Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    354
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport W 742V Type Ci
    SNR / Attn
    17.0(dB) / 30(dB)
    Έχω το στικάκι της vodafone προκειμένου να μπαίνω φορτώνοντας στο με κάρτα.
    Το θέμα είναι όπως είναι γνωστό και σε πολλά μέλη απο δώ οτι απο κεί
    που έδινε όριο 10μέρες-10GB τώρα έχει κάνει το εξωφρενικό και τελείως γελοίο
    1GB-για μιά μέρα που φυσικά είναι σχεδόν αδύνατον να το υπερβείς αλλά και μόνο
    1GB για 15 ολόκληρες ημέρες θα ήθελα να ήξερα για μαμάκες ψάχνουν?
    αυξήσαν τις μέρες και βάλαν ένα όριο που σε αναγκάζει σχεδόν να μην πρέπει ούτε το youtube να ανοίξεις αμα θες να το κρατήσεις

    Ζητώ λοιπόν τα φώτα σας ποιός απο τους άλλους δύο που μένουν cosmote και wind
    συμφέρει καλύτερα βάση κόστους και προσφερώμενων gb?
    ευχαριστώ εκ το προτέρων για την απάντηση

  2. #2
    Εγγραφή
    22-05-2010
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1021/15797
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    6(dB) / 10.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα. Πιστεύω αυτό που λές για συμφέρον είναι αντικειμενικό ως προς τη χρήση που χρειάζεσαι το στικάκι - ιντερνετ. Αυτό που λες για vodafone το είχα ψάξει κ μ είχαν πεί προπληρώνω 10 μερες= 10 μερες συνεχομένες από την ενεργοποίηση τους ασχετα αν εσύ παράδειγμα 3 το βράδυ θα κοιμάσαι αυτό θα τρέχει μέχρι να συμπληρωθούν 10 μέρες..Δεν είναι 10 μέρες χρηση αλλά 10 μέρες δικαίωμα χρήσης. Η wind απο οσο ξέρω πληρώνεις κάπου 14€ για 7 ημέρες δικαίομα χρήσης με την ίδια λογική της vodafone και 1GB με 5€, η cosmote δεν το χω ψάξει αλλά υποθέτω κάτι ανάλογο. Πρώτο που πρέπει να σκεφτείς είναι τί χρήση θα κάνεις και πόσο αναγκαίο σου είναι. Παράδειγμα εγώ έχω σταθερό ιντερνετ οπότε το χρησιμοποιώ μόνο για ελαφρύ browsing, oxi download και τέτοια. Αν δεν έχεις σταθερό ιντερνετ πιστεύω θα ήταν πιο καλό να ψάξεις κάτι σε συμβόλαιο και όχι καρτοστικάκι.Κοροιδία δεν θα το έλεγα ρε συ αφο΄ύ πριν το αγοράσεις πρέπει να μαθεις τι κ πως κ να δεις σκοτεινά σημεία. Ειναι σαν να ψάχνεις να νοικιάσεις σπίτι. Σημασία δεν έχει τι ζητάν οι εταιρίες αλλά πόσο λογικό είναι για σενα και αν σε βολεύει. Σίγουρα ψάχνουν ανυποψίαστους αλλά γι αυτό κ συ πρέπει να δείς τι ζηταν κ τι παρέχουν. Σημαντικό είναι να ρωτήσεις κάποιον που να είναι κ κοντά στο σημείο που θα το χρησιμοποιείς προκειμένου να ξέρεις αν τρεχει καλά γιατί όπως και να το κάνεις αλλο καλώδιο και άλλο ασύρματο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vassilis023 : 28-05-11 στις 16:02.

  3. #3
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    354
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport W 742V Type Ci
    SNR / Attn
    17.0(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vassilis023 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Πιστεύω αυτό που λές για συμφέρον είναι αντικειμενικό ως προς τη χρήση που χρειάζεσαι το στικάκι - ιντερνετ. Αυτό που λες για vodafone το είχα ψάξει κ μ είχαν πεί προπληρώνω 10 μερες= 10 μερες συνεχομένες από την ενεργοποίηση τους ασχετα αν εσύ παράδειγμα 3 το βράδυ θα κοιμάσαι αυτό θα τρέχει μέχρι να συμπληρωθούν 10 μέρες..Δεν είναι 10 μέρες χρηση αλλά 10 μέρες δικαίωμα χρήσης. Η wind απο οσο ξέρω πληρώνεις κάπου 14€ για 7 ημέρες δικαίομα χρήσης με την ίδια λογική της vodafone και 1GB με 5€, η cosmote δεν το χω ψάξει αλλά υποθέτω κάτι ανάλογο. Πρώτο που πρέπει να σκεφτείς είναι τί χρήση θα κάνεις και πόσο αναγκαίο σου είναι. Παράδειγμα εγώ έχω σταθερό ιντερνετ οπότε το χρησιμοποιώ μόνο για ελαφρύ browsing, oxi download και τέτοια. Αν δεν έχεις σταθερό ιντερνετ πιστεύω θα ήταν πιο καλό να ψάξεις κάτι σε συμβόλαιο και όχι καρτοστικάκι.Κοροιδία δεν θα το έλεγα ρε συ αφο΄ύ πριν το αγοράσεις πρέπει να μαθεις τι κ πως κ να δεις σκοτεινά σημεία. Ειναι σαν να ψάχνεις να νοικιάσεις σπίτι. Σημασία δεν έχει τι ζητάν οι εταιρίες αλλά πόσο λογικό είναι για σενα και αν σε βολεύει. Σίγουρα ψάχνουν ανυποψίαστους αλλά γι αυτό κ συ πρέπει να δείς τι ζηταν κ τι παρέχουν. Σημαντικό είναι να ρωτήσεις κάποιον που να είναι κ κοντά στο σημείο που θα το χρησιμοποιείς προκειμένου να ξέρεις αν τρεχει καλά γιατί όπως και να το κάνεις αλλο καλώδιο και άλλο ασύρματο

    μα δεν κατάλαβες το έχω ήδη,και τα έχω πάρει ακριβώς γιατί πέρσι κατανάλωνα όλες τις μέρες κάνοντας τα πάντα,αφού το όριο των gb ήταν 10 ενώ τώρα είναι 1gb για 15 ολόκληρες ημέρες,όσο οικονομία και να κάνεις χωρίς να παίζεις παιχνίδια η να κατεβάζεις 1gb για 15 ολόκληρες ημέρες είναι πάρα πολύ λίγο ενώ για μια ημέρα είναι υπερβολικά πολύ.
    υ.γ:άλλωστε το πήρα με κάρτα για διακοπές και μόνο το θέλω,όχι για μόνιμο
    υ.γ2:τα gb είναι το προβλημά μου όχι η διάρκεια αυτή είναι μια χαρά αλλά δυστυχώς πλέον είναι μόνο στα χαρτιά

  4. #4
    Εγγραφή
    22-05-2010
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1021/15797
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    6(dB) / 10.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι να σ πω κ εγω για διακοπές κ τετοια το χω αλλά έκανα σύνδεση 5gb για ένα μήνα και ξέρω οτι τοσα για ενα μήνα. Ειναι χαζο να κοιμάσαι κ να σου μετράει το χρονο......

  5. #5
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    354
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport W 742V Type Ci
    SNR / Attn
    17.0(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vassilis023 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σ πω κ εγω για διακοπές κ τετοια το χω αλλά έκανα σύνδεση 5gb για ένα μήνα και ξέρω οτι τοσα για ενα μήνα. Ειναι χαζο να κοιμάσαι κ να σου μετράει το χρονο......
    κοιτά αυτό είναι σχετικό κατά πόσο είναι άδικο,δεν τους συμφέρει γιατί αν δεν μετράνε το χρόνο τότε ο καθένας μπορεί να συνδεέται κάθε καλοκαίρι και να κάνει να ξοδέψει το χρόνο 5 χρόνια σε αυτό δεν τους αδικώ!!!Αλλά να μου επιβάλει 1gb όριο σε μισό μήνα,είναι αν μη τι άλλο κουτοπονηριά και εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να ξαναπάρω κάρτα (εκτός απο μεγάλη ανάγκη)
    υ.γ:τα 5gb είναι εξίσου λίγα κατά την γνώμη μου,και αυτά για ένα μήνα επειδή τα site ποιά έχουν πολλά γραφικά και multimedia υλικό,υστέρα τα βίντεο στο youtube είναι και σε HD
    θα έπρεπε να δίνουν περισσότερο όγκο.
    υ.γ2:εγώ που πήρα χθές μια κάρτα εκτάκτως,συνδέθηκα μόλις 3-4 ώρες και ήδη έχω ξοδέψει 300mb χώρις να έχω κατεβάσει και χώρις να έχω μπεί youtube,μόνο με browsing
    οπότε καταλαβαίνεις τι κοροιδία είναι.Φυσικά καθένας έχει την αποψή του και είναι σεβαστή

Παρόμοια Θέματα

  1. Κοροϊδία
    Από dimitris_a στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-08, 23:16
  2. Σκετη κοροιδια!
    Από k_gerax στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-07, 16:57
  3. Κοροϊδία
    Από mevan στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-07, 15:08
  4. Αορίστου = κοροιδία;
    Από EvanGR στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-06, 02:15
  5. Κοροιδία...
    Από bodom στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-05, 18:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας