Σελ. 43 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 233338414243444548 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 631-645 από 736
  1. #631
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Η μόνη περίπτωση που σπατάλησα πολύτιμο χρόνο για ασφάλεια αυτοκινήτου ήταν με ασφαλιστή.
    Δεν ήθελε ο ηλικιωμένος πατέρας μου να ασφαλίσει το αυτοκίνητό του online λόγω της "πολύχρονης συνεργασίας με τον ασφαλιστή του".
    Μόνο που οι προσφορές που του έδινε ήταν προφανώς χειρότερες σε παροχές και τιμή και χρειάστηκα 2-3 μέρες διαπραγματεύσεων για να ανακαλύψει όπως είπε μια καλή προσφορά (και πάλι όχι όσο οι online). Του χρόνου bye.
    Είναι λυπηρό να χάνουν κύκλο εργασιών επαγγελματικοί κλάδοι, αλλά όσο οφείλεται στην εξέλιξη, άλλο τόσο φταίνε και οι κακές πρακτικές των περισσότερων.

  2. #632
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μόνη περίπτωση που σπατάλησα πολύτιμο χρόνο για ασφάλεια αυτοκινήτου ήταν με ασφαλιστή.
    Δεν ήθελε ο ηλικιωμένος πατέρας μου να ασφαλίσει το αυτοκίνητό του online λόγω της "πολύχρονης συνεργασίας με τον ασφαλιστή του".
    Μόνο που οι προσφορές που του έδινε ήταν προφανώς χειρότερες σε παροχές και τιμή και χρειάστηκα 2-3 μέρες διαπραγματεύσεων για να ανακαλύψει όπως είπε μια καλή προσφορά (και πάλι όχι όσο οι online). Του χρόνου bye.
    Ακριβώς ίδια περίπτωση και ο δικός μου (όσο ήταν εν ζωή).

    Δεν ήθελε online γιατί ήξερε χρόνια τον ασφαλιστή.
    Όταν ανέλαβα εγώ τη διαχείριση των πραγμάτων, τον σούταρα με συνοπτικές.

    Είχε καπέλο 30€ σε σχέση με τις online, και σκέψου πως ήμασταν ασφαλισμένοι σταθερά επί χρόνια στην ίδια εταιρεία, χωρίς τρακαρίσματα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #633
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εσύ θεωρείς ότι τα κατέχεις καλύτερα τα ζητήματα από τον επαγγελματία, πάσο. Ξαναλέω, θέλω να σε δω όταν σε παρακάμψουν στη δουλειά σου γιατί "δεν προσφέρεις τίποτα" που θα κλαίγεσαι σε άλλο thread.
    Σε έχω ρωτήσει τουλάχιστον 3 φορές για το τι παραπάνω κάνεις εσύ ως επαγγελματίας σε σχέση με τον πελάτη και γενικά τι είναι αυτό που κάνεις εσύ και δεν μπορεί ο πελάτης μα δεν απαντάς, απεναντίας το πας επί προσωπικού. Θα σου απαντήσω όπως σου αρμόζει :

    Ο δικός σου κλάδος είναι πάνω από όλα δεν είναι επαγγελματικός, δεν σπουδάζεις κάτι, θράσος και ξεσιπωτσια θέλει, που οι περισσότεροι ασφαλιστικοί σύμβουλοι είναι πρώην δημόσιοι υπάλληλοι ή έχουν αποτύχει σε άλλα επαγγέλματα και προσδοκούν σε ένα επάγγελμα που απαιτεί ελάχιστο κεφάλαιο.

    Πολλα επαγγέλματα υπήρχαν στο παρελθόν που πλέον δεν υπάρχουν, δεν είναι κακό να το παραδεχτείς και δεν χρειάζεται να είσαι χαιρέκακος με το να χάσει την δουλειά του ένας άλλος.

    Κοίτα να ασχοληθεις με κανένα άλλο ασφαλιστικό προϊόν (με τόσες φυσικές καταστροφές θα σε συμβούλευα να ασχοληθείς με ασφάλεια κατοικιών) κι άσε τα αυτοκίνητα.

    ΥΓ: από έναν δημόσιο υπάλληλο που απολβανει τος διακοπές του και κοιτάει στην insurance market για νέα ασφάλεια.

  4. #634
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ: από έναν δημόσιο υπάλληλο που απολβανει τος διακοπές του και κοιτάει στην insurance market για νέα ασφάλεια.
    Δεν καταλαβαινεις αυτο που θελει να σου πει @al3x1k0

    Βαση αυτου που εγραψες ... αυτο-αναιρεισαι.

    Το SITE που αναφερεις , ανηκει σε πρακτορειο-μεσιτικο γραφειο.

    Οποτε ΔΕΝ εισαι online ασφαλισμενος ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ με ασφαλιστικη , αλλα με μεσαζοντα. Στον οποιο θα απευθυνθεις σε περιπτωση ζημιας.

    Εισαι εναντι λοιπον στους ασφαλιστικους διαμεσολαβητες ???? γιατι αν δεν ηταν αυτοι με τα site τους .... θα ειχες εγκλωβιστει σε 2-3 πραγματικες online ασφαλισεις.

    Και απλα γιατι βλεπω οτι ΔΕΝ γνωριζεις τι εστι ασφαλιστης , μονο αυτο θα σου πω ... εισαι λαθος σε ολα τα παρακατω που εγραψες.
    Με μια αναζητηση για τις απαιτησεις ... θα το διαπιστωσεις και μονος σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δικός σου κλάδος είναι πάνω από όλα δεν είναι επαγγελματικός, δεν σπουδάζεις κάτι, θράσος και ξεσιπωτσια θέλει, που οι περισσότεροι ασφαλιστικοί σύμβουλοι είναι πρώην δημόσιοι υπάλληλοι ή έχουν αποτύχει σε άλλα επαγγέλματα και προσδοκούν σε ένα επάγγελμα που απαιτεί ελάχιστο κεφάλαιο.
    Φιλικα παντα ,
    The gr81 .

  5. #635
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαινεις αυτο που θελει να σου πει @al3x1k0

    Βαση αυτου που εγραψες ... αυτο-αναιρεισαι.

    Το SITE που αναφερεις , ανηκει σε πρακτορειο-μεσιτικο γραφειο.

    Οποτε ΔΕΝ εισαι online ασφαλισμενος ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ με ασφαλιστικη , αλλα με μεσαζοντα. Στον οποιο θα απευθυνθεις σε περιπτωση ζημιας.

    Εισαι εναντι λοιπον στους ασφαλιστικους διαμεσολαβητες ???? γιατι αν δεν ηταν αυτοι με τα site τους .... θα ειχες εγκλωβιστει σε 2-3 πραγματικες online ασφαλισεις.

    Και απλα γιατι βλεπω οτι ΔΕΝ γνωριζεις τι εστι ασφαλιστης , μονο αυτο θα σου πω ... εισαι λαθος σε ολα τα παρακατω που εγραψες.
    Με μια αναζητηση για τις απαιτησεις ... θα το διαπιστωσεις και μονος σου.



    Φιλικα παντα ,
    Με κάλυψες πλήρως, δεν ξέρω αν είσαι συνάδελφος αλλά απλά πολλά μπράβο για την οπτική σου.
    Στα γρήγορα να γράψω (γιατί δεν ξανασχολούμαι) για τον δημόσιο υπάλληλο που ΚΑΙ εγώ πληρώνω για να μην κάνει τίποτα όπως το 99% αυτών, ασχολούμαι με όλους τους κλάδους ασφάλισης, έχω τελειώσει οικονομικά και είμαι δις πιστοποιημένος από την τράπεζα της Ελλάδος και επαναπιστοποιούμαι κάθε χρόνο. Αυτός δεν ξέρω μην είναι απόφοιτος γυμνασίου και "εργάζεται" με τις πλάτες του μπάρμπα του στο ΠΑΣΟΚ. Άμα γίνει καμιά αξιολόγηση και σε στείλουν μόνιμες διακοπές, δεν πειράζει ούτε το δικό σου επάγγελμα θα υπάρχει. Και όλα αυτά χωρίς εμπάθεια προφανώς, just my 2 cents. Είστε αρκετά προκλητικός κλάδος οι ΔΥ, μη το κάνεις προκλητικότερο, διαφημίζοντας τις διακοπές σου (που ΚΑΙ αυτές εγώ πληρώνω). Θα έγραφα κι άλλα στη γλώσσα την "αγοραία" που θα έλεγες ότι χρησιμοποιούμε εμείς, αλλά επειδή σέβομαι το φόρουμ και θέλω να παραμείνω, δεν θα σπαταλήσω άλλο χρόνο. Α, άσε που έχω και δουλειά.
    Καλό καλoκαίρι σε όλους και κοιτάχτε κάποιοι να λύσετε τα υπαρξιακά σας.

  6. #636
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το καλύτερο επάγγελμα είναι ένα, αποκλειστική αντιπροσωπεία συσκευών ακονίσματος νυχιών.

    Για όσους δεν το καταλάβανε, το ξεσκίσατε

  7. #637
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με κάλυψες πλήρως, δεν ξέρω αν είσαι συνάδελφος αλλά απλά πολλά μπράβο για την οπτική σου.
    Απλα σε αυτο θα σου απαντησω γιατι εχει ξεφυγει η συζητηση.

    ιδιωτικος υπαλληλος ειμαι σε εταιρια. απλα υποστηριζουμε "τεχνολογικα" καποια ασφαλιστικα γραφεια και ξερω τον τροπο λειτουργιας τους.

    Οποτε καλες διακοπες σε ολους μας.
    The gr81 .

  8. #638
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Με τα προνόμια που μου δίνει ο λογαριασμός μισθοδοσίας που έχω στην Eurobank, μου βγαίνει το ετήσιο στην Eurolife στα 168€ το ετήσιο συμβόλαιο. Υποχρεωτική + οδική βοήθεια + δικαστική αρωγή μόνο όμως (δεν ενδιαφέρομαι για μικτές καλύψεις κλπ).

    Την χρησιμοποιώ δύο χρόνια τώρα, παράπονο δεν έχω (σε μια περίπτωση μικρο-τρακαρίσματος με βοήθησαν αρκετά).
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  9. #639
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τρέχει αυτή την περίοδο κάποιος κωδικός για ανανέωση hellas direct καλύτερος από τον "PRAKTIKER";

  10. #640
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χα! Κι εγώ με PRAKTIKER είμαι και τσίμπησε 30% αύξηση η ετήσια μικτή ασφάλιση στην Hellas Direct χωρίς κανένα τρακάρισμα ή άλλη αλλαγή που θα δικαιολογούσε τέτοια άνοδο.
    Η απάντησή τους;
    Καλησπέρα,

    Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

    Από τον Φεβρουάριο του 2020 ξεκινήσαμε ως εταιρεία να λαμβάνουμε υπόψη και σε συνεχή βάση συγκεκριμένες παραμέτρους προκειμένου να διαμορφώσουμε την τιμή ενός ασφαλίστρου.

    Κάποιες παράμετροι είναι προφανείς, όπως πιθανή εμπλοκή ενός οχήματος σε κάποιο συμβάν ή η ύπαρξη νεαρού οδηγού, και κάποιες άλλες όχι τόσο προφανείς, όπως κλοπές και βανδαλισμοί ανάλογα με τον ταχυδρομικό κώδικα της περιοχής που "ζει" το όχημα.

    Λαμβάνοντας λοιπόν υπόψη τέτοιου είδους δεδομένα, ο υπολογισμός ενός ασφαλίστρου για κάποια συμβόλαια μπορεί να σημαίνει αύξηση, για κάποια άλλα μείωση και για κάποια άλλα να παραμένουν ίδια στις τιμές.

    Θα θέλαμε ειλικρινά να είχαμε τη δυνατότητα να σας παρέχουμε την ίδια τιμή, αλλά προκειμένου να παραμείνουμε ανταγωνιστικοί, διατηρώντας την ποιότητα των υπηρεσιών μας συμπεριλαμβανομένης και της άμεσης αποζημίωσης, πρέπει να λάβουμε υπόψη μας τις παραπάνω παραμέτρους όπως ακριβώς κάνει και ο ανταγωνισμός.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σας.
    Προφανώς το Χαλάνδρι έγινε Καμπούλ...

  11. #641
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χα! Κι εγώ με PRAKTIKER είμαι και τσίμπησε 30% αύξηση η ετήσια μικτή ασφάλιση στην Hellas Direct χωρίς κανένα τρακάρισμα ή άλλη αλλαγή που θα δικαιολογούσε τέτοια άνοδο.
    Η απάντησή τους;

    Προφανώς το Χαλάνδρι έγινε Καμπούλ...
    Σίγουρα δίνουν βάση σε αυτά τα στοιχεία πολύ περισσότερο από προηγούμενα ατυχήματα κτλ. Κακώς βέβαια, η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

  12. #642
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ορθόν! Περίμενα μιαν αύξηση, αλλά +30%;;;

  13. #643
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορθόν! Περίμενα μιαν αύξηση, αλλά +30%;;;
    Αυτά τα στατιστικά έχουν και τις ατυχίες τους, στο UK που λειτουργούν αποκλειστικά με αυτά δεν είναι σπάνιες οι περιπτώσεις διπλασιασμού κτλ.
    Εγώ είμαι από τους τυχερούς, έχει πέσει κιόλας ενώ έχει γίνει και ατύχημα, και αναγνωρίζει αρκετά μεγάλη αξία αυτοκινήτου, ενδεχομένως μεγαλύτερη και από τη πραγματική.

  14. #644
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ο κωδικός praktiker για ανανεώσεις είναι 5% μόνο πλέον. Δίνει και 15% αλλά μόνο σε νέες ασφαλίσεις με προσωπικό κωδικό που παίρνεις από το app του praktiker. Προσωπικά ελπίζω να συμπέσει πάλι η ανανέωση με το black friday, η έκπτωση πέρσι ήταν τόσο χαμηλή που για πρώτη φορά έκανα ετήσια. Άσε που θα βάλω σύντομα και νέο οδηγό και θα τσούξει.

    Είναι βλακεια τους από τη μια να ειναι οι τιμες ασανσέρ με αυτά τα κριτήρια κι από την άλλη να δίνουν τυφλές.εκπτωσεις με τους κωδικούς.
    hnesne

  15. #645
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εμπειρία με ΙΝΤΕΡΣΑΛΟΝΙΚΑ έχει κανείς; Μέσω insurance market βρήκα καλή προσφορά σε μικτή

Σελ. 43 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 233338414243444548 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-10, 03:48
  2. Πόσα πληρώνετε για τηλεπικοινωνίες το μήνα;
    Από nmakry στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-07, 20:18
  3. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-05, 00:46
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 12:38
  5. Πόσο πληρώνετε για ΕΠΑΚ το δίμηνο? (Poll)
    Από Stamatis στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-03, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας