Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ρε θα συνεχιστει το offtopic πολυ ακομα?

    εδω δεν προκειται απλα περι θεματος διαχειρισης hardware αλλα περι πειρατειας καθαρα.
    Σαν να βρουνε εξτρα μπεκ στο αμαξι και εσυ να πεις οτι το εχεις βαλει για μοστρα

  2. #17
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Αχ, αθάνατο PSX... τώρα, με τέτοιες τιμές στα παιχνίδια, μόνο με emulator

  3. #18
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6139/923
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    NetFasteR IAD
    SNR / Attn
    21(dB) / 11(dB)
    nikchris, επέτρεψέ μου να διαφωνήσω μαζί σου. Παρατηρώ συχνά το φαινόμενο να συγχέουμε ανόμοια πράγματα σε αυτό το forum χωρίς να υπάρχει λόγος. Αν εγώ δηλαδή έχω ένα mountain bike και απο 18τάχυτο το κάνω 24 ταχυτήτων με καθιστά η πράξη αυτή παράνομο αναβάτη του ποδηλάτου; Για να σοβαρευτούμε λίγο...
    Τι σχέση έχει το μοντάρισμα της μηχανής ενός αυτοκινήτου που διώκεται ποινικά αν δε δηλώνεται με το να κάνει ο καθένας αλλαγές στην κονσόλα του με ρίσκο την εγγύηση, καθόσον για αυτό δεν υπάρχει αντίστοιχη νομοθεσία;
    Roronoa Zoro Santoryu !

  4. #19
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Παρακολουθώ τα πάντα από την κορυφή του κόσμου...
    Μηνύματα
    923
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Connex 24mbps @ 18700/980
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΤΣΕΛΙΟ
    Router
    Sagem F@st 1500wg
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    Lewton δεν ξεκινάμε ένα Zelda thread να γράψουμε τον καϋμό μας;
    Intel i5 3570K / Intel Q9550 / Intel i3 / Intel Celeron G530 / Amd P-320 / AMD Sempron 2600+ / Intel Atom / AMD Athlon 2200+ / XBOX Media Center

    Using windows 7 and Debian Linux


  5. #20
    Το avatar του μέλους clopier
    clopier Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elajohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε παραμετροποίηση, βελτίωση, αλλαγή, προγραμματισμό κλπ, αρκεί αυτό να μην είναι σε βάρος του συνόλου, της πολειτίας, ή επιφέρει παράνομο κέρδος & αθέμητο ανταγωνισμό...(δηλαδή αν το αποτέλεσμα αποδειχτεί πως προκαλεί έξαρση της πειρατίας λογισμικού τότε δεν σε σώνει κανείς απο τα δίχτυα του νόμου)...
    Δεν σε εμποδίζει όμως κανείς να αλλάξεις πράγματα για δική σου προσωπική χρήση & φυσικά δεν υπάρχει εγγύηση μετά απο αυτές τις αλλαγές...

    Αυτά....

    Με την ίδια λογική θα πρέπει να γίνει μήνυση από τους κατασκευαστές αυτοκίνητων στις εταιρίες που φτιάχνουν chip και κάνουν βελτιώσεις για μαζικής παραγωγής αυτοκίνητα με το σκεπτικό ότι αυξάνουν τα ατυχήματα (άρα είναι σε βάρος του συνόλου, της πολιτείας, !!). Οπότε για άλλη μια φορά ηλιθιότητες από την SONY βλέπουμε. Ρωτώντας παλιά έναν τύπο που «έφτιαχνε» PS2 μου είπε ότι τα chip έρχονται κανονικά με τιμολόγια και είναι καθόλα νόμιμα. Αυτό γίνετε πολλά χρόνια τώρα και εννοείτε ότι το ήξεραν όλες οι εταιρίες που παράγουν κονσόλες και για αυτό κυνηγούσαν μέχρι τώρα όλες τις εταιρίες που έκαναν μαζική παραγωγή παράνομων αντιγράφων . (Θυμάστε με κάποιους στην Ιταλία που τους έπιασαν να παράγουν αντίγραφα για το game cube !!)




  6. #21
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Level One
    Και τωρα θυμηθηκε η ΣΟΝΥ την πειρατεια και τα modchips???? αφου πρωτα πετυχε το ονομα PLAYSTATION να ειναι συνωνυμο της επιτυχιας για μια κονσολα??? μαλλον τη βλεπω και εγω (οπως εγραψε και ενα παιδι πιο πριν να kataferei να γινει SEGA η οποια δυστυχως υστερα απο δυο αποτυχημενες κονσολες μας εγκατελειψε και εμεινε να ειναι παραγωγος παιχνιδιων για τους πρωην "εχθρους" της), oso gia ti NINTENDO οχι ρε παιδια ημαρτον δλδ να ειναι το Ν64 καλυτερο απο το PS1(X) to eixa αγορασει και ευτυχως το πουλησα σχεδον αμεσως και δεν εχασα και αρκετες απο τις δραχμουλες μου, με εξαιρεση το ZELDA που στην τελικη το επαιζες και με εναν emul δε νομιζω οτι καταφερε ποτε να κοντραριστει στα ισα το PS1(X), οπως και τωρα η ΣΟΝΥ με το 3 δε νομιζω οτι οοοοοοοοταν κυκλοφορησει, η MS με το 360 και η NΙNTENDO me to Wii θα καταφερουν να την πεταξουν απο την κορυφη.

    Κια για να μη σκεφτειται οτι ειμαι εγκαθετη της ΣΟΝΥ σας λεω οτι εχω PS1, PS2, PSP, XBOX, XBOX 360, Dreamcast & Nintendo GBA
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spinemm : 07-10-06 στις 09:22.
    Erich Hartman

  7. #22
    Εγγραφή
    13-12-2005
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.684
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/1024
    ISP
    Forthnet
    @nikchris

    Σε πληροφορώ ότι σε ΟΛΑ τα παιχνίδια που έχω αυθεντικά τα βάζω cracks.
    Ο λόγος είναι απλός και αυτός είναι διότι φθείρονται με τον χρόνο και την συστηματική χρήση.

    Ήδη μερικά παλαιά παιχνίδια που έχω έχουν χαλάσει και τα έχω σε αντιγραμμένα CD για τον πολύ απλό λόγο ότι κανένας δεν πρόκειτε να μου τα αντικαταστήσει διότι είτε δεν θέλουν να μπούνε στον κόπο να ψάχνουν ένα παιχνίδι αρκετών χρόνων είτε δεν υπάρχει CD για να μου το αντικαταστήσουν.

    Αν θέλουν οι εταιρίες να βγάλουν όλα τα παιχνίδια τους με CD-Keys για έλενχο γνησιότητας αντί για διάφορους μεθόδους προστασίας στα CD (οι οποίοι οι περισσότεροι είναι πάρα πολύ εύκολοι να τους περάσεις) καθώς και τα διαφόρων ειδών rootkits.

    Και στις κονσόλες ο άλλος δεν έχει δικαίωμα να κρατήσει ένα αντίτυπο του παιχνιδιού του και να παίζει από αυτό ;

    Φυσικά αυτό μπορεί (και το κάνει) να βοηθήσει την πειρατεία, αλλά όλοι οι νόμιμοι κάτοχοι ενώς παιχνιδιού δεν πρέπει να έχουν κανένα πρόβλημα να παίζουν το παιχνίδι με κάποιο backup copy.
    Nobody is innocent, there are merely varying levels of guilt.

  8. #23
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Level One
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου, ετσι την ειχα πατησει εγω με το πρωτο crash bandicoot οταν μου χαλασε απο την πολυ "χρηση" και απλα τοτε δεν ειχαν κυκλοφορησει ακομη τα τσιπακια ωστε να μπορω να παιξω το αντιγαφο ασφαλειας που θα ειχα φτιαξει, οποτε ετσι απλα αναγκαστηκα να το ξανα αγορασω οποτε 20000+20000 = 40000 ωραιες δραχμουλες οταν τοτε με ενα χιλιαρικο θα το ειχα backup, οποτε δε νομιζω οτι αυτο βοηθαει την πειρατεια την τσεπη μας βοηθαει......
    Erich Hartman

  9. #24
    Το avatar του μέλους demollyon
    demollyon Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FFGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν η Sony όμως έβγαζε τα modchips για το PS από τα δικά της εργοστάσια αυτό δεν την πείραζε
    ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!! Φίλε με πρόλαβες.... Και τι τσιπάκι.... από την Ρωσσία...

    Α και κάτι άλλο.... Η Sega είναι μία, και δεν θα υπάρξει άλλη ποτέ!

  10. #25
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skyliner34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Lewton δεν ξεκινάμε ένα Zelda thread να γράψουμε τον καϋμό μας;
    Ξεκίνα το, αλλά δε βλέπω κανένα λόγο να έχουμε καημό (εκτός ίσως από το ότι ο Mario είναι η πρώτη σε πωλήσεις σειρά όλων των εποχών, τα Pokemon δεύτερα και τα Zelda μόλις τρίτα).

    Παρεπιπτόντως την εισαγωγή του Windwaker την έχεις δει;
    Απόλαυσε: http://www.youtube.com/watch?v=n96Vglb0TzQ

  11. #26
    Εγγραφή
    11-04-2006
    Περιοχή
    Valkania
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Road Runner
    ISP
    Μπορείτε να το μάθετε...
    Router
    Κι Αυτό Το Μαθαίνετε...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από clopier Εμφάνιση μηνυμάτων

    Με την ίδια λογική θα πρέπει να γίνει μήνυση από τους κατασκευαστές αυτοκίνητων στις εταιρίες που φτιάχνουν chip και κάνουν βελτιώσεις για μαζικής παραγωγής αυτοκίνητα με το σκεπτικό ότι αυξάνουν τα ατυχήματα (άρα είναι σε βάρος του συνόλου, της πολιτείας, !!). Οπότε για άλλη μια φορά ηλιθιότητες από την SONY βλέπουμε. Ρωτώντας παλιά έναν τύπο που «έφτιαχνε» PS2 μου είπε ότι τα chip έρχονται κανονικά με τιμολόγια και είναι καθόλα νόμιμα. Αυτό γίνετε πολλά χρόνια τώρα και εννοείτε ότι το ήξεραν όλες οι εταιρίες που παράγουν κονσόλες και για αυτό κυνηγούσαν μέχρι τώρα όλες τις εταιρίες που έκαναν μαζική παραγωγή παράνομων αντιγράφων . (Θυμάστε με κάποιους στην Ιταλία που τους έπιασαν να παράγουν αντίγραφα για το game cube !!)



    Δεν σκοτώνεις κανέναν..lol
    Δεν βλάπτεις κανέναν αν το φτιάχνεις μόνος σου για ιδία χρήση...
    Δεν ζητάς ευθύνες απο κανέναν αν σου χαλάσει...
    Ο πειραματισμός είναι "δώρο" χωρίς αυτόν ακόμη με πέτρες θα παίζαμε...
    Τα ICs έχουν & άλλη χρησιμότητα επίσης (δείτε τα datasheets)...

    P.S. Οσοι "τσιπάρουν" μέσα μεταφοράς που βγαίνουν στο δρόμο & σκοτώνουν σου πουλάνε όπλο ΠΑΡΑΝΟΜΑ και δεν σου λένε τις περισσότερες φορές πως να το κρατήσεις ... άλλο θέμα...
    Grigoro Poniro 8iliko Mialo...

  12. #27
    Εγγραφή
    04-09-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet Double-Play Soho
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΗΤΗ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 13(dB)
    Ναι, και τα κουζινομάχαιρα μπορούν να σφάξουν, οπότε απαιτώ να μπουν σε ειδικές προθήκες στα σούπερ μάρκετ και η πώλησή τους να συνοδεύεται από ειδικό σεμινάριο αποφλοίωσης της πατάτας γιατί μπορεί να κόψω το δάχτυλό μου...

    Άκου παράνομο όπλο τα τσιπάκια για το αυτοκίνητο...

  13. #28
    Το avatar του μέλους clopier
    clopier Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Asteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, και τα κουζινομάχαιρα μπορούν να σφάξουν, οπότε απαιτώ να μπουν σε ειδικές προθήκες στα σούπερ μάρκετ και η πώλησή τους να συνοδεύεται από ειδικό σεμινάριο αποφλοίωσης της πατάτας γιατί μπορεί να κόψω το δάχτυλό μου...

    Άκου παράνομο όπλο τα τσιπάκια για το αυτοκίνητο...
    σωστοςςς ... εγώ πόντος θα προτιμήσω κινέζικο σίδερο ... τέτοιο όπλο ούτε ο μαγκαιβερ δεν θα είχε κατασκευάσει για να «στείλει» την πεθερά του

    υ.γ ερώτηση υπάρχει εκρηκτικό ps2 chip (για χρήση ανάλογης του εκρηκτικού πορτατίφ )

  14. #29
    Εγγραφή
    11-04-2006
    Περιοχή
    Valkania
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Road Runner
    ISP
    Μπορείτε να το μάθετε...
    Router
    Κι Αυτό Το Μαθαίνετε...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Asteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, και τα κουζινομάχαιρα μπορούν να σφάξουν, οπότε απαιτώ να μπουν σε ειδικές προθήκες στα σούπερ μάρκετ και η πώλησή τους να συνοδεύεται από ειδικό σεμινάριο αποφλοίωσης της πατάτας γιατί μπορεί να κόψω το δάχτυλό μου...

    Άκου παράνομο όπλο τα τσιπάκια για το αυτοκίνητο...
    ΠΑΡΑΝΟΜΟΤΑΤΟ & θα έπρεπε όσους πιάνουν να τους βγάζουν μιά και καλή απο τους δρόμους & να τους στέλνουν σπίτι τους & αν δε πλησιάσουν αυτοκίνητο στα 2 μέτρα να πάνε στα κάτεργα!!!
    Αν είχες χάσει και συ φίλους σου ή τους έβλεπες ανάπηρους σε καροτσάκι απο ενα 20χρονο μανιακό δολοφόνο της ασφάλτου που τσίπαρε το αμάξι του μπαμπά του & σκότωσε με την ηλιθιότητα του πυροβόλου πλέον αυτοσχέδιου μηχανισμού του (αμάξι) ανθρώπους που καμμία σχέση δεν είχαν, τα ίδια & χειρότερα θα έλεγες...ασε να μην σου πώ τι θα έλεγες πως θα έκανες...

    P.S. Το κουζινομάχαιρο δεν κάνει για τις πατάτες...αν δεν νιώθεις παίρνεις αποφλοιωτή με προστατευτικό ...lol
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elajohn : 11-10-06 στις 23:47.
    Grigoro Poniro 8iliko Mialo...

  15. #30
    Εγγραφή
    04-09-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet Double-Play Soho
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΗΤΗ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 13(dB)
    Σε κανένα μέρος του κόσμου δεν απαγορεύεται η χρήση βελτιωτικών τσιπ, εφόσον το αμάξι εξακολουθεί να περνάει ΚΤΕΟ και μετά την εγκατάσταση. Απλά γέλασα, γιατί αυτά τα τσιπάκια δεν δίνουν ούτε 5 άλογα παραπάνω στο αμάξι. Αν ο μανιακός δολοφόνος σκότωσε με 105 άλογα, μιά χαρά θα τα κατάφερνε και με 100... Ή με ένα μαμά αμάξι 200 αλόγων και χωρίς τσιπάκι.

    Ούτε το μαχαίρι, ούτε το πιστόλι, ούτε το αμάξι σκοτώνουν από μόνα τους. Ο χειριστής τους σκοτώνει. Ούτε και ένα τσιπάκι Playstation μπορεί να είναι παράνομο. Είναι σαν να βγάλω αγγελία "Πωλούνται σπίρτα και βενζίνα σε εμπρηστές", δεν μπορούν να μου κάνουν τίποτα, ούτε να συλλάβουν αυτούς που ψωνίζουν. Αν τον πιάσουν να βάζει φωτιά με αυτά, τότε στοιχειοθετείται αδίκημα...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-08, 11:48
  2. Ομαδική Μήνυση κατά της Tellas
    Από MikeDrGK στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-07, 12:45
  3. Μυθος για διπλες κονσόλες σε ΗΤ CPU??
    Από Iannis στο φόρουμ ADSLgr.com Folding@Home team # 36673
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-07, 19:34
  4. Σημαντικές μειώσεις της ALTEC TELECOMS για κλήσεις προς κινητά
    Από chrand στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-06, 12:09
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-05, 16:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας