Σελ. 49 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 29394447484950 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 721-735 από 736
  1. #721
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα αναφέρει παλαιότερα το ότι η HD έπαψε να δίνει θραύση κρυστάλλων σε νέα συμβόλαια. Στο δικό μου σαν ανανέωση μου επέτρεπε να τη συνεχίσω, αλλά αν έβαζα νέο αυτοκίνητο με τα ίδια στοιχεία δεν με άφηνε.
    Σε καινούριο (μεταχειρισμένο) αυτοκίνητο που αγόρασα λοιπόν δεν με αφήνει να προσθέσω θραύση κρυστάλλων, παρά μόνο αν κάνω μικτή. Σε επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι αυτή είναι η πολιτική τους και ότι δεν παίζει κανένα ρόλο το ότι είμαι 7 χρόνια πελάτης τους με 2 οχήματα και 4 referrals, όπου κανείς δεν έχει κάνει χρήση καμίας κάλυψης. Μου είπαν ότι αν θέλω μπορώ αφού κάνω το συμβόλαιο να κάνω ένα αίτημα, να το φωτογραφίσω και ΑΝ εγκριθεί να μου πουν το επιπλέον κόστος. Επίσης ένα αυτοκίνητο με αξία αγοράς 6-7000 επιμένουν να το κοστολογούν 3700.
    Οπότε μετά από 7 χρόνια ήρθε η ώρα να τους χαιρετήσω οριστικά.
    Αλλάζεις ασφαλιστική. Εκτός αν όλες αρχίζουν και κάνουν τα ίδια.

  2. #722
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.579
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Εγώ κανονικά βλέπω ότι δίνει θραύση κρυστάλλων σε νέα συμβόλαια. Μπήκα και πήρα προσφορά για άλλο αμάξι γιατί το δικό μου είναι ήδη στην HD και το εμφάνισε κανονικά σαν επιλογή με +10 ευρώ.

  3. #723
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μήπως όταν πατήσεις συνέχεια σου εμφανίσει άλλο μήνυμα.

  4. #724
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ κανονικά βλέπω ότι δίνει θραύση κρυστάλλων σε νέα συμβόλαια. Μπήκα και πήρα προσφορά για άλλο αμάξι γιατί το δικό μου είναι ήδη στην HD και το εμφάνισε κανονικά σαν επιλογή με +10 ευρώ.
    Δεν είναι το ίδιο σε όλα τα μοντέλα.

  5. #725
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.579
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Αφού δεν είναι σε όλα τα μοντέλα, τότε μην λες ότι δεν δίνει θραύση κρυστάλλων σε νέα συμβόλαια γενικά, γράψε ότι δεν δίνει στο δικό σου συγκεκριμένα.

  6. #726
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν είναι σε όλα τα μοντέλα, τότε μην λες ότι δεν δίνει θραύση κρυστάλλων σε νέα συμβόλαια γενικά, γράψε ότι δεν δίνει στο δικό σου συγκεκριμένα.
    Δοκίμασα σε 4 αυτοκίνητα που έχουμε, διαφορετικών χρονολογιών, κυβισμών, κατηγοριών. Σε κανένα δε δίνει. Αν δίνει στο 1 στα 5, ή έστω στα μισά, είναι σαν να μη δίνει.

  7. #727
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.437
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Η θραύση κρυστάλλων είναι κάλυψη που δεν γίνεται να μην προσφέρεται. Είναι απίθανο να μην δίνει επιλογή για θραύση κρυστάλλων.

    Αυτό που κάνουν πολλές ασφαλιστικές, είναι πως δεν δίνουν κάλυψη αν δεν στείλεις πρώτα φωτογραφίες της υπάρχουσας κατάστασης του αυτοκινήτου ή αν δεν το δει πρώτα υπάλληλος της ασφαλιστικής για τυχόν υπάρχουσες θραύσεις.

    Ο λόγος, προφανής. Υπάρχουν πολλοί με σπασμένα/ραγισμένα παρμπρίζ που δεν είχαν κάλυψη θραύσης κρυστάλλων και μεταπιδούν σε άλλη ασφαλιστική και επιλέγουν θραύση για να αποκαταστήσουν τη ζημιά ανέξοδα.

    Επίσης, κάποιες ασφαλιστικές ενεργοποιούν την κάλυψη θραύσης κρυστάλλων αφού παρέλθει ένας μήνας απ'την έναρξη της ασφάλειας.

  8. #728
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως όταν πατήσεις συνέχεια σου εμφανίσει άλλο μήνυμα.
    Και εγώ έχω πάρει πριν 3 μήνες HD με Θραύση κρυστάλλου, χωρίς μεικτή

  9. #729
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εγω δοκιμασα online στην HD να πάρω τιμή για ίδιες καλύψεις με αυτές που έχω ήδη και προσθήκη νέου οδηγού. Από 220 ετήσιο χωρίς τις εκπτώσεις εκτοξεύθηκε στα 1100. Αν βρω αλλού κάτι λογικό εννοείται θα τους χαιρετησω κι εγώ.
    hnesne

  10. #730
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Anytime basic,με πλήρη οδική βοήθεια και θραύση κρυστάλλων, 160ε/χρόνο. Το αμάξι είναι του 2006.
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  11. #731
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δοκιμασα online στην HD να πάρω τιμή για ίδιες καλύψεις με αυτές που έχω ήδη και προσθήκη νέου οδηγού. Από 220 ετήσιο χωρίς τις εκπτώσεις εκτοξεύθηκε στα 1100. Αν βρω αλλού κάτι λογικό εννοείται θα τους χαιρετησω κι εγώ.
    Ίσως να θέλουν οι ίδιοι να απομακρύνουν τους πελάτες.
    Θυμάμαι μία πολύ παλιά το ίδιο έκανε για να φύγουν όλοι. "Ελληνικόν Λόϋδ" λεγόταν. Δεν υπήρχε ίντερνετ τίποτα

  12. #732
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Η HD δεν θα προσφέρει λέει από φέτος έκπτωση black friday, αντ' αυτού τα λεφτά θα τα δώσουν αλλού, κάτι για σχολικές διαβάσεις κ.λπ. ΟΚ, σεβαστό, όπως και το δικό μας δικαίωμα να δώσουμε τα δικά μας λεφτά αλλού.

    Αυτό με τις διαβάσεις δεν λύνεται με βαψίματα, στα δημοτικά της γειτονιάς μας γίνεται κομφούζιο κάθε φορά και οι μαθητές κινδυνεύουν ειδικά στο σχόλασμα που κυκλοφορούν ανάμεσα στους ανυπόμονους οδηγούς (οδός Παντειχίου στη Νίκαια), είναι θέμα δήμου να αποφασίσει σωστές μονοδρομήσεις, κλάδεμα δέντρων που στενεύουν τον δρόμο, καθάρισμα πεζοδρομίων. Στη θέση τους έχουν βάλει κάτι αψυχολόγητα τοποθετημένα σαμαράκια και έχουν βάψει τις διαβάσεις κάμποσες φορές μάλλον με τις φτηνότερες μπογιές που περίσσεψαν από αλλού και εξαφανίζονται σε μερικούς μήνες. Και το μόνο που τους ένοιαξε ήταν να φτιάξουν dog park (αφοδευτήριο σκύλων) δίπλα στις εισόδους των 2 δημοτικών.
    hnesne

  13. #733
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μετά τις ιστορίες της HD με τα εξωφρενικά ασφάλιστρα, τις υπερβολικά χαμηλές αξίες αυτοκινήτων και κυρίως και την άρνηση παροχής θραύσης κρυστάλλων σε καινούρια οχήματα πήγα στην Anytime για ένα χρόνο. Δεν είχα κανένα πρόβλημα και χρειάστηκα απλά οδική μια φορά στην οποία ήταν άψογοι. Ωστόσο δεν μπορώ να ξεπεράσω ακόμα όσα μου έκανε η Anytime πριν καμιά δεκαετία, και γενικά τη συμπεριφορά της Interamerican σε ατυχήματα με υλικές ζημιές.

    Λήγει το ασφαλιστήριο μου σε ένα μήνα και από ότι βλέπω η HD δίνει πάλι θραύση κρυστάλλων, αξία αυτοκινήτου ελάχιστα χαμηλότερη από την Anytime, και κόστος ασφαλιστηρίου με τον κωδικό Praktiker 15% που δικαιούμαι 10 ευρώ κάτω από την Anytime.

    Αξίζει άραγε την αλλαγή ή έχει βαρέσει διάλυση η HD και πουλάει τρέλα και σε άλλα θέματα πέρα από τη θραύση κρυστάλλων;

  14. #734
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Σε εμένα τις ιδιες παροχές πάντα στο Ιντερνετ έβγαιναν πιο ακριβα οι ασφαλειες , Πήγα σε γνωστο ασφαλιστη και εκανα Ευρωπαικη Πιστη , και τώρα συγχωνεύθηκαν με τη Allianz .
    Αναφέρομαι σε αμάξι 1200 κυβικων χρονολογίας 2004 χωρις νέο οδηγό.
    PC
    CPU; Amd Ryzen 5 2400G CPU Cooling HYPER H411R , GPU : Onboard Vega 11 2Gb , PSU : CoolerMaster MasterWatt 450W , RAM:HyperX Predator 3000 MHz 2x4Gb , SSD : Intel 535 120 Gb +HDD WD Blue 1TB ,

  15. #735
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η HD έπιασε πάτο.

    Μας ενημέρωσε ότι καταχωρήθηκε ατύχημα στο αυτοκίνητο της γυναίκας μου.

    Ζητάνε φωτογραφίες αυτοκινήτου, άδειας και διπλώματος και σε όλη τη διαδικασία μας αντιμετωπίζουν σαν υπαίτιους. Μετά βίας απαντάνε, στο τηλέφωνο μόνο ρωτάνε και αν ρωτήσεις οτιδήποτε δεν μιλάνε καν, τύπου κενά 20 δευτερολέπτων, κάτι που δεν έχω συναντήσει ποτέ σε καμιά τηλεφωνική μου συναλλαγή.

    Παράλληλα αγνοούν εντελώς το ότι τους λέμε ότι αυτοκίνητο δεν κινήθηκε καν αυτή την εβδομάδα και δεν έχει πάει ποτέ στην Αθήνα που έγινε το υποτιθέμενο συμβάν και αρνούνται να μας δώσουν οποιαδήποτε πληροφορία για το τι υποτίθεται ότι έγινε.

    Εν τέλει τους στείλαμε φωτογραφίες του αυτοκινήτου και της άδειας αλλά όχι διπλώματος καθώς όπως είπα το αυτοκίνητο δεν οδηγήθηκε αυτή την εβδομάδα. Το οποίο δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα από τη στιγμή που δε μας λένε τι ακριβώς έγινε, αν μιλάμε για έναν σπασμένο καθρέφτη πχ αυτό κάλλιστα μπορεί να γίνει χωρίς να πάθει κάτι ο υπαίτιος.

    Η φάση θυμίζει scam αλλά γίνεται κανονικά από τα τηλέφωνα και τα email τους. Όταν ζητήσαμε διακοπή έγιναν όλα ταχύτατα και με μεγάλη ευγένεια οπότε πραγματικά θεωρώ ότι για κάποιο λόγο θέλουν απλά να διώξουν πελάτες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kourampies : 23-06-23 στις 19:58.

Σελ. 49 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 29394447484950 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-10, 03:48
  2. Πόσα πληρώνετε για τηλεπικοινωνίες το μήνα;
    Από nmakry στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-07, 20:18
  3. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-05, 00:46
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 12:38
  5. Πόσο πληρώνετε για ΕΠΑΚ το δίμηνο? (Poll)
    Από Stamatis στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-03, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας