Σελ. 63 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 4353586162636465 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 931-945 από 961
  1. #931
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πιθανολογώ ότι ενεργοποίησαν καινούργια σύνδεση κοντά σε σένα και σου δημιουργήθηκε crosstalk, και αυτό λύνεται, όχι πάντα, με αλλαγή ζεύγους. Μπορεί η καινούργια σύνδεση που λέω να ήταν στον OTE και να έκαναν «τράμπα» τα ζεύγη, αφού είδες και αποσύνδεση, για να πάρει ο νέος συνδρομητής την «καλή» γραμμή. Δεν ξέρω αν γίνονται όντως τέτοια πράγματα, αλλά θα μπορούσε.

  2. #932
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ίσως δεν το κατάλαβα καλά..
    Συντήρηση εννοείς ότι έκαναν στο παλιό adsl καφάο.. Μπερδεύεται το πράγμα συνήθως με αυτές τις λέξεις.. Και το μπέρδεψα επειδή είπες καμπίνα και νόμισα μήπως έπαιρνες από εξωτερική καμπίνα με ενεργό εξοπλισμό.. Συμβαίνει σε μερικά μέρη ακόμα και σε adsl, αλλά μάλλον το παλιό καφάο έλεγες..
    Αν δεν άλλαξες τπτ εσύ στο δικό σου μέρος, ίσως έγινε κάτι κατά τη συντήρηση στο καφάο.. Κακό κάρφωμα, κάποια βλάβη, η αν σου άλλαξαν ζεύγος;
    Σε πρώτη φάση μιας και η πτώση είναι σχεδόν διπλή, θα το δήλωνα βλάβη..
    Το τηλέφωνο παίζει κανονικά ε; Pstn είναι λογικά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #933
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως δεν το κατάλαβα καλά..
    Συντήρηση εννοείς ότι έκαναν στο παλιό adsl καφάο.. Μπερδεύεται το πράγμα συνήθως με αυτές τις λέξεις.. Το μπέρδεψα επειδή είπες καμπίνα και νόμισα μήπως έπαιρνες από εξωτερική καμπίνα με ενεργό εξοπλισμό.. Συμβαίνει σε μερικά μέρη ακόμα και σε adsl, αλλά μάλλον το παλιό καφάο έλεγες..
    Αν δεν άλλαξες τπτ εσύ στο δικό σου μέρος, ίσως έγινε κάτι κατά τη συντήρηση στο καφάο..
    Σε πρώτη φάση μιας και η πτώση είναι σχεδόν διπλή, θα το δήλωνα βλάβη..
    Το τηλέφωνο παίζει κανονικά ε; Pstn είναι λογικά..
    Νομίζω δεν ειναι VOIP το τηλέφωνο, παίζει κανονικα παντως κανει χιονια που και που ομως, πάνω στην ταχύτητα έγραψα καμπινα μαλλον αντι για καφαο σορρυ :P
    Δεν αλλαξε ΤΙΠΟΤΑ απολύτως. Προσπάθησα να το δηλωσω βλαβη στη ΝΟVA και μου λένε ότι εχω συμβολαιο εως 24 αρα ειναι εντος συμβολαιο δε μας νοιαζει.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  4. #934
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανολογώ ότι ενεργοποίησαν καινούργια σύνδεση κοντά σε σένα και σου δημιουργήθηκε crosstalk, και αυτό λύνεται, όχι πάντα, με αλλαγή ζεύγους. Μπορεί η καινούργια σύνδεση που λέω να ήταν στον OTE και να έκαναν «τράμπα» τα ζεύγη, αφού είδες και αποσύνδεση, για να πάρει ο νέος συνδρομητής την «καλή» γραμμή. Δεν ξέρω αν γίνονται όντως τέτοια πράγματα, αλλά θα μπορούσε.
    Παίζει και αυτό το σενάριο ναι..
    Θα το έγραφα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω δεν ειναι VOIP το τηλέφωνο, παίζει κανονικα παντως κανει χιονια που και που ομως, πάνω στην ταχύτητα έγραψα καμπινα μαλλον αντι για καφαο σορρυ :P
    Δεν αλλαξε ΤΙΠΟΤΑ απολύτως. Προσπάθησα να το δηλωσω βλαβη στη ΝΟVA και μου λένε ότι εχω συμβολαιο εως 24 αρα ειναι εντος συμβολαιο δε μας νοιαζει.
    Αν δεν είναι πάνω στο ρουτερ η συσκευή τότε είναι pstn..
    Αυτό που λες όμως αν κατάλαβα καλά για παράσιτα στο τηλέφωνο, δεν είναι καλό.. Θέλει έλεγχο..
    Πράγμα που πρέπει να κάνεις πρώτα πριν τους κυνηγήσεις..
    Κλασική απάντηση παρόχου.. Το πριν και το μετά δεν το είδαν από το log της πόρτας; Δεν γίνεται τόσο μεγάλη αλλαγή μέσα σε μια ημέρα.. Αλλά όπως είπα πρέπει να κοιτάξεις τα δικά σου πρώτα..
    Πάντως παίζει και το σενάριο να σου έκαναν αλλαγή ζεύγους σε χειρότερο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #935
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίζει και αυτό το σενάριο ναι..
    Θα το έγραφα..

    - - - Updated - - -



    Αν δεν είναι πάνω στο ρουτερ η συσκευή τότε είναι pstn..
    Αυτό που λες όμως αν κατάλαβα καλά για παράσιτα στο τηλέφωνο, δεν είναι καλό.. Θέλει έλεγχο..
    Πράγμα που πρέπει να κάνεις πρώτα πριν τους κυνηγήσεις..
    Κλασική απάντηση παρόχου.. Το πριν και το μετά δεν το είδαν από το log της πόρτας; Δεν γίνεται τόσο μεγάλη αλλαγή μέσα σε μια ημέρα.. Αλλά όπως είπα πρέπει να κοιτάξεις τα δικά σου πρώτα..
    Πάντως παίζει και το σενάριο να σου έκαναν αλλαγή ζεύγους σε χειρότερο..
    Μπορει να μην επιανε και σημα το σταθερο γιατι ημουν μακρια απο την πηγη, μια φορα το εκανε. Τελος παντων ναι PSTN ειναι.

    Το ειδαν αλλα σου ειπα τι μου ειπαν
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  6. #936
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αν απλά αγνόησαν τόσο μεγάλη πτώση, απλά τραγικοί..
    Γενικά σου είπα, πρέπει να κάνεις προληπτικά και ένα έλεγχο στα δικά σου.. Αν θες/μπορείς/ξέρεις..
    Διαφορετικά πάρε τους να κάνουν ένα reset στη πόρτα εντελώς προληπτικά, μετά κοίτα να είναι το noise margin στο 6 πάλι μήπως ανέβει κατά τύχη.. Και αν δεν παίζεις online games ζήτα τους να στο γυρίσουν σε interleave.. Μπας και αλλάξει τπτ με όλα αυτά..
    Όλα αυτά γίνονται απομακρυσμένα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα..
    Αλλά γενικά σε αυτή τη φάση πάνω από 11-12 δεν το βλέπω να πηγαίνει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #937
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα 16 πριν και Attainable 18 (με fast path). Και πριν το fast path έτσι ήταν τα στατιστικά.

    Ουσιαστικα εγινε η διακοπή / αποσυνδεση πριν 2-3 μερες και μπηκα χθες στο ρουτερ και βλεπω οτι ειχα 8-9 Mbps Actual rate, Attainable 10 Mbps και Interleaved/Interleaved profile.

    Restart έγινε χθες δεν αλλαξε τιποτα απολύτως. Όχι στη NOVA είμαι το Α/Κ είναι του ΟΤΕ φυσικά.

    Όταν λες εξωτερική καμπίνα; Εννοείς ΚΑΦΑΟ; Από οσο ξέρω ναι.
    Γιατι όμως ποστάρεις την ίδια ερώτηση σε πολλαπλά νήματα;

    Ακόμα αν πιάσουμε αυτό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΘΑΥΜΑ φίλοι μου ειχαμε λεει χθες το βραδυ εξέλιξη και ότι ενεργοποίηθηκε μια (μάλλον η δικη μου θα εννοούσε) καμπίνα λέει και θα μπορεσει να προχωρήσει το αίτημα λέει. Αν δε το δω δεν πιστευω τιποτα

    Τότε απο την στιγμή που μπήκε εκπομπή θορύβου πιο κοντά σε εσένα λογικό είναι να πέσουν και οι ταχύτητες για αυτούς που παίρνουν απο κέντρο.

  8. #938
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι όμως ποστάρεις την ίδια ερώτηση σε πολλαπλά νήματα;

    Ακόμα αν πιάσουμε αυτό




    Τότε απο την στιγμή που μπήκε εκπομπή θορύβου πιο κοντά σε εσένα λογικό είναι να πέσουν και οι ταχύτητες για αυτούς που παίρνουν απο κέντρο.
    Thanks for the heads up sdikr..
    Δεν τα είχα δει αυτά..
    Σε ποιο νήμα ήταν; Άκυρο, μάλλον τα βρήκα..
    Τόσο μεγάλη πτώση πάντως ε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #939
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι όμως ποστάρεις την ίδια ερώτηση σε πολλαπλά νήματα;

    Ακόμα αν πιάσουμε αυτό




    Τότε απο την στιγμή που μπήκε εκπομπή θορύβου πιο κοντά σε εσένα λογικό είναι να πέσουν και οι ταχύτητες για αυτούς που παίρνουν απο κέντρο.
    Εισαι 200 μέτρα offside.

    Η γραμμή της NOVA ανήκει στο Α/Κ ΒΕΡΟΙΑΣ (αυτή για την οποία που ρωτάω εδώ ντε, κοινώς, πατρικό σπίτι) και η γραμμή που γράφω εκεί είναι η φοιτητική μου στα ΙΩΑΝΝΙΝΑ Α/Κ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΣ. Μη μπερδεύεις τα τόπικ.

    Επίσης ποστάρα διαφορετική ερώτηση. Εδώ ρωτάω αν ειναι φυσιολογικά τα νούμερα και πόσο θα έπρεπε να έχω βάση ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΏΝ όπως λέει και ο τίτλος και στο αντίστοιχο τοπικ της NOVA ρωτάω τι μπορεί να έχει πάει λάθος και να έχουν χαθεί ως δια μαγείας τα ~9Mbps. Ναι οκ εν μέρη ειναι το ιδιο πραγμα και ζητώ συγγνωμη, μπορεις να κλειδώσεις/διαγράψεις το αντίστοιχο νήμα. Νομιζω πιο σωστο οτι ρωτησα εδω
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  10. #940
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι 200 μέτρα offside.

    Η γραμμή της NOVA ανήκει στο Α/Κ ΒΕΡΟΙΑΣ (αυτή για την οποία που ρωτάω εδώ ντε, κοινώς, πατρικό σπίτι) και η γραμμή που γράφω εκεί είναι η φοιτητική μου στα ΙΩΑΝΝΙΝΑ Α/Κ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΣ. Μη μπερδεύεις τα τόπικ.

    Επίσης ποστάρα διαφορετική ερώτηση. Εδώ ρωτάω αν ειναι φυσιολογικά τα νούμερα και πόσο θα έπρεπε να έχω βάση ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΏΝ όπως λέει και ο τίτλος και στο αντίστοιχο τοπικ της NOVA ρωτάω τι μπορεί να έχει πάει λάθος και να έχουν χαθεί ως δια μαγείας τα ~9Mbps. Ναι οκ εν μέρη ειναι το ιδιο πραγμα και ζητώ συγγνωμη, μπορεις να κλειδώσεις/διαγράψεις το αντίστοιχο νήμα. Νομιζω πιο σωστο οτι ρωτησα εδω
    Αν είναι όντως έτσι και αφορά διαφορετικές γραμμές αλλάζει..
    Σε κάθε περίπτωση κοίτα ότι είπαμε πάνω..

    Που συνεχίζουμε όμως;
    Εδώ..
    Η εκεί;
    https://www.adslgr.com/forum/threads...17#post6893717
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #941
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ας συνεχισουμε εδω νομιζω ειναι πιο σωστό το τοπικ, δε το ειδα και νωριτερα με συγχωρείτε. Ειμαι με τη NOVA στο τηλεφωνο παλι, αυτη τη φορα μπηκε στον κοπο να ασχοληθει η υπαλληλος σε αντιθεση με τον χθεσινο και διαπίστωσε οντως τη διαφορά παρότι στην αρχη και αυτη ελεγε ειναι φυσιολογικα ολα κλπ, η γραμμη ειναι καθαρη κλπ.

    Μου εκανε και μια επανεκκινηση το ρουτερ πηγε στα 10db Noise Margin και η γραμμη επεσε στα ταρταρα, 7,5 τωρα ξανα εκανε καποιο reset προφανως γιατι γυρισε στα 6,2dB και η γραμμη στα ~11,5Mbps σε Interleaved φυσικα.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  12. #942
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας συνεχισουμε εδω νομιζω ειναι πιο σωστό το τοπικ, δε το ειδα και νωριτερα με συγχωρείτε. Ειμαι με τη NOVA στο τηλεφωνο παλι, αυτη τη φορα μπηκε στον κοπο να ασχοληθει η υπαλληλος σε αντιθεση με τον χθεσινο και διαπίστωσε οντως τη διαφορά παρότι στην αρχη και αυτη ελεγε ειναι φυσιολογικα ολα κλπ, η γραμμη ειναι καθαρη κλπ.

    Μου εκανε και μια επανεκκινηση το ρουτερ πηγε στα 10db Noise Margin και η γραμμη επεσε στα ταρταρα, 7,5 τωρα ξανα εκανε καποιο reset προφανως γιατι γυρισε στα 6,2dB και η γραμμη στα ~11,5Mbps σε Interleaved φυσικα.
    E.. Πήγε όπως περίμενα δλδ..
    Παίζει ρόλο και το να πέσεις σε εκπρόσωπο που θέλει να ασχοληθεί..
    Για τα υπόλοιπα είπαμε.. Η κοιτάς τα δικά σου προληπτικά.. Καλωδίωση κλπ, ώστε να προχωρήσεις παρακάτω με τον πάροχο μετά..
    Η κάθεσαι έτσι..
    Το αμέσως επόμενο βήμα μετά τον έλεγχο της εσωτερικής καλωδίωσης, είναι το να δοθεί εντολή στον οτε για έλεγχο & αλλαγή ζεύγους.. Και αν πάλι δεν αλλάξει κάτι, ίσως δοκιμή για αλλαγή πόρτας η και εξοπλισμού.. Αν πάλι μείνει στα ίδια, τότε ίσως είναι θέμα της περιοχής, π.χ αν ενεργοποιήθηκε καμιά vdsl η αν προέκυψε καμιά βλάβη.. Αν και αυτό το καλωδιακό κομμάτι θα το κρίνει ο οτε που του ανήκει ο χαλκός..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #943
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι 200 μέτρα offside.

    Η γραμμή της NOVA ανήκει στο Α/Κ ΒΕΡΟΙΑΣ (αυτή για την οποία που ρωτάω εδώ ντε, κοινώς, πατρικό σπίτι) και η γραμμή που γράφω εκεί είναι η φοιτητική μου στα ΙΩΑΝΝΙΝΑ Α/Κ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΣ. Μη μπερδεύεις τα τόπικ.

    Επίσης ποστάρα διαφορετική ερώτηση. Εδώ ρωτάω αν ειναι φυσιολογικά τα νούμερα και πόσο θα έπρεπε να έχω βάση ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΏΝ όπως λέει και ο τίτλος και στο αντίστοιχο τοπικ της NOVA ρωτάω τι μπορεί να έχει πάει λάθος και να έχουν χαθεί ως δια μαγείας τα ~9Mbps. Ναι οκ εν μέρη ειναι το ιδιο πραγμα και ζητώ συγγνωμη, μπορεις να κλειδώσεις/διαγράψεις το αντίστοιχο νήμα. Νομιζω πιο σωστο οτι ρωτησα εδω

    Και πως ακριβώς θα έπρεπε να το ξέρουμε αυτό ότι έχεις δυο διαφορετικές γραμμές;
    Τώρα που το εξήγησες αγνόησε αυτό με την νέα καμπίνα της vodafone

    Κλειδώνω το άλλο ώστε να είναι ενα νήμα

  14. #944
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως ακριβώς θα έπρεπε να το ξέρουμε αυτό ότι έχεις δυο διαφορετικές γραμμές;
    Τώρα που το εξήγησες αγνόησε αυτό με την νέα καμπίνα της vodafone

    Κλειδώνω το άλλο ώστε να είναι ενα νήμα
    Βάλε κάποιο link που να παραπέμπει κατευθείαν στο πρώτο του ερώτημα εδώ, ώστε να μην ψάχνονται όποιοι το διαβάσουν..
    Η να κάνω ένα post κάτω εγώ;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #945
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε κάποιο link που να παραπέμπει κατευθείαν στο πρώτο του ερώτημα εδώ, ώστε να μην ψάχνονται όποιοι το διαβάσουν..
    Η να κάνω ένα post κάτω εγώ;
    H VDSL έχει ενεργοποιηθεί από το Πάσχα αλλά δεν είχα καμία μεταβολή σε ταχύτητες κλπ. Μου ειπε αν ξανα πεσει να επικοινωνήσω για να το ξανα δουν. Αυτη τη στιγμη με αφησε στα 11Mbps καμια σχεση με το ποσο ειχα βεβαια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως ακριβώς θα έπρεπε να το ξέρουμε αυτό ότι έχεις δυο διαφορετικές γραμμές;
    Τώρα που το εξήγησες αγνόησε αυτό με την νέα καμπίνα της vodafone

    Κλειδώνω το άλλο ώστε να είναι ενα νήμα
    E αφού πήγες και με έμπλεξες το τοπικ των Ιωαννίνων χωρίς να διευκρυνίζω τιποτα για την τοποθεσια της γραμμης και εσυ . ΜΑΚΑΡΙ να ειχα 16 στα Γιαννενα, που ουτε το Speed Booster δε δουλευε σωστα :P
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

Σελ. 63 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 4353586162636465 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σε ποια ταχύτητα κλειδώνει το modem μου?
    Από vaspater στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-10, 22:50
  2. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-07, 09:23
  3. Πώς θα δώσω την ip του modem μου στο pc μου???
    Από manousos στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-06, 01:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας