τον σταθμό Ηρακλειδών και Σωτήρη Πετρουλα Γωνία. Έχουμε ΚΑΦΑΟ οτέ ακριβώς απέναντι, και επιτέλους εμφανίστηκε διαθεσιμότητα VDSL, απο wind γραμμή που έχω. Τι ξέρουμε για την περιοχή; Τι ταχύτητες θα πιάνω; Απο προβλήματα πως πάμε?

    Ευχαριστώ!

  13. #463
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Errik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Μένω στο Νέο Ηράκλειο κάτω απο τον σταθμό Ηρακλειδών και Σωτήρη Πετρουλα Γωνία. Έχουμε ΚΑΦΑΟ οτέ ακριβώς απέναντι, και επιτέλους εμφανίστηκε διαθεσιμότητα VDSL, απο wind γραμμή που έχω. Τι ξέρουμε για την περιοχή; Τι ταχύτητες θα πιάνω; Απο προβλήματα πως πάμε?

    Ευχαριστώ!
    Όσον αφορά τις ταχύτητες, αφού θα παίρνεις από καμπίνα, θα πιάνεις όσο λέει το πακέτο σου ή ελάχιστα λιγότερο, εκτός αν έχει κάποιο πρόβλημα το καλώδιο από το ΚΑΦΑΟ ώς το σπίτι σου (όπως το δικό μου, κακή του ώρα). Αλλά ακόμα και στη δική μου, προβληματική περίπτωση σκέψου πιάνω 46-47Mbps στα 50.

    Από εκεί και πέρα εξαρτάται από τη Wind (δεν έχω, οπότε δεν γνωρίζω) ποιά θα είναι η "ποιότητα" της σύνδεσής σου. Θέλω να πω, αν εσύ είσαι κλειδωμένος σταθερά στα 50 αλλά η Wind π.χ. τα απογεύματα σέρνεται για λόγους congestion, δεν το ξέρω. Αλλά αν είσαι ευχαριστημένος τώρα, μόνο καλύτερα θα είναι τα πράγματα με το VDSL, χειρότερα αποκλείεται.

  14. #464
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Νομίζω καλά πάμε

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WhatsApp Image 2017-11-09 at 10.28.07 PM.jpeg 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  86,1 KB 
ID: 187937Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WhatsApp Image 2017-11-09 at 10.36.14 PM.jpeg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  119,0 KB 
ID: 187938

  15. #465
    Εγγραφή
    26-02-2007
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    speedpot
    Μεγιές. Έτοιμος και το vectoring!
    Το Αναλογιστικό, το Αναλογιστικό. Το Αναλογιστικό πολύ το αγαπώ!

Σελ. 31 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 11212629303132333641 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο Ηρακλειο
    Από georgev στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-09, 13:47
  2. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-09, 18:26
  3. Νέο Ηράκλειο - εντυπώσεις
    Από lamesaint στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-08, 08:10
  4. forthnet νέο ηράκλειο
    Από Devout στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-07, 22:37
  5. Vivodi LLU down Νεο Ηράκλειο
    Από garett στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-06, 00:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας