Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-39 από 39
  1. #31
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην πάρεις smartphone, το λεεί μάλιστα και η λέξη,

    Μάλιστα το λες και μόνος σου, το πήρες για το internet, οπότε έπρεπε να γνωρίζεις οτι κοστίζει, εκτός αν δεν το έψαξες στο internet πριν το πάρεις

    Μην το κάνουμε όπως στην Αμερική που έχουν στα φακελάκια για ξηρούς καρπούς, (open, eat)
    Ναι γιατι να μην λενε τα σακουλακια open, eat; Ειμαστε πιο εξυπνοι εμεις απο τα αμερικανακια οπως μας αρεσει να τους αποκαλουμε;
    Δουλευουν καλυτερα τα πραγματα εδω με το ελληνικο δικαστικο συστημα που θες χρονια να βγαλεις ακρη με αποτελεσμα να μην διεκδικει κανεις, τιποτα;
    Ας ειχαμε ενα πιο αμεσο συστημα που μια τετοια παραληψη θα οδηγουσε σε αμεση καταδικη και θα βλεπαμε μια καλυτερη χωρα.
    Απο το να μην πεταμε το τσιγαρο μας κατω μεχρι να εχουν ταμπελακι στα smartphones για τις σωστες ρυθμισεις.
    Ξερεις δεν το ζητανε ολοι, το δινουν με προγραμματα συμβολαιου και σε ανθρωπους που δεν ειναι για τετοιο τηλεφωνο.

  2. #32
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατι να μην λενε τα σακουλακια open, eat; Ειμαστε πιο εξυπνοι εμεις απο τα αμερικανακια οπως μας αρεσει να τους αποκαλουμε;
    Δουλευουν καλυτερα τα πραγματα εδω με το ελληνικο δικαστικο συστημα που θες χρονια να βγαλεις ακρη με αποτελεσμα να μην διεκδικει κανεις, τιποτα;
    Ας ειχαμε ενα πιο αμεσο συστημα που μια τετοια παραληψη θα οδηγουσε σε αμεση καταδικη και θα βλεπαμε μια καλυτερη χωρα.
    Απο το να μην πεταμε το τσιγαρο μας κατω μεχρι να εχουν ταμπελακι στα smartphones για τις σωστες ρυθμισεις.
    Ξερεις δεν το ζητανε ολοι, το δινουν με προγραμματα συμβολαιου και σε ανθρωπους που δεν ειναι για τετοιο τηλεφωνο.
    Δεν σου δινουν κατι χωρις να το θελησεις...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #33
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πελατης δεν ειναι υποχρεωμενος να ξερει τιποτα, ο πωλητης πρεπει να τον ενημερωσει για καποια βασικα.


    Καινουργιο ειναι αυτο?
    Και τι ειναι ο πελάτης? Ζωο και δεν ξερει τίποτα?
    Τα περιμένει όλα έτοιμα? Δεν γνωρίζει? Δεν ρωτάει? Ντρέπεται να ρωτήσει?
    Τιμοκατάλογο δεν ξερει να διαβαζει? Βλεπει κατι στον καταλογο που δεν ξερει?
    Δεν ξερει να ρωτησει "τι ειναι αυτο?"

    Μου θυμιζει κατι ιστοριες ανθρώπων που κανουν συνδεση σταθερης τηλεφωνιας , ξεσκιζονται να καλουν 9011 νουμερα και ερχεται ο λογαριασμος φουσκωμενος.
    Και εχουμε παλι τα ιδια. Ο πωλητης μπλα μπλα μπλα, ο πελατης ουδεμια ευθυνη.

    Φιλοι μου, βαλαμε μια ριμάδα υπογραφη για μια υπηρεσια σε ενα συμβολαιο σε μια εταιρεια .
    Εαν δεν μπαινουμε ΚΑΝ, ουτε ΚΑΝ στον κοπο να διαβασουμε τον τιμοκατάλογο ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ , και εάν δεν τον καταλάβουμε να φροντισουμε να ενημερωθουμε ΔΕΝ μας φταίει κανεις αλλος .

    Η άγνοια δεν αποτελει δικαιολογια.

    Ολα διαθεσιμα ειναι , αρκει να εχουμε λίγο μυαλο, κοινη λογικη και έλεος, λίγο σεβασμο στα λεφτα που δίνουμε οταν αγοραζουμε κατι.

    Τα ιδια παλι και στα κινητα με το roaming. Μαυυυυρα δακρυα και κλαμα, ο πωλητης μου δεν μου ειπε οτι οι δωρεαν ωρες δεν ισχυουν στο εξωτερικο .
    Καλα να παθεις. Ο τιμοκαταλογος γραφει ακριβως τις χρεωσεις αναλογα με την χωρα που επισκεπτεσαι.

    5 χρεωσεις εχει ολες κιολες ο καταλογος. Μια εκ των οποίων ειναι το ιντερνετ.
    Γραφει κατι για ΜΒ και ευρω ανα ΜΒ. Δεν ξερεις τιποτα. ΡΩΤΑΣ. Τι ειναι αυτο?
    Το εχει η συσκευη μου?
    Ποσο χρεωνει? Και εκει ναι, εαν δεν σε κατατοπισει ο πωλητης οταν εχεις κανει 1-2 βασικες και απαραιτητες ερωτησεις, να παραπονεθεις οσο θελεις και ολο το δικιο δικο σου.

    Το να μπεις μεσα σε ενα καταστημα, να παρεις ενα trendy smartphone γιατι έχει το μηλαρακι επανω και ειναι της μοδός , και δεν ξερεις την τύφλα σου, έ, τα ήθελε ο πισινός σου μετά.
    /rant mode off.

    Δεν τα λεω προσωπικα σε σενα orck, απλα διαφωνω καθετα με τετοιου ειδους άποψη.
    Θεωρώ πάντα τον εαυτό μου υπεύθυνο για αυτό που αγόρασα .

    Αφιερώνω ρε γαμωτο 10 λεπτα να κανω μια ερευνα αγορας, να ρωτησω καποιον γνωστο μου που ξερει, να μου δωσει μια συμβουλη , ΔΕΝ παω γυμνος στα αγγουρια.
    Οι καιροι ειναι δυσκολοι και οι πωλητες πασης φυσεως κανουν την δουλειά τους, να πουλησουν οσο πιο πολυ μπορουν.
    Φροντιζω λοιπον να κανω κι εγω την δικη μου και να ειμαι στοιχειωδώς προετοιμασμένος και υποψιασμένος.

    Και πρόσεξε, ΔΕΝ μιλάμε για περιπτωση που ο πωλητης με παραπλάνησε, μιλάμε για περιπτώσεις που ο πωλητης απλα δεν ασχοληθηκε με το να με μορφώσει επι παντός επιστητού που αγνοούσα . Κοινώς, ο πωλητης σαφεστατα και απαντά προθυμα σε οτιδηποτε τον ρωτήσω, απλα δεν προθυμοποιειται να μου αναφέρει απο μόνος του και οτιδήποτε ΔΕΝ εχω ρωτησει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος valen_gr : 25-04-11 στις 18:55.

  4. #34
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων


    Καινουργιο ειναι αυτο?
    Και τι ειναι ο πελάτης? Ζωο και δεν ξερει τίποτα?
    Τα περιμένει όλα έτοιμα? Δεν γνωρίζει? Δεν ρωτάει? Ντρέπεται να ρωτήσει?
    Τιμοκατάλογο δεν ξερει να διαβαζει? Βλεπει κατι στον καταλογο που δεν ξερει?
    Δεν ξερει να ρωτησει "τι ειναι αυτο?"

    Μου θυμιζει κατι ιστοριες ανθρώπων που κανουν συνδεση σταθερης τηλεφωνιας , ξεσκιζονται να καλουν 9011 νουμερα και ερχεται ο λογαριασμος φουσκωμενος.
    Και εχουμε παλι τα ιδια. Ο πωλητης μπλα μπλα μπλα, ο πελατης ουδεμια ευθυνη.

    Φιλοι μου, βαλαμε μια ριμάδα υπογραφη για μια υπηρεσια σε ενα συμβολαιο σε μια εταιρεια .
    Εαν δεν μπαινουμε ΚΑΝ, ουτε ΚΑΝ στον κοπο να διαβασουμε τον τιμοκατάλογο ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ , και εάν δεν τον καταλάβουμε να φροντισουμε να ενημερωθουμε ΔΕΝ μας φταίει κανεις αλλος .

    Η άγνοια δεν αποτελει δικαιολογια.

    Ολα διαθεσιμα ειναι , αρκει να εχουμε λίγο μυαλο, κοινη λογικη και έλεος, λίγο σεβασμο στα λεφτα που δίνουμε οταν αγοραζουμε κατι.

    Τα ιδια παλι και στα κινητα με το roaming. Μαυυυυρα δακρυα και κλαμα, ο πωλητης μου δεν μου ειπε οτι οι δωρεαν ωρες δεν ισχυουν στο εξωτερικο .
    Καλα να παθεις. Ο τιμοκαταλογος γραφει ακριβως τις χρεωσεις αναλογα με την χωρα που επισκεπτεσαι.

    5 χρεωσεις εχει ολες κιολες ο καταλογος. Μια εκ των οποίων ειναι το ιντερνετ.
    Γραφει κατι για ΜΒ και ευρω ανα ΜΒ. Δεν ξερεις τιποτα. ΡΩΤΑΣ. Τι ειναι αυτο?
    Το εχει η συσκευη μου?
    Ποσο χρεωνει? Και εκει ναι, εαν δεν σε κατατοπισει ο πωλητης οταν εχεις κανει 1-2 βασικες και απαραιτητες ερωτησεις, να παραπονεθεις οσο θελεις και ολο το δικιο δικο σου.

    Το να μπεις μεσα σε ενα καταστημα, να παρεις ενα trendy smartphone γιατι έχει το μηλαρακι επανω και ειναι της μοδός , και δεν ξερεις την τύφλα σου, έ, τα ήθελε ο πισινός σου μετά.
    /rant mode off.

    Δεν τα λεω προσωπικα σε σενα orck, απλα διαφωνω καθετα με τετοιου ειδους άποψη.
    Θεωρώ πάντα τον εαυτό μου υπεύθυνο για αυτό που αγόρασα .

    Αφιερώνω ρε γαμωτο 10 λεπτα να κανω μια ερευνα αγορας, να ρωτησω καποιον γνωστο μου που ξερει, να μου δωσει μια συμβουλη , ΔΕΝ παω γυμνος στα αγγουρια.
    Οι καιροι ειναι δυσκολοι και οι πωλητες πασης φυσεως κανουν την δουλειά τους, να πουλησουν οσο πιο πολυ μπορουν.
    Φροντιζω λοιπον να κανω κι εγω την δικη μου και να ειμαι στοιχειωδώς προετοιμασμένος και υποψιασμένος.

    Και πρόσεξε, ΔΕΝ μιλάμε για περιπτωση που ο πωλητης με παραπλάνησε, μιλάμε για περιπτώσεις που ο πωλητης απλα δεν ασχοληθηκε με το να με μορφώσει επι παντός επιστητού που αγνοούσα . Κοινώς, ο πωλητης σαφεστατα και απαντά προθυμα σε οτιδηποτε τον ρωτήσω, απλα δεν προθυμοποιειται να μου αναφέρει απο μόνος του και οτιδήποτε ΔΕΝ εχω ρωτησει.
    Ευτυχως για καποιους που δεχονται μειωσεις λογαριασμων και διακοπη συμβολαιου οι εταιριες...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  5. #35
    Εγγραφή
    03-04-2010
    Περιοχή
    Ιλίσια
    Μηνύματα
    1.141
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΣΣΟΣ
    SNR / Attn
    9(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νταξ παιδιά για μένα φταίνε και οι δύο.Όταν σου δίνουν κάτι και δεν ξέρεις τι είναι προφανώς ρωτάς για να μην την πατήσεις.Αλλά και οι εταιρίες βάζω στοίχημα επίτηδες το κάνουν..

  6. #36
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Αυτο που δεν καταλαβα εγω και δεν το αναφερε κανεις....
    ειναι δυνατον να κανει το τηλεφωνο μονο του update χωρις να μας ρωτησει και να ζητησει να πατησουμε το ΟΚ? εχουν περασει απο τα χερια μου πανω απο 30 κινητα (απο WM, Android μεχρι και Iphone), σε ολα οταν υπηρχε διαθεσιμη ενημερωση με ρωτουσε αν θελω να την περασω οποτε κοιταζα να εχω wifi για να την κανω (οχι τοσο για το μεγεθος της αναβαθμισης αφου εχω 1,5γιγα προγραμμα αλλα για τον χρονο που θελει).

  7. #37
    Εγγραφή
    22-04-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    U.S.Robotics 9107
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 21.5(dB)
    Όταν αγοράζουμε μία νέα συσκευή και ειδικά smartphone κάνουμε και ένα κόπο να διαβάσουμε το βιβλιαράκι που το συνοδεύει, ειδικά όταν είναι η πρώτη φορά. Άν το είχε κάνει νομίζω ότι θα καταλάβαινε ότι το κινητό κατεβάζει δεδομένα. Δεν αγοράζουμε smartphone απλά για να δείξουμε και καλά ότι έχουμε ακριβό τηλέφωνο πρέπει να το κατέχουμε και λίγο το άθλημα.

  8. #38
    Εγγραφή
    12-05-2008
    Περιοχή
    Μήλος - Αθήνα
    Ηλικία
    78
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Wind
    Thumbs down
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικό σου θέμα αν δεν ξέρεις πως τα σύγχρονα smartphone από default μπαίνουν στο Internet.
    Δεν είναι υποχρέωση της κάθε εταιρίας να στο πει, αν σου πίστωσαν τα 60 € πάρε τα και πρόσεχε από εδώ και πέρα.
    με την WIND έ3χω και εγώ το ίδιο πρόβλημα το οποίο δεν είχα όταν ήμουν στην HOL. Μάλιστα όταν έκανε update sto καινούργιο android με ρώτησε και δεν χρέωσε τίποτα!!! Επομένως δικαιούμε να πιστεύω ότι είναι κάποιο κόλπο της WIND gia να μας παίρνει λεφτά

  9. #39
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fraggo41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με την WIND έ3χω και εγώ το ίδιο πρόβλημα το οποίο δεν είχα όταν ήμουν στην HOL. Μάλιστα όταν έκανε update sto καινούργιο android με ρώτησε και δεν χρέωσε τίποτα!!! Επομένως δικαιούμε να πιστεύω ότι είναι κάποιο κόλπο της WIND gia να μας παίρνει λεφτά
    Είσαι απλά υπερβολικός.

    Πριν από κάθε μεγάλο update , το κινητό αναφέρει πως το update , καλό θα ήταν να γίνει με χρήση WiFi και όχι με 2,3,4G λόγο πιθανής χρέωσης από τον παροχέα υπηρεσιών.

    Αν δε γνωρίζουμε ρωτάμε.
    Πόσους ηλικιωμένους γνωρίζεις με smartphone τον 50-80€ , που τα εγγόνια τους μπήκαν στο ίντερνετ και μετά οι ηλικιωμένοι κράζουν τις εταιρίες ?

    ΑΠΛΌ , ή βάζουμε πακετάκι με ίντερνετ και κάνουμε περιορισμένη χρήση εκτός WiFi ή διαλέγουμε κινητό με κουμπάκια (που και αυτά έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ)

    Χωρίς να θέλω να σε θίξω ή ακόμα χειρότερα να σε προσβάλω.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Λογαριασμός
    Από Molto80 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-10, 12:11
  2. ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ HOL ΒΟΗΘΕΙΑ
    Από Carpe_Diem_Rj στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-08, 11:57
  3. Υπέρογκος λοαγριασμός ;-)
    Από guru στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-04, 21:18
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-04, 00:45
  5. Βοήθεια ρε παιδιά, 471 ευρώ λογαριασμός;
    Από Oakenfold_ στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-04, 03:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας