Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 94
  1. #31
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ισως η "τιμωρία" της γιατι εδώ που τα λέμε αυτή φταίει για τις περυσινές και προπέρσινες υπεπρφροσφορες (που όλοι έμπαιναν μεσα).
    καλό αλλα ταιριαζει στα ανέκδοτα.

  2. #32
    Εγγραφή
    07-10-2007
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Huawei
    ημαρτον πια...βαστα με να σε βαστω να ανεβουμε το βουνο
    If something can go wrong,it will....
    1st Murphy's Law...



    GreekTVSubs Supporter-Fight for Freedom

  3. #33
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μήπως να συμφωνήσουμε να πάμε ΟΛΟΙ σε μια εταιρεία και να πάρουμε
    το φθηνότερο απεριόριστο πακέτο...

    Η ακόμα καλύτερα, να ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ μια virtual εταιρεία!!!

    ???

    PROFIT!!

    Αλλά τι λέω, συμφωνία, στην Ελλάδα, μεταξύ Ελλήνων;
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  4. #34
    Εγγραφή
    29-09-2005
    Περιοχή
    GR
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.023
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως να συμφωνήσουμε να πάμε ΟΛΟΙ σε μια εταιρεία και να πάρουμε
    το φθηνότερο απεριόριστο πακέτο...

    Η ακόμα καλύτερα, να ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ μια virtual εταιρεία!!!

    ???

    PROFIT!!

    Αλλά τι λέω, συμφωνία, στην Ελλάδα, μεταξύ Ελλήνων;
    A virtual country is a better idea?

  5. #35
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εγώ έχω αποφασίσει καιρό ότι θα φύγω από τον όμιλο της Wind.
    Αρχικά είχα συμβόλαιο Wind, εδώ και αρκετά χρόνια επειδή θεωρούσα από τα πακέτα της αγοράς το Flexy ως το πιο πραγματικά πιο τίμιο.
    Μετά από ένα thread περί καρτέλ, αποφάσισα να ακολουθήσω τις συμβουλές κάποιων και να πάω σε Q, που εκείνη την στιγμή ήταν η φθηνότερη. Με αφορμή την κάρτα έχω μειώσει σαφώς την χρήση του κινητού, καθώς το χρησιμοποιώ μόνο για τα απαραίτητα και όχι όχι γιατί μου περισσεύει κάτι ήδη πληρωμένο.

    Παρόλο που όλοι έχουν τις ίδιες τιμές, θα φύγω από Q γιατί και το δίκτυο τους είναι μάπα καθώς σε τουλάχιστον 3 σημεία που συχνάζω δεν έχει σήμα αλλά και γιατί έχουν αρχίσει να ανταγωνίζονται σε ακρίβεια. Επίσης, οι περισσότεροι γνωστοί μου έχουν κάτι σε Cosmote, συνεπώς μάλλον προς σε κάτι τέτοιο με βλέπω μπας και γλιτώσω και τίποτα ακόμη.

    Η Wind θα έπρεπε να λογαριάζει ότι σαν τρίτη εταιρία αλλά και με ένα δίκτυο μάπα, θα πρέπει να είναι πιο ανταγωνιστική αν θέλει να κρατήσει τους πελάτες που της έχουν απομείνει. Προσωπικά, δεν ανέχομαι την κατάσταση αυτή και γιαυτό χρησιμοποιώ κινητό μόνο για τα απολύτως απαραίτητα. Όμως, επειδή πρέπει να επιλέξω σίγουρα δεν θα επιλέξω τον γύφτο.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #36
    Εγγραφή
    10-02-2007
    Περιοχή
    WWW
    Μηνύματα
    298
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    h300s
    SNR / Attn
    17(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλο που όλοι έχουν τις ίδιες τιμές, θα φύγω από Q γιατί και το δίκτυο τους είναι μάπα καθώς σε τουλάχιστον 3 σημεία που συχνάζω δεν έχει σήμα αλλά και γιατί έχουν αρχίσει να ανταγωνίζονται σε ακρίβεια. Επίσης, οι περισσότεροι γνωστοί μου έχουν κάτι σε Cosmote, συνεπώς μάλλον προς σε κάτι τέτοιο με βλέπω μπας και γλιτώσω και τίποτα ακόμη.
    .
    Πήγαινε σε Frog τότε.
    Και η ποιο φτηνή χρέωση ,χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης και σήμα cosmote και σε καλούν από cosmote free….

  7. #37
    Εγγραφή
    30-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγαινε σε Frog τότε.
    Και η ποιο φτηνή χρέωση ,χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης και σήμα cosmote και σε καλούν από cosmote free….
    Για το τελευταιο (ότι σε καλούν free από cosmote) είσαι σίγουρος?
    -Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
    (Arthur C. Clarke)

  8. #38
    Εγγραφή
    23-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    334
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    OTE Speedport W 724V
    SNR / Attn
    21,0(dB) / 36,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η λύση είναι μία και μοναδική: Παίξτε έξυπνα το χαρτί της ανανέωσης συμβολαίου, πουλήστε ακριβά το τομάρι σας.

    Είμαι δέκα χρόνια πελάτης Vodafone. Μετά από έναν λογαριασμό 200 ευρώ μου γύρισε το κεφάλι ανάποδα με τις χρεώσεις, πήγα, τους έσκασα τα 200 του λογαριασμού συν 100 που ζητούσαν για να αντιλογιστεί η επιδότηση που είχα πάρει για το iPhone και μετά από ένα μήνα είχα κάρτα.

    Έκτοτε άρχισαν τα παρακάλια: 40% έκπτωση την πρώτη για να επιστρέψω σε συμβόλαιο, "δεν ενδιαφέρομαι, ευχαριστώ" η απάντηση. 50% έκπτωση την δεύτερη, ξανά ίδια απάντηση πάνω στα νεύρα μου. Και εκεί που είχα αποφασίσει να τους πάρω μετά από κανένα μήνα να ζητήσω το 50% επειδή η κάρτα κατέβαινε μονορούφι, με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε έχουμε νέα προσφορά, 65% έκπτωση.

    Πήρα το Vodafone 20 αλλά μιλούσα τόσο πολύ προς τρίτους (μιας και όλοι την έχουν κάνει προς Cosmote) και δεν μου άλλαζαν το πρόγραμμα με έκπτωση. Μου έλεγαν ότι αν άλλαζα το πρόγραμμα θα έχανα την έκπτωση. Μου ξανάρχεται μια ξεγυρισμένη 100άρα, ξαναθολώνω εγώ, τους παίρνω και ρωτάω πόσα θέλουν για αποδέσμευση και με παίρνει μετά από μία μέρα άνθρωπος της Voda να με ρωτήσει το λόγο. Του λέω ή αλλάζω το πρόγραμμα ή bb για Cote.

    Τελικά πήγα στο Unlimited 75 με 29 ευρώ και ησύχασε το κεφάλι μου.

    Ναι, ξέρω ότι δεν είμαι το κλασικό παράδειγμα χρήστη, αλλά αν θεωρήσω ότι με δουλεύουν, προτιμώ να μείνω ένα μήνα νηστικός (αυτό έγινε όταν έσκασα την τριακοσάρα ) παρά να μου πέσει η μύτη.

    Χρησιμοποιήστε επιτέλους τον ανταγωνισμό για λογαριασμό σας και μην περιμένετε από καμία ΕΕΤΤ. Σε συγγενή μου που δουλεύει στην ΕΕΤΤ, όταν τον ρώτησα γιατί δεν κάνουν κάτι για το καρτέλ, η απάντηση ήταν ότι έχουν φάει ήδη αρκετά πρόστιμα οι εταιρείες και στην τελική το πρόστιμο το πληρώνει ο εργαζόμενος με απόλυση.

  9. #39
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγαινε σε Frog τότε.
    Και η ποιο φτηνή χρέωση ,χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης και σήμα cosmote και σε καλούν από cosmote free….
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tupolev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το τελευταιο (ότι σε καλούν free από cosmote) είσαι σίγουρος?
    Επειδή είχα βάλει το σχετικό άτομο να ρωτήσει, pavlos δεν ισχύει αυτό που λες!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erwdios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λύση είναι μία και μοναδική: Παίξτε έξυπνα το χαρτί της ανανέωσης συμβολαίου, πουλήστε ακριβά το τομάρι σας.

    Είμαι δέκα χρόνια πελάτης Vodafone. Μετά από έναν λογαριασμό 200 ευρώ μου γύρισε το κεφάλι ανάποδα με τις χρεώσεις, πήγα, τους έσκασα τα 200 του λογαριασμού συν 100 που ζητούσαν για να αντιλογιστεί η επιδότηση που είχα πάρει για το iPhone και μετά από ένα μήνα είχα κάρτα.

    Έκτοτε άρχισαν τα παρακάλια: 40% έκπτωση την πρώτη για να επιστρέψω σε συμβόλαιο, "δεν ενδιαφέρομαι, ευχαριστώ" η απάντηση. 50% έκπτωση την δεύτερη, ξανά ίδια απάντηση πάνω στα νεύρα μου. Και εκεί που είχα αποφασίσει να τους πάρω μετά από κανένα μήνα να ζητήσω το 50% επειδή η κάρτα κατέβαινε μονορούφι, με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε έχουμε νέα προσφορά, 65% έκπτωση.

    Πήρα το Vodafone 20 αλλά μιλούσα τόσο πολύ προς τρίτους (μιας και όλοι την έχουν κάνει προς Cosmote) και δεν μου άλλαζαν το πρόγραμμα με έκπτωση. Μου έλεγαν ότι αν άλλαζα το πρόγραμμα θα έχανα την έκπτωση. Μου ξανάρχεται μια ξεγυρισμένη 100άρα, ξαναθολώνω εγώ, τους παίρνω και ρωτάω πόσα θέλουν για αποδέσμευση και με παίρνει μετά από μία μέρα άνθρωπος της Voda να με ρωτήσει το λόγο. Του λέω ή αλλάζω το πρόγραμμα ή bb για Cote.

    Τελικά πήγα στο Unlimited 75 με 29 ευρώ και ησύχασε το κεφάλι μου.

    Ναι, ξέρω ότι δεν είμαι το κλασικό παράδειγμα χρήστη, αλλά αν θεωρήσω ότι με δουλεύουν, προτιμώ να μείνω ένα μήνα νηστικός (αυτό έγινε όταν έσκασα την τριακοσάρα ) παρά να μου πέσει η μύτη.

    Χρησιμοποιήστε επιτέλους τον ανταγωνισμό για λογαριασμό σας και μην περιμένετε από καμία ΕΕΤΤ. Σε συγγενή μου που δουλεύει στην ΕΕΤΤ, όταν τον ρώτησα γιατί δεν κάνουν κάτι για το καρτέλ, η απάντηση ήταν ότι έχουν φάει ήδη αρκετά πρόστιμα οι εταιρείες και στην τελική το πρόστιμο το πληρώνει ο εργαζόμενος με απόλυση.
    Εμένα δεν με έχουν παρακαλέσει ποτέ!!
    Γενικώς δεν γουστάρω να κυνηγάω το αυτονόητο. Αυτό το πράγμα στην Ελλάδα με εκνευρίζει, τόσο που τελικά λειτουργώ ανάποδα αποφεύγοντας την χρήση ή σχέση με οτιδήποτε πρέπει να παρακαλέσω για το σωστό!
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  10. #40
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Ολες οι εταιρείες ανεβάζουν χρεώσεις και θα συνεχίζουν να ανεβάζουν

    Το καλύτερο αστείο τους είναι το "2 ώρες προς όλους" που σε σύγχρονα ελληνικά μεταφράζεται σε "1 κλήση την ημέρα" (μίνιμουμ χρέωση τα 3 λεπτά)

    Αν εξακολουθείς και θέλεις να μιλάς, υπάρχουν πλέον ωραιότατα κινητά με 2 sim, επώνυμα κοντά στα 100 ευρώ (υπάρχουν και φθηνότερα -εγώ διάλεξα 100άρι) , μερικά φοράνε και android 2.1 ή 2.2 - η μόνη λύση να περιορίσεις το κόστος


    Υπάρχουν και με 3 sim αλλά είναι noname

    Αλλιώς κόβεις το blah-blah

    PS Η cosmote είναι η μόνη που στις κάρτες δεν έχει πρόγραμμα για όλη την cosmote

  11. #41
    Εγγραφή
    11-02-2006
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    Fritzbox 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nlkrio Εμφάνιση μηνυμάτων
    δικαίως , το κέντρο της Αθήνας είναι αποικία του Μπαγκλαντές
    Απόλυτο δίκιο έχεις. Ξένοι στον τόπο μας... Και που είσαι ακόμη!

    ........Auto merged post: kalmi πρόσθεσε 1 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολες οι εταιρείες ανεβάζουν χρεώσεις και θα συνεχίζουν να ανεβάζουν

    Το καλύτερο αστείο τους είναι το "2 ώρες προς όλους" που σε σύγχρονα ελληνικά μεταφράζεται σε "1 κλήση την ημέρα" (μίνιμουμ χρέωση τα 3 λεπτά)

    Αν εξακολουθείς και θέλεις να μιλάς, υπάρχουν πλέον ωραιότατα κινητά με 2 sim, επώνυμα κοντά στα 100 ευρώ (υπάρχουν και φθηνότερα -εγώ διάλεξα 100άρι) , μερικά φοράνε και android 2.1 ή 2.2 - η μόνη λύση να περιορίσεις το κόστος


    Υπάρχουν και με 3 sim αλλά είναι noname

    Αλλιώς κόβεις το blah-blah

    PS Η cosmote είναι η μόνη που στις κάρτες δεν έχει πρόγραμμα για όλη την cosmote
    Θα μας βοηθήσεις κατονομάζοντας το 2-Sim επώνυμα κινητά;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kalmi : 09-05-11 στις 20:06. Αιτία: auto merged post

  12. #42
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Μηνύματα
    615
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13944/1227
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK W8961NB
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 8.3(dB)
    Alcatel OT-806d έχω εγώ, 90 euro πριν 1 εβδομάδα το πήρα και είναι τέλειο.

  13. #43
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.034
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Με 24€ βρίσκεις το ZTE R221 και με 64€ το Samsung Ε2152. Μπορείς να βρεις κι άλλα επώνυμα από 45€ και πάνω (samsung, alcatel, lg), αλλά πιστεύω ότι το ZTE σε καλύπτει αν δε χρειάζεσαι smartphone.

    Έχω δοκιμάσει για λίγο το ZTE και μου φαίνεται μια χαρά. Η εταιρεία παράγει ποιοτικά προϊόντα.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  14. #44
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Ό,τι να 'ναι αυτή η εταιρία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pluss : 09-05-11 στις 20:50.

  15. #45
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Ξεφτίλα. Θα πάρω smarphone με internet για να μιλάω μέσω skype μου φαίνεται πια..

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-11, 13:59
  2. Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-11, 16:18
  3. Μηνύματα: 117
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-10, 22:58
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-08, 16:00
  5. Wind: Μείωση χρεώσεων στην Qcard
    Από escapee στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-07, 02:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας