Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-89 από 89
  1. #76
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζεις στοίχημα οτι είναι ενεργό και δε το ξέρεις;
    Όχι στοίχημα δεν βάζω, αλλά τα χρήματα του λογαριασμού μου (καρτοσυμβόλαιο) ποτέ δεν πέφτουν.

    Μπορείς να μου πεις εσύ, πώς συμπεραίνεις ότι είναι ενεργοποιημένο;


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  2. #77
    Εγγραφή
    15-04-2005
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Δηλαδή εάν κατάλαβα καλά, εγώ που έχω κάνει συμβόλαιο και είμαι στο απεριόριστα 15, κάθε φορά που θα μπαίνω στο ίντερνετ θα με χρεώνει 1 ευρώ / ημέρα και εάν περάσω το όριο των 20ΜΒ τότε θα μειωθεί η ταχύτητα, αλλά δεν πιστεύω να με χρεώνει έξτρα χρήματα έτσι; Δεν πιστεύω μόλις περάσω τα 20ΜΒ να αρχίσει τίποτα κρυφές χρεώσεις κλπ ?

  3. #78
    Εγγραφή
    04-06-2006
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    131.072/5.120
    ISP
    Unitymedia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, ανέβα στη Στουτγκάρδη, πήγαινε στη T-Mobile στο πεζόδρομο μπροστά απο τον σταθμό, αγόρασε το πακέτο και δες το τιμοκαταλογο μπροστά σου. Δε ξέρω τι λέει η ιστοσελίδα γιατί ούτε που ασχολήθηκα ενώ έψαχνα για καρτοκινητη, όσες μέρες μένω εδω. Αν ίσχυε η παραπάνω χρέωση, τότε θα είχε τελειώσει η κάρτα εδω και καιρό! Εξάλλου η πωλήσεις μου το προτείνε έπειδη δε θα είμαι ένα μήνα εκεί.
    Δε χρειάζεται να ανέβω αλλά να κατέβω προς Στουτγάρδη αλλά δεν πρόκειται να το κάνω. Όχι μόνο επειδή πρέπει να οδηγήσω πάνω από δύο ώρες αλλά κυρίως επειδή αποκλείεται να ισχύει αυτή η τιμή σε μόνιμη βάση. Ίσως το 1€/μέρα να είναι κάποιου είδους προσφορά αλλά η κανονική τιμή της T-Mobile ήταν και είναι 5€/μέρα, όπως γράφει και στην ιστοσελίδα της. Ή ίσως σε έβαλε σε κάποιο άλλο πακέτο, π.χ. αντί το DayFlat, το Flat Special που ναι μεν έχει 35€/μήνα, άρα περίπου βγαίνει 1€/μέρα αλλά βέβαια δε δίνει 1GB/μέρα, δίνει 3GB/μήνα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον άλλο μήνα που θα χρειαστεί να τραβήξει η cote 3€ δε θα φτάνει το υπόλοιπό των 2€, οπότε σε 31 ημέρες θα δώσεις 10€ για δύο κάρτες ανανέωσης των 5€. Τα χρησιμοποιήσεις ή οχι δεν ενδιαφέρει την cote, σημασία έχει οτι θα σου πάρει το δεκάρικο
    Καλύτερα πριν κάνουμε κριτική στα προγράμματα ή οτιδήποτε, να ξέρουμε και τι ισχύει πρώτα γι' αυτά. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα της Cosmote των 60ΜΒ με 3€ δεν ανανεώνεται αυτόματα οπότε η Cosmote δε θα τραβήξει τίποτα όταν λήξει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σιγά μη το έκαναν για "προστασία", άσε που τέτοιοι χρήστες που λές απλά δεν υπάρχουν γιατι δεν είναι δυνατόν να κάνει κάποιος άσχετος χρήση mobile data.
    Τέτοιοι χρήστες όχι μόνο υπάρχουν αλλά αποτελούν τη μεγάλη πλειοψηφία των παραπόνων για φουσκωμένους λογαριασμούς. Και δε μιλάω μόνο για τα smartphones, ακόμα και τα απλά Nokia dumbphones σειράς 4, έχουν προ-ενεργοποιημένο το wap μαζί με εφαρμογή "χάρτες" (όπως διαπίστωσε με έκπληξη η μάνα μου που περιεργάστηκε για 3-4 μέρες τους χάρτες και της ήρθε +40€ για data ο λογαριασμός).

    Πιστεύω ότι το έκαναν και για "προστασία" άλλα όχι μόνο του συνδρομητή, κυρίως "προστασία" δική τους από μαινόμενους συνδρομητές που έπαιρναν λογαριασμούς εκατοντάδων ή και χιλιάδων ευρώ επειδή δεν είχαν ιδέα ότι 1ΜΒ=12.5€. Τώρα αντί να παίρνουν από λίγους συνδρομητές 500 και 1000€, θα παίρνουν από περισσότερους 10-20€

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα μπήκε στο internet το ideos huawei χωρίς να έχεις κάνει enable τη σύνδεση mobile data απο και κλείεται, επίσης πάντα στο setup σε ρωτάει "Συνδεση mobile data και WiFi" ή "μονο Wifi";
    Φυσικά και δεν αποκλείεται. Ανάλογα με την έκδοση Android ή την custom έκδοση της εταιρίας, πολλά κινητά συνδέονται απευθείας στο default APN της εταιρίας χωρίς να σε ρωτήσουν. Ακόμα όμως και τα χαζά κινητά όπως Nokia series 4 μπαίνουν αυτόματα στο internet αφού οι ρυθμίσεις είναι ήδη περασμένες κατά την αγορά τους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας υποθέσουμε πως κάποιος ενεργοποιεί το internet με ημερήσια χρέωση 1 € και χρησιμοποιεί το κινητό ως modem. Μόλις ξεπεράσει τα 20ΜΒ θα πέσει η ταχύτητα σε επίπεδα GPRS αλλά χωρίς περιορισμό στον όγκο δεδομένων, σωστά; Αν ισχύει κάτι τέτοιο, τότε για κάποιον επισκέπτη - Έλληνα του εξωτερικού για παράδειγμα - δε μου ακούγεται και τοσο άσχημο. Δυστυχώς δεν ισχύει το ίδιο και για τους υπόλοιπους χρήστες...
    Αν και Έλληνας του εξωτερικού, δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο γιατί υπάρχουν καλύτερες λύσεις ακόμα και από την ίδια εταιρία. Το συγκεκριμένο σαφώς και δεν ενδείκνυνται για tethering σε υπολογιστή επειδή τα 20ΜΒ θα τελειώσουν με πλοήγηση σε 20-30 μόνο ιστοσελίδες. Μετά απ' αυτά η πλοήγηση με GPRS είναι απλά αδύνατη σε σύγχρονες desktop ιστοσελίδες.

    Ακόμα όμως και κάποιος που θα ήθελε να το χρησιμοποιήσει περιστασιακά, θα πλήρωνε σε ένα μήνα 30€ για όγκο μόλις 600ΜΒ. Κατά πολύ προτιμότερο είναι το πρόγραμμα καρτοκινητής της Cosmote που δίνει 5GB με 40€/μήνα (ή 3GB για 10 μέρες με κόστος 15€).

  4. #79
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε χρειάζεται να ανέβω αλλά να κατέβω προς Στουτγάρδη αλλά δεν πρόκειται να το κάνω. Όχι μόνο επειδή πρέπει να οδηγήσω πάνω από δύο ώρες αλλά κυρίως επειδή αποκλείεται να ισχύει αυτή η τιμή σε μόνιμη βάση. Ίσως το 1€/μέρα να είναι κάποιου είδους προσφορά αλλά η κανονική τιμή της T-Mobile ήταν και είναι 5€/μέρα, όπως γράφει και στην ιστοσελίδα της. Ή ίσως σε έβαλε σε κάποιο άλλο πακέτο, π.χ. αντί το DayFlat, το Flat Special που ναι μεν έχει 35€/μήνα, άρα περίπου βγαίνει 1€/μέρα αλλά βέβαια δε δίνει 1GB/μέρα, δίνει 3GB/μήνα.
    Αυτά που μου λες είναι πράγματα που δε γνωρίζω. Αφού μένεις Γερμανία κανε ένα τηλέφωνο στη T-Mobile να δεις τί θα σου πούνε και αν θες, ενημέρωσε και μένα μπάς κι έχω καταλάβει κάτι λάθος. Εγώ ξέρω πως συνεχίζω να έχω Internet με ταχύτητα 3G οπότε δεν ασχολούμαι περισσότερο. Πλήρωσα μόλις 10€ για την αγορα της micro-sim κι έχω καρτοκινητη.

  5. #80
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Λίγες μέρες μετά τη voda έρχεται η cosmote με ακριβώς την ίδια χρέωση (και μέχρι τις 04:00 όλως τυχαίως και αυτή).
    Είπαμε, δεν υπάρχει καρτέλ, δεν υπάρχει καρτέλ, δεν υπάρχει καρτέλ, δεν....

  6. #81
    Εγγραφή
    01-04-2003
    Μηνύματα
    1.053
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποια επιστημονική εξήγηση για τις αυξήσεις των sms?
    Ναι, έχει αναφερθεί ήδη.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Supply_and_demand

  7. #82
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bianconero Εμφάνιση μηνυμάτων


    Όχι στοίχημα δεν βάζω, αλλά τα χρήματα του λογαριασμού μου (καρτοσυμβόλαιο) ποτέ δεν πέφτουν.

    Μπορείς να μου πεις εσύ, πώς συμπεραίνεις ότι είναι ενεργοποιημένο;
    Στις ρυθμίσεις του gps (τοποθεσια) πρέπει να είναι τσεκαρισμένο το "μέσο ασύρματων δικτύων".
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  8. #83
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις ρυθμίσεις του gps (τοποθεσια) πρέπει να είναι τσεκαρισμένο το "μέσο ασύρματων δικτύων".
    Όπως σου έγραψα, χρησιμοποιώ gps (δεν έχω καθόλου επιπλέον χρεώσεις) και στις ρυθμίσεις του Location έχω tick στο Use Wireless Networks και untick στο Use GPS satellites.

    Μάλλον είμαι από τους τυχερούς.
    Με το Desire κλειδώνω τους δορυφόρους maximum σε 1.5', χωρίς internet assistance (a-gps).


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  9. #84
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bianconero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως σου έγραψα, χρησιμοποιώ gps (δεν έχω καθόλου επιπλέον χρεώσεις) και στις ρυθμίσεις του Location έχω tick στο Use Wireless Networks και untick στο Use GPS satellites.

    Μάλλον είμαι από τους τυχερούς.
    Με το Desire κλειδώνω τους δορυφόρους maximum σε 1.5', χωρίς internet assistance (a-gps).
    μα έτσι όπως το έχεις, είναι απενεργοποιημένο το gps και ενεργοποιημένο το a-gps
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  10. #85
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα έτσι όπως το έχεις, είναι απενεργοποιημένο το gps και ενεργοποιημένο το a-gps
    Ok, τώρα το κατάλαβα. Άρα γι' αυτό κλειδώνω αρκετά γρήγορα.
    ΑΛΛΑ, γιατί δεν χρεώνομαι; Είναι διπλοτσεκαρισμένο αυτό, μιας και είμαι με καρτοσυμβόλαιο, δεν έχω data plan και τα χρήματα που υπάρχουν στο λογαριασμό μου δεν μειώνονται (τυχαίνει εδώ και καιρό να κάνω κλήσεις μόνο σε Cosmote (δωρεάν) !!!!


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  11. #86
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bianconero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok, τώρα το κατάλαβα. Άρα γι' αυτό κλειδώνω αρκετά γρήγορα.
    ΑΛΛΑ, γιατί δεν χρεώνομαι; Είναι διπλοτσεκαρισμένο αυτό, μιας και είμαι με καρτοσυμβόλαιο, δεν έχω data plan και τα χρήματα που υπάρχουν στο λογαριασμό μου δεν μειώνονται (τυχαίνει εδώ και καιρό να κάνω κλήσεις μόνο σε Cosmote (δωρεάν) !!!!
    Μήπως πιάνει από WiFi;
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  12. #87
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως πιάνει από WiFi;
    Όχι φυσικά. Μιλάω για όταν χρησιμοποιώ τα Ndrive & Aura στο αυτοκίνητο.


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  13. #88
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bianconero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φυσικά. Μιλάω για όταν χρησιμοποιώ τα Ndrive & Aura στο αυτοκίνητο.
    Το περίεργο είναι ότι σου δουλεύουν τα προγράμματα με ξε-τσεκαρισμενους τους δορυφόρους, κανονικά έπρεπε να σου ζητήσει ενεργοποίηση.
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  14. #89
    Εγγραφή
    06-08-2007
    Περιοχή
    Adelaide, Australia
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Internode
    Router
    Archer D5
    πωωωωω δν μπορουσαν να το βαλουν απο τι 2/4 και οχι τις 2/5... μολις εχασα 17 ευρω!!!!

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-11, 00:13
  2. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-10, 03:34
  3. Μηνύματα: 103
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-09, 20:09
  4. Μηνύματα: 138
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-09, 19:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας