Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Νάουσα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΝΑΟΥΣΑ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 19.5(dB)
    Α******* *******

    Αξιότιμε/η Κύριε/Κυρία,

    Σας αποστέλλω το παρόν e-mail για να καταγγείλω την εταιρία τηλεπικοινωνιών CYTA (Οδός Τηλεπικοινωνιών, Στρόβολος, Τ.Θ. 24929, CY-1396, Λευκωσία, Κύπρος Τηλέφωνο: + 357 22701000, Τέλεφαξ: + 357 22494940 Τηλέφωνο Εξυπηρέτησης Καταναλωτών: 13877). Την 14η Απριλίου 2011, έγινε κλήση στην εταιρία με σκοπό τη μεταφορά και την αναβάθμιση (από τέσσερα MBPS στα οκτώ) της τηλεφωνικής μου γραμμής από την οδό Κ******** 4, περιοχή Σχολής Τυφλών Θεσσαλονίκης, στην Π******** 11, περιοχή 25ης Μαρτίου Θεσσαλονίκης. Ενημερώθηκα από τον υπάλληλο της εταιρίας ότι έπρεπε να πάρω τηλέφωνο να εκφράσω προφορικά το αίτημα μου για να γίνει η ηχογράφηση/καταγραφή του κι έπειτα να πάω σε κάποιο αντιπρόσωπο της για να στείλουν το φαξ της αιτήσεως, να το υπογράψω και να σταλεί ξανά στην εταιρία, πράγμα που έγινε. Μου δόθηκε επίσης αντίγραφο του απεσταλμένου φαξ. Αργότερα την ίδια ημέρα, είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τον κ. Γ******** (του τμήματος υποστήριξης πελατών)που διαβεβαίωσε ότι η αίτησή μου έχει φτάσει στα χέρια τους και ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με την αναβάθμιση της γραμμής επειδή εκκρεμεί η μεταφορά της. Αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα, θα επικοινωνούσε ο κ. Γ******** μαζί μου. Του είπα αν υπάρξει πρόβλημα με την αναβάθμιση, ας γίνει η μεταφορά πρώτα κι έπειτα βλέπουμε και το θέμα της αναβάθμισης. Επίσης ενημερώθηκα απ’ τον ίδιο ότι η γραμμή μου θα βρίσκεται σε λειτουργία στη νέα μου διεύθυνση το αργότερο σε είκοσι ημέρες, περίπου στις τρείς Μαΐου. Μέσα σ’ αυτό το διάστημα, πληρώνω κανονικά ολόκληρο το ποσό του λογαριασμού (η πληρωμή έγινε 6 Μαΐου και ώρα 18:20 στο κατάστημα CYTA Μητροπόλεως 21 Θεσσαλονίκη) του τρέχοντα μήνα για τη σύνδεση που δεν έχω… Επίσης ρώτησα την υπεύθυνη του καταστήματος αν έχει αλλάξει η διεύθυνση της γραμμής και με διαβεβαίωσε ότι πλέον η γραμμή ουσιαστικά βρίσκεται στην Π********* 11 και επίσης το σημείωσε στην ατζέντα της με σκοπό να το ελέγξει περαιτέρω. Την περασμένη Πέμπτη (12 Μαΐου 2011), είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τον κ. Γ******** και μου είπε ότι υπάρχει πρόβλημα με την αίτησή μου, ότι δεν μπορεί να βρει το φαξ που στάλθηκε μέσω αντιπροσώπου και ότι θα καθυστερήσει για τουλάχιστον ακόμη 15 ημέρες! Η δική μου ερώτηση ήταν η εξής: Κι έπρεπε να περάσει ένας ολόκληρος μήνας για να με καλέσετε;! Λόγω του ότι εργάζομαι σαν ιδιωτικός υπάλληλος , δε μπορούσα να μιλήσω εκείνη τη στιγμή, ενημέρωσα τον αρραβωνιαστικό μου, ******** Δ*******, να καλέσει την εταιρία, να ζητήσει προσωπικά τον κ. Γ********* και να μάθει τις λεπτομέρειες του προβλήματος.

    Δ******* ********

    Καλώ την εταιρία κι ενημερώνω την κυρία που απάντησε το τηλεφώνημα, ότι επιθυμώ να μιλήσω με τον κ. Γ**********. Μου είπε ότι θα ενημερώσει να επικοινωνήσει ο συνάδελφος της μαζί μου, πράγμα το οποίο κι έγινε μέσα σε περίπου 30 λεπτά. Στη συνομιλία μου με τον κύριο, μου είπε τα ίδια πράγματα που είπε και στην αρραβωνιαστικιά μου. Η ερώτηση ήταν η ίδια: Κι έπρεπε να περάσει ένας ολόκληρος μήνας για να ενημερωθούμε ότι δεν έχει γίνει κάτι σωστά με την αίτηση (σημείωση: ότι ήταν να γίνει από τη δική μας πλευρά, έγινε σωστότατα και χωρίς να παραλείψουμε το οτιδήποτε.);! Μου είπε ότι θα πρέπει ν’ απευθυνθώ στο τμήμα παραπόνων. Αλλά πρώτα πρέπει να ενημερωθεί το τμήμα (από τον κ. Γ********) για την υπόθεση και ότι θα με καλέσουν οι ίδιοι μέσα σε μία εργάσιμη ημέρα. Πράγμα το οποίο δεν έγινε… Εχθές, Δευτέρα 16 Μαΐου 2011, κάλεσα το τμήμα εξυπηρέτησης της εταιρίας και ζήτησα να επικοινωνήσει μαζί μου ο κ. Γ********* με σκοπό να τον ρωτήσω τι έγινε με την υπόθεση μου. Δεν επικοινωνεί. Μετά από μια ώρα και είκοσι λεπτά, ξανακαλώ και ζητώ πάλι τον κ. Γ********. Μου λένε ότι θα με καλέσει… Περνάνε πενήντα λεπτά και πάλι δεν καλεί. Καλώ για Τρίτη φορά το τμήμα και ζητάω να μιλήσω με τον υπεύθυνο του μέσα σε 40 λεπτά (16:30). Η κυρία που απάντησε την κλήση είπε ότι θα το βάλει σε προτεραιότητα. Στις 16:28 με καλεί ο κ. Γ********. Μου είπε ότι προσπάθησε το τμήμα παραπόνων να επικοινωνήσει μαζί μας (και με ‘μένα και με την αρραβωνιαστικιά μου) την Παρασκευή 13 Μαΐου και ώρα 11:31 (αν θυμάμαι σωστά) προ μεσημβρίας και δεν μπόρεσε να βρει κανένα από τους δύο… Αν είναι δυνατόν! Δύο διαφορετικά κινητά τηλέφωνα, σε δύο διαφορετικές εταιρίες (Cosmote και Vodafone) και κανένα τους δεν είχε αναπάντητες κλήσεις, ούτε ενημέρωση με SMS που γίνεται στις περιπτώσεις που χαθεί η κλήση λόγο σήματος, μπαταρίας και λοιπών παρόμοιων προβλημάτων. Τελικά η φύση του προβλήματος άλλαξε από σήμερα: τώρα υπάρχει η αίτηση που στάλθηκε μέσω φαξ από τον αντιπρόσωπο αλλά δεν υπάρχει η ηχογράφηση της προφορικής αίτησης! Και μαθαίνω σήμερα (από τον ίδιο) ότι το προφορικό αίτημα απευθύνεται στο τμήμα διακοπής, που σημαίνει ότι η γραμμή υφίσταται στην παλιά διεύθυνση και βρίσκεται σε πλήρη λειτουργία!!! Βρίσκεται σε πλήρη λειτουργία σ’ ένα διαμέρισμα το οποίο έχει ήδη δοθεί σε νέο ενοικιαστή! Δηλαδή δε φτάνει που πληρώνουμε για μια τηλεφωνική γραμμή που δεν έχουμε, υπάρχει περίπτωση ν’ αρχίσουμε να πληρώνουμε και τη χρήση της από τον νέο ενοικιαστή χωρίς να μπορούμε να κάνουμε τίποτα!

    Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας στον τομέα της πληροφορικής και χρησιμοποιώ το internet για την εργασία μου σε καθημερινή βάση, πράγμα που σημαίνει ότι από 14 Απριλίου και μετά που έγινε η μετακόμιση στη νέα οικία, να μη μπορώ να εργαστώ σωστά. Κλήσεις που έπρεπε να γίνουν από σταθερή τηλεφωνική γραμμή, για λόγους κόστους, γίνονται και θα συνεχίσουν να γίνονται έτσι όπως έχει η κατάσταση από κινητά. Η γραμμή συνεχίζει να υφίσταται, οπότε θα πρέπει να πληρώνεται. Μας ζήτησαν €62 για τη μεταφορά επειδή δεν είχαμε κλείσει ακόμη το ένα έτος από τότε που κάναμε το συμβόλαιο ενεργοποίησης, που ακόμη δεν μπορώ να κατανοήσω το λόγο αυτού του κόστους. Αλλάζει δηλαδή κάτι μετά το πέρασμα ενός έτους; Επίσης, όλως τυχαίως, το κόστος διακοπής είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ με το κόστος μεταφοράς πριν το πέρας ενός χρόνου!!! Δεν είπαμε τίποτα για το υποτιθέμενο 20ήμερο. Δεν είπαμε τίποτα επίσης για το ΛΗΣΤΡΙΚΟ ποσό των €62. Δεν κάναμε θέμα το γεγονός ότι πληρώσαμε τον λογαριασμό του Απριλίου… Αλλά ως εδώ! Ποιος θα μας αποζημιώσει για τα χρήματα που χάσαμε μη μπορώντας να κάνουμε σωστά τη δουλειά μας; Για τα χρήματα που έχω δώσει στα internet café; Για τις κλήσης που θα έπρεπε να γίνουν από τη σταθερή τηλεφωνική γραμμή; Για τους λογαριασμούς που πληρώσαμε και απ’ ότι φαίνεται θα συνεχίσουμε να πληρώνουμε χωρίς λόγο προς τη CYTA; Για τα τηλεφωνήματα που κάναμε και συνεχίζουμε να κάνουμε από τα κινητά μας προς την εταιρία ψάχνοντας το δίκιο μας;

    Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το τι ειπώθηκε στις συνομιλίες που είχα με την εταιρία την 16η Μαΐου 2011, παρακαλώ ν’ ακούσετε τις ηχογραφήσεις των κλήσεων που επισυνάπτω μαζί μ’ αυτή την καταγγελία. Επίσης επισυνάπτω κι ένα αντίγραφο του φαξ του οποίου στάλθηκε στη CYTA την 14η Απριλίου 2011. Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ,

    Μ’ εκτίμηση,
    Α******* *********, τηλέφωνο: ***********
    Δ******* *********, τηλέφωνο: ***********.



    Για προφανείς λόγους, λογοκρίθηκαν ονόματα, διευθύνσεις και αριθμοί τηλεφώνων. Όποιος αρμόδιος επί του θέματος τα θελήσει, μπορώ να του τα στείλω (αποδεικνύοντας πρώτα την ταυτότητά του), όπως επίσης και τις επισυνάψεις της καταγγελίας.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...να καταγγείλω την εταιρία τηλεπικοινωνιών CYTA (Οδός Τηλεπικοινωνιών, Στρόβολος, Τ.Θ. 24929, CY-1396, Λευκωσία, Κύπρος Τηλέφωνο: + 357 22701000, Τέλεφαξ: + 357 22494940 Τηλέφωνο Εξυπηρέτησης Καταναλωτών: 13877)
    Καταγγέλεις τη Cyta Κύπρου ενώ είσαι πελάτης της Cyta Ελλάδος...

  3. #3
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Νάουσα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΝΑΟΥΣΑ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 19.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταγγέλεις τη Cyta Κύπρου ενώ είσαι πελάτης της Cyta Ελλάδος...
    Από Κύπρο με καλούσαν... Και στο κάτω-κάτω της γραφής, η cyta gr είναι θυγατρική της... Δεν πήγα να καταγγείλω την Toyota...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ASiC : 17-05-11 στις 17:24.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Κύπρο με καλούσαν... Και στο κάτω-κάτω της γραφής, η cyta gr είναι θυγατρική της... Δεν πήγα να καταγγείλω την Toyota...

    Φιλε μου χωρις παρεξηγηση αλλα σε αυτό το κομμάτι είσαι λάθος.
    Είσαι πελάτης μιας εταιρίας που είναι Ελλαδα όλα τα εντυπα δείχνουν Ελλαδα τωρα αν έιναι θυγατρική η όχι αυτό είναι αλλο.
    πχ αν ησουν πελάτης της Ψ εταιριας που έιναι Θυγατρική της X που έχει εδρα αμερική θα εκανες καταγγελία στην X. Επίσης το τηλεφωνο μπορεί να ηταν απο οπου να είναι. Θα μπορούσε να μην έχει καν νουμερο, να είναι με απόκρυψη ας πούμε.

    Παντα χωρις παρεξηγηση και ευχομαι να βρείς λύση στο προβλημα σου.

  5. #5
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στο κάτω-κάτω της γραφής, η cyta gr είναι θυγατρική της... Δεν πήγα να καταγγείλω την Toyota...
    Κανονικά έπρεπε να πεις ευχαριστώ στον ariadgr. Είναι σαν να έχεις κάνει καταγγελία στην Toyota για την σύνδεση του Internet, απλά δεν το έχεις καταλάβει.

    Για το πρακτικό κομμάτι. Σε ταλαιπώρησαν αλλά αποζημιώσεις για τους λόγους που αναφέρεις μην περιμένεις στον αιώνα τον άπαντα.

  6. #6
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Νάουσα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΝΑΟΥΣΑ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 19.5(dB)
    Δεν παρεξηγήθηκα σε καμία περίπτωση από κανένα σας! Δεν ελπίζω σε αποζημίωση, είμαι ρεαλιστής σ' αυτό το θέμα... Απλά το καλύτερο που θέλω είναι να αποδεσμευτώ από το συμβόλαιό μου, να γυρίσω την πλάτη στην εταιρία και να μη ασχοληθώ μαζί τους ποτέ ξανά.

    Και να ρωτήσω κάτι εντελώς άσχετο (κουβέντα να γίνεται!): Μπορώ να έχω ένα όνομα μιας εταιρίας στην επιχείρηση μου, είτε από franchize, είτε θυγατρική κλπ κλπ, να αμαυρώνω το όνομά της με παρόμοιες κινήσεις κι αν βρεθεί ποτέ η ΜΑΜΑ εταιρία στη μέση μιας καταγγελίας/μήνυσης, να πει "εγώ δεν ξέρω τίποτα... Η θυγατέρα μου φταίει..."!!

    emeliss, ariadgr> Δεν είμαι αχάριστος! Φυσικά κι εκτίμησα τη διόρθωση που μου έγινε!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ASiC : 17-05-11 στις 21:09.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν κατάφερα να διαβάσω ολόκληρο το κείμενο (είναι τουλάχιστον 2 σελίδες Α4) διότι βρήκα την επιστολή έντονα δυσανάγνωστη, με τεράστιες παραγράφους (20-30+ γραμμών) και πολλές περιττές λεπτομέρειες. Επειδή έχω κάνει επανειλημμένα αυτό το λάθος στο παρελθόν (καταλήγωντας με επιστολές 10+ σελίδων), θα σου πρότεινα σε αντίστοιχες καταγγελίες να περιορίζεσαι το πολύ σε 1 σελίδα. Έχει μεγάλη σημασία να είσαι συνοπτικός και ουσιαστικός.

    Από εκεί και πέρα, μου έμεινε η εντύπωση ότι κάτι πήγε στραβά με τη μεταφορά. Εύχομαι καλή επιτυχία και να λυθούν όλα σύντομα.

  8. #8
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    emeliss> Πιστεύω διάβασες ότι οι κλήσεις ήταν από Κύπρο, έτσι; Και να ρωτήσω κάτι στην τελική: Μπορώ να έχω ένα όνομα μιας εταιρίας στην επιχείρηση μου, είτε από franchize, είτε θυγατρική κλπ κλπ, να αμαυρώνω το όνομά της με παρόμοιες κινήσεις κι αν βρεθεί ποτέ η ΜΑΜΑ εταιρία στη μέση μιας καταγγελίας, μήνυσης, να πει "εγώ δεν ξέρω τίποτα... Η θυγατέρα μου φταίει..."!!
    Δεν έχει σημασία από που ήταν οι κλήσεις. Θα μπορούσαν οι συνεργάτες τους να ήταν στην Ινδία.
    Δεν υπάρχει μαμά και θυγατέρα. Η εταιρία με την οποία έχεις σύμβαση είναι μία και αυτή ονομάζεται "Cyta Ελλάδος Τηλεπικοινωνιακή A.Ε". Δεν έχει καμία σημασία αν είναι θυγατρική κάποιας ή αν οι μετοχές της ανήκουν στον ψ.

    Πρακτικά δεν έχει καμία σημασία αν έχουν την ίδια εμπορική ονομασία ή αν γράφουν με μεγάλα γράμματα "θυγατρική της τάδε". Αυτά είναι για διαφημιστικούς και μόνο λόγους.

    ........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 9 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά το καλύτερο που θέλω είναι να αποδεσμευτώ από το συμβόλαιό μου, να γυρίσω την πλάτη στην εταιρία και να μη ασχοληθώ μαζί τους ποτέ ξανά.
    Κατανοητό. Μήπως όμως θα ήταν καλύτερο πρώτα να ζητούσες από την εταιρία την αποδέσμευση χωρίς ποινή και αν δεν ικανοποιούσαν το αίτημα σου τότε να προχωρούσες σε καταγγελία;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 17-05-11 στις 21:23. Αιτία: auto merged post

  9. #9
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Νάουσα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΝΑΟΥΣΑ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 19.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων

    Κατανοητό. Μήπως όμως θα ήταν καλύτερο πρώτα να ζητούσες από την εταιρία την αποδέσμευση χωρίς ποινή και αν δεν ικανοποιούσαν το αίτημα σου τότε να προχωρούσες σε καταγγελία;
    Όχι... Έχω έρθει πολλές φορές σε παρόμοιες καταστάσεις, είτε με εταιρίες κινητής τηλεφωνίας, είτε σταθερής και απ' ότι φαίνεται, όλοι τους νομίζουν οτι έχουμε μόνο υποχρεώσεις απένταντί τους. Στη τελική, πληρώνω κανονικά τους λογαριασμούς μου κι εκεί που δίνω τα χρήματα μου, απαιτώ σεβασμό και επαγγελματισμό. Το "έλα μωρέ, δε βαριέσαι..." είναι που μας έφερε σ' αυτό το χάλι...

  10. #10
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν είπα, "έλα μωρέ, δεν βαριέσαι...". Προσωπικά θεωρώ ότι πρώτα πρέπει να απευθύνουμε το αίτημα στην εταιρία με την οποία έχουμε την όποια σύμβαση και αν δεν ικανοποιηθεί να προχωρήσουμε σε καταγγελία. Νομίζω πως ήταν ξεκάθαρο.

  11. #11
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Νάουσα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΝΑΟΥΣΑ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 19.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα, "έλα μωρέ, δεν βαριέσαι...". Προσωπικά θεωρώ ότι πρώτα πρέπει να απευθύνουμε το αίτημα στην εταιρία με την οποία έχουμε την όποια σύμβαση και αν δεν ικανοποιηθεί να προχωρήσουμε σε καταγγελία. Νομίζω πως ήταν ξεκάθαρο.
    Δε νομίζω ότι πήγα και προχώρησα σε καταγγελία χωρίς πρώτα να προσπαθήσω να βγάλω κάποια άκρη... Βέβαια, δεν έχεις ακούσει και τις συνομιλίες που είχα με το τμήμα εξυπηρέτησης... Στις ηχογραφήσεις βρίσκονται λεπτομέριες που δεν αναγράφω στο πάραπάνω κείμενο.

  12. #12
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι ηχογραφήσεις που επισυνάπτεις στις επιστολές σου είναι κάθε φορά με την άδεια του εκάστοτε συνομιλητή στην αρχή της συνομιλίας να ελπίζω;

  13. #13
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Νάουσα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΝΑΟΥΣΑ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 19.5(dB)
    Φυσικά! Όπως κι εγώ αποδέχομαι την ηχογράφηση της κλήσεως μου απο την εταιρία.

  14. #14
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASiC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά! Όπως κι εγώ αποδέχομαι την ηχογράφηση της κλήσεως μου απο την εταιρία.
    Η εταιρεια ηχογραφει την κληση για λογους ποιοτητας και μονο. Εισαι βεβαιος οτι ο καθε υπαλληλος που συνομιλησες συναινεσε στην ηχογραφηση; απ οσο γνωριζω αυτο απαγορευεται εκτος κι αν εχεις απευθυνθει και εχεις λαβει αδεια απο τις αρμοδιες αρχες.
    Φιλικα...

  15. #15
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Νάουσα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΝΑΟΥΣΑ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 19.5(dB)
    Θα ξεκινήσω τα ναρκωτικά, δεν υπάρχει περίπτωση! Πριν απο λίγο με κάλεσαν απο το γραφείο παραπόνων της cyta και μ' ενημέρωσαν οτι το θέμα της μεταφοράς δεν έχει ξεκινήσει καν. Το λόγο που έμεινε στάσιμη η αίτηση και δεν υπήρξε ενημέρωση για ένα ολόκληρο μήνα, δε τον γνώριζε ούτε η ίδια... Τέλος πάντων, της λέω να διακόψουμε το συμβόλαιο, χωρίς να πληρώσω τη ρήτρα και να μου επιστραφεί το ποσό που πλήρωσα για τον Απρίλιο. Συμφωνούμε ωραία και όμορφα. Μπράβο λέω, τη βρήκαμε τη λύση. Αμ δε! Τηλεφωνώ στη vodafone για να μάθω πληροφορίες για σύνδεση με HOL, τιμολόγια κι εκπτώσεις (το ένα κινητό είναι vodafone). Πάρα πολύ ωραία! Ξεκινάμε με τα στοιχεία, κι όταν λέω οτι η γραμμή να ενεργοποιηθεί στη νέα διεύθυνση, μ' ενημερώνουν οτι πρώτα πρέπει να γίνει η μεταφορά απο τη cyta στη νέα διεύθυνση και μετά η ενεργοποίηση της HOL ή να γίνει η ενεργοποίηση στην παλιά διεύθυνση κι έπειτα η μεταφορά της (+ 50 ευρώ)!!! Ξανά τηλέφωνο στη cyta... Να επιμένουν οτι μπορεί να γίνει κατευθείαν η ενεργοποίηση στη νέα. Ξανά τηλέφωνο στη HOL. Όχι, πρέπει να γίνει πρωτα η μεταφορά ή ο τρόπος που έγραψα πιο πάνω... ΒΟΗΘΕΙΑ!! Κάποιος που να ξέρει σίγουρα τι ισχύει!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-07, 14:50
  2. καταγγελία προς ΕΕΤΤ
    Από johnyk στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-04, 00:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας