Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-90 από 90
  1. #76
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    921
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zorz_skg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθος θυμάσαι, είχαμε πρόσβαση. Επίσης υπήρξαν προβλήματα, αλλά όχι εξαιτίας κάποιας συνωμοσίας , αλλά πολύ απλά επειδή υπήρχαν εγκατεστημένα πολλά exchanges στην περιοχή και έπαθαν ζημιές.
    πχ.:
    http://www.neutraltandem.com/documen...eliability.pdf
    Θα επιμείνω.
    1) Δεν είπα ότι ήταν ζήτημα κάποιας συνωμοσίας.
    2) Δεν ξέρω αν ήταν απλώς ζήτημα τεχνικό όπως το αναφέρεις (exchanges, κ.τ.λ.) ή αν ήταν αμιγώς ζήτημα ελέγχου του όλου συστήματος υποδομών (π.χ. δορυφόρων, κ.λπ.).
    3) Θυμάμαι πολύ καλά, ότι ΔΕΝ είχαμε πρόσβαση. Δεν είμαι σίγουρος όμως, αν αυτό ίσχυε για την επόμενη μέρα (ή μέρες). Λέω το ένα, λέω και το άλλο.
    Πάντως, σύνδεση δεν υπήρχε ούτε σε οικιακά ούτε σε πανεπιστημιακά δίκτυα. Αν τώρα, εσύ ήσουν κάπου αλλού και είχες, ...

  2. #77
    Εγγραφή
    09-08-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    HAUWAEI Echolife 520c
    Path Level
    Fastpath
    Και τώρα τελευταία θέλω να το διαγράψω... βασικά το βαρέθηκα!

    Για μένα το fb είναι άτομα μετρημένα στα χέρια μου! Όλοι οι άλλοι, που είναι και λίγοι είναι απλώς γνωστοί...

    Ααα και να πω πως δεν επιτρέπω καμία εφαρμογή μόνο και μόνο για αυτά που μπορεί να βλέπει στο προφίλ μου γενικά και ότι το έχω κυρίως για Chat!

    Αυτά...

  3. #78
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων

    Θα περίμενε κανείς πως ο Assange θα ήταν πιο φιλοφρονητικός όταν μιλάει για το Facebook, αφού, όταν υπηρεσίες όπως το PayPal και η GoDaddy πιέστηκαν από την κυβέρνηση να διακόψουν τις υπηρεσίες τους προς το WikiLeaks, το Facebook δεν υπέκυψε. Η σελίδα του WikiLeaks στο Facebook παρέμεινε ενεργή, και το ίδιο το Facebook αρνήθηκε την διακοπή της υπηρεσίας, απαντώντας πως η σελίδα "δεν παραβιάζει τα πρότυπα του περιεχομένου μας, ούτε βρήκαμε υλικό στην σελίδα που να παραβιάζει τους κανονισμούς μας».

    Ε βέβαια θα έμενε ανοικτή η σελίδα του Wikileaks στο Facebook, αφού μπορούν έτσι να φακελώσουν με δεκάδες συνήθως φωτό και πλήρη στοιχεία τους οπαδούς του Assange από όλον τον κόσμο!

  4. #79
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Πάντως, για σκεφτείτε και ότι χωρίς τον Assange όλα τα ΠΡΟΦΑΝΗ στοιχεία (που κανείς όμως ΔΕΝ κοιτά και οι δημοσιογράφοι που τα κοιτουν ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ να μην δημοσιεύσουν για ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ λόγους) δεν θα τα διάβαζε ποτέ ο κοσμάκης.

    Ενώ, αν τους πεις ότι «ένα κωλόπαιδο που χώνει τη μούρη του παντού τους έκανε μπάχαλο και τα πήρε και τα δημοσίευσε» αμέσως αμέσω δημιουργείς ένα think tank που σκέφτεται και σχολιάζει τα πάντα με στοιχεία καλής ποιότητας και όχι τις συνήθεις σαχλαμάρες που βγάζει ο τύπος.

    Το θέμα είναι ποιος ΟΦΕΛΕΙΤΑΙ από αυτό το ΤΣΑΜΠΑ think tank.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  5. #80
    Εγγραφή
    21-10-2006
    Περιοχή
    Φλώρινα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    561
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΛΩΡΙΝΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7170
    Στόχος των μυστικών υπηρεσιών δεν είναι ο απλός πολίτης έστω και μικρο-απατεώνας. Είναι τα μεγάλα ψάρια, οι καρχαρίες που είναι δύο ειδών: όσοι παραβιάζουν βαριά τον γραπτό νόμο και όσοι απλά έχουν ρομαντική, αφελή και αντι-καταπιταλιστική σμυπεριφορά εναντίον του συστήματος. Οι δεύτεροι μάλλιστα θεωρούνται οι χειρότεροι και συνήθως θανατώνονται. Αν δεν είστε σε αυτές τις κατηγορίες χρησιμοποιήστε ελεύθερα το ιντερνετ και αν είστε μην το αναφέρεται πουθενά παρά σε ομιλία πρόσωπο με πρόσωπο.
    On my desktop I have both: a Linux OS and a Windows mouse.

  6. #81
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.816
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG
    Πάντως σίγουρα, αν θέλεις να συνομωτήσεις, τότε θα πρέπει να κλείσεις κινητό και facebook... Αυτη την στιγμή αυτά αποτελουν τα μέσα επικοινωνίας, παλίοτερα ο κόσμος κρυβόταν στα υπογεια για να μην τους δει ο χαφιές της γειτονιάς.
    Αυτη τη στιγμη, το penetration της κινητης τηλεφωνιας (και λιγοτερο του facebook) καθιστουν ως "anomaly" καποιος να φαινεται "off-the-grid" στα στοιχεια των υπηρεσιων. Αυτο σημαινει οτι ως anomaly, αντι το ατομο να επιτυγχανει λιγοτερη προσοχη λογω των ενεργειων του, καταληγει να αποκταει περισσοτερη.

    Το anti-fb / anti-mobile surveillance protocol περιεχει σχετικα κανονικα επιπεδα χρησης (οχι ομως σε πραγματικους τομεις ενδιαφεροντος του ατομου)... τα κανονικα επιπεδα χρησης θα πρεπει να ειναι διανθισμενα με αφθονο "θορυβο" (junk data / junk interactions κτλ).
    Bump => http://activepolitic.com:82/News/201...uspicious.html
    & http://www.tagesspiegel.de/weltspieg...6911648-2.html

  7. #82
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν λίγο διάβασα παρόμοιο άρθρο. Ντάξει τι να πω αν χρειαζόμαστε και fb για να μη μας πουν serial killer
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  8. #83
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Πριν 2 χρόνια είχα παρακολουθήσει στο πανεπιστήμιο αυτή την παρουσίαση/ομιλία: vimeo.com/15946273 Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι ο ομιλητής σε κάποιο σημείο είπε πως πολύ σύντομα «αν δεν έχετε προφίλ σε κάποιο από τα social media θα θεωρούν ότι δεν είστε υπαρκτό πρόσωπο», πχ αν στέλνετε CV για μια δουλειά και δεν έχετε προφίλ στο LinkedIn. Ο τύπος δεν είναι τυχαίος: http://www.linkedin.com/in/johnhowie
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  9. #84
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν έχω λογαριασμό στο facebook γιατί δεν μου αρέσει ο συγκεκριμένος τρόπος επικοινωνίας,

    διαφωνώ με τον κ. Assange (με τον τρόπο που εκφράζεται) καθώς, καθαρός ουρανός αστραπές δε φοβάται. Δεν έχω κάτι να κρύψω και δεν κοστολογώ τα δεδομένα που τραβάει το android κινητό μου ούτε προς €0.01.

    Τώρα αν κάποιος έχει λερωμένη τη φωλιά του, πιστεύω ότι θα προσέχει και λίγο τις κινήσεις του!
    αυτη ειναι κ η εντελως λαθος λογικη.επειδη σημερα δεν εχεις κατι να κρυψεις,δεν ισχυει το ιδιο για αυριο

    - - - Updated - - -

    πωπω καλο ξεθαμα εκανα κ γω,ωραιος
    VAMOS ARIS

  10. #85
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτη ειναι κ η εντελως λαθος λογικη.επειδη σημερα δεν εχεις κατι να κρυψεις,δεν ισχυει το ιδιο για αυριο

    - - - Updated - - -

    πωπω καλο ξεθαμα εκανα κ γω,ωραιος
    ούτε που το θυμόμουν!

    ακόμα πάντως,
    δεν έχω κάτι να κρύψω

  11. #86
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    VAMOS ARIS

  12. #87
    Εγγραφή
    18-04-2012
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το facebook βγάζει λεφτά από εταιρίες που διαχειρίζονται πληροφορίες και πλέον στις μέρες μας οι πληροφορίες κοστίζουν πολύ ακριβά γιατί επηρεάζουν τα πάντα από το μάρκετινγκ μίας μεγάλης εταιρίας μέχρι τις κινήσεις και ομιλίες ενός πολιτικού προσώπου ή κόμματος.

    Τώρα το θέμα της ανωνυμίας δεν υπάρχει σήμερα αν θέλει κάποιος να φαίνεται νομοταγής πολίτης ,να χρησιμοποιεί τηλέφωνο ιντερνέτ και ταυτόχρονα να κρύβει τον σκοτεινό του εαυτό μπορεί να το κάνει πολύ εύκολα δεν χρειάζεται να πάρει τα βουνά , το σημαντικό είναι αν θέλουμε να δίνουμε δωρεάν όλες αυτές τις πληροφορίες ή εάν θέλουμε να ασκήσουμε πίεση και να πάρουμε κάποια άλλα προνόμια.

  13. #88
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Αυτό που θα χαρώ πολύ, είναι να δω να υπάρχουν πολλαπλά φατσομπούκια (κάποτε το λέγανε και orkut) μέχρι να χάσουν άπαντες τη μπάλα

    Δεν το μπορώ το φατσομπούκι, δεν το θέλω το φατσομπούκι, οτι θέλω το κάνω έξω από το φατσομπούκι

    ..... Aρα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΩ

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  14. #89
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.816
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το μπορώ το φατσομπούκι, δεν το θέλω το φατσομπούκι, οτι θέλω το κάνω έξω από το φατσομπούκι

    ..... Aρα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΩ
    Αρα εισαι serial murderer

  15. #90
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Για να είμαι serial murderer, πρέπει πρώτα να υπάρχω... For all you know, I'm situated somewhere in Redmond, laying eggs on Windows 8 dvds....

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Ψαχνω μια καλη ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη
    Από marilopaido στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-11, 02:01
  2. Φρικτη εμπειρια στο facebook chat
    Από s3nsit στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-09, 03:14
  3. Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-09, 18:57
  4. Cuil. Μια μηχανή αναζήτησης με διαφορετική φιλοσοφία
    Από ironfist στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-08, 10:56
  5. Krugle - Μια Μηχανή Αναζήτησης για Προγραμματιστές
    Από mpardsu στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-06, 22:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας