Σελ. 44 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 243439424344454649 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 646-660 από 736
  1. #646
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Μικτη με τι απαλλαγη ομως ?
    The gr81 .

  2. #647
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    300 ευρώ

    - - - Updated - - -

    Τζίφος.Τελικα δεν δέχονται την απαλλαγή στα 300 ευρώ αν και το σύστημα την βγάζει και μου λέει προχωρήστε στην αγορά κτλ. Σε αυτό το σημείο πήρα τηλέφωνο γιατί κάτι μου φάνηκε ότι δεν πάει καλά. Μου απάντησαν τηλεφωνικά πριν λίγο από την insurance market και άρχισαν να τα μασάνε. Η απαλλαγή είναι στα 1000 ευρώ και ότι θα πρέπει εγώ να πάω το αυτοκίνητο για να το ελέγξουν. Αυτά δεν γίνονται.
    Μάλλον θα συνεχίσω με το παλιό συμβόλαιο και θα σκεφτώ πολύ αν θα εμπιστευτώ την insurance market ξανά.

  3. #648
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η ΙΝΤΕΡΣΑΛΟΝΙΚΑ δίνει στη μικτή 3 επιλογές στην απαλλαγή: 300,500,1000€. Ποιο είναι το έτος 1ης κυκλοφορίας του οχήματος σου; Έχεις μικτή στο τρέχον συμβόλαιο και αν ναι, με τι απαλλαγή;

  4. #649
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    300 ευρώ

    - - - Updated - - -

    Τζίφος.Τελικα δεν δέχονται την απαλλαγή στα 300 ευρώ αν και το σύστημα την βγάζει και μου λέει προχωρήστε στην αγορά κτλ. Σε αυτό το σημείο πήρα τηλέφωνο γιατί κάτι μου φάνηκε ότι δεν πάει καλά. Μου απάντησαν τηλεφωνικά πριν λίγο από την insurance market και άρχισαν να τα μασάνε. Η απαλλαγή είναι στα 1000 ευρώ και ότι θα πρέπει εγώ να πάω το αυτοκίνητο για να το ελέγξουν. Αυτά δεν γίνονται.
    Μάλλον θα συνεχίσω με το παλιό συμβόλαιο και θα σκεφτώ πολύ αν θα εμπιστευτώ την insurance market ξανά.
    Εκει ηθελα να δω τι γινεται. Γιαυτο σε ρωτησα . Γενικοτερα βλεπω να γραφουν για 300€ απαλλαγη αλλα δεν εχω δει στην πραξη να το δωσουν σε καποιον.

    Ισως να το δινουν μονο σε οχηματα 3-5 ετων ??? αλλα αν ειχα οχημα αυτης της ηλικιας σιγουρα θα διαλεγα αλλη ασφαλιστικη.
    The gr81 .

  5. #650
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σωστά τα λες. Γιατί όμως δίνει την δυνατότητα επιλογής στα 300 και μετά τα μασάνε;
    Τώρα είμαι στα 400 απαλλαγή. Στο ετήσιο η intersalonika έδινε σημαντική έκπτωση και είπα να δοκιμάσω.

  6. #651
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκει ηθελα να δω τι γινεται. Γιαυτο σε ρωτησα . Γενικοτερα βλεπω να γραφουν για 300€ απαλλαγη αλλα δεν εχω δει στην πραξη να το δωσουν σε καποιον.

    Ισως να το δινουν μονο σε οχηματα 3-5 ετων ??? αλλα αν ειχα οχημα αυτης της ηλικιας σιγουρα θα διαλεγα αλλη ασφαλιστικη.
    Επίσημος τουλάχιστον περιορισμός δεν υπάρχει εκτός αν Πχ. το όχημα έχει φθορές εκεί δε δίνουν κάλυψη ή ανεβάζουν την απαλλαγή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά τα λες. Γιατί όμως δίνει την δυνατότητα επιλογής στα 300 και μετά τα μασάνε;
    Τώρα είμαι στα 400 απαλλαγή. Στο ετήσιο η intersalonika έδινε σημαντική έκπτωση και είπα να δοκιμάσω.
    Επειδή θες να μειώσεις την απαλλαγή (και άρα να αυξηθεί ο "κίνδυνος" της ασφαλιστικής) θέλουν να ελέγξουν το όχημα. Αν βάλεις απαλλαγή 500€ ή 1000€ δεν θα απαιτηθεί προασφαλιστικός έλεγχος κατά 99%.

  7. #652
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το αυτοκίνητο από καινούργιο είχε πάντα μικτή. Σε κάποια φάση παλιά που μία ασφαλιστική έβαλε λουκέτο και το ασφάλισα αλλού ήρθαν και το είδαν. Τώρα ήθελαν να τους το πάω εγώ. Δεν μου αρέσει αυτό.
    Οπότε παραμένω εκεί που ήμουν.

    Αν συμβεί και κάτι θα μου πουν να πάω στην Θεσσαλονίκη. Αν και μου είπαν αρχικά ότι μεσολαβούν αυτοί της insurance market. Αλλά μετά μου είπαν να πάω σε για τον έλεγχο σε υποκατάστημα της intersalonika.

    Κάτι δεν καταλαβαίνω ή κάτι δεν πάει καλά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 17-10-20 στις 00:03.

  8. #653
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αυτοκίνητο από καινούργιο είχε πάντα μικτή. Σε κάποια φάση παλιά που μία ασφαλιστική έβαλε λουκέτο και το ασφάλισα αλλού ήρθαν και το είδαν. Τώρα ήθελαν να τους το πάω εγώ. Δεν μου αρέσει αυτό.
    Οπότε παραμένω εκεί που ήμουν.

    Αν συμβεί και κάτι θα μου πουν να πάω στην Θεσσαλονίκη. Αν και μου είπαν αρχικά ότι μεσολαβούν αυτοί της insurance market. Αλλά μετά μου είπαν να πάω σε για τον έλεγχο σε υποκατάστημα της intersalonika.

    Κάτι δεν καταλαβαίνω ή κάτι δεν πάει καλά
    Σου έγραψα ξανά ότι έλεγχο ζητούν επειδή ζητάς μικρότερη απαλλαγή. Για τον προασφαλιστικό μπορείς να ζητήσεις να σου στείλουν αυτοί άνθρωπο στο χώρο σου.

  9. #654
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έρχεται άνθρωπος στον χώρο μου, μου είπαν. Το ζήτησα. Είτε μικρότερη είναι η απαλλαγή είτε μεγαλύτερη σε κάθε περίπτωση θα παώ εγώ το αυτοκίνητο σε σημείο που θα μου υποδείξουν. αφού θέλω να αλλάξω ασφαλιστική.
    Αυτά μου είπαν από την insurance market. Η διαφορά με το τρέχων συμβόλαιο είναι στα 100 ευρώ. 400 απαλλαγή σε αυτό που έχω τώρα και 300 στην ιντερσαλόνικα.

  10. #655
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έρχεται άνθρωπος στον χώρο μου, μου είπαν. Το ζήτησα. Είτε μικρότερη είναι η απαλλαγή είτε μεγαλύτερη σε κάθε περίπτωση θα παώ εγώ το αυτοκίνητο σε σημείο που θα μου υποδείξουν. αφού θέλω να αλλάξω ασφαλιστική.
    Αυτά μου είπαν από την insurance market. Η διαφορά με το τρέχων συμβόλαιο είναι στα 100 ευρώ. 400 απαλλαγή σε αυτό που έχω τώρα και 300 στην ιντερσαλόνικα.
    Δεν μου αρέσει που επιμένω αλλά είμαι επαγγελματίας του χώρου και σε πελάτη μου Αθήναιο, του έχουν στείλει άνθρωπο στο χώρο του (δε θυμάμαι αν ήταν στο σπίτι ή στη δουλειά του). Μάλλον κάτι δεν κάνουν/ξέρουν καλά στην insurance market... Το να κερδίσεις 100€/χρόνο μειώνοντας παράλληλα και την απαλλαγή δεν είναι κακό ντιλ. Ποια ασφαλιστική έχεις τώρα;

  11. #656
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Interasco.
    Προσπαθούν μάλλον να με αποτρέψουν τότε αφού πόσες φορές τους είπα ότι συμφωνώ και μου λένε ότι πρέπει εγώ να το πάω το αυτοκίνητο σε υποκατάστημα της ιντερσαλόνικα στην Αθήνα κτλ.

    346 ζητά ετήσιο στην ιντερσαλονικα με 300 απαλλαγή που τελικά δεν το δίνουν
    και 200 πληρώνω στην ιντεράσκο εξάμηνο με περίπου της ίδιες καλύψεις και νομική που δεν την θέλω αλλά δεν μπορώ να την αφαιρέσω (έχω δική μου) με 400 απαλλαγή.
    Λέω περίπου γιατί πχ στην θραύση κρυστάλλων πρέπει να πάω σε συνεργαζόμενο. Αν πάω στην αντιπροσωπεία ζητάνε απαλλαγή 60 ευρώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 17-10-20 στις 14:08.

  12. #657
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Τον Αύγουστο παρέλαβα το καινούριο μου αυτοκίνητο. Το ασφάλισα στην Hellas Direct με μικτή ασφάλιση με απαλλαγή 500€ (ήταν η μικρότερη δυνατή). Δεν έγινε κανένας προασφαλιστικός έλεγχος, μου ζητήθηκαν μόνο η άδεια κυκλοφορίας και το τιμολόγιο αγοράς.
    Ακριβώς έναν μήνα μετά, έλαβα email που με ενημερώνει πως οτιδήποτε κι αν συμβεί και γίνει επισκευή εντός του ποσού της απαλλαγής, θα έχω έκπτωση 50%, αρκεί η επισκευή να γίνει σε συνεργαζόμενο συνεργείο). Πρακτικά λοιπόν έχω απαλλαγή 250€. Την εκτίμησα πολύ αυτήν την κίνηση (αχρείαστη να είναι), σε συνδυασμό με την πολλή χαμηλή τιμή ασφαλίστρου που πέτυχα (για όχημα αξίας 20.000€ μικτή ασφάλιση ετήσια με 259€).
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  13. #658
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Στα καινούργια δεν ζητάνε έλεγχο.
    Είχα συμβόλαιο παλιά στην commercial union αν θυμάμαι καλά που έχει βάλει λουκέτο με 0 απαλλαγή.
    Μετά πήγα στην Εθνική όπου άρχισαν οι απαλλαγές κτλ.
    Πολλές φορές τα <<συνεργαζόμενα συνεργεία>> κάνουν δουλειά άρπα κόλλα.
    Την είχε πάθει φίλος που τα αμάξι έκτοτε έμπαζε νερά.

  14. #659
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Interasco.
    Προσπαθούν μάλλον να με αποτρέψουν τότε αφού πόσες φορές τους είπα ότι συμφωνώ και μου λένε ότι πρέπει εγώ να το πάω το αυτοκίνητο σε υποκατάστημα της ιντερσαλόνικα στην Αθήνα κτλ.

    346 ζητά ετήσιο στην ιντερσαλονικα με 300 απαλλαγή που τελικά δεν το δίνουν
    και 200 πληρώνω στην ιντεράσκο εξάμηνο με περίπου της ίδιες καλύψεις και νομική που δεν την θέλω αλλά δεν μπορώ να την αφαιρέσω (έχω δική μου) με 400 απαλλαγή.
    Λέω περίπου γιατί πχ στην θραύση κρυστάλλων πρέπει να πάω σε συνεργαζόμενο. Αν πάω στην αντιπροσωπεία ζητάνε απαλλαγή 60 ευρώ.
    Η ιντερσαλόνικα έχει 200€ απαλλαγή στη θραύση κρυστάλλων αν δεν πας σε συμβεβλημένο και επίσης έχει νομική που δεν βγαίνει (το κόστος βέβαια είναι αστείο).
    Αν θες περισσότερες διευκρινίσεις θα χαρώ με PM για να μη γεμίζουμε το θέμα λεπτομέρειες με τα ψιλά γράμματα.
    Θα γράψω για άλλη μια φορά ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται όσον αφορά τον προασφαλιστικό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον Αύγουστο παρέλαβα το καινούριο μου αυτοκίνητο. Το ασφάλισα στην Hellas Direct με μικτή ασφάλιση με απαλλαγή 500€ (ήταν η μικρότερη δυνατή). Δεν έγινε κανένας προασφαλιστικός έλεγχος, μου ζητήθηκαν μόνο η άδεια κυκλοφορίας και το τιμολόγιο αγοράς.
    Ακριβώς έναν μήνα μετά, έλαβα email που με ενημερώνει πως οτιδήποτε κι αν συμβεί και γίνει επισκευή εντός του ποσού της απαλλαγής, θα έχω έκπτωση 50%, αρκεί η επισκευή να γίνει σε συνεργαζόμενο συνεργείο). Πρακτικά λοιπόν έχω απαλλαγή 250€. Την εκτίμησα πολύ αυτήν την κίνηση (αχρείαστη να είναι), σε συνδυασμό με την πολλή χαμηλή τιμή ασφαλίστρου που πέτυχα (για όχημα αξίας 20.000€ μικτή ασφάλιση ετήσια με 259€).
    Σε καινούριο όχημα (1ο χέρι) που ασφαλίζεται την 1η μέρα συνήθως δεν κάνουν έλεγχο οι εταιρίες.

  15. #660
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    H Ιντερσαλόνικα μόνο με την carglass συνεργάζεται αν θυμάμαι καλά.

Σελ. 44 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 243439424344454649 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-10, 03:48
  2. Πόσα πληρώνετε για τηλεπικοινωνίες το μήνα;
    Από nmakry στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-07, 20:18
  3. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-05, 00:46
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 12:38
  5. Πόσο πληρώνετε για ΕΠΑΚ το δίμηνο? (Poll)
    Από Stamatis στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-03, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας