Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 37
  1. #16
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ποσοστό που δε γεμίζει ένα δίκτυο, οπότε λογικό να εκμεταλλευτεί την έξτρα χωρητικότητα για να τραβήξει καναν πελάτη.
    Συμφωνούμε.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  2. #17
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12989 / 1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Pirelli Discus
    SNR / Attn
    11(dB) / 25(dB)
    Η 3 και η T-mobile έχουν τα πιο καλά προγράμματα. Αλλά δεν είναι τυχαίο...

    Η μεν 3 έχει ψιλο-χάλια σήμα παντού (δουλεύει μόνο σε 3G σήμα) και το κινητό παλεύει για σήμα, και η T-mobile ΔΕΝ αφήνει να χρησιμοποιείς το mobile internet για κάτι άλλο εκτός από browsing. (ούτε VOIP/Skype/MSN, ούτε τίποτα).

    Edit:

    Επίσης, υπάρχουν και καρτοκινητές που δίνουν απεριόριστα SMS και απεριόριστο internet (για όποια χρήση θες) + 60/150/300 λεπτά σε UK αριθμούς (αναλόγως 5,10,15 λίρες Αγγλίας)
    "Ξημέρωμα στην Εθνική, με τη ψυχή στο στόμα, σε χρειάζομαι γιατί, με σκορπάς με τρέφεις όπως η βροχή το χώμα" Χρ. Θηβαίος

    shuffle them i tell ya !

  3. #18
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    συγνωμη κυριοι αγγλοι..πως ειπατε????

    περαστικα μας

    ανετοτατα αμα ειχαμε τετοιο προγραμμα θα γυριζα σε συμβολαιο...
    VAMOS ARIS

  4. #19
    Εγγραφή
    22-01-2006
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    ISP
    Forthnet
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 49(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνωμη κυριοι αγγλοι..πως ειπατε????

    περαστικα μας

    ανετοτατα αμα ειχαμε τετοιο προγραμμα θα γυριζα σε συμβολαιο...
    Δεν είναι συμβόλαιο... Καρτοκινητή είναι. (Prepaid/PayAsYouGo)
    Ά δείτε και αυτά!

    Χωρίς top-up (γέμισμα): ΔΩΡΕΑΝ Skype-to-Skype Calls και MSN/WinLive Messenger και Twitter
    Και με οποιοδήποτε top-up, 150 ΜΒ...

    Επιπλέον με 5 λίρες βάζεις add-on 500 ΜΒ και επίσης έχεις δυνατότητα να βάλεις internet με την μέρα, με χρέωση μισή λίρα για μια μέρα με όριο τα 120 MB.

    Τα καινούρια πολυ-add-ons είναι όπως τα είδατε στο αρχικό πόστ. Όλα δίνουν 3000 μηνύματα προς όλους, τα 15 και 25 δίνουν απεριόριστο internet (το 10ρι 500 ΜΒ) και 100/300/500 λεπτά προς όλους αντίστοιχα τα 10/15/25.

    Τον Γενάρι πήγα Αγγλια για 10 μέρες και μου πρόκοψε αντι να χρησιμοποιώ την vodafone που είχα να βάλω άλλη, πήρα o2 καρτοκινητή και ξένοιασα!!! Βασικά internet κυρίως ήθελα (χάρτες και έτσι!!!) στο κινητό και όλοι ξέρετε τις χρεώσεις σε roaming...
    Έτσι με 10 λίρες πήρα sim με 10 λιρες γέμισμα μέσα (άρα sim δωρεάν, όπως και εδώ) και μόνο για το γέμισμα είχα 300 SMS προς όλα τα αγγλικά δίκτυα και 500 MB.
    Υπήρχαν και άλλες προσφορές αλλά αυτή με βόλεψε εμένα.
    http://www.o2.co.uk/explore/tariffs/...s/paygoboltons Εδώ είναι τα bolt-ons (addons) που δεν παίζονται αλλά δεν έτυχε να χρειαστώ κάποιο... Επίσης σου δίνουν 10% πίσω ανα 3μηνο στα γεμίσματα που κάνεις και εδώ είναι το τί έχεις μόνο με το γέμισμα, χωρίς να χαλάσεις λεφτά:
    http://www.o2.co.uk/mobilestariffs/t...changepostcode
    Τέλος έχει κάτι σαν αυτό με το whatsup reloadit, http://topupsurprises.o2.co.uk/
    αλλά με πραγματικές προσφορές, όχι μπούρδες... εγώ κέρδισα με την μία και μοναδική ανανέωση που έκανα 50% έκπτωση για όλες τις κλησεις του μήνα... Αφού σκέφτηκα να μείνω εκεί για μήνα μέχρι να χαλάσω όλες τις υπηρεσίες που είχα!!! :P
    Γιά πείτε μου τωρα με την vodafone GR αν έμενα αγγλια για αυτές τις δέκα μέρες τι θα μπορούσα να κάνω με 13 γιούρα που ξόδεψα και μου περίσσεψαν κιόλας;
    Ειδικη Επιτροπη Τροκτικων Τραπεζογραματειων, που ειστε? ΟΕΟ?

  5. #20
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τι λες ρε παιδί μου; Υπάρχουν και χώρες που ο μικρός παίκτης κάνει προσφορές και προσπαθεί να χτυπήσει τους μεγάλους; Σαν παραμύθι μου ακούγεται...

  6. #21
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ms5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι συμβόλαιο... Καρτοκινητή είναι. (Prepaid/PayAsYouGo)
    Ά δείτε και αυτά!

    Χωρίς top-up (γέμισμα): ΔΩΡΕΑΝ Skype-to-Skype Calls και MSN/WinLive Messenger και Twitter
    Και με οποιοδήποτε top-up, 150 ΜΒ...

    Επιπλέον με 5 λίρες βάζεις add-on 500 ΜΒ και επίσης έχεις δυνατότητα να βάλεις internet με την μέρα, με χρέωση μισή λίρα για μια μέρα με όριο τα 120 MB.

    Τα καινούρια πολυ-add-ons είναι όπως τα είδατε στο αρχικό πόστ. Όλα δίνουν 3000 μηνύματα προς όλους, τα 15 και 25 δίνουν απεριόριστο internet (το 10ρι 500 ΜΒ) και 100/300/500 λεπτά προς όλους αντίστοιχα τα 10/15/25.

    Τον Γενάρι πήγα Αγγλια για 10 μέρες και μου πρόκοψε αντι να χρησιμοποιώ την vodafone που είχα να βάλω άλλη, πήρα o2 καρτοκινητή και ξένοιασα!!! Βασικά internet κυρίως ήθελα (χάρτες και έτσι!!!) στο κινητό και όλοι ξέρετε τις χρεώσεις σε roaming...
    Έτσι με 10 λίρες πήρα sim με 10 λιρες γέμισμα μέσα (άρα sim δωρεάν, όπως και εδώ) και μόνο για το γέμισμα είχα 300 SMS προς όλα τα αγγλικά δίκτυα και 500 MB.
    Υπήρχαν και άλλες προσφορές αλλά αυτή με βόλεψε εμένα.
    http://www.o2.co.uk/explore/tariffs/...s/paygoboltons Εδώ είναι τα bolt-ons (addons) που δεν παίζονται αλλά δεν έτυχε να χρειαστώ κάποιο... Επίσης σου δίνουν 10% πίσω ανα 3μηνο στα γεμίσματα που κάνεις και εδώ είναι το τί έχεις μόνο με το γέμισμα, χωρίς να χαλάσεις λεφτά:
    http://www.o2.co.uk/mobilestariffs/t...changepostcode
    Τέλος έχει κάτι σαν αυτό με το whatsup reloadit, http://topupsurprises.o2.co.uk/
    αλλά με πραγματικές προσφορές, όχι μπούρδες... εγώ κέρδισα με την μία και μοναδική ανανέωση που έκανα 50% έκπτωση για όλες τις κλησεις του μήνα... Αφού σκέφτηκα να μείνω εκεί για μήνα μέχρι να χαλάσω όλες τις υπηρεσίες που είχα!!! :P
    Γιά πείτε μου τωρα με την vodafone GR αν έμενα αγγλια για αυτές τις δέκα μέρες τι θα μπορούσα να κάνω με 13 γιούρα που ξόδεψα και μου περίσσεψαν κιόλας;
    ωραιος!μια διευκρινηση..καθε μηνα πρεπει να κανεις ανανεωση 15 λιρες της οποιες στις τραβανε απευθειας και σου βγαζουν μηδενικο υπολοιπο για να εχεις αυτες τις παροχες?
    VAMOS ARIS

  7. #22
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ms5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον Γενάρι πήγα Αγγλια για 10 μέρες και μου πρόκοψε αντι να χρησιμοποιώ την vodafone που είχα να βάλω άλλη, πήρα o2 καρτοκινητή και ξένοιασα!!!
    Μόνο με την επίδειξη του διαβατηρίου την πήρες;
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  8. #23
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12.366 / 990
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Net Faster
    SNR / Attn
    11(dB) / 27,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραιος!μια διευκρινηση..καθε μηνα πρεπει να κανεις ανανεωση 15 λιρες της οποιες στις τραβανε απευθειας και σου βγαζουν μηδενικο υπολοιπο για να εχεις αυτες τις παροχες?
    Στην Three αυτά είχαν διάρκεια, αν θυμάμαι καλά, 90 μέρες. Άρα και να μηδενήσεις σε λεφτά, μπορείς ακόμα να χρησιμοποιήσεις ότι σου έχει μείνει. Το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις είναι να χρησιμοποιήσεις το Skype. Για να δουλέψει θα πρέπει να έχεις έστω 1cent μέσα και αυτό δουλεύει για πάντα.

    ........Auto merged post: tsiouficto πρόσθεσε 5 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο με την επίδειξη του διαβατηρίου την πήρες;
    Και με απλή ταυτότητα παίρνεις, αρκεί να είναι η καινούρια με τους Λατινικούς χαρακτήρες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsiouficto : 08-03-11 στις 05:40. Αιτία: auto merged post

  9. #24
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teof95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αγορα στο Ηνωμενο Βασιλειο απευθυνεται σε 60 εκατομμυρια πελατες. Επισης ο κοσμος εκει ειναι φυσικα ποιο συνειδητοποιημενος. Εαν ηταν ετσι οπως λετε μερικοι εδω μεσα, οταν το F2go εβγαλε το 1,5 GB δωρεαν, θα ειχε γεμισει ο κοσμος και τα πιτσιρικια με f2go. παρ ολα αυτα το wu ζει και βασιλευει... Ετσι λοιπον αυτο δεν θα μπορουσε να γινει στην Ελλαδα.... Οταν ξυπνησουν και εδω οι Ελληνες τοτε θα βγαλουν και κανονικα προγραμματα οι εταιριες.
    .

    Καλά, εδώ είχε φανεί περίτρανα (και για μια ακόμη φορά σε εταιρεία κινητής) η προχειρότητα με την οποία λειτουργούσαν. Κάπου στα μέσα Μαρτίου 2010 είχαν πει για ενεργοποιήσεις μέχρι 30 Απριλίου 1,5 GB, και μετά βλέποντας τις ενεργοποιήσεις να γίνονται βροχή τα μάζεψαν άρον αρον και το γύρισαν σε 1,5 GB για 2-3 μέρες ακόμα και μετά 100 ΜΒ μέχρι 30 Απριλίου. Με τέτοιες πρακτικές θες να μαζέψουν και κόσμο ...
    Portable CD player

  10. #25
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    ιπο μην ανεβαζεις αυτα και εχουμε εφιαλτες

  11. #26
    Εγγραφή
    25-06-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Fritz.Box
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    Παιδια,
    Σας γραφω απο Αγγλια (που παραδοξος εχει ηλιο!)
    Την προηγουμενη βδομαδα ανανεωσα το συμβολαιο μου με την 3 (που παρεπιπτοντος ειναι μια χαρα εταιρεια).
    Με 15 λιρες το μηνα πηρα:
    - Το Experia X8 δωρεαν
    - 500 λεπτά προς ολα τα δυκτυα
    - 2000 εχτρα λεπτα προς το δυκτυο της 3
    - 2000 μυνηματα
    - 1GB data
    - δωρεαν Skype τηλεφωνηματα προς ολους
    - δωρεαν MSN, Ebay, messenger, κτλ

    Με 15 Ευρω στην Ελλαδα παιρνω 50 λεπτα προς ολα τα δυκτυα συμφωνα με την τελευταια υπερπροσφορα της WIND!!!
    Οι Ελληνικες εταιρειες ειναι καραγκιοζηδες και μας εχουν βρει κοροιδα!

  12. #27
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teof95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αγορα στο Ηνωμενο Βασιλειο απευθυνεται σε 60 εκατομμυρια πελατες. Επισης ο κοσμος εκει ειναι φυσικα ποιο συνειδητοποιημενος. Εαν ηταν ετσι οπως λετε μερικοι εδω μεσα, οταν το F2go εβγαλε το 1,5 GB δωρεαν, θα ειχε γεμισει ο κοσμος και τα πιτσιρικια με f2go. παρ ολα αυτα το wu ζει και βασιλευει... Ετσι λοιπον αυτο δεν θα μπορουσε να γινει στην Ελλαδα.... Οταν ξυπνησουν και εδω οι Ελληνες τοτε θα βγαλουν και κανονικα προγραμματα οι εταιριες.
    Σε βρίσκω πολύ σωστό φίλε μου και συμφωνώ μαζί σου. Εάν συνέβενε κάτι τέτοιο όντως η WIND Θα έπρεπε αυτή τη στιγμή να είναι η πρώτη εταιρεία σε συνδρομητική βάση. αλλά, τι να το κάνεις. Λίγοι είμαστε συνειδητοποιημένοι στην Ελλάδα.
    Και για να μην ξεκινήσει οποιοσδήποτε να λέει, το μακρύ του και το κοντό του να παραθέσω μόνο τα εξής στοιχεία.
    (Εϊμαι απο τους τυχερούς που ανήκουν στο F2G 2, και παρ'ότι έχει αλλάξει η χρέωσή μου για αποστολή μηνυμάτων, παραμένει η ίδια χρέωση για τις κλήσεις). Έτσι λοιπόν, έχω:
    για κλήσεις: €0,10/λεπτό, με χρέωση ανα δευτερόλεπτο απο το πρώτο δευτερόλεπτο.
    για SMS: €0,12/μήνυμα (αν θυμάμαι καλά. τα έκοψα απο την ώρα που το έμαθα)
    για MMS: ούτε που ξέρω
    και επίσης, έχω και τα εξής:
    -> διπλασιασμό του χρόνου ομιλίας μου στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα (που σημαίνει πως βάζω €40 και έχω €80. δηλαδή μέχρι να τελειώσει ο μήνας,μιλάω δωρεάν).
    -> 1.200 λεπτά ομιλίας και 1.200 SMS προς F2G και 120MB ίντερνετ με ανανέωση απο €20 και πάνω.
    + τα 500MB με €5.
    Μίλησε κανείς;
    Subscribe on YouTube @grigsgr
    www.youtube.com/c/grigsgr

  13. #28
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια,
    Σας γραφω απο Αγγλια (που παραδοξος εχει ηλιο!)
    Την προηγουμενη βδομαδα ανανεωσα το συμβολαιο μου με την 3 (που παρεπιπτοντος ειναι μια χαρα εταιρεια).
    Με 15 λιρες το μηνα πηρα:
    - Το Experia X8 δωρεαν
    - 500 λεπτά προς ολα τα δυκτυα
    - 2000 εχτρα λεπτα προς το δυκτυο της 3
    - 2000 μυνηματα
    - 1GB data
    - δωρεαν Skype τηλεφωνηματα προς ολους
    - δωρεαν MSN, Ebay, messenger, κτλ

    Με 15 Ευρω στην Ελλαδα παιρνω 50 λεπτα προς ολα τα δυκτυα συμφωνα με την τελευταια υπερπροσφορα της WIND!!!
    Οι Ελληνικες εταιρειες ειναι καραγκιοζηδες και μας εχουν βρει κοροιδα!
    ας τον σκοτωσει καποιος!!!
    VAMOS ARIS

  14. #29
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εντάξει πλέον έχει φτάσει να είναι φθηνότερο να έχεις κάρτα Αγγλίας και να καλείς όταν είσαι Ελλάδα
    Το μόνο καλό είναι οτι κάποτε και στην Αγγλία ήταν χάλια, όποτε θα τα δούμε και εμείς

  15. #30
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    για να παρεις που εδω?να παρουμε τοτε!
    VAMOS ARIS

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-11, 12:10
  2. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-11, 17:17
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-07, 13:04
  4. Μηνύματα: 405
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-07, 19:50
  5. Τεστ για voip. Πακετα και pings.Ενδιαφερον προγραμμα
    Από aklpts στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-06, 16:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας