Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 47
  1. #16
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δεν φτάνει που μας παρακολουθούν θα πληρώνουμε εφαρμογές κιόλας…
    1. Οι εφαρμογές δεν είναι της Google (ελάχιστες είναι δικές της). Προσφέρονται μέσω του market της.
    2. Ο κάθε developer έχει το δικαίωμα να ζητήσει ή όχι χρήματα για την εφαρμογή που σχεδίασε, δημιούργησε και στη συνέχεια διένειμε μέσω των διαφόρων application stores.
    3. Ο χρήστης έχει το δικαίωμα της επιλογής ή όχι μιας επί πληρωμή εφαρμογής.
    4. Η ημιμάθια, ο φανατισμός και οι παρωπίδες ειναι "επικίνδυνα" πράγματα.

  2. #17
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Οι εφαρμογές δεν είναι της Google (ελάχιστες είναι δικές της). Προσφέρονται μέσω του market της.
    2. Ο κάθε developer έχει το δικαίωμα να ζητήσει ή όχι χρήματα για την εφαρμογή που σχεδίασε, δημιούργησε και στη συνέχεια διένειμε μέσω των διαφόρων application stores.
    3. Ο χρήστης έχει το δικαίωμα της επιλογής ή όχι μιας επί πληρωμή εφαρμογής.
    4. Η ημιμάθια, ο φανατισμός και οι παρωπίδες ειναι "επικίνδυνα" πράγματα.
    Σωστότατος. και στα 4.

  3. #18
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    1€ δεν είναι τίποτα για εφαρμογές που γνωρίζουμε και το αξίζουν φυσικά. Πρέπει να πάψουμε να είμαστε τσίπιδες σε πολλά πράγματα. Πρέπει κάποιοι να πληρώσουν τους προγραμματιστές. Δεν γράφουν για την πλάκα τους όλοι.

    Επιτέλους όχι άλλα illegal markets. Καλά είναι για δοκιμές άγνωστων εφαρμογών αλλά έλεος με την πειρατεία.

    Τι παίζει πλέον με τις αναβαθμίσεις εφαρμογών κτλ; Αγοράζω μία εφαρμογή και τι δικαιώματα έχω επάνω της. Πόσες αναβαθμίσεις, επανεγκαταστάσεις αλλαγές συσκευής;

  4. #19
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    1€ δεν είναι τίποτα για εφαρμογές που γνωρίζουμε και το αξίζουν φυσικά. Πρέπει να πάψουμε να είμαστε τσίπιδες σε πολλά πράγματα. Πρέπει κάποιοι να πληρώσουν τους προγραμματιστές. Δεν γράφουν για την πλάκα τους όλοι.

    Επιτέλους όχι άλλα illegal markets. Καλά είναι για δοκιμές άγνωστων εφαρμογών αλλά έλεος με την πειρατεία.

    Τι παίζει πλέον με τις αναβαθμίσεις εφαρμογών κτλ; Αγοράζω μία εφαρμογή και τι δικαιώματα έχω επάνω της. Πόσες αναβαθμίσεις, επανεγκαταστάσεις αλλαγές συσκευής;
    ..κι ας μη ξεχνάμε πως αν οι προγραμματιστές δε πληρώνονται τότε δε δημιουργούν ή δημιουργούν μονάχα για αυτούς που πληρώνουν. Τίποτα σε αυτή τη ζωή δεν είναι δωρεάν, δυστυχώς ή ευτυχώς.

    Ως χρήστης iPhone έχω εφαρμογές για τις οποίες έχω πληρώσει από 0,79 ευρώ έως 90 ευρώ. Η πλειοψηφία αυτών, άξιζε κάθε ευρωλεπτό και ειλικρινά, παρ'ότι πλέον έχω προχωρήσει σε jailbreak, δεν έχω περάσει καμία πειρατική repo διότι πολύ απλά πιστεύω στην ανταμοιβή μιας δουλειάς που με βοηθάει.

    Σχετικά με το Offtopic σου, στο iOS το μοντέλο αναφέρει μια αγορά και ισόβια, δωρεάν αναβάθμιση. Στις περισσότερες των περιπτώσεων αυτό περιλαμβάνει και πρόσθετες λειτουργίες αν και τον τελευταίο καιρό έχει κάνει την εμφάνιση της η λειτουργία in-app purchase που προσθέτει δυνατότητες έναντι ξεχωριστής αγοράς, όχι όμως και κάτι το φοβερό. Αποκλείω προσωπικά το ενδεχόμενο η Google να προχωρήσει σε διαφορετική πολιτική.

  5. #20
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έχω εγκατεστημένα διάφορα παράνομα markets και δεν μπορώ να βρω το svox greek voice ώστε να έχω ελληνικές φωνές στο κινητό μου. Κοστίζει ελάχιστα € που λες ότι είναι ένας άκεφος καφές στην καφετέρια.

    Έδωσα 3€ και αγόρασα κάμερα από το ebay. Την έχω από την Μεγάλη Εβδομάδα και την έχω χρησιμοποιήσει 4 φορές. Μιλάω όμως πάνω από 2 ώρες την ημέρα στο skype παρ' όλα αυτά δεν την ανάβω. Πόσοι από εμάς αγοράσαμε για πλάκα κάτι από ένα μαγαζί και πόσες φορές φωνάξαμε τον Γιαννάκη της κυρά Μαρίκας που ξέρει από υπολογιστές να σπάσει το ΧΧΧ πρόγραμμα; Πάρα πολλές. Λίγος σεβασμός στο δημιουργό δεν βλάπτει. Δουλεύει ώστε να έχουμε το προγραμματάκι μας να κάνουμε τη δουλειά μας ωραία. Αλλά δεν επιλέγουμε κάτι δωρεάν. Μόνο το επί πληρωμή-σπασμένο και θεωρούμε ανήκουστο το να πληρώσουμε.

  6. #21
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    το google navigation ποτε θα γινει διαθεσιμο στην ελλαδα?

    Δεν ξερω τι παιζει στις αλλες πλατφορμες, αλλα στο android, δεν ειδα ποτε την αναγκη να παω σε paid ή warez εφαρμογη.

    Ενα navigation software θελω να αγορασω, ελπιζω η πανεξυπνη ngi να το βαλει στο android market πλεον και να μην ειναι διαθεσιμο μονο μεσω του δικτυου καταστηματων της forthnet.

    Ενα παραπονο επισης:
    Προσφατα εγραψα ενα app για android, για προσωπικη χρηση (warcraft oriented), και ηθελα να το ανεβασω στο market για πλακα. Η google ζηταει 20euros για αυτο, σαν lifetime registration fee.
    Να ζητας στην gameloft τα ιδια με οσα ζητας σε εμενα ρε google? Βεβαια, υπαρχει και η αλλη αποψη του νομισματος. Αν δεν ζητουσε λεφτα, ισως τοτε η σαβουρα του market θα ηταν πολυ περισσοτερη!

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  7. #22
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    Στη λίστα πάντως είναι όλα τα PIIGS
    Sent From My Computer Using Firefox

  8. #23
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.011
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Ωραία μια χαρά.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #24
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Περιοχή
    Πελοπόννησος
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    949
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Να δουμε αν η τρεχουσα εεμφανιση θα φαινεστα αριστα σε ολα τα κινητα μας...

  10. #25
    Εγγραφή
    01-10-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επιτελους, χρειαζοταν εδω και καιρο.

    Μια ερωτηση αν αγορασω μια εφαρμογη και αλλαξω συσκευη μπορω να την ξαναεγκαταστησω κανονικα?

    Επισης πολυ ωραιο το καινουργιο layout, ειδικα η κατηγορια με τα top

  11. #26
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Η αγορά μιας εφαρμογής στο market θα απαιτεί χρήση πιστωτικής κάρτας ή θα μπορεί να γίνεται χρέωση στον λογαριασμό του κινητού (φαντάζομαι προϋπόθεση είναι η χρήση συμβολαίου..) ??
    Βεβαίως το δεύτερο απαιτεί να μπουν στο κόλπο και οι providers...
    The important thing is not to stop questioning.

  12. #27
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αγορά μιας εφαρμογής στο market θα απαιτεί χρήση πιστωτικής κάρτας ή θα μπορεί να γίνεται χρέωση στον λογαριασμό του κινητού (φαντάζομαι προϋπόθεση είναι η χρήση συμβολαίου..) ??
    Βεβαίως το δεύτερο απαιτεί να μπουν στο κόλπο και οι providers...
    Το πιο λογικό είναι η χρήση πιστωτικής κάρτας.

    http://www.google.com/support/androi...&topic=1100168

  13. #28
    Εγγραφή
    18-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Κάλιο αργά παρά ποτέ...Εδω ειναι Ελλαδα δεν ειναι παιξε γελασε.....

  14. #29
    Εγγραφή
    30-08-2003
    Περιοχή
    Katerini, Greece
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    14800/890
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΡΑΛ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    Router
    Net FasterIAD 2
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 28.4(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Οι εφαρμογές δεν είναι της Google (ελάχιστες είναι δικές της). Προσφέρονται μέσω του market της.
    2. Ο κάθε developer έχει το δικαίωμα να ζητήσει ή όχι χρήματα για την εφαρμογή που σχεδίασε, δημιούργησε και στη συνέχεια διένειμε μέσω των διαφόρων application stores.
    3. Ο χρήστης έχει το δικαίωμα της επιλογής ή όχι μιας επί πληρωμή εφαρμογής.
    4. Η ημιμάθια, ο φανατισμός και οι παρωπίδες ειναι "επικίνδυνα" πράγματα.
    Πές τα χρυσόστομε..... Πές τα.... ειδικά για το 4!!!!

    Να μάθουμε να πληρώνουμε για αυτό που χρησιμοιποιούμε, δεν είναι και κακό.... και πολύ περισσότερο δεν είναι άδικο!!!! Επίσης, δεν είναι άδικο να πληρώνεται κάποιος ο οποίος έχει αφιερώσει χρόνο και κόπο για να δημιουργήσει κάτι το οποίο εμείς θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε.

    Καλό το τσάμπα.... κανένας δεν είπε το αντίθετο, αλλά μερικές φορές είναι και κακό, γιατί μας κακομαθαίνει.

    Έχω πάρα πολλές εφαρμογές στο κινητό μου, όλες ήταν δωρεάν μέχρι τώρα (διότι δεν είχα και επιλογή), ενώ ήθελα να κατεβάσω κάποιες επι πληρωμή, δεν μπορούσα.

    Χαίρομαι που τώρα έχω αυτήν την δυνατότητα.

    Είναι ωραίο να έχεις επιλογές, ακόμα και αν δεν τις χρησιμοποιήσεις ποτέ όλες.

    Κανένας δεν μας αναγκάζει.

    Φιλικά.

  15. #30
    Εγγραφή
    10-02-2007
    Περιοχή
    WWW
    Μηνύματα
    298
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    h300s
    SNR / Attn
    17(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Η ημιμάθια, ο φανατισμός και οι παρωπίδες ειναι "επικίνδυνα" πράγματα.
    Υπάρχει τρόπος να ανοίγω το wifi,gps κτλ και το android να ΜΗΝ στέλνει τις τελευταίες 50 -100 θέσεις μου στη google?( και όλα αυτά χωρίς να μας ενημερώσουν!!!)Αποσο ξέρω όχι… διορθώσεμε αν κάνω λάθος .
    Στον καιάδα λοιπόν το android. μόνο έτσι αυτές οι εταιρίες κολοσσοί θα πάρουν το μήνυμα…
    Για να μην καταντήσουμε έτσι
    http://www.youtube.com/watch?v=hrontojPWEE

    ps. Mην πούμε πάλι για τα δεδομένα που μάζευαν (κατά λάθος) τα αμάξια της google και πολλά αλλα….

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΠΑ: Και η πυροσβεστική επί πληρωμή?
    Από ciaoant1 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-12, 16:27
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-11, 17:03
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-10, 21:53
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-10, 20:44
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-10, 21:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας