Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    01-03-2004
    Περιοχή
    Νίκαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    7160/760
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    D-link DSL-2640B
    SNR / Attn
    8(dB) / 38(dB)
    Είπα την τελευταία βδομάδα για πλάκα να το χρησιμοποιήσω (είχα να το δω να δουλεύει από την εποχή που ήταν ακόμα γραμμένο σε .net, heh). Πλάκα-πλάκα μια χαρά κατεβάζει, ουτε μπουκώνει τη γραμμή ούτε τίποτα (πρόβλημα που έχω τελευταία με σχεδόν όλα τα μουλαροειδή) κι έτσι όπως πάει θα το υιοθετήσω στο τέλος

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H288A
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι άψογο!

  3. #3
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Μπααααα... εγω ολα αυτα ποτε δεν τα συμπαθησα.Ισως επειδη απαιτουν να μοιραζεσαι και εγω παντα ημουν κομματακι leecher! 8) Ασε που καταναλωνουν πολλους πορους του συστηματος. DC++ και Soulseek ειναι τα αγαπημενα μου και χρησιμοποιω μονο αυτα.Το θεμα βασικα με τα μουλαροειδη ειναι οτι συγκριτικα με ολα αυτα τα P2P programs βρισκεις πρωτα απ'ολα τα τελευταια releases ενω στα υπολοιπα περιμενεις 2-3 μερες.Ειναι ενα αποδεκτο μειονεκτημα αυτων που χρησιμοποιω ,αλλα η ευχρηστια και η λειτουργικοτητα που τα διακρινουν με αναπληρωνει με το παραπανω!
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  4. #4
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Και οι δικές μου εντυπώσεις απο το overnet ειναι οι καλύτερες.
    Πολύ καλές ταχύτητες και γρήγορα(φθάνει να υπάρχουν αρκετά sources )και ελάχιστη επιβάρυνση του υπολογιστή μου.Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.
    Υ.Γ. Μην προσπαθήσεις να το σπάσεις ,δεν έχει κανένα νόημα και νομίζω ότι το βρίσκουν και χάνεις σε ταχύτητα.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-10-2003
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    tellas
    καμμια σχεση αυτο που λες οτι χανεις σε ταχυτητα. εγω το εχω σπασμενο και κατεβαζω κανονικα με 43

  6. #6
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Πάντως σίγουρα δεν κερδίζεις τίποτα σπουδαίο (εκτός και αν σιχαίνεσαι τόσο πολύ τις διαφημίσεις)Αν ψάξεις το forum τους ,εχει παράπονα χρηστων που το έχουν πληρώσει
    και δεν έχουν καμμιά επιβράβευση(ζητούν τουλάχιστον να προηγούνται στις ουρές)Η απάντηση πού πήραν είναι ότι αν πληρώσεις απλα επιβραβεύεις ηθικά αυτούς που πάλεψαν για να το στήσουν και ότι αν υπήρχε η παραμικρή ευνοια ,θα γέμιζε ο τόπος με cracks :
    http://forum.overnet.com/viewtopic.php?t=60027
    http://forum.overnet.com/viewtopic.php?t=59755

  7. #7
    Εγγραφή
    29-10-2003
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    tellas
    οκ παω πασο either way or another Παλι κερδισμενος εισαι !

  8. #8
    Εγγραφή
    11-09-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    885
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8353/1023
    ISP
    HOL
    SNR / Attn
    8(dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι πολύ καλό πρόγραμμα, κατεβάζει ταχύτατα και δεν επιβαρύνει τους πόρους του συστήματος. Δεν έχει νόημα να το σπάσεις. Μετά από λίγο δεν ισχύει το σπάσιμο και πρέπει να ξανακάνεις register μέχρι να σε ξαναβρούν κλπ. Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις long term σπάσιμο! Οι διαφημίσεις δε με ενοχλούν και η ταχύτητα είναι ίδια. Άς βγάλουν και τίποτε από sposors, τόσο καλό πρόγραμμα έφτιαξαν...

  9. #9
    Εγγραφή
    01-03-2004
    Περιοχή
    Νίκαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    7160/760
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    D-link DSL-2640B
    SNR / Attn
    8(dB) / 38(dB)
    Εγώ πάντως έχω μείνει έκπληκτος μιας και είναι το μοναδικό που δε μου "σκοτώνει" τη γραμμή (όπως τα άλλα μουλαροειδή αρκετές φορές). Όσο για ταχύτητα είναι μια χαρά και συνήθως αρχίζει το download αμέσως. Οπότε προς το παρόν υιοθετείται και βλέπουμε

  10. #10
    Εγγραφή
    17-12-2003
    Περιοχή
    Βρυξέλλες
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Path Level
    Interleaved
    Ρε con, τόσο καιρό το δουλεύω με το crack και δεν έχω παρατηρήσει τίποτα ύποπτο.
    Τι εννοείς σε βρίσκουν; Και τι σου κάνουν δηλ.; Έχεις τίποτα links σχετικα;
    You are not your job. You are not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You are not the contents of your wallet. You are not your fucking khakis. You are the all-singing, all-dancing crap of the world.

  11. #11
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H288A
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν σε βρίσκουν κ δεν σου κάνουν τπτ... αν ξέρετε κάτι παραπάνω περιμένω να το ακούσω.
    Παρ' όλλα αυτά όσοι χρησριμοποιείτε crack να έχετε έστω κ λίγα kb στο upload γιατί αν το κρατάτε σε χαμηλό επίπεδο πχ 1k τότε το βλέπω πολύ σύντομα να κλήνει.

  12. #12
    Εγγραφή
    17-12-2003
    Περιοχή
    Βρυξέλλες
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ είχα 10 και τα κατέβασα στα 8 boss. Αλλά χαΐρι δεν έχω δει ούτως ή άλλως.

    Ένα περίεργο που παρατήρησα όταν έβγαλα το crack.dll έτσι για δοκιμή ήταν ότι το upload είχε πολλά bursts σε σχέση με το crack, to οποίο κάνει πολύ καλή δουλειά στο να κρατάει το upload σε ότι του έχω πει.
    Περίεργο...
    You are not your job. You are not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You are not the contents of your wallet. You are not your fucking khakis. You are the all-singing, all-dancing crap of the world.

  13. #13
    Εγγραφή
    10-02-2004
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16114/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    USR 9108
    Μια και μιλατε για το crack του πειτε μου και εμενα κατι: βρηκα 2 αρχεια απο το emule (thanx 2 asgoodasitgets). Το πρωτο ειναι το "[eDonkey] Overnet Pro 0.52" το οποιο εχει μεσα το exe του overnet και το crack.dll και το δευτερο ειναι το "2_eDonkey overnet v0.52 + Crack" το οποιο εχει μεσα 2 setup που απ'οτι καταλαβα το ενα ειναι το setup του προγραμματος και το αλλο το crack. Επειδη το δευτερο κατεβηκε πρωτο ετρεξα το crack και μολις ανοιξα το προγραμμα ελειπαν οι διαφημισεις. Αυτο ηταν η μονη αλλαγη που ειδα. Καμια επιπλεον ρυθμιση, ουτε καν ελειπε η επιλογη unlock pro. Στην μπαρα που βγαζει τα μηνυματα μου γραφει 2 φορες checking registration αλλα μενει εκει.. Εχω κανει κατι λαθος?

  14. #14
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Και σε μένα αυτή ήταν η μόνη αλλαγή και ναι η επιλογή unlock pro παραμένει.Πάντως επιμένω οτι δεν γεννάται σοβαρός λόγος χρήσης του μιά και δεν παίρνεις καμμιά προτεραιότητα στις ουρές ,μπορείς κάλλιστα να σερφάρεις
    έχοντας περιορίσει το upload στο 8 πού σου δίνει dl 32
    που ειναι αρκετό και μακάρι να το πιάνεις δηλαδή και τρίτον αυτο το συνεχόμενο " checking registration" είναι το ίδιο εκνευριστικό με τίς διαφημίσεις.
    Εγώ δεν το χρησιμοποιώ πια και δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή ιδέα μου αλλά πιάνω καλύτερες ταχύτητες.Σήμερα το πρωί κατέβαζε κολλημένο πάνω απο 30
    και για 10 περίπου λεπτά με 45-48 (dsl 384 forthnet)
    (αρχείο με πολλά resources βέβαια,και dl/ul 0/10 οπου 0
    σημαίνει χωρίς όριο)

  15. #15
    Εγγραφή
    10-02-2004
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16114/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    USR 9108
    Δεν ξερω τι γινεται με το registration παντως εγω απο το προγραμμα εχω μεινει αφωνος.. Απο το πρωι που το ετρεξα για πρωτη φορα κατεβαζει κολλημενο στο 33KB/s (forthnet 384 και εγω). Και αυτο που με ικανοποιει ιδιαιτερα ειναι οτι ειναι τα ιδια αρχεια τα οποια απο το emule τα κατεβαζα με 5 - 10KB/s.. Μακαρι να συνεχισει ετσι.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. χρησιμοποιει κανεις το irqbalance??
    Από allergic στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-08, 13:59
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-07, 17:04
  3. [3Com] χρησιμοποιει κανεις το 3COM 3CRWDR200A???
    Από amanas240187 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-07, 16:36
  4. Χρησιμοποιεί κανείς MP3 volume normalizer?
    Από zardoz στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-04, 16:31
  5. ZipMany: Το χρησιμοποιεί κανείς;
    Από the_ar στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-04, 20:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας