Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 32
  1. #1
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8961NB
    SNR / Attn
    7.7(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχω αριθμό viva απο 211 (δεν σκοπεύω να κάνω ταυτοποίηση) και έχω τις εξής απορίες:
    1. Μπορώ να τον χρησιμοποιώ για να δέχομαι κλήσεις (πχ με το laptop) σε άλλες περιοχές σπίτι, γραφείο, στο ξενοδοχείο στις διακοπές κτλ; Πρέπει να πάρω αριθμό από 70 που απ ότι διάβασα χρεώνει τους καλούντες;
    2. Μπορώ να χρησιμοποιώ περιστασιακά για πάροχο το cosmote on the go;
    3.Θα έχω πρόβλημα με τον αριθμό (διακοπή) αν δεν κάνω ποτέ καμία εξερχόμενη κλήση;
    4. Τι γίνεται με τον αριθμό αν ο πάροχος - πράγμα που απεύχομαι- στο μέλλον κλείσει;

  2. #2
    Εγγραφή
    21-08-2004
    Περιοχή
    UK
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/50
    ISP
    BT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprog111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αριθμό viva απο 211 (δεν σκοπεύω να κάνω ταυτοποίηση) και έχω τις εξής απορίες:
    1. Μπορώ να τον χρησιμοποιώ για να δέχομαι κλήσεις (πχ με το laptop) σε άλλες περιοχές σπίτι, γραφείο, στο ξενοδοχείο στις διακοπές κτλ; Πρέπει να πάρω αριθμό από 70 που απ ότι διάβασα χρεώνει τους καλούντες;
    2. Μπορώ να χρησιμοποιώ περιστασιακά για πάροχο το cosmote on the go;
    3.Θα έχω πρόβλημα με τον αριθμό (διακοπή) αν δεν κάνω ποτέ καμία εξερχόμενη κλήση;
    4. Τι γίνεται με τον αριθμό αν ο πάροχος - πράγμα που απεύχομαι- στο μέλλον κλείσει;
    1) Μπορείς, δεν χρειάζεσαι 70 αριθμό.
    2) Λογικά ναι
    3) Εφόσον πληρώνεις/πλήρωσες το πάγιο που σου αναλογεί για να έχεις τον αριθμό, τίθεται τέτοιο ερώτημα;
    4) Αν ανακοινώσει η εταιρία ότι κλείνει μπορείς με φορητότητα να πας τον αριθμό σου σε άλλον πάροχο όπως omnivoice, easycall, καθώς και τους σταθερούς όπως ΟΤΕ, forthnet κλπ.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprog111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αριθμό viva απο 211 (δεν σκοπεύω να κάνω ταυτοποίηση)
    Τι ακριβώς εννοείς;;; μήπως έχεις πάρει δοκιμαστικά για κάποιες μέρες αριθμό από Viva;

  4. #4
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8961NB
    SNR / Attn
    7.7(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από africa_twin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς εννοείς;;; μήπως έχεις πάρει δοκιμαστικά για κάποιες μέρες αριθμό από Viva;
    Ναι έχω πάρει δοκιμαστικά αριθμο και σκοπευω να τον πληρώσω για 1-2 χρόνια για αρχη αν και εφόσον όλα πάνε καλά στο διάστημα της δοκιμής. Για της εχερχόμενες έχω conn-x talk απλά χρειάζομαι ένα επιπλέον αριθμό να κτυπά σε ξεχωριστή συσκευή ,ανεξαρτήτως περιοχής, χωρίς να πληρώνω εκτροπές.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-08-2007
    Περιοχή
    Νέα Ερυθραία
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Oxygen Gateway Router
    SNR / Attn
    31(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στο μόνο που μπορεί να έχεις πρόβλημα είναι στην φορητότητα του αριθμού μιας και όταν ο αριθμός δεν είναι ταυτοποιημένος δεν μπορείς να τον μεταφέρεις σε άλλη εταιρία.
    Όταν κάνεις ταυτοποίηση έχεις μια βεβαίωση η οποία δηλώνει οτι ο αριθμός ανήκει στον τάδε με ταδε στοιχεία, οτι δεν σχετίζεται με τοπικό βρόχο (για διευκόλυνση της φορητότας).

    Ελπίζω να βοήθησα (όσο αφορά το 4.)
    Για τα άλλα έχει απαντήσει ο haris_led

  6. #6
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprog111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αριθμό viva απο 211 (δεν σκοπεύω να κάνω ταυτοποίηση) και έχω τις εξής απορίες:
    1. Μπορώ να τον χρησιμοποιώ για να δέχομαι κλήσεις (πχ με το laptop) σε άλλες περιοχές σπίτι, γραφείο, στο ξενοδοχείο στις διακοπές κτλ; Πρέπει να πάρω αριθμό από 70 που απ ότι διάβασα χρεώνει τους καλούντες;
    2. Μπορώ να χρησιμοποιώ περιστασιακά για πάροχο το cosmote on the go;
    3.Θα έχω πρόβλημα με τον αριθμό (διακοπή) αν δεν κάνω ποτέ καμία εξερχόμενη κλήση;
    4. Τι γίνεται με τον αριθμό αν ο πάροχος - πράγμα που απεύχομαι- στο μέλλον κλείσει;
    **Οταν καλεις απο αριθμο 700700..... χρεωνεται ο δικος σου λογαριασμος στην viva, χωρις να χρεονεται ο καλουμενος!!!
    **Οταν σε καλουν στο 700700..... αριθμο σου χρεωνεται αυτος που σε καλει απο τον παροχο του αστικη χρεωση!Η χρεωση αυτη εξαρταται απο τον παραχο και τα πακετα που προσφερει σε αυτον που σε καλει!
    Αν σε καλεσουν απο κινητο, χρεωνονται σαν να σε καλουν σε αριθμο 210....(εκτος αν εχει προγραμμα δωρεαν χρονου ομιλιας).
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8961NB
    SNR / Attn
    7.7(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    **Οταν καλεις απο αριθμο 700700..... χρεωνεται ο δικος σου λογαριασμος στην viva, χωρις να χρεονεται ο καλουμενος!!!
    **Οταν σε καλουν στο 700700..... αριθμο σου χρεωνεται αυτος που σε καλει απο τον παροχο του αστικη χρεωση!Η χρεωση αυτη εξαρταται απο τον παραχο και τα πακετα που προσφερει σε αυτον που σε καλει!
    Αν σε καλεσουν απο κινητο, χρεωνονται σαν να σε καλουν σε αριθμο 210....(εκτος αν εχει προγραμμα δωρεαν χρονου ομιλιας).
    Εννοώ οτι αναφέρθηκε στο φόρουμ, πιθανών κακώς - δεν θυμάμαι που, ότι όταν καλείς 70 -αρι πχ από το conn-x talk ή αλλο πάροχο με δωρεάν, σε χρεώνουν κανονικά αστική μονάδα, δεν είναι λέει "γεωγραφικοί προορισμοί".

    ........Auto merged post: sprog111 πρόσθεσε 4 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ngoundras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μόνο που μπορεί να έχεις πρόβλημα είναι στην φορητότητα του αριθμού μιας και όταν ο αριθμός δεν είναι ταυτοποιημένος δεν μπορείς να τον μεταφέρεις σε άλλη εταιρία.
    Όταν κάνεις ταυτοποίηση έχεις μια βεβαίωση η οποία δηλώνει οτι ο αριθμός ανήκει στον τάδε με ταδε στοιχεία, οτι δεν σχετίζεται με τοπικό βρόχο (για διευκόλυνση της φορητότας).

    Ελπίζω να βοήθησα (όσο αφορά το 4.)
    Για τα άλλα έχει απαντήσει ο haris_led
    Σε αυτή την περίπτωση φαντάζομαι πως θα υποχρεωθώ σε ταυτοποίηση - μικρό το κακό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sprog111 : 04-04-11 στις 23:25. Αιτία: auto merged post

  8. #8
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprog111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ οτι αναφέρθηκε στο φόρουμ, πιθανών κακώς - δεν θυμάμαι που, ότι όταν καλείς 70 -αρι πχ από το conn-x talk ή αλλο πάροχο με δωρεάν, σε χρεώνουν κανονικά αστική μονάδα, δεν είναι λέει "γεωγραφικοί προορισμοί".
    Αυτο καπου το ακουσα και εγω, αλλα οχι για τον οτε, για καποιους ιδιωτικους παροχους!
    Δεν γνωριζω ακριβως να σου πω!
    Αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι ο κοσμος ειναι πολυ επιφυλακτικος στα 700 και φοβαται να καλεσει, διοτι εσφαλμενος νομιζει οτι θα χρεωθει σαν τα 900αρια!
    Κακη και ελλιπης ενημερωση!!!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  9. #9
    Εγγραφή
    21-08-2004
    Περιοχή
    UK
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/50
    ISP
    BT
    Μα με ποια λογική θεωρείτε την σειρά 70 σταθερό τηλέφωνο;
    Σταθερά τηλέφωνα είναι αυτά που ξεκινάνε από 2.
    Το τιμολόγιο του ΟΤΕ λέει ξεκάθαρα προς αστικές και υπεραστικές κλήσεις. Τα 70άρια δεν είναι ούτε αστικές ούτε υπεραστικές γραμμές.
    Το ότι η Viva διατυμπανίζει ότι σε μερικούς παρόχους χρεώνονται το ίδιο με τα αστικά δε σημαίνει ότι είναι και αστικά/υπεραστικά/σταθερά κλπ.

    Έχω και εγώ ένα 700άρι αλλά δε το χρησιμοποιώ επειδή ακριβώς δεν θέλω να χρεώνονται όσοι με καλούν και έχουν απεριόριστα σταθερά ή βρίσκονται σε άλλο πάροχο και τους χρεώνει πολύ περισσότερο από αστικό τηλεφώνημα (πχ ON telecoms: προς 700(προσοχή τα 7070 έχουν άλλη χρέωση) χρεώνει 0,1695/λεπτό με ελάχιστη το ένα λεπτό και χρέωση κατόπιν ανά δευτερόλεπτο. Όσο και τα κινητά δηλαδή! )

  10. #10
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris_led Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα με ποια λογική θεωρείτε την σειρά 70 σταθερό τηλέφωνο;
    Σταθερά τηλέφωνα είναι αυτά που ξεκινάνε από 2.
    Το τιμολόγιο του ΟΤΕ λέει ξεκάθαρα προς αστικές και υπεραστικές κλήσεις. Τα 70άρια δεν είναι ούτε αστικές ούτε υπεραστικές γραμμές.
    Το ότι η Viva διατυμπανίζει ότι σε μερικούς παρόχους χρεώνονται το ίδιο με τα αστικά δε σημαίνει ότι είναι και αστικά/υπεραστικά/σταθερά κλπ.

    Έχω και εγώ ένα 700άρι αλλά δε το χρησιμοποιώ επειδή ακριβώς δεν θέλω να χρεώνονται όσοι με καλούν και έχουν απεριόριστα σταθερά ή βρίσκονται σε άλλο πάροχο και τους χρεώνει πολύ περισσότερο από αστικό τηλεφώνημα (πχ ON telecoms: προς 700(προσοχή τα 7070 έχουν άλλη χρέωση) χρεώνει 0,1695/λεπτό με ελάχιστη το ένα λεπτό και χρέωση κατόπιν ανά δευτερόλεπτο. Όσο και τα κινητά δηλαδή! )
    Στον αναλυτικο λογαριασμο εχω δει οτι τα χρεωνει σαν αστικα!
    Σε λογαριασμο με απεριοριστα αστικα, υπεραστικα δεν εχω δει να τα χρεωνει!
    Σε ΟΤΕ αναφερομαι!
    Αυτα πριν 3-4 μηνες!Αν απο τοτε αλλαξε κατι, αλλο αυτο!
    Παντως οπως εγραψα πιο πανω ο κοσμος επιφυλλασετε να τα καλεσει!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  11. #11
    Εγγραφή
    21-08-2004
    Περιοχή
    UK
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/50
    ISP
    BT
    Δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι, αλλά δεν έχει νόημα να μην τα χρεώνει.
    Εκτός και αν εξ ορισμού των 70 από την ΕΕΤΤ απαιτείται να χρεώνονται σαν τα σταθερά, κάτι που μένει να ψάξουμε.
    Ο κόσμος καλά κάνει και επιφυλάσσεται μιας και οι λογαριασμοί αργούν να έρθουν και μπορεί να πληρώσουν πολλά λεφτά κερατιάτικα όσο δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο.

  12. #12
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Μηνύματα
    720
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris_led
    Μα με ποια λογική θεωρείτε την σειρά 70 σταθερό τηλέφωνο; Σταθερά τηλέφωνα είναι αυτά που ξεκινάνε από 2.
    Βάση των κανονισμών του ΕΣΑ οι αριθμοί της σειράς 70 ορίζονται ως μη γεωγραφικοί προσωπικοί αριθμοί. Οι χρεώσεις προς αυτούς ορίζονται σε δύο ΦΕΚ ως εξής:

    «3. Προσωπικοί αριθμοί (σειρά 70):
    α. Η λιανική χρέωση κλήσης που εκκινεί από σταθερό δίκτυο προς προσωπικούς αριθμούς πρωτογενώς εκχωρημένους σε έναν παρόχο / δίκτυο δεν ξεπερνά τη χρέωση που αντιστοιχεί σε κλήση προς γεωγραφικό αριθμό του δικτύου του εν λόγω παρόχου / δικτύου εντός της ίδιας γεωγραφικής περιοχής».

    Κοιτάζοντας τον τιμοκατάλογο του ΟΤΕ βλέπουμε ότι η αστική χρέωση απ' το δίκτυό του προς γεωγραφικούς αριθμούς κοστίζει €0,03198 / λεπτό.

    Αλλά οι κλήσεις προς προσωπικούς αριθμούς των παρόχων Algonet (707 070 xxxx) και Fortnet (70[12] 000 xxxx) χρεώνονται με €0,0329 / λεπτό.

    Οι κλήσεις προς προσωπικούς αριθμούς του παρόχου Voicenet (700 [78]00 xxxx) θυγατρικής του ΟΤΕ, χρεώνονται με €0,0824 / λεπτό. Δηλαδή πάνω από 2,5 φορές απ' την χρέωση αστικής κλήσης στο δίκτυο του ΟΤΕ.

    Μόνο οι κλήσεις προς προσωπικούς αριθμούς του παρόχου HOL (700 400 xxxx) χρεώνονται με €0,0316 / λεπτό. Δηλαδή λίγο φθηνότερα απ' την χρέωση αστικής κλήσης στο δίκτυο του ΟΤΕ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis
    Αυτο καπου το ακουσα και εγω, αλλα οχι για τον οτε, για καποιους ιδιωτικους παροχους
    Να σου υπενθυμίσω ότι δεν υπάρχει δημόσιος πάροχος τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα. Ο ΟΤΕ έχει ιδιωτικοποιηθεί εδώ κι αρκετά χρόνια, αφού το Δημόσιο δεν έχει παραπάνω απ' το 51% των μετοχών του.

    Ούτε εμένα μ' αρέσει, αλλά δεν παύει να είναι η πραγματικότητα.

  13. #13
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από knowlton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάση των κανονισμών του ΕΣΑ οι αριθμοί της σειράς 70 ορίζονται ως μη γεωγραφικοί προσωπικοί αριθμοί. Οι χρεώσεις προς αυτούς ορίζονται σε δύο ΦΕΚ ως εξής:

    «3. Προσωπικοί αριθμοί (σειρά 70):
    α. Η λιανική χρέωση κλήσης που εκκινεί από σταθερό δίκτυο προς προσωπικούς αριθμούς πρωτογενώς εκχωρημένους σε έναν παρόχο / δίκτυο δεν ξεπερνά τη χρέωση που αντιστοιχεί σε κλήση προς γεωγραφικό αριθμό του δικτύου του εν λόγω παρόχου / δικτύου εντός της ίδιας γεωγραφικής περιοχής».

    Κοιτάζοντας τον τιμοκατάλογο του ΟΤΕ βλέπουμε ότι η αστική χρέωση απ' το δίκτυό του προς γεωγραφικούς αριθμούς κοστίζει €0,03198 / λεπτό.

    Αλλά οι κλήσεις προς προσωπικούς αριθμούς των παρόχων Algonet (707 070 xxxx) και Fortnet (70[12] 000 xxxx) χρεώνονται με €0,0329 / λεπτό.

    Οι κλήσεις προς προσωπικούς αριθμούς του παρόχου Voicenet (700 [78]00 xxxx) θυγατρικής του ΟΤΕ, χρεώνονται με €0,0824 / λεπτό. Δηλαδή πάνω από 2,5 φορές απ' την χρέωση αστικής κλήσης στο δίκτυο του ΟΤΕ.

    Μόνο οι κλήσεις προς προσωπικούς αριθμούς του παρόχου HOL (700 400 xxxx) χρεώνονται με €0,0316 / λεπτό. Δηλαδή λίγο φθηνότερα απ' την χρέωση αστικής κλήσης στο δίκτυο του ΟΤΕ.



    Να σου υπενθυμίσω ότι δεν υπάρχει δημόσιος πάροχος τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα. Ο ΟΤΕ έχει ιδιωτικοποιηθεί εδώ κι αρκετά χρόνια, αφού το Δημόσιο δεν έχει παραπάνω απ' το 51% των μετοχών του.

    Ούτε εμένα μ' αρέσει, αλλά δεν παύει να είναι η πραγματικότητα.
    Οταν ενας δημοσιος φορεας η οργανισμος εχει μεριδιο με καποιο ιδιωτικο, η το αντιθετο ενας ιδιωτικος με το δημοσιο, τοτε καλειται ως δημοσιος φορεας ιδιωτικου δικαιου, η αντιστροφα ιδιωτικος φορεας δημοσιου δικαιου!
    Εξαρταται απο το μεριδιο των ποσοστων!
    Ετσι και ο οτε δεν ειναι αμιγως ιδιωτικη εταιρεια! Αντιθετα το δημοσιο μεριδιο υπερισχυει του ιδιωτικου εστω και λιγο, δινοντας του ενα "χαρακτηρα" περισσοτερου δημοσιου οργανισμου!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  14. #14
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Μηνύματα
    720
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αυτό στο οποίο μάλλον αναφέρεσαι είναι η «χρυσή μετοχή» που θα έπρεπε να είχε το Δημόσιο αλλά αντιβαίνει τους κανονισμούς της Commission και η χρήση της είναι παράνομη απ' όσο θυμάμαι.

  15. #15
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    To ποσοστό του δημοσιου στον ΟΤΕ πρέπει να έχει πέσει στο 20% αν δεν κάνω λάθος. Είναι πρόθεση να μειωθεί και άλλο. Το ποσοστό της DT είναι υψηλότερο από αυτό του δημοσίου, όμως δεν είναι πάνω από 35% (αν θυμάμαι καλά). Οι υπόλοιπες μετοχές είναι μοιρασμένες. Ο ΟΤΕ τυπικά δεν είναι δημόσιος αλλά το δημόσιο έχει σημαντικό μερίδιο. Επίσης οι εργαζόμενοι και το συνδικάτο τους επηρεάζουν αποφασιστικά το χαρακτήρα του οργανισμού.

    Για τα 700αρια, ενημερωτικά, οι πάροχοι κινητής που έχουν πακέτα προς σταθερά δεν τα περιλαμβάνουν (τουλάχιστον στα καρτοκινητά τους) αλλά τα χρεώνουν εξτρα (ως εθνική κλήση). Μπορεί τα τέλη τερματισμού να μην είναι όσο τα κινητά αλλά είναι υψηλότερα από τα κανονικά σταθερά (αυτά που αρχίζουν από 2)

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva VoIP - SIP πάροχος με αριθμοδότηση
    Από apodem στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 239
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-15, 01:25
  2. vigor2700 ρυθμιση voip της viva?
    Από panos113 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-14, 13:43
  3. 780WL για χρήση με viva voip
    Από adams στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-10, 20:12
  4. Snom 320 και 370 με viva! και προβλημα με εισερχομενες κλήσεις.
    Από andreasp στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-09, 15:28
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-08, 17:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας