Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winzig Εμφάνιση μηνυμάτων
    απ οσο γνωριζω αυτο απαγορευεται εκτος κι αν εχεις απευθυνθει και εχεις λαβει αδεια απο τις αρμοδιες αρχες.
    Φιλικα...
    Όχι. Επιτρέπεται εφόσον ο συνομιλητής λαμβάνει γνώση και συναινεί.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  2. #17
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ξεκινήσω τα ναρκωτικά, δεν υπάρχει περίπτωση! Πριν απο λίγο με κάλεσαν απο το γραφείο παραπόνων της cyta και μ' ενημέρωσαν οτι το θέμα της μεταφοράς δεν έχει ξεκινήσει καν. Το λόγο που έμεινε στάσιμη η αίτηση και δεν υπήρξε ενημέρωση για ένα ολόκληρο μήνα, δε τον γνώριζε ούτε η ίδια... Τέλος πάντων, της λέω να διακόψουμε το συμβόλαιο, χωρίς να πληρώσω τη ρήτρα και να μου επιστραφεί το ποσό που πλήρωσα για τον Απρίλιο. Συμφωνούμε ωραία και όμορφα. Μπράβο λέω, τη βρήκαμε τη λύση. Αμ δε! Τηλεφωνώ στη vodafone για να μάθω πληροφορίες για σύνδεση με HOL, τιμολόγια κι εκπτώσεις (το ένα κινητό είναι vodafone). Πάρα πολύ ωραία! Ξεκινάμε με τα στοιχεία, κι όταν λέω οτι η γραμμή να ενεργοποιηθεί στη νέα διεύθυνση, μ' ενημερώνουν οτι πρώτα πρέπει να γίνει η μεταφορά απο τη cyta στη νέα διεύθυνση και μετά η ενεργοποίηση της HOL ή να γίνει η ενεργοποίηση στην παλιά διεύθυνση κι έπειτα η μεταφορά της (+ 50 ευρώ)!!! Ξανά τηλέφωνο στη cyta... Να επιμένουν οτι μπορεί να γίνει κατευθείαν η ενεργοποίηση στη νέα. Ξανά τηλέφωνο στη HOL. Όχι, πρέπει να γίνει πρωτα η μεταφορά ή ο τρόπος που έγραψα πιο πάνω... ΒΟΗΘΕΙΑ!! Κάποιος που να ξέρει σίγουρα τι ισχύει!
    Σου λενε π@π@ριες. Εφοσον θα σου χρεωσουν που θα σου χρεωσουν 50 € για κατασκευη νεου βροχου, μπορουν ανετα να σου μεταφερει η HOL το τηλ. Το συμβολαιο με τη cyta ουσιαστικα δεν ισχυει..

  3. #18
    Εγγραφή
    17-04-2010
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1024/256
    SNR / Attn
    19(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ξεκινήσω τα ναρκωτικά, δεν υπάρχει περίπτωση! Πριν απο λίγο με κάλεσαν απο το γραφείο παραπόνων της cyta και μ' ενημέρωσαν οτι το θέμα της μεταφοράς δεν έχει ξεκινήσει καν. Το λόγο που έμεινε στάσιμη η αίτηση και δεν υπήρξε ενημέρωση για ένα ολόκληρο μήνα, δε τον γνώριζε ούτε η ίδια... Τέλος πάντων, της λέω να διακόψουμε το συμβόλαιο, χωρίς να πληρώσω τη ρήτρα και να μου επιστραφεί το ποσό που πλήρωσα για τον Απρίλιο. Συμφωνούμε ωραία και όμορφα. Μπράβο λέω, τη βρήκαμε τη λύση. Αμ δε! Τηλεφωνώ στη vodafone για να μάθω πληροφορίες για σύνδεση με HOL, τιμολόγια κι εκπτώσεις (το ένα κινητό είναι vodafone). Πάρα πολύ ωραία! Ξεκινάμε με τα στοιχεία, κι όταν λέω οτι η γραμμή να ενεργοποιηθεί στη νέα διεύθυνση, μ' ενημερώνουν οτι πρώτα πρέπει να γίνει η μεταφορά απο τη cyta στη νέα διεύθυνση και μετά η ενεργοποίηση της HOL ή να γίνει η ενεργοποίηση στην παλιά διεύθυνση κι έπειτα η μεταφορά της (+ 50 ευρώ)!!! Ξανά τηλέφωνο στη cyta... Να επιμένουν οτι μπορεί να γίνει κατευθείαν η ενεργοποίηση στη νέα. Ξανά τηλέφωνο στη HOL. Όχι, πρέπει να γίνει πρωτα η μεταφορά ή ο τρόπος που έγραψα πιο πάνω... ΒΟΗΘΕΙΑ!! Κάποιος που να ξέρει σίγουρα τι ισχύει!
    Έχω διαβάσει επιγραμματικά τα λεγόμενά σου (όντως πολύ μεγάλη σε έκταση), και τουλάχιστον όσον αφορά το ποστ σου που κάνω quote έχω να πει τα εξής:
    Αρχικά διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.

    Αυτή τη στιγμή είσαι συνδρομητής στη Cyta με ενεργή σύνδεση στη διεύθυνση Α που πλέον δεν μένεις εκεί και έχεις πάει στη διεύθυνση Β, της οποίας η αίτηση δεν έχει προχωρήσει από ότι σου είπαν.

    Πάλι αν έχω καταλάβει καλά, βάσει του παραπάνω ισχύει:
    Η μόνη ενεργή γραμμή (ενεργός βρόγχος) είναι στη διεύθυνση Α.
    Για να γίνει σύνδεση στη διεύθυνση Β, χρειάζεται αίτημα νέου βρόγχου.

    Αυτό μπορεί να γίνει:
    Α. Αν κάνεις μεταφορά της γραμμής από την Α στη Β διεύθυνση όπου πληρώνεις τα τέλη μεταφοράς αν παραμείνεις στη cyta και κρατήσεις τον ίδιο αριθμό.
    Β. Αν καταργήσεις εντελώς τον αριθμό που έχεις στην Α διεύθυνση και απευθυνθείς σε άλλο πάροχο για να κάνεις εντελώς νέα σύνδεση με νέο αριθμό στη διεύθυνση Β.
    Γ. Το να καταργήσεις ατελώς στη cyta ή όπου αλλου αλλά να κρατήσεις τον αριθμό νομίζω ότι είναι ανέφικτο γιατί αν για παράδειγμα έχεις αριθμοδότηση οτε ή άλλου παρόχου και τον μεταφέρεις με φορητότητα σε άλλο πάροχο, όταν γίνεται κατάργηση ο αριθμός επιστρέφεται στον πάροχό του οπότε η κατάργηση κοστίζει λίγο παραπάνω και γενικά δεν νομίζω να μπορούν να παραμένουν κατηργημένοι ενώ ανήκουν σε φάσμα αριθμοδότησης άλλου παρόχου.

    Επειδή υποθέτω ότι θες να κρατήσεις τον αριθμό, περιορίζεσαι στην Α λύση.
    Κάποιος πάροχος πρέπει να αναλάβει την μεταφορά του βρόγχου (ταυτόχρονη κατάργηση του βρόγχου στην Α και ενεργοποίηση στη Β διεύθυνση).

    Ελπίζω να βοήθησα και να μη κούρασα (και να έχω καταλάβει σωστά τα γραφόμενά σου)
    Where's my mind !?

  4. #19
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deltadeltamike Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αυτό μπορεί να γίνει:
    Α. Αν κάνεις μεταφορά της γραμμής από την Α στη Β διεύθυνση όπου πληρώνεις τα τέλη μεταφοράς αν παραμείνεις στη cyta και κρατήσεις τον ίδιο αριθμό.
    Β. Αν καταργήσεις εντελώς τον αριθμό που έχεις στην Α διεύθυνση και απευθυνθείς σε άλλο πάροχο για να κάνεις εντελώς νέα σύνδεση με νέο αριθμό στη διεύθυνση Β.
    Γ. Το να καταργήσεις ατελώς στη cyta ή όπου αλλου αλλά να κρατήσεις τον αριθμό νομίζω ότι είναι ανέφικτο γιατί αν για παράδειγμα έχεις αριθμοδότηση οτε ή άλλου παρόχου και τον μεταφέρεις με φορητότητα σε άλλο πάροχο, όταν γίνεται κατάργηση ο αριθμός επιστρέφεται στον πάροχό του οπότε η κατάργηση κοστίζει λίγο παραπάνω και γενικά δεν νομίζω να μπορούν να παραμένουν κατηργημένοι ενώ ανήκουν σε φάσμα αριθμοδότησης άλλου παρόχου.
    Για την ακρίβεια, και το Γ) γίνεται, καθώς οι βρόχοι και οι αριθμοί είναι διαφορετικά πράγματα. Σύμφωνα με τη νομοθεσία κάποιος ο οποίος καταργεί μπορεί να πάρει τον αριθμό του και να φύγει, για 6 μήνες αν θυμάμαι καλά αφού καταργήσει, και μετά επιστρέφει στη "γενική διαθεσιμότητα του παρόχου".

    Το κακό είναι ότι η πλειοψηφία των παρόχων, είτε στα συστήματα τους, είτε (χειρότερα) στο μυαλό τους, έχουν "δέσει" την έννοια "βρόχος = αριθμός", και είναι δύσκολο να το εξηγήσεις αυτό όλο.

    Πάντως, το W-CRM έχει επιλογές π.χ. μεταφοράς βρόχου ΧΩΡΙΣ φορητότητα αριθμού, και αυτό το έχει για κάποιο λόγο (--->γιατί μπορεί κάποιος να έχει κάπου αριθμό "μη δεμένο" με τον συγκεκριμένο βρόχο, και να θέλει να χρησιμοποιήσει αυτόν).

    Σε κάθε περίπτωση... Καλά ξεμπερδέματα...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  5. #20
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Νάουσα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΝΑΟΥΣΑ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 19.5(dB)
    Απο πληροφορίες που πήρα κι απ' άλλους παροχους, μάλλον η HOL έχει λάθος (καταγγελία γρήγορα )... Οπότε μέχρι να λήξει το συμβόλαιο (κοντά στο Σεπτέμβριο), με βλέπω να παραμένω στη cyta, να γίνει επιτέλους κι αυτή η @#!@#* μεταφορά και μετά βλέπουμε. Το "Α" λοιπόν του φίλου deltadeltamike! Τώρα το άν θα πάνε όλα σωστά και γίνει η σύνδεση, θα το μάθω μέσα σε είκοσι εργάσιμες ημέρες

    Απ' ότι φαίνεται, το θέμα οδεύει προς τη λήξη του... Αν επιθυμεί, ας το κλειδώσει κάποιος mod. Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας!

  6. #21
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ότι φαίνεται, το θέμα οδεύει προς τη λήξη του... Αν επιθυμεί, ας το κλειδώσει κάποιος mod. Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας!
    Από την στιγμή που έγραψε ο γκαντέμης (και σου ευχήθηκε κιόλας ) καλύτερα να περιμένεις μέχρι να ολοκληρωθεί η μεταφορά.

  7. #22
    Εγγραφή
    17-04-2010
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1024/256
    SNR / Attn
    19(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο πληροφορίες που πήρα κι απ' άλλους παροχους, μάλλον η HOL έχει λάθος (καταγγελία γρήγορα )... Οπότε μέχρι να λήξει το συμβόλαιο (κοντά στο Σεπτέμβριο), με βλέπω να παραμένω στη cyta, να γίνει επιτέλους κι αυτή η @#!@#* μεταφορά και μετά βλέπουμε. Το "Α" λοιπόν του φίλου deltadeltamike! Τώρα το άν θα πάνε όλα σωστά και γίνει η σύνδεση, θα το μάθω μέσα σε είκοσι εργάσιμες ημέρες

    Απ' ότι φαίνεται, το θέμα οδεύει προς τη λήξη του... Αν επιθυμεί, ας το κλειδώσει κάποιος mod. Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας!
    Κάτι τέτοιο νομίζω είναι το καλύτερο και λόγω της μεγάλης καθυστέρησης ίσως αν το είχες χειρηστεί καλύτερα (ή αν έχεις δυνατότητα να το χειριστείς και τώρα) να πετύχαινες μία μεταφορά γραμμής με μειωμένο κόστος κ σχετικές πιστώσεις στο λογαριασμό.

    Όσον αφορά τον φίλο που λέει για τη Γ περίπτωση που προανέφερα, αυτό μπορεί να γίνει αν ο πάροχος που θα σε αναλάβει είναι δεκτικός να μπει σε τέτοια διαδικασία.
    Αν είναι αριθμός που ανήκει σε φάσμα άλλου παρόχου νομίζω ότι μπλέκει περισσότερο.
    Και ο βασικότερος λόγος είναι πως δεν νομίζω ο πάροχος να σου δώσει βρόγχο και να σου πει να φέρουμε έναν αριθμό να πατήσει εκεί που τον είχες μέχρι πριν λίγο σε άλλο πάροχο κυρίως λόγω κόστους.

    Καλή δύναμη.
    Where's my mind !?

  8. #23
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Επειδή έχω κάνει επανειλημμένα αυτό το λάθος στο παρελθόν (καταλήγωντας με επιστολές 10+ σελίδων),
    είσαι πραγματικά ψυχάκιας!!!!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινάμε με τα στοιχεία, κι όταν λέω οτι η γραμμή να ενεργοποιηθεί στη νέα διεύθυνση, μ' ενημερώνουν οτι πρώτα πρέπει να γίνει η μεταφορά απο τη cyta στη νέα διεύθυνση και μετά η ενεργοποίηση της HOL ή να γίνει η ενεργοποίηση στην παλιά διεύθυνση κι έπειτα η μεταφορά της (+ 50 ευρώ)!!!!
    Ο πωλητης που μιλησες δεν ξερει που παν τα 4.
    Φυσικα και γινεται αυτο που ζητησες.

  9. #24
    Εγγραφή
    26-01-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ειμαι και εγώ σχεδόν στην ίδια θέση με την παρακάτω καταγγελία προς CYTA hellas

    Αξιότιμε κύριε χχχχχχχ,

    Η εταιρεία σας κατάφερε σε διάστημα 4 μηνών να δημιουργήσει έναν ακόμη δυσαρεστημένο πελάτη .
    Σε αυτό το σημείο θεωρώ σκόπιμο να αναφέρω που οφείλετε η δυσαρέσκειά μου .

    Στις 16/09/2014 επικοινώνησα με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Εταιρείας σας για την αλλαγή πακέτου
    από τα 25 ευρώ με φπα στα 19 ευρώ με φπα αν θυμάμαι καλά , τώρα διαπιστώνω άτι το πάγιο έπεσε ως δια μαγείας στα 16 ευρώ με φπα , για το ίδιο πρόγραμμα .

    Για την ανανέωση της σύμβασης ισχύουν ότι λέει το ΕΕΤΤ που είναι το παρακάτω

    ( Συμβόλαιο: Ο πάροχος οφείλει να ενημερώσει το συνδρομητή τουλάχιστον ένα μήνα πριν την εφαρμογή τους, μέσω του έντυπου ή/και ηλεκτρονικού λογαριασμού. Ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα να αντιταχθεί και να καταγγείλει τη σύμβαση - χωρίς επιβάρυνση - εντός 30 ημερών. )

    Για το συστημικό λάθος στο σύστημα τιμολόγησης της Εταιρείας σας δεν ευθύνομαι εγώ , και διαφωνώ με την άποψή σας ότι είναι κάτι μεμονωμένο . ( πληρώνω 4 μήνες παραπάνω χρήματα. Γιατί ? )
    Έπρεπε να περάσουν 4 μήνες για να εκφράσετε εγγράφως τη λύπη σας και να ασχοληθεί σοβαρά κάποιος με το πρόβλημά μου ?
    Με την αλλαγή της σύμβασης ο πελάτης απολαμβάνει τις υπηρεσίες, δεν ασχολείται άλλο με αυτή για όσο διάστημα διαρκεί το συμβόλαιο . ( Κάτι που δέν έγινε από μέρους σας . Έχασα πολύτιμο χρόνο και χρήματα , τα οποία και θα διεκδικήσω )

    Η Εταιρεία σας έχει προβεί σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε ο λογαριασμός με ημ. έκδοσης 01/01/2015 να εκδοθεί με σωστή απεικόνιση . ( Πληροφοριακά να αναφέρω ότι ως και 10/01/2015 δεν έχει βγει ο λογαριασμός στο ηλεκτρονικό μέσο που διαθέτεται. Γιατί ? )

    Η δυνατότητα υπαναχώρησης εντός των πρώτων 14 ημερών από την αποδοχή της προσφοράς. ( Το πρόβλημα εμφανίστηκε στον πρώτο λογαριασμό )
    Αιτηθήκα υπαναχώρηση στις 24/11/2014 γιατί εκπρόσωπός σας μου διαβεβαίωσε ότι έχει αναφέρει το πρόβλημα και θα λυθεί με τον επόμενο λογαριασμό . Κάτι που δεν έγινε ως και σήμερα .

    Στις 04/12/2014 εκπρόσωπος της Εταιρείας σας επικοινώνησε μαζί μου για να μου πει ότι αν φύγω από το πρόγραμμα θα πληρώσω 72 ευρώ . ( Τρομοκρατία με λίγα λόγια. Αιτήθηκα η αναφορά να γίνει γραπτώς, κάτι που δεν έγινε )

    Οι 10 μέρες που δίνει η εταιρεία σας δεν είναι αρκετές . Κάθε λογικός νους καταλαβαίνει ότι υπάρχει δόλος και σε αυτή τη μεγαλοδωρία σας . Να αναφέρω ότι μια αίτηση για να διεκπεραιωθεί χρειάζονται τουλάχιστον 22 μέρες.

    Όσο για το έτοιμα φορητότητας κατατέθηκε ηλεκτρονικά 09/01/2015
    Η παραγγελία της νέας σύνδεσης έχει καταχωρηθεί επιτυχώς, με κωδικό 50115


    Επικοινώνησα στις 24/11/2014, 26/11/2014,2/12/2014, 19/12/2014 μέσο email με την εταιρεία σας καμία ανταπόκριση
    Επικοινώνησα και τηλεφωνικά καμία ανταπόκριση https://www.youtube.com/watch?v=v76QgWntUbA

    Έγινε καταγγελία στον συνήγορο το καταναλωτή με αριθμό πρωτοκόλλου 26616
    Έγινε καταγγελία στο ΕΕΤΤ με αριθμό πρωτοκόλλου 49918

    Πραγματικά λυπάμαι για όλα αυτά.
    Κάποιος δεν κάνει σωστά την δουλειά του

    Με εκτίμηση

    Παναγιώτης Αβραμίδης

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-07, 14:50
  2. καταγγελία προς ΕΕΤΤ
    Από johnyk στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-04, 00:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας