Σελ. 19 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 765
  1. #271
    Εγγραφή
    16-08-2003
    Περιοχή
    athens-pefki
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6000/1020
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    7(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagleoneg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα καλο τεστ θα ηταν καποιος να τιγκαρει τη γραμμη του συνεχεια (24 ωρες) με ftp απεξω και μετα να προσπαθησει και με p2p να δει τι γινεται. Δεν βλεπω αλλιως να αποδεικνυεται κατι.
    400-430 kb/s από ftp με authssl του εξωτερικού, σταθερά και απροβλημάτιστα για όσες ώρες θέλω, με ενα γράφημα σχεδόν ευθεία γραμμή.

    200-250 kb/s από την microsoft, με αρκετές διακυμάνσεις.

    100-200kb/s από rapidshare, με αρκετές διακυμάνσεις.

    30-100kb/s σε torrent με πολλούς seeders, με το utorrent και την χρήση encryption, με ένα γράφημα όλο αυξομειώσεις και καμία σταθερότητα.
    προσθήκη και άλλων 4 torrent με πολλούς seeders, η ταχύτητα σχεδόν ίδια.

    σύνδεση 4/1 Mbps

  2. #272
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.950
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wintech2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σκότωσες και εσυ....

    Η μονη που ίσως να έδινε τέτοια τιμή ειναι η..... HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων

    μμμμε κάτι τέτοια μουλεγε κάπου αλλού ο euri.... Εγώ ήξερα για λιγότερο απο χιλια για την χιλιάρα. Mάλλον ράδιο αρβύλα...
    Προφορική προσφορά για LMDS...
    Ανυπόγραφος

  3. #273
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μονο το LMDS μάλλον.. χωρις bandwidth
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  4. #274
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagleoneg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβαζω, διαβαζω και απο τα μηνυματα που εχω δει πολυ λιγα αναφερουν στοιχεια για το τι γινεται. Απο τη δικη μου εμπειρια με τα στατιστικα, το p2p σερνεται ολη μερα και ανοιγει το βραδυ. Δεν ξερω αν ειναι ts η γενικο throttling η qos τωρα τελευταια σαν συνδυασμος μου φαινεται. Σε τεστ ταχυτητας του εξωτερικου (http) δεν εχω δει ποτε την ταχυτητα της γραμμης μου παντα κατι λιγοτερο (απο λιγο εως πολυ). Ενα καλο τεστ θα ηταν καποιος να τιγκαρει τη γραμμη του συνεχεια (24 ωρες) με ftp απεξω και μετα να προσπαθησει και με p2p να δει τι γινεται. Δεν βλεπω αλλιως να αποδεικνυεται κατι.
    Tα κλειδακια που εικονιζονται διπλα στους λιγοστους χρηστες απο όπου μπορούν κατεβαίνουν αρχεία δειχνουν ξεκαθαρα τι συμβαίνει. Οτι p2p data κρυβει την προελευση του, περναει απο την HOL. Επισης θα δεις και αρκετα ελληνικα ονοματα χωρίς κλειδακια διπλα στο ονομα τους. Αυτο σημαινει οτι ειτε μεταξυ ελληνων χρηστων ειτε μεταξυ χρηστών της ΗΟΛ ειναι ανοιχτοι οι κρουνοι. Τα μηχανηματα ή τις εφαρμογές που κανουν το Throttling φυσικα δεν προκειται ποτε να τα δουμε. Γιατι περι καθαρού throttling πρόκειται και o ορος traffic shaping πρεπει να σταματήσει να ακούγεται γιατι δινει άδικα πολλα ελαφρυντικα στην εταιρία.

  5. #275
    Το avatar του μέλους snowgay
    snowgay Guest
    Ειμαι συνδροομητης ΗΟL και μεχρι να καταλαβω τι συνεβαινε ειχα κανει διαφορα format ειχα δοκιμασει διαφορα ports, firewalls και διαφορετικα routers. Εχθες πια καταλαβα τι γινοτανε. Ετσι τους πηρα τηλεφωνο και ο τεχνικος τους μου απαντησε "τι να σας πω, ξαναδοκιμαστε σε λιγο καιρο"...

    Τελος παντων εννοειται πως ειναι τρομερη κοροιδια αυτο που κανουνε, αλλα σημερα το απογευμα καθως διαβαζα το νημα και κατεβαζα με το azureus με 4-5kb με συνδεση 768kb, εγινε κατι μαγικο... Ναι για κανα μισαωρο πηγε τσιτα! Κι οταν λεω τσιτα εννοω 76-77. Αλλα και παλι μετα 4-5...

    Μηπως διορθωνουν τιποτα;

  6. #276
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Περιοχή
    Σε μία πόλη που περνάνε όλοι φίνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Thomson
    Καμια ανακοίνωση απο την HOL έχουμε?Αν όχι , κατι πρέπει να κανουμε?Τ σοι σύλλογο έχουμε?
    Σου γράφω πάλι από ανάγκη
    η ώρα πέντε το πρωί
    το μόνο πράγμα που 'χει μείνει
    όρθιο στον κόσμο είσαι εσύ......

  7. #277
    Εγγραφή
    08-10-2005
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑ
    Αν άρχισε η HOL θα το κάνουν και οι υπόλοιποι.
    Το κράτος φταίει το υπουργείο ανάπτυξης και όλοι γενικά.
    Να το παραδεχτούν ότι το κάνουν και δεν θέλω το ADSL τους, θα μας γυρίσουν στο 80. Θέλουμε τα χρήματά μας πίσω, F..k them. Γατί όχι γενική διαμαρτυρία από όλους τους σοβάρούς χρήστες του Internet ??



  8. #278
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Αν συμβαίνει κατι τέτοιο περαστικα μας ...

    παντως αξιζει ενα πολύ μεγάλο "μπράβο" στπν Σωκράτη για τα νεα ήθη ..

  9. #279
    Το avatar του μέλους snowgay
    snowgay Guest
    Για να παρουμε μια παντηση προτεινω να αποστειλουμε μια ομαδικη επιστολη στην HOL την οποια θα πρεπει να οργανωσουμε μεσα απο τουτο εδω το site. Διαβασα ποιο πανω οτι καποιος ειναι σχετικος με αυτα (δικηγορος νομιζω), αρα θα μπορει να μας βοηθησει.

  10. #280
    Εγγραφή
    26-03-2005
    Περιοχή
    Area 52 (Δίπλα από την 51)
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.804
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14.286/1.020
    ISP
    Forthnet
    Router
    THOMSON TG585 v7
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από snowgay Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να παρουμε μια παντηση προτεινω να αποστειλουμε μια ομαδικη επιστολη στην HOL την οποια θα πρεπει να οργανωσουμε μεσα απο τουτο εδω το site. Διαβασα ποιο πανω οτι καποιος ειναι σχετικος με αυτα (δικηγορος νομιζω), αρα θα μπορει να μας βοηθησει.
    Τόσες σελίδες γράφτηκαν...

    που θα πάει και χωρίς επιστολή, θα αναγκαστεί να βγεί για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα, γιατί όσο συνεχίζεται αυτό και δεν λέει/κάνει τίποτα, τόσο χαλάει το όνομα της και απομακρύνει τους πιθανούς και ήδη υπάρχοντες πελάτες της!

  11. #281
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Συγχωρέστε με για το ίσως αφελές του ερωτήματος αλλά το TS εφόσον περιορίζει την μέγιστη ταχύτητα ΧΩΡΙΣ άλλη υπαιτιότητα τρίτου (πχ, κακή γραμμή, router κλπ) δεν αποτελεί άμεση παραβίαση των όρων του συμβολαίου? (άσχετα αν το τελευταίο είναι διατυπωμένο ώστε να τους αφήνει ίσως μόνο ηθικά ακάλυπτους).

    Δε μπορεί να πληρώνεις για Χ ταχύτητα, η γραμμή, το router, το dslam να δύνανται να την δώσουν αυτή την Χ ταχύτητα και εκ των υστέρων να έρχεται η κάθε HOL και να στην κάνει Χ/3! για τον οποιοδήποτε λόγο (προφανώς έχει λόγο που το κάνει).

  12. #282
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    City
    Μηνύματα
    496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    fritzbox 5140
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AUGalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Internet είναι αυτό που είναι γιατί από την πρώτη στιγμή στηρίχτηκε στην αρχή της απόλυτης ελευθερίας διακίνησης γνώσεων και ιδεών. Επιτρέπωντας τέτοιου είδους πρακτικές γίνεται το πρώτο βήμα για τη χαλιναγώγηση του από τις εταιρίες οι οποίες πάντα προσπαθούν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι... Όλα αυτά περί αδικίας από τους downloadaκιδες προς τους υπόλοιπους χρήστες του δικτύου είναι *********. Απλά θέλουν να μας βάλουν να τσακωθούμε μεταξύ μας για να έρθει μετά ο ISP σαν μεσσίας και να πει, θες p2p? Σκάσε τα διπλά φράγκα, θες voip δώσε ένα επιπλέον πάγιο.Δεν είμαι από αυτούς που έχουν το emule και το azureous ανοιχτό όλη τη μέρα και υποφέρω και εγώ από αυτή τη κατάσταση αλλά να μην βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Στην αμερική με νύχια και με δόντια προσπαθεί το Κογκρέσο να περάσει νομοθεσία για την ουδετερότητα του δικτύου, νομίζεται ότι όλα αυτά γίνονται τυχαία?
    Δυστυχώς ή ευτυχώς η αγορά θα δείξει αν αυτές οι πρακτικές θα έχουν απήχηση στον κόσμο.

    Για να σε δούμε τώρα κυρία HOL...
    Γι'αυτό φίλε μου ελλάτωσε το p2p για να μπορώ να κινούμαι και εγώ ελεύθερα διότι αν πας πάνω κάτω όλη μέρα την πειραιώς μου δημιουργείς πρόβλημα. Το ίντερνετ είναι ελεύθερο αλλά το bandwidth δεν φτάνει για όλους....και μη μου πεις ότι πρέπει να σου δίνουμε άπλετο bandwith. ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ.
    Η μεγαλύτερη λαλακία που έχω ακούσει στην Ελλάδα είναι ότι για το χάλι μας φταίνε οι πολιτικοί. Χα....

  13. #283
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.260
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Εχεις αδικο. Το παιδι πληρωσε για ενα συγκεκριμενο bandwidth και μπορει να το κανει οτι γουσταρει. Το θεμα ειναι οτι δεν εχεις καταλαβει πως εχετε τα ιδια δικαιωματα... Και αν αρχιζουμε τωρα και ριχνουμε το φταιξιμο στους χρηστες, ε τοτε καλα να παθουμε και απο πανω...

  14. #284
    Εγγραφή
    25-04-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    11067/845
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    Avm Fritzbox FonWLAN 7050
    SNR / Attn
    9(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ίντερνετ είναι ελεύθερο αλλά το bandwidth δεν φτάνει για όλους....
    Μια μικρή διόρθωση: το bandwidth της HOL δεν φτάνει για όλους....

  15. #285
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    City
    Μηνύματα
    496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    fritzbox 5140
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις αδικο. Το παιδι πληρωσε για ενα συγκεκριμενο bandwidth και μπορει να το κανει οτι γουσταρει. Το θεμα ειναι οτι δεν εχεις καταλαβει πως εχετε τα ιδια δικαιωματα... Και αν αρχιζουμε τωρα και ριχνουμε το φταιξιμο στους χρηστες, ε τοτε καλα να παθουμε και απο πανω...
    Πλήρωσε ΜΕΧΡΙ κάποιο bandwith το οποίο αυτομάτως υποδηλώνει fair use. Αν ήθελε συγκεκριμένο να πήγαινε σε μισθωμένες. Γιάυτό υπάρχουν. Απλά είπαμε, ο Έλληνας είναι γκαρμηρης και νομίζει ότι αν δεν κατεβαζει όλη μέρα με 200, χάνει τα λεφτά που πλήρωσε. Αφού τα ξέρουμε τώρα. όλη η δημόσια ζωή στην Ελλάδα είναι έτσι. Είπαμε φταίει η HOL, εγώ δεν την αναναιώνω με τίποτα, αλλά τα μουλαρόπαιδα πρέπει να περιοριστούν κάπως.
    Η μεγαλύτερη λαλακία που έχω ακούσει στην Ελλάδα είναι ότι για το χάλι μας φταίνε οι πολιτικοί. Χα....

Σελ. 19 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας