Σελ. 41 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 213136394041424346 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 601-615 από 736
  1. #601
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραίο τόπικ. Πληρωνω περίπου 8,5-9 ευρω το μηνα για ένα χρέπι Renault Clio του 2002 , με 180.000 χιλιομετρα (το πήρα μεταχειρισμένο από τον αδερφό μου με 0 ευρω ) . Εχω βαλει μόνο τις βασικές καλύψεις και την οδική βοήθεια. Ανανεώνω κάθε 3/6/12 μήνες, ανάλογα τις προσφορές και το τι βγαζει φθηνοτερο το εκάστοτε portal αναζήτησης. Μόνο την οδική βοήθεια εχω χρειαστεί (2 φορές σε 26 μηνες) και ομολογώ ότι ηταν παραπάνω από άψογη.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  2. #602
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    την οδική βοήθεια εχω χρειαστεί (2 φορές σε 26 μηνες) και ομολογώ ότι ηταν παραπάνω από άψογη.
    Ωραίος. Από το 2003 το δικό μου χρέπι δεν έχει χρειαστεί ποτέ οδική βοήθεια και τους πληρώνω κανονικά.

  3. #603
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.456
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Πληρώνω συνήθως 220€/χρόνο με θραύση κρυστάλλων, οδική, νομική υποστήριξη, κλοπή (μερική/ολική), φθορές από πυρά, φυσικά φαινόμενα, τρομοκρατικές ενέργειες κλπ.

    Μέχρι στιγμής, αυτά που μου χρειάστηκαν στα 12 χρόνια που ασφαλίζω τα οχήματα (το παλιό και πλέον το νέο μου) είναι η θραύση και η οδική.

    Κλοπή βάζω λόγω του ότι αγόρασα όχημα, προληπτικά.

    Συνήθως ανανεώνω κάθε 6μηνο, εκτός αν πετύχω καμία προσφορά σε 12μηνη.

    Επίσης, στη μηχανή μου (600κυβικά) η ασφάλεια μου βγαίνει περίπου 155€/έτος με οδική, νομική κάλυψη και τις βασικές υπόλοιπες καλύψεις.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  4. #604
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις αντιμετωπίσει ποτέ την Interamerican, σε οποιαδήποτε φάση εμπλοκής; Ποιο μπάχαλο και ακραίο "δημόσιο" δε νομίζω ότι υπάρχει.
    Φιλε μου τίποτα δεν συγκρίνεται με το top μπάχαλο που λέγεται ΕΘΝΙΚΗ.

  5. #605
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σε κακόβουλες πράξεις η Εθνική με είχε πληρώσει πολύ γρήγορα και χωρίς περιττές διαδικασίες

  6. #606
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Και οι δύο εταιρείες που αναφέρονται είναι δεινόσαυροι, με την έννοια ότι βρίσκονται πολλές δεκαετίες στην ελληνική αγορά, ενώ έχουν και πολλές χιλιάδες πελάτες η κάθε μία. Οι εμπειρίες λογικό είναι να διαφέρουν. Προσωπικά από interamerican έχω καλή εμπειρία, από Εθνική πολλές κακές, αλλά είναι λογικό για κάποιον άλλο να ισχύει το ακριβώς αντίθετο, και με την πάροδο του χρόνου αλλάζουν οι συμπεριφορές και ο καθένας βλέπει τα πράγματα από τη δική του σκοπιά. Σκεφτείτε σε περιπτώσεις φίλων/συγγενών/γνωστών που έχετε ακούσει πόσες φορές έχει παραδεχτεί ο γνωστός ότι έφταιγε σε ένα τροχαίο; Από καμία έως ελάχιστες. Ε, στατιστικά δεν είναι δυνατό αυτό, κάποιος πάντα θα φταίει, τα ατυχήματα δεν γίνονται έτσι από μόνα τους.

    Spoiler:
    Βγήκα στο στοπ, και ο άλλος ο Μ@@@κας ενώ με είδε δεν σταμάτησε να με αφήσει να περάσω, πήγε κι έπεσε πάνω μου.
    hnesne

  7. #607
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχουμε κάποιο κωδικό έκπτωσης για anytime;
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  8. #608
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι εντελώς φιλικά και χωρίς διάθεση κόντρας. Για χ,ψ λόγους κάποια στιγμή πήγατε σε ασφάλεια μέσω ίντερνετ. Έχετε έκτοτε ψάξει αν μπορείτε με τα ίδια (ή ίσως και λιγότερα) λεφτά να έχετε τις ίδιες καλύψεις και ασφαλιστή, που αν είναι σωστός θα τρέξει για σας όποτε και αν χρειαστεί; Κοιτάω ενίοτε τιμές ονλάιν και δεν πλησιάζουν καν τα ασφάλιστρα που δίνω αυτήν την στιγμή (πυρός-κλοπή-κακόβουλες κλπ όχι δηλαδή φτηνιάρικο). Προφανώς σε κάποιες άλλες περιπτώσεις οι τιμές θα είναι καλύτερες αλλά για 5€ το 6μηνο/χρόνο αξίζει ο κόπος;

  9. #609
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι εντελώς φιλικά και χωρίς διάθεση κόντρας. Για χ,ψ λόγους κάποια στιγμή πήγατε σε ασφάλεια μέσω ίντερνετ. Έχετε έκτοτε ψάξει αν μπορείτε με τα ίδια (ή ίσως και λιγότερα) λεφτά να έχετε τις ίδιες καλύψεις και ασφαλιστή, που αν είναι σωστός θα τρέξει για σας όποτε και αν χρειαστεί; Κοιτάω ενίοτε τιμές ονλάιν και δεν πλησιάζουν καν τα ασφάλιστρα που δίνω αυτήν την στιγμή (πυρός-κλοπή-κακόβουλες κλπ όχι δηλαδή φτηνιάρικο). Προφανώς σε κάποιες άλλες περιπτώσεις οι τιμές θα είναι καλύτερες αλλά για 5€ το 6μηνο/χρόνο αξίζει ο κόπος;
    Sorry, αλλά όταν λές τρέξιμο τι εννοείς;
    Ναι δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω κάτι παραπάνω στον ασφαλιστή μου για να ξέρω οτι αν κάτι γίνει θα το τρέξει αυτός, όχι όμως να τον πάρω τηλέφωνο για να μου πει το τηλ της ασφαλιστικής ώστε να τους καλέσω εγώ.
    Αν είναι να τους καλέσω εγώ και να τα αναλάβω μόνος μου, ναι μια χαρά είναι τα 5 ευρώ το 6μηνο, κέρδος

  10. #610
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry, αλλά όταν λές τρέξιμο τι εννοείς;
    Ναι δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω κάτι παραπάνω στον ασφαλιστή μου για να ξέρω οτι αν κάτι γίνει θα το τρέξει αυτός, όχι όμως να τον πάρω τηλέφωνο για να μου πει το τηλ της ασφαλιστικής ώστε να τους καλέσω εγώ.
    Αν είναι να τους καλέσω εγώ και να τα αναλάβω μόνος μου, ναι μια χαρά είναι τα 5 ευρώ το 6μηνο, κέρδος
    Βλέπω έχεις πάρει τα ποστ μου ένα ένα και απαντάς κομματάκι εριστικά. Πήρες λοιπόν το κομμάτι τηλέφωνο της ασφαλιστικής μέσω σμσ και το έφερες εδώ. Αυτό που έγραψα αφορά το να φωνάξουν τη φροντίδα ατυχήματος σε περίπτωση τρακαρίσματος. Μετά αναλαμβάνω εγώ όλα τα διαδικαστικά. Και επειδή 95 στις 100 φορές δεν είναι όλα μέλι γάλα (ασυμφωνία υπαιτιότητας και άλλα πολλά) χαλάω πολλές εργατοώρες που κοστίζουν πολύ παραπάνω από 5-10-20€/χρόνο υποθέτω για σένα και τους περισσότερους. Προσωπικά αν δεν έκανα αυτήν την δουλειά ούτε θα ήθελα να μπλέξω με διαπραγματεύσεις, καυγάδες κλπ.

  11. #611
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω έχεις πάρει τα ποστ μου ένα ένα και απαντάς κομματάκι εριστικά. Πήρες λοιπόν το κομμάτι τηλέφωνο της ασφαλιστικής μέσω σμσ και το έφερες εδώ. Αυτό που έγραψα αφορά το να φωνάξουν τη φροντίδα ατυχήματος σε περίπτωση τρακαρίσματος. Μετά αναλαμβάνω εγώ όλα τα διαδικαστικά. Και επειδή 95 στις 100 φορές δεν είναι όλα μέλι γάλα (ασυμφωνία υπαιτιότητας και άλλα πολλά) χαλάω πολλές εργατοώρες που κοστίζουν πολύ παραπάνω από 5-10-20€/χρόνο υποθέτω για σένα και τους περισσότερους. Προσωπικά αν δεν έκανα αυτήν την δουλειά ούτε θα ήθελα να μπλέξω με διαπραγματεύσεις, καυγάδες κλπ.
    Και γράφω δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω κάτι παραπάνω αν ήξερα πως θα το τρέξει αυτός.
    Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;

    Υπάρχουν αρκετοί που όντως κάνουν μόνο αυτό, σου δίνουν το τηλέφωνο της ασφαλιστικής, δοκιμασμένο

  12. #612
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γράφω δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω κάτι παραπάνω αν ήξερα πως θα το τρέξει αυτός.
    Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;

    Υπάρχουν αρκετοί που όντως κάνουν μόνο αυτό, σου δίνουν το τηλέφωνο της ασφαλιστικής, δοκιμασμένο
    Μα αυτη ειναι η διαδικασια. ΠΡΕΠΕΙ να παρουμε την φροντιδα ατυχηματος για να καταγραψει ΕΠΙΤΟΠΟΥ το συμβαν.

    Δεν αλλαζει αυτο ειτε ασφαλιζεσαι μεσω γραφειου ειτε ονλινε.

    Ο @al3x1k0 αναφερεται στην διαδικασια ΜΕΤΑ απο αυτο. και ειδικα σε περιπτωσεις που ΔΕΝ ειναι ξεκαθαρη η ζημια.
    The gr81 .

  13. #613
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτη ειναι η διαδικασια. ΠΡΕΠΕΙ να παρουμε την φροντιδα ατυχηματος για να καταγραψει ΕΠΙΤΟΠΟΥ το συμβαν.

    Δεν αλλαζει αυτο ειτε ασφαλιζεσαι μεσω γραφειου ειτε ονλινε.

    Ο @al3x1k0 αναφερεται στην διαδικασια ΜΕΤΑ απο αυτο. και ειδικα σε περιπτωσεις που ΔΕΝ ειναι ξεκαθαρη η ζημια.
    Όπως ακριβώς το γράφεις.

    Τώρα για το πόσοι το κάνουν (το να ασχολούνται μετά), μάλλον ελάχιστοι.
    Αξίζει όμως τον κόπο να ψάξεις έναν σοβαρό επαγγελματία (όχι μόνο ασφαλιστή προφανώς).

  14. #614
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Θεωρώ πως έχουν απλοποιηθεί τόσο πολύ οι διαδικασίες που δεν μπορώ να διανοηθώ πλέον να έχω ασφαλιστή για το αμάξι ή το δίκυκλο.

    Πλεον οι ασφαλιστικές μέχρι και δικά τους συνεργεία έχουν για την επισκευή των οχημάτων.

    Στην μόνη περίπτωση που δεν βγαίνει άκρη για το ποιος φταίει, ο ασφαλιστής τι να κάνει; τίποτα. θα αναλάβει η νομική προστασία την υπόθεση όπως συνέβαινε πάντα.

  15. #615
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με τη λογική σου φίλε υποθέτω πως φτιάχνεις μόνος το αμάξι σου, θα παρασταθείς μόνος σου στο δικαστήριο κλπ κλπ. Ας μην μηδενίζουμε τον ανθρώπινο παράγοντα τόσο απόλυτα. Εσένα αν σου έλεγαν ότι μπορούν να σε παρακάμψουν στη δουλειά σου ενώ μπορείς να προσφέρεις κάποια υπεραξία θα σου άρεσε;

Σελ. 41 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 213136394041424346 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-10, 03:48
  2. Πόσα πληρώνετε για τηλεπικοινωνίες το μήνα;
    Από nmakry στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-07, 20:18
  3. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-05, 00:46
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 12:38
  5. Πόσο πληρώνετε για ΕΠΑΚ το δίμηνο? (Poll)
    Από Stamatis στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-03, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας