Σελ. 363 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 343353358361362363364365368373 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.431-5.445 από 5680
  1. #5431
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατί πέρα από το κόστος του σκαψίματος, η Α/Θ για γεωθερμία είναι ακόμα πιο ακριβή από τις συνηθισμένες Α/Θ...
    Έχει κόστος αλλά το κάνεις απόσβεση μακροπρόθεσμα
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  2. #5432
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κόστος αλλά το κάνεις απόσβεση μακροπρόθεσμα
    Ποιος έχει να τα δώσει για την αρχική επένδυση είναι το θέμα.

  3. #5433
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος έχει να τα δώσει για την αρχική επένδυση είναι το θέμα.
    Η φτήνια τρώει τον παρά έλεγαν οι παλιοί και τελικά είχαν δίκιο.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  4. #5434
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα αφήσω το παρακάτω,
    https://greekinter.net/%CE%BA%CF%8C%...3%CF%80%CE%AF/
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5435
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως χρειάζεται σοβαρή μελέτη απο πανεπιστήμια και πιο συγκεκριμένα από μηχανολόγους και όχι να παίρνουν δεξιά και αριστερά πληροφορίες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα αφήσω το παρακάτω,
    https://greekinter.net/%CE%BA%CF%8C%...3%CF%80%CE%AF/
    Και ποιο είναι κατα τη δική σου άποψη το πιο οικονομικό;

    - - - Updated - - -

    βιοκαύσιμα (pellet);
    Βάλαμε και δεν μπορώ να πω ότι μείναμε ευχαριστημένοι τσάμπα το κόστος και ο κόπος που κάνεις.

    - - - Updated - - -

    Και κάτι άλλο αυτό που παρέθεσες είναι πριν 2 χρόνια οι τιμές στην ΔΕΗ και γενικά άλλαξαν και όχι προς τα κάτω.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  6. #5436
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.954
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Οι αντλίες θερμότητας θέλουν σπίτι με ενδοδαπέδια θέρμανση ή σώματα fancoil που χρειάζονται και πρίζα κοντά και κάνουν θόρυβο.
    Με τα παραδοσιακά σώματα καλοριφέρ δεν κάνουν τίποτα οι αντλίες.

  7. #5437
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    200L calpak mark4 τρύπησε εσωτερικά (ενώθηκαν τα δύο κυκλώματα) στα 8 χρόνια
    πάλι καλά που έβαζα προπυλενογλυκόλη και όχι ψυκτικό αυτοκινήτου που βάζουν πολλοί


    έχετε κανένα 200άρι boiler να προτείνετε?
    είμαι στη φάση να βάλω ότι φθηνότερο γιατί όποιο βρίσκω στο skroutz για σχόλια λένε απο 5-7 χρόνια ότι τρυπάνε

  8. #5438
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι άλλο αυτό που παρέθεσες είναι πριν 2 χρόνια οι τιμές στην ΔΕΗ και γενικά άλλαξαν και όχι προς τα κάτω.
    Aκόμη χειρότερα και ας μην συζητήσουμε καθόλου για την γεώτρηση.

    Η απάντηση σ' αυτό που ρωτάς πάει πακέτο και με τον παράλληλο και με το υψόμετρο που ζεις,
    ένα σύστημα(π.χ. αντλία θερμότητας) που δουλεύει σωστά στα νότια υπολειτουργεί στα βόρεια ή δουλεύει σωστά στο 0 υψόμετρο και είναι για πέταμα στα 1500 μέτρα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #5439
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος έχει να τα δώσει για την αρχική επένδυση είναι το θέμα.
    Δεν ειναι μονο η αρχικη επενδυση. Για το σκαψιμο/"πηγαδι"/γεωτρηση θες ειδικη αδεια αν θυμαμαι καλά από τη Διευθυνση Υδατων της εκαστοτε περιφερειας, που δεν στην δινουν ευκολα ειδικα στην Αθηνα/Αττικη για το θεωρουν πηγαδι νερου/γεωτρηση και ότι θα επηρεασεις τον υδροφορο οριζοντα μπλα μπλα.
    Ειχε δοκιμασει να το κανει ο γαμπρος του αδερφου μου για να γλιτωσει οσο μπορει απο πετρελαια και ρευματα και εφαγε πορτα γιατι δεν εμπιστευονται οτι θες να κανεις αυτο που λες οτι θα κανεις (ελληνικο δημοσιο) αλλα φοβουνται οτι θα το χρησιμοποιησεις και για να ανοιξεις πηγαδι για αντληση νερου το οποιο ενδεχεται να μην θελουν να σου επιτρεψουν λογω περιορισμων στον υδροφορο οριζοντα.
    Τελικα επειδη ειδε και αποειδε αποφασισε να το προχωρησει χωρις αδεια στην λογικη να πα να μπιπ δημοσιο δεν επιβαρυνω καποιον ουτε θελω να χρησιμοποιησω υπογειο νερο, αλλα εφαγε καταγγελια απο τους γειτονες γιατι θεωρησαν οτι παει να σκαψει πηγαδι για να αντλησει τσαμπα νερο για τον κηπο ή ίδια χρήση (λ.χ. καζανακια) και τελικα το παρατησε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 01-12-22 στις 22:53.

  10. #5440
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι μονο η αρχικη επενδυση. Για το σκαψιμο/"πηγαδι"/γεωτρηση θες ειδικη αδεια αν θυμαμαι καλά από τη Διευθυνση Υδατων της εκαστοτε περιφερειας, που δεν στην δινουν ευκολα ειδικα στην Αθηνα/Αττικη για το θεωρουν πηγαδι νερου/γεωτρηση και ότι θα επηρεασεις τον υδροφορο οριζοντα μπλα μπλα.
    Ειχε δοκιμασει να το κανει ο γαμπρος του αδερφου μου για να γλιτωσει οσο μπορει απο πετρελαια και ρευματα και εφαγε πορτα γιατι δεν εμπιστευονται οτι θες να κανεις αυτο που λες οτι θα κανεις (ελληνικο δημοσιο) αλλα φοβουνται οτι θα το χρησιμοποιησεις και για να ανοιξεις πηγαδι για αντληση νερου το οποιο ενδεχεται να μην θελουν να σου επιτρεψουν λογω περιορισμων στον υδροφορο οριζοντα.
    Τελικα επειδη ειδε και αποειδε αποφασισε να το προχωρησει χωρις αδεια στην λογικη να πα να μπιπ δημοσιο δεν επιβαρυνω καποιον ουτε θελω να χρησιμοποιησω υπογειο νερο, αλλα εφαγε καταγγελια απο τους γειτονες γιατι θεωρησαν οτι παει να σκαψει πηγαδι για να αντλησει τσαμπα νερο για τον κηπο ή ίδια χρήση (λ.χ. καζανακια) και τελικα το παρατησε.
    Οικονομική θέρμανση = τα εχω καλά με τους γείτονες

  11. #5441
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    541
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Για όποιον έχει μονοκατοικία με μεγάλο οικόπεδο , νομίζω ότι υπάρχει και η εκδοχή του μικρότερου βάθους , αλλά μεγαλύτερης έκτασης, δηλαδή οριζόντια αντί για κάθετα.
    Λογικά είναι πιο φτηνό γιατί γλιτώνεις το γεωτρύπανο, αλλά δεν έχω ιδέα από απόδοση πως πάει σε σχέση με την κάθετη λύση.

  12. #5442
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οικονομική θέρμανση = τα εχω καλά με τους γείτονες
    Χαχαχαχα σωστος αλλα οταν οι γειτονες στη μονοκατοικια σου ειναι μερικες πολυκατοικιες με 10-12 διαμερισματα εκαστη, δεν ειναι ευκολο να τα εχεις καλα με ολους.
    Παντα θα υπαρχει ο παραξενος και ο περιεργος και στανταρ 1-2 με μυαλα να ψοφησει η κατσικα του γειτονα, αν δεν μπορω να εχω εγω το ιδιο οφελος δεν θα το εχει κανεις στο οπτικο μου πεδιο/περιγυρο μου.

  13. #5443
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έχω ένα κλιματιστικό 12αρι συμβατικό 15ετιας+ μάρκας μ'εκαψες το οποίο μάλλον βαρεσε κανόνι... Ετοιμαζόταν βασικά και σήμερα μάλλον τα τίναξε..
    Πριν λίγα χρόνια είχα επισκευάσει μόνος και τη φτερωτή του εσωτερικού ανεμιστήρα... Συντήρηση του έκανα μόνος... Το πλύσιμο δλδ.. Δε θυμάμαι να είχε χρειαστεί κατι άλλο σε φάση επισκευή κλπ.. Το τελευταίο καιρό μου έκανε κάτι κόλπα όταν σταματάγε να δουλεύει, άκουγα το ρελέ που μάλλον δίνει εντολή στην εξωτερική μονάδα να πάρει μπρος να οπλίζει, χαμηλωναν τα φώτα, δεν έπερνε μπρος η εξωτερική μονάδα, το έκανε αυτό 2-3 φορές και έβγαζε λαμπάκι σφάλματος... Η λύση ήταν να το βγάλω για λίγο από τη πρίζα και μετά όταν το έβαζα ξανά έπαιζε οκ μεχρι να το κάνει ξανά κλπ...
    Πλέον ακούω το ρελέ να οπλίζει, η εξωτερική μονάδα δεν παίρνει μπρος ποτέ και πετάει λαμπάκι σφάλματος...
    Θα μπορούσα να ασχοληθώ λίγο με τα ηλεκτρονικά του κλπ να δω τις πλακέτες κλπ αλλά αξίζει το χρόνο; Και αν δεν βγάλω άκρη αξίζει τεχνικό;
    Η να το φουνταρω και να πάω για inverter;
    Μάλλον το 2ο ε;
    Και έρχομαι στην ερώτηση που θέλω να κάνω.....
    Αυτά τα nuvelle που έχει το πλαίσιο λένε τίποτα; Σε αυτό το εύρος τιμής κοιτάζω...
    Πριν λίγο καιρό κοίταζα για καμία προσφορά και στο leroy η και σε άλλα μαγαζιά, αλλά τη καλύτερη προσφορά μαζί με εγκατάσταση κ αποξήλωση κλπ την είχε το πλαίσιο στη bf που μας πέρασε ...
    Ιδέες;
    Δεν το βιάζομαι πολύ πάντως καθώς είναι σε εξοχικό με καλοριφέρ οπότε δεν μας κυνηγάει κανείς τώρα για το χειμώνα.... Αν και το χρησιμοποιούσα τώρα τελευταία η αλήθεια είναι...

    --- update --- .

    * Μάλλον άσχετο αλλά θα το αναφέρω...
    Πριν λίγες ημέρες τα τίναξε και μια τηλεόραση led που έχω, ευτυχώς εντός εγγύησης....
    Να είναι θέμα ΔΕΗ;
    Είμαι πάντως σε περιοχή που έχει τα θεματάκια της με το ρευμα, και έχω και πρίζες υπέρτασης στις συσκευές αλλά δεν παρατήρησα κάποιο φαινόμενο με το ρεύμα...
    Απλά μια ημέρα απλά σταμάτησαν να δουλεύουν οι συσκευές που λέω... Στη tv κάτι έπαθε το backlight πάντως... Και ήταν μόνο 2 ετών...
    Στο παρελθόν εκτός από διακοπές συχνές είχε θέμα μάλλον και ο ουδέτερος από πλευράς παρόχου... Αισθανόμουν ρεύμα στο μπανιο και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι... Τρεμοπαιζαν τα φώτα κλπ.. Το είχα γράψει κάπου στο φόρουμ.. Δήλωσα βλάβη και το έφτιαξαν.. Δεν ήταν από εμένα η βλάβη... Το είχε όλη η πολυκατοικία..
    Αλλά όπως είπα δεν παρατήρησα κάτι στο ρεύμα τις ημέρες αυτές..
    Και με το πολύμετρο που μετράω τυπικά ανά καιρούς τάση η γειωση κλπ δείχνουν οκ..
    Τοτε που είχε βλάβη ο ουδέτερος είχα μεταξύ ουδέτερου και γείωσης 50v... Τώρα είναι 0,01v..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 10-12-22 στις 17:35.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #5444
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ένα κλιματιστικό 12αρι συμβατικό 15ετιας+ μάρκας μ'εκαψες το οποίο μάλλον βαρεσε κανόνι... Ετοιμαζόταν βασικά και σήμερα μάλλον τα τίναξε..
    Πριν λίγα χρόνια είχα επισκευάσει μόνος και τη φτερωτή του εσωτερικού ανεμιστήρα... Συντήρηση του έκανα μόνος... Το πλύσιμο δλδ.. Δε θυμάμαι να είχε χρειαστεί κατι άλλο σε φάση επισκευή κλπ.. Το τελευταίο καιρό μου έκανε κάτι κόλπα όταν σταματάγε να δουλεύει, άκουγα το ρελέ που μάλλον δίνει εντολή στην εξωτερική μονάδα να πάρει μπρος να οπλίζει, χαμηλωναν τα φώτα, δεν έπερνε μπρος η εξωτερική μονάδα, το έκανε αυτό 2-3 φορές και έβγαζε λαμπάκι σφάλματος... Η λύση ήταν να το βγάλω για λίγο από τη πρίζα και μετά όταν το έβαζα ξανά έπαιζε οκ μεχρι να το κάνει ξανά κλπ...
    Πλέον ακούω το ρελέ να οπλίζει, η εξωτερική μονάδα δεν παίρνει μπρος ποτέ και πετάει λαμπάκι σφάλματος...
    Θα μπορούσα να ασχοληθώ λίγο με τα ηλεκτρονικά του κλπ να δω τις πλακέτες κλπ αλλά αξίζει το χρόνο; Και αν δεν βγάλω άκρη αξίζει τεχνικό;
    Η να το φουνταρω και να πάω για inverter;
    Μάλλον το 2ο ε;
    Και έρχομαι στην ερώτηση που θέλω να κάνω.....
    Αυτά τα nuvelle που έχει το πλαίσιο λένε τίποτα;
    Πριν λίγο καιρό κοίταζα για καμία προσφορά και στο leroy η και σε άλλα μαγαζιά, αλλά τη καλύτερη προσφορά μαζί με εγκατάσταση κ αποξήλωση κλπ την είχε το πλαίσιο στη bf που μας πέρασε ...
    Ιδέες;
    Δεν το βιάζομαι πολύ πάντως καθώς είναι σε εξοχικό με καλοριφέρ οπότε δεν μας κυνηγάει κανείς.... Αν και το χρησιμοποιούσα τώρα τελευταία η αλήθεια είναι...
    Αυτό ακούγεται σαν πυκνωτής εκκίνησης και αλλάζει εύκολα.
    Για τα nuvelle πρόσφατα είχε προσφορά ενα 9ρι στα 289 με εγκατάσταση και απεγκατάσταση και το χτύπησα, δεν το δούλεψα πολύ, αλλά και wifi έχει, και αθόρυβο είναι, γρήγορα πιάνει θερμοκρασία για θέρμανση, κατανάλωση 800 με 900 μέχρι να πιάσει και μετά πέφτει στα 200.
    Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος.
    Αντικατέστησε ενα firstline πολλών ετών που του είχα αλλάξει 3 φόρες πυκνωτή έξω και μια εξωτερική μονάδα, πλέον η εσωτερική έκανε πολύ θόρυβο λόγω πλαστικών + το σταμάτα ξεκίνα.

  15. #5445
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακούγεται σαν πυκνωτής εκκίνησης και αλλάζει εύκολα.
    Για τα nuvelle πρόσφατα είχε προσφορά ενα 9ρι στα 289 με εγκατάσταση και απεγκατάσταση και το χτύπησα, δεν το δούλεψα πολύ, αλλά και wifi έχει, και αθόρυβο είναι, γρήγορα πιάνει θερμοκρασία για θέρμανση, κατανάλωση 800 με 900 μέχρι να πιάσει και μετά πέφτει στα 200.
    Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος.
    Αντικατέστησε ενα firstline πολλών ετών που του είχα αλλάξει 3 φόρες πυκνωτή έξω και μια εξωτερική μονάδα, πλέον η εσωτερική έκανε πολύ θόρυβο λόγω πλαστικών + το σταμάτα ξεκίνα.
    Δηλαδή θα έλεγες ότι δείχνει οκ μέχρι στιγμής το nuvelle;
    Και την είχα δει τη προσφορά που λες τότε..... Ατυχία....

    Με το πυκνωτή λες να ασχοληθώ δεδομένου ότι θα πρέπει να αφιερώσω και χρόνο;
    Είναι και συμβατικό.... Και πολλών χρόνων...
    Δεν έχω θέμα να ασχοληθώ μαζί του, όπως έχω κάνει ξανά και στο παρελθόν....
    Αλλά αξίζει; Θα είναι αυτό; Ο πυκνωτής που λες είναι στη μέσα πλακέτα η στην έξω; Και πόσο λες να κάνει; Όχι πολλά υποθέτω δεδομένου ότι είναι πυκνωτής... Να τον αλλάξω μπορώ, δεν έχω θέμα... Αλλά πες ότι το κάνω, πόσο θα πάρει μέχρι να χαλάσει κάτι άλλο μιας και τα έχει τα χρονακια του....
    Σε πρώτη φάση έλεγα να ρίξω μια ματιά στις πλακέτες να δω σε τι κατάσταση είναι... Αν και πριν μερικά χρόνια που τις είχα δει ήταν οκ, τότε που έφτιαξα κ τη φτερωτή....
    Αλλά με αποτρέπει λίγο σαν σκέψη α) τα χρόνια του κ β) η συμβατική τεχνολογία, αν το λέω καλά....
    Και δεν ξέρω τι να κάνω.....
    Να το κάνω πάλι βίδες Η κατευθείαν στην ανακύκλωση;

    Το σταματα ξεκινα που λες και εμένα μου κάνει θόρυβο, τύπου πάει να πέσει ο τοίχος....
    Συν το θόρυβο λίγο που κάνουν τα πλαστικά της μέσα μονάδας....

    Α.... Κατάλαβα ποιο πυκνωτή λες.... Της εξωτερικής μονάδας; Ένα μακρύ που είναι; Σαν βαρελάκι; Δεν πρέπει να έχει πάνω από 3-4-5€ νομίζω...

    Αυτό λες;
    https://desikos.gr/media/catalog/pro...0202-o1_27.jpg

    Είχα αλλάξει σε άλλα του σπιτιού στην Αθήνα τέτοιο πιο παλιά...
    Καθώς και το μικρό πυκνωτή του ανεμιστήρα....

    Να ανοίξω την εξωτερική να δω σε τι φάση είναι;
    Κανονικά θέλει καπασιτομετρο αλλά με το πολύμετρο μπορώ να δω κάπως αν έχει ψοφήσει; Προσπαθώ να θυμηθώ κάποιο τρόπο αλλά δεν μου έρχεται...

    Αν το βγάλω για μέτρηση, αν εχει βραχυκυκλωσει στις επαφές του θα κάνει μπιπ; Η θα μετράει αντίσταση; Αν δοκιμάσω με το buzzer; Η να το αλλάξω κατευθείαν και ότι γίνει; Δεν είναι και μεγάλο το κόστος του...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 10-12-22 στις 18:02.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 363 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 343353358361362363364365368373 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας