Σελ. 36 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 565
  1. #526
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε και το Omega, ΙΜΗΟ έχει πολύ περισσότερη δράση από Leviathan...
    Οντως....
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  2. #527
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Tελείωσα το ΜΕ3, μου άρεσαν πάρα πολύ και τα 3 τέλη (καλλιτεχνικά), αν και δεν καταλαβαίνω γιατί το μπλε είναι καλό, το κόκκινο είναι κακό και διαφωνω εντελώς με το πρασινο (πιστευω οτι είναι εκτός φιλοσοφίας ΜΕ3). Σαν κρυφονεοταξίτης που είμαι διάλεξα το πρασινο γιατί τίποτα δεν είναι καλύτερο απο μια κοινωνία σαν αυτή που περιγράφει

    Δεν θα μπω παραπανω στη συζήτηση για τα τελη, αν και θα επιμείνω οτι τα χρωματα είναι εντελώς άκυρα και ειδικά το μπλε ειναι ασυμβατο με την κεντρική πλοκη πριν το επιλέξεις. Μετά βγαζει νόημα και ήταν το αγαπημένο μου... μου θυμισε λίγο Galadriel απο εδώ που είναι και η μια απο τις 2 πιο αγαπημένες μου σκηνές στη τριλογία. Προφανώς είχα άλλη αποψη για τα alignments και τα τέλη.

    Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος χαμός, αν και ομολογω οτι επαιξα με extended end DLC. Οπως εξερευνουσα τα τέλη, 2 φορες (συνεχόμενες) διαλεξα το botched ending (δλδ καμία επιλογή) και επηρεασμάνος απο την όλη συζήτηση έλεγα μήπως είναι αυτό το τέλος που όλοι γκρινιάζανε. Αλλά ακόμα και αυτό μου άρεσε.

    Στα υπολοιπα, η ατμοσφαιρα του game εκπλήκτική, τέλεια περιγραφη της απογνωσης των τελευταίων ημερών και παρά το οτι επαιξα κανα 60ωρο θα μπορουσα να παίξω και 120 ωρες. Μονο και μόνο για αυτη την ατμοσφαιρα. Το 3rd person shooter gameplay μου άρεσε πάρα πολύ, η μάχη arcade και ταυτοχρονα κινηματογραφική -αν όμως πετυχαινες τη κίνηση που ήθελες με το space button- To one space for all ηταν το μοναδικό αρνητικό στοιχείο. Ειδικά στο insanity η χρήση του ηταν προβληματική. Οι μισοί από τους άπειρους θανάτους μου ήταν απο λάθος space.

    Tα RPG στοιχεία ελαχιστα, αλλά who cares... το παιχνίδι ήταν μια εξαιρετική διαδραστική ιστορία που δεν ειχε τα μειονεκτηματα του witcher (δλδ να παιζεις αναμεσα των cut-scenes), το levelling και skill system σε εξαιρετική αρμονία με το gameplay, το inventory πανευκολο (επιτέλους) αν και ειδικα για το armour προβληματικό. Φανταζομαι οτι στο 6ο game θα βρουνε πως να το φτιάξουνε

    Overall σαν ιστορία καλύτερο απο το 2ο κατα πολύ αν και λίγο χειρότερο απο το 1ο. Αν δεν ειχε το μπλα μπλα που εξηγει το τελος θα ηταν πολυ χειρότερο μιας και ιστορία ήταν κλισεδιαρικη. Ομως η εκπληκτική ατμοσφαιρα επηραζει θετικά και την ατμοσφαιρα. Σαν gameplay σαφως καλύτερο απο το 1ο (λογω απουσίας του οχηματος αλλα και για το inventory / upgrades), και ενδεχομένως χειρότερο απο το 2ο (δεν θυμαμαι το space button τόσο πολύ).

    Kατεβάζω ενα texture pack mod για το ME1 και ετοιμάζομαι να ξαναπαίξω τη τριλογία... και σκεφτομαι το class. Θυμάμαι οτι στο 1 και 2 παιρνεις πολυ xp οταν τουφεκίζεις τα geth colossi με sniper rifle και γενικώς μου άρεσει πολυ το καμπεριασμα, αλλά μου αρέσει και το pull/wharp shotgun in the face.

  3. #528
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tελείωσα το ΜΕ3, μου άρεσαν πάρα πολύ και τα 3 τέλη (καλλιτεχνικά), αν και δεν καταλαβαίνω γιατί το μπλε είναι καλό, το κόκκινο είναι κακό και διαφωνω εντελώς με το πρασινο (πιστευω οτι είναι εκτός φιλοσοφίας ΜΕ3). Σαν κρυφονεοταξίτης που είμαι διάλεξα το πρασινο γιατί τίποτα δεν είναι καλύτερο απο μια κοινωνία σαν αυτή που περιγράφει
    Ποιος είπε ότι το μπλε είναι το καλό ? Δεν υπάρχει βασικά "καλό" με την έννοια του ότι ο Shepard ζει, παίρνει το "κορίτσι" και...σαλπάρει για άλλους γαλαξίες. Το κόκκινο δε είναι το μοναδικό στο οποίο ζει, αν έχεις αρκετά war assets.

    Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος χαμός, αν και ομολογω οτι επαιξα με extended end DLC. Οπως εξερευνουσα τα τέλη, 2 φορες (συνεχόμενες) διαλεξα το botched ending (δλδ καμία επιλογή) και επηρεασμάνος απο την όλη συζήτηση έλεγα μήπως είναι αυτό το τέλος που όλοι γκρινιάζανε. Αλλά ακόμα και αυτό μου άρεσε.
    Δεν έπαιξες χωρίς το extended cut DLC γι' αυτό δεν καταλαβαίνεις. Χωρίς λοιπόν το extended cut:
    Spoiler:
    δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός διάλογος μεταξύ του Shepard και του Catalyst που να σου (προσπαθεί τουλάχιστον να) εξηγεί γιατί δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς. Το "botched ending" δεν υπήρχε καν χωρίς το extended. Επίσης χωρίς το extended δεν υπήρχε η σκηνή με το LI πριν τον Harbinger αλλά το κυριότερο δεν υπήρχε η σκηνή που δείχνει αν το Normandy έφυγε ποτέ από τον πλανήτη στον οποίο crash-αρε. Επίσης δεν υπήρχαν τα snapshots από το aftermath και η σκηνή με το πλήρωμα (που ουσιαστικά επιβεβαιώνει στο red ending ότι ο Shepard ζει, καθώς το LI δεν καρφιτσώνει την πλακέτα). Επίσης χωρίς το EC, τα mass relays δείχνουν να καταστρέφονται
    .

    Φαντάσου λοιπόν λίγο τι αντίδραση θα είχε αν έλειπαν κάποια ή και όλα από τα παραπάνω. Δυστυχώς τώρα που το έπαιξες "πλήρες", δεν θα φανεί τόσο πολύ η διαφορά.

    Μεγάλη χρήση του space είχε και το 2 btw (βασικά από εκεί ξεκίνησε). Στα υπόλοιπα συμφωνούμε. Πολύ καλή η τριλογία, αλλά θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KLG : 26-05-13 στις 12:39. Αιτία: spoilers ;)
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  4. #529
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ουάου.... 11 χρόνια περάσανε, έ;

    Τόσο πολύ, γεράσαμε και αρχίσαμε και με άσπρα μαλλιά στην κεφαλή, ευτυχώς όχι ακόμα κακά μαντάτα κάπου αλλού

    Αλλά, η νεκρανάσταση νομίζω ότι γίνεται δικαίως καθώς μετράμε 9 μερούλες μέχρι το launch του Remastered, για να δούμε αν επιτέλους θα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να το πιάσουμε ξανά.

    Για να είμαι ειλικρινής, έχει περάσει τόσος καιρός που το έχω ξεχάσει και συνεπώς ένα playthrough θα είναι άκρως ευπρόσδεκτο.

    Το ξαναφέρνω το νήμα αυτό, λοιπόν, στην επιφάνεια για να δούμε γνώμες από την επαναφορά του ΜΕ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #530
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Το παρακολουθώ από το πρώτο announcement.

    Το περιμένω πως και πως, και ας μην είμαι σίγουρος για κάποιες αλλαγές στα graphics. Σε κάποια screenshots το 1 έδινε μια εντύπωση υπερβολικά γυαλισμένου, και φοβάμαι μη χάσει λίγο από την αίσθηση που έδινε.

    Από την άλλη δε βλέπω να με νοιάζει και πολύ όταν του θα τρέχω ανάμεσα σε prothean cryopods/φέρετρα στον ilos σε 4κ

  6. #531
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Εγώ θα ήθελα να κάνω delete τη μνήμη μου να ξαναζήσω την εμπειρία του ME2. Ακόμα και τώρα, δεν θα'ναι το ίδιο πιστεύω. Το μόνο παιχνίδι (νομίζω) που έκανα back-to-back playthrough, και ίσως το μόνο που έχω παίξει deliberatly στην υψηλότερη δυσκολία (Insanity).
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  7. #532
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.009
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουάου.... 11 χρόνια περάσανε, έ;

    Τόσο πολύ, γεράσαμε και αρχίσαμε και με άσπρα μαλλιά στην κεφαλή, ευτυχώς όχι ακόμα κακά μαντάτα κάπου αλλού

    Αλλά, η νεκρανάσταση νομίζω ότι γίνεται δικαίως καθώς μετράμε 9 μερούλες μέχρι το launch του Remastered, για να δούμε αν επιτέλους θα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να το πιάσουμε ξανά.

    Για να είμαι ειλικρινής, έχει περάσει τόσος καιρός που το έχω ξεχάσει και συνεπώς ένα playthrough θα είναι άκρως ευπρόσδεκτο.

    Το ξαναφέρνω το νήμα αυτό, λοιπόν, στην επιφάνεια για να δούμε γνώμες από την επαναφορά του ΜΕ
    Όταν ήμουνα μικρούλης, διάβαζα πολλά κόμικς. Κάθε φορά που τελείωνα κάποιο, η στεναχώρια μου ήταν αμέτρητη! Έλεγα λοιπόν, ότι θα ήθελα να το ξεχάσω, για να το ξαναδιαβάσω!

    Που να ήξερα ότι είχα ενσωματωμένο τέτοιο feature!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  8. #533
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν ήμουνα μικρούλης, διάβαζα πολλά κόμικς. Κάθε φορά που τελείωνα κάποιο, η στεναχώρια μου ήταν αμέτρητη! Έλεγα λοιπόν, ότι θα ήθελα να το ξεχάσω, για να το ξαναδιαβάσω!

    Που να ήξερα ότι είχα ενσωματωμένο τέτοιο feature!
    Πού να το θυμάμαι 10-15 χρόνια μετά ιδιαίτερα το ΜΕ1.... Το είχα δοκιμάσει ξανά προ 3-4 ετών αλλά παραήταν οπτικά meh πλέον. Το ρετουσάρισμα σίγουρα το θέλω και όντως μου λείπει ένα δεύτερο playthrough όλης της τριλογίας.

    Η πλάκα είναι πως αν ανατρέξεις εδώ στο φόρουμ στα βάθη του χρόνου παίζει να ήμουν ο μόνος που δεν γκρίνιαζε για το Mako στο ΜΕ1
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #534
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Δηλαδή ευτυχώς που το σταμάτησα το 1ο στο 30% περίπου, για να παίξω τώρα και τα 3 εξαρχής με τη σειρά, στο remastered, ε;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  10. #535
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ευτυχώς που το σταμάτησα το 1ο στο 30% περίπου, για να παίξω τώρα και τα 3 εξαρχής με τη σειρά, στο remastered, ε;
    Noμίζω ναι, θα δούμε βέβαια πόσο ρετουσάρισμα είναι το ρετουσάρισμα αλλά φαίνεται ότι έχει γίνει σοβαρή δουλειά.

    Σάββατο 15 Μαΐου ξεκλειδώνει το Steam Ελλάδα όπως το βλέπω

    - - - Updated - - -

    Επίσης να προσθέσω ότι στο Remastered θα είναι και σχεδόν όλα τα DLCs, τουλάχιστον εκείνα που μετράνε - ας με διορθώσει κάποιος που το θυμάται καλύτερα αν κάνω λάθος
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #536
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Μόνο ένα λείπει, από το ΜΕ1 με τη βάση στη σελήνη, δε θυμάμαι το όνομα.

    Αυτό γιατί το master αρχείο τους ήταν corrupt. Μικρό το κακό βέβαια καθώς ήταν εντελώς άνευ ουσίας.

    (+ εδώ και άλλος ένας που δεν γκρίνιαξε ποτέ για το mako. Ούτε κατάλαβα ποτέ όλη αυτή τη γκρίνια)

  12. #537
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ευτυχώς που το σταμάτησα το 1ο στο 30% περίπου, για να παίξω τώρα και τα 3 εξαρχής με τη σειρά, στο remastered, ε;
    Εxcuse me, δεν έχει παίξει με Miranda στο ME2;

    (νιωθω σαν σε χρονομηχανή και γύρισα 10 χρόνια πίσω )
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  13. #538
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Δεν άντεξα...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ME.PNG 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  1,15 MB 
ID: 227459
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #539
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Εγώ δεν θα ξαναπάρω τίποτα pre-order ακόμα και αν έρθουν οι ίδιοι σπίτι να με παρακαλανε
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #540
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν θα ξαναπάρω τίποτα pre-order ακόμα και αν έρθουν οι ίδιοι σπίτι να με παρακαλανε
    Να σου πω... Αφενός είναι το ότι παρασύθηκα Αφετέρου όμως, πάντοτε ήθελα ένα 2o playthrough διακαώς αλλά το ΜΕ1 δεν μπορούσα πια να το χωνέψω μιας και οπτικά είχε γεράσει πολύ στα μάτια μου και το gameplay πλέον είχε ξεπεραστεί.

    Δεν νομίζω να είναι τόσο μούφα το remaster, άλλωστε δεν πρόκειται για νέο παιχνίδι ή κάτι τέτοιο. Κατά συνέπεια, το έπαιξα τζόγο αλλά νομίζω κάπως υπολογισμένο.

    Το εκνευριστικό είναι ότι έως τώρα δεν υπάρχει δυνατότητα pre-load και εξόσων αντιλαμβάνομαι Ελλάδα θα ανοίξει 15 Μαΐου. Ελπίζω στις επόμενες 2 μέρες να μπορέσω τουλάχιστον να το κατεβάσω γιατί θα πρέπει να είναι κάμποσα GB και απλά να αναμένω το ξεκλείδωμα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 36 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. House MD, Season 8 - *Warning, spoilers inside !*
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 157
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-12, 23:05
  2. Mass effect 2 - *SPOILERS* !!!!
    Από Valhalla στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 145
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-11, 01:11
  3. 24 - Season 7 - *** Warning: Spoilers inside!***
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-09, 17:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας