Σελ. 326 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 306316321324325326327328331336346 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.876-4.890 από 5680
  1. #4876
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα η απάνησή σου είναι με κριτήριο το ανθρακικό αποτύπωμα. Δεκτό (για την οικονομία της συζήτησης), αλλά η ερώτηση υπονοούσε σαφώς ότι κριτήριο είναι το κόστος ανά KWh, με βάση το οποίο απάντησα εγώ. Εφόσον απαντάς με άλλο κριτήριο, καλό θα ήταν να το διευκρινίζεις.
    Ισως να βοηθήσει στην κουβέντα η μελέτη του Μετσόβιου για το κόστος θέρμανσης από διάφορες τεχνολογίες.
    Υπόψη, όταν αναφέρεται στις αντλίες θερμότητας, το κόστος το υπολογίζει σε υψηλές θερμοκρασίες 70-80C. Με θερμοκρασίες προσαγωγής στους 45-65C τα νούμερα αλλάζουν ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ προς τα κάτω...

  2. #4877
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Αναγκάζομαι να το επαναφέρω για να σωσω κόσμο .

    Ο απαράδεκος xyla.gr δεν υπάχει ! Ολα τα ξύλα είναι βρεμενα και δεν παιρνουν με τιποτα .
    Μακριά παιδια και δεν μπορουμε να λεμε ωχ αδερφέ δεν θα ξαναπάρω από αυτόν .
    Πρέπει να ενημερώνονται όλοι και να αποφεύγουν τετοιου τύπους .

    Πανάθεμάτον εχει βγάλει και προσφορά τα 3 κυβικά 200 ευρώ .Ε φανταστείτε τι βρωμόξυλα είναι .

  3. #4878
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ελπίζω να έχεις αποδείξεις γι'αυτά που λες, αν σε πάει στα δικαστήρια!

  4. #4879
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να έχεις αποδείξεις γι'αυτά που λες, αν σε πάει στα δικαστήρια!

    .και τι θα του κανει αμα παει στα δικαστηρια ; θα του παρει τα ξυλα πισω ;
    και αυτος (ο ξυλας) δεν θα πρεπει να εχει αποδειξεις ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #4880
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    .και τι θα του κανει αμα παει στα δικαστηρια ; θα του παρει τα ξυλα πισω ;
    και αυτος (ο ξυλας) δεν θα πρεπει να εχει αποδειξεις ;
    Όταν κατηγορείς κάποιον για κάτι δημόσια, εάν δεν μπορείς να το αποδείξεις, αυτό συνιστά συκοφαντική δυσφήμιση.

  6. #4881
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κατηγορείς κάποιον για κάτι δημόσια, εάν δεν μπορείς να το αποδείξεις, αυτό συνιστά συκοφαντική δυσφήμιση.
    και το να πουλησουν πλασματικη ποσοτητα , συνιστα απατη . (ασχετα τι εχουνε κανει με τις συνδεσεις ιντερνετ )

    νομιζω να εβγαζε καμια φωτογραφια για να υποστηριξει , προς εμας , οτι ισχυριζεται θα ηταν πιο χρησιμη προτροπη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #4882
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μπααα σιγουρα ειναι εγκυρη η πληροφορηση, φαινεται απο τον πανικο του να μας... ενημερωσει εγκαιρως... μην τυχον αγορασουμε απο το συγκεκριμενο μαγαζι!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #4883
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Ακριβώς .Ας με πάει όπου θέλει .Όχι, μόνο φωτογραφίες έχω, έχω μέτρηση υγρασίας και έχω ότι θες.
    Αφού έχω και μαρτυρία ότι και αλλοι είναι δυσαρεστημένοι με τα ξύλα του από δικούς του ανθρώπους ...καταγεγραμένη και αυτή .

    Παμε λοιπον να δουμε ποιος θα γελάσει τελευταίος όταν του στείλω κάτι έξοδα από διαφορά που μου στοίχισαν τα ξύλα με αποδείξεις και γνωματεύσεις ...
    Εκτός αν θέλει να τον αρχίσω στον Συνήγορο του Πολίτη για ζέσταμα

  9. #4884
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.787
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ο συνηγορος του πολιτη ασχολειται αποκλειστικα με θεματα σχεσης πολιτη - κρατους.
    Μαλλον για το συνηγορο του καταναλωτη μιλας..

  10. #4885
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μιλαμε για... κουτσουρα!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  11. #4886
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο συνηγορος του πολιτη ασχολειται αποκλειστικα με θεματα σχεσης πολιτη - κρατους.
    Μαλλον για το συνηγορο του καταναλωτη μιλας..
    Σωστά το λες απλά είχα πάρει φωτιά ...Άκου συκοφαντική δυσφήμιση ας γελάσω .Τότε θα πρέπει να μηνύσει όλο το internet που αξιολογεί . Εδώ υπάρχει δεδικασμένο γιατί ρώτησα τον δικηγόρο μου και μου είπε ότι πολλές εταιρίες πήγαν κάποιους στα δικαστήρια και τον ήπιαν γιατί είναι αξιολόγηση και στα blog μπορείς να γράφεις ότι θέλεις αφού φιλοξενούν απόψεις και μόνο . Αφού δε βρίζεις και δεν προτρέπεις σε βία κτλ ας πάει και στα Ιμαλάια .
    Που να δεις όμως και κάτι νόμους για παραπλάνηση καταναλωτή αλλά και κοπή αποδείξεων .....και ο νοών νοεί το...Γιατί εγώ ΔΕΝ πήρα καμιά απόδειξη ότι πλήρωσα ....Αντε γιατί υπάρχουν κι άλλοι τρόποι
    Ότι θέλει λέει ο καθένας .
    Μακριά λοιπόν απ αυτόν για να σωθείτε .

  12. #4887
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaras27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά το λες απλά είχα πάρει φωτιά ...Άκου συκοφαντική δυσφήμιση ας γελάσω .Τότε θα πρέπει να μηνύσει όλο το internet που αξιολογεί . Εδώ υπάρχει δεδικασμένο γιατί ρώτησα τον δικηγόρο μου και μου είπε ότι πολλές εταιρίες πήγαν κάποιους στα δικαστήρια και τον ήπιαν γιατί είναι αξιολόγηση και στα blog μπορείς να γράφεις ότι θέλεις αφού φιλοξενούν απόψεις και μόνο . Αφού δε βρίζεις και δεν προτρέπεις σε βία κτλ ας πάει και στα Ιμαλάια .
    Που να δεις όμως και κάτι νόμους για παραπλάνηση καταναλωτή αλλά και κοπή αποδείξεων .....και ο νοών νοεί το...Γιατί εγώ ΔΕΝ πήρα καμιά απόδειξη ότι πλήρωσα ....Αντε γιατί υπάρχουν κι άλλοι τρόποι
    Ότι θέλει λέει ο καθένας .
    Μακριά λοιπόν απ αυτόν για να σωθείτε .
    Το ότι δεν πήρες απόδειξη φταίς και εσύ αφού 1) πλήρωσες ενώ δεν όφειλες και 2) δεν το κατήγγειλες.
    Διαφωνώ με αυτά που ειπώθηκαν παραπάνω αλλά και εσύ εδώ μέσα τί κάνεις?

    Λές κάτι ανώνυμα για κάποιον συγκεκριμένο και δεν παραθέτεις καμία απόδειξη.
    Καταλαβαίνεις πώς φαίνεσαι?

  13. #4888
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι δεν πήρες απόδειξη φταίς και εσύ αφού 1) πλήρωσες ενώ δεν όφειλες και 2) δεν το κατήγγειλες.
    Διαφωνώ με αυτά που ειπώθηκαν παραπάνω αλλά και εσύ εδώ μέσα τί κάνεις?

    Λές κάτι ανώνυμα για κάποιον συγκεκριμένο και δεν παραθέτεις καμία απόδειξη.
    Καταλαβαίνεις πώς φαίνεσαι?
    Τι εννοείς ανωνυμα ότι δεν λέω το ονομά μου ? ας γελάσω .

    Δεν πειράζει ας φαίνομαι όπως θέλω και σωστά σαν μ@κακας δεν πήρα απόδειξη και δεν τα έστειλα πίσω εκείνη την ώρα και τα έφαγα .

    ΑΛΛΑ για να μην την πατήσει και αλλος τότε να τα βλέπετε πριν τα ξεφορτώσει αν είναι βρεμένα και κάκιστης ποιότητας και το ρίσκο δικό σας .

    Εγώ ξανά από αυτόν ποτέ όμως και θα παροτρύνω και όλους τους δικούς μου ούτε απ έξω .

    Υπόψιν δεν έχω τίποτα με τον συγκεκριμένο ούτε βαλτός είμαι αλλά την κοροϊδία ρε φίλε δεν την ανέχομαι όσο και να διαφωνείς και όπως και να φαίνομαι

  14. #4889
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.450
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λόγο της επερχόμενης κακοκαιρίας αναφέρω κάποια πρατήρια ΕΚΟ τα οποία έχουν αντλία με φωτιστικό πετρέλαιο.π
    Συμφέρει σε σχέση με τα μη επιστρεφόμενα της κέροζαν που πληρώνεις στα 30 € τα 18 λίτρα και παίρνω χρόνια από τα δύο πρώτα και τελευταία ανακάλυψα και το τρίτο που είναι πιο κοντά μου.

    1. Στην Φαβιέρου στο Χαϊδάρι.
    2. Στην Λ Αθηνών στο Χαϊδάρι πριν τη σχολή Προβατά
    3. Στο Γκάζι στο φανάρι που Στρίβουμε για Πετράλωνα μόλις στρίψετε δεξια. (Έχει χαμηλότερη τιμή από τα άλλα δύο μου βγήκε 0.5 λίτρο παραπάνω στα 20€)

    Δεν έχω παρατηρήσει διαφορές στην λειτουργία των σομπων lc30 & lc41 που έχω, και μπορώ να πάρω όση ποσότητα σηκώνει η τσέπη μου (πχ 5€).

  15. #4890
    Εγγραφή
    26-09-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπερα σε ολους!! Προσφατα αυτονομηθηκα με λεβητα αεριου για ΖΝΧ και θερμανση, με μπουκαλες 25λιτρες προπανιου αφου το φυσικο αεριο δεν περνα ακομη απ τη γειτονια..Για το ΖΝΧ δεν χρειαζεται να πω κατι ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι 5μελης οικογενεια αστειες καταναλωσεις..Στο κομματι της θερμανσης ομως επειδη το σπιτι ειναι μεγαλο 130τμ με μετρια μονωση εχω μια καταναλωση ~ 6-8 μπουκαλες το μηνα (με τα καλα κρυα και ζητηση 20-21) που δεν μου επιτρεπει την 24/7 χρηση, αλλα το συνδυαζω με κλιματιστικα inverter..Βασικα εχω απωλειες στο βορεινο κομματι του σπιτιου, που ναι η κουζινα αλλα και το σαλονι (ξεχωριστοι χωροι)..Ψαχνομαι για οικονομοια λοιπον..Το ερωτημα μου ειναι..Αν βαλω θερμοστατικες στα σωματα, να ανοιγοκλεινουν σε διαφορετικες θερμοκρασιες ή να μην ανοιγουν καν καποιοι χωροι (οπως η κουζινα που αργα το βραδυ δεν χρησιμοποιειται ή και το ενα υπνοδωματιο που ναι αδειο) ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΚΑΤΙ;
    Εχω δει στο bangood πχ κατι smart συστηματακια οπως αυτο https://www.banggood.com/Moeshouse-T...mds=mywishlist
    Εχει βαλει κανεις ενα παρομοιο συστημα; πιο πολυ σαν παραδειγμα το φερνω, να εμπιστευτω κινεζικες θερμοστατικες οσο δελεαρ κι αν φαινονται..;;
    Αλλα και χειροκινητες να ειναι δεν με χαλαει, αρκει να δω σημαντικη διαφορα στην καταναλωση..
    Επισης ο θερμοστατης εχει μεγαλο διαφορικο και σε συνδυασμο στο οτι αργει πολυ να καταλαβει τη διαφορα στη θερμοκρασια θελω να τον αλλαξω με εναν ασυρματο οπου τον αισθητηρα θα μπορω να τον βαλω σε ποιο σωστο σημειο οπως καθιστικο..δεν με ενδιαφερει η wi-fi λειτουργια αλλα να ναι wireless ο αισθητηρας και να μπορεις να ρυθμιζεις διαφορικο.. εχω δει αυτον o οποιος ειναι λιγο τσιμπημενος στην τιμη https://www.skroutz.gr/s/16651993/Ol...%BF%CF%82.html
    Καποιον αλλο δοκιμασμενο;
    Ευχαριστω!!

Σελ. 326 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 306316321324325326327328331336346 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας