Σελ. 3 από 77 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 1154

Θέμα: Multihosters

  1. #31
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    Den Haag
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    120000/9000
    ISP
    Telfort nl
    Router
    LinkSys WAG354G
    Έπειτα από παρότρυνση αποφάσισα να δοκιμάσω το Real-Debrid. Αγόρασα το 6μηνο πακετάκι και έχω να πω, πως οι ταχύτητες είναι καλούτσικες!!!!!!!
    Και το τί εστί καλούτσικες μπορείτε να το δείτε στο screenshot :P
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails upsp.jpg  


  2. #32
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δοκίμασα πρόσφατα, για λίγη ώρα, δύο multihosters. Εντυπώσεις από ένα υπερβολικά mini review με πολλές επιφυλάξεις, διότι χρειάζονται περαιτέρω δοκιμές για ασφαλή συμπεράσματα.

    Real-debrid:
    [+] έχει time-based πακέτα σε καλή τιμή (πχ 80 ημερών στα €9)
    [+] ύπαρξη caching συστήματος (επιστρέφει άμεσα νέα δικά του links, εντός ελάχιστων δευτερολέπτων)
    [+] υποστήριξη download managers (πχ flashget, δε δοκίμασα άλλον)
    [-] ταχύτητες ανάλογα με την ώρα (200-400 KB/sec γύρω στις 22:00 ώρα ελλάδος, μέγιστη ταχύτητα στις 02:00 το βράδυ) μέσω free.fr servers
    [~] έχει affiliate πρόγραμμα (επέκταση 5 ημερών & 50 points για κάθε άτομο που γραφτεί/πληρώσει και σε αναφέρει, η συλλογή 1000 points προσφέρουν επέκταση 1 μήνα)

    zevera.com:
    [+] έχει transfer-based χωρίς λήξη σε καλή τιμή (πχ 100 GB στα €10)
    [+] ταχύτητες υψηλές (1000-1200 KB/sec πρωί/απόγευμα/βράδυ/νύχτα που δοκίμασα, με μόλις 1 http σύνδεση) μέσω leaseweb/rapidspeed servers
    [+] ύπαρξη caching συστήματος σε beta στάδιο (λειτουργεί ΟΚ το beta, το κανονικό λίγο)
    [-] έχει time-based πακέτα τσιμπημένα (πχ 90 ημερών στα €27)
    [~] έλλειψη πλήρους υποστήριξης download managers (δούλεψε με flashgot+flashget, αλλά όχι απευθείας σε flashget)
    [~] ύπαρξη δικού του software (πειραγμένο rapidbit) για κατέβασμα/διαχείριση, το οποίο όμως είναι buggy & κολλάει πυκνά-συχνά

    Γενικότερα είμαι αρκετά επιφυλακτικός σε τέτοιου είδους υπηρεσίες "μεσάζοντος", διότι η λογική τους είναι η εξής: παίρνουν filehoster accounts (μερικά ίσως και δωρεάν για promotion / ads), νοικιάζουν μερικούς dedicated servers, και βάζουν ένα developer που τους φτιάχνει scripts/web-interface που στην ουσία παίρνει τα link requests των συνδρομητών, κατεβάζει τα αρχεία από τους filehosters και τα παρέχει σε δικά τους links. Οπότε έχουν μεγάλη εξάρτηση από τους filehosters, που αργά ή γρήγορα μπορεί να τους "κόψουν", και εφ'όσον δεν έχουν δικές τους υποδομές και καιρό στο χώρο μπορεί να "εξαφανιστούν" εν μια νυκτί και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Δε θα πρότεινα λοιπόν συνδρομές μεγάλου κόστους/διάρκειας ή απευθείας χρήση πιστωτικής κάρτας (προσωπικά προτιμώ PayPal, που εγκρίνω εγώ τη συναλλαγή κάθε φορά χειροκίνητα και δεν γνωρίζουν τα sites τους αριθμούς της πιστωτικής κάρτας).

    ΥΓ. Να ευχαριστήσω κάποιο φίλο του forum, που μου δάνεισε για δοκιμή το λογαριασμό του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 07-07-11 στις 11:10.

  3. #33
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.279
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    [~] έλλειψη πλήρης υποστήριξης download managers (δεν δούλεψε με flashget, δεν δοκίμασα άλλον)
    Θέλει κόλπο για να δουλέψει. Εγώ αντιγράφω τα links από το clipboard σε txt αρχείο και το κάνω import ως λίστα με το flashget. To κόλπο είναι προσθήκη με το χέρι ενός line break στο τέλος κάθε link, αυτά που βάζει στο clipboard αλλάζουν γραμμή αλλά το flashget δεν το καταλαβαίνει.
    hnesne

  4. #34
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλει κόλπο για να δουλέψει. Εγώ αντιγράφω τα links από το clipboard σε txt αρχείο και το κάνω import ως λίστα με το flashget. To κόλπο είναι προσθήκη με το χέρι ενός line break στο τέλος κάθε link, αυτά που βάζει στο clipboard αλλάζουν γραμμή αλλά το flashget δεν το καταλαβαίνει.
    Αυτό το κόλπο είναι συνηθισμένο γενικότερα, αλλά εγώ έβαλα ένα link, το πέρασα από notepad και δε δούλεψε. Γενικά τελευταία το flashget μου κάνει νερά οπότε μπορεί να φταίω σε κάτι εγώ στις ρυθμίσεις.

  5. #35
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.279
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    [+] ύπαρξη χcaching συστήματος (επιστρέφει άμεσα νέα δικά του links, εντός ελάχιστων δευτερολέπτων)
    Αυτό το έχει και το zevera αλλά λέει είναι σε beta.

    Σωστοί οι προβληματισμοί σου ψυχάκια. Κι εμένα όπως έγραψα αρχικά με χάλασε ότι δεν είναι αρκετά ορατά τα στοιχεία επικοινωνίας και διευθύνσεις, γενικά το θεωρώ αρνητικό και κακό οιωνό για το μέλλον.

    ........Auto merged post: jap πρόσθεσε 2 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το κόλπο είναι συνηθισμένο γενικότερα, αλλά εγώ έβαλα ένα link, το πέρασα από notepad και δε δούλεψε. Γενικά τελευταία το flashget μου κάνει νερά οπότε μπορεί να φταίω σε κάτι εγώ στις ρυθμίσεις.
    κι εγώ το κρατάω για ιστορικούς λόγους, κάποτε το site explorer του ήταν ανεκτίμητο, τώρα τα κατεβάσματα από διάφορα ftp πελατών μου τα κάνω απευθείας με filezilla, οι ταχύτητες είναι πολλαπλάσιες πλέον.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jap : 06-07-11 στις 23:05. Αιτία: auto merged post
    hnesne

  6. #36
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    [~] έλλειψη πλήρης υποστήριξης download managers (δεν δούλεψε με flashget, δεν δοκίμασα άλλον)
    Τελικά δουλεύει με συνδυασμό flashgot (από το browser) και flashget, αλλά όχι απευθείας με flashget βάζοντας νέο link. Γενικά αυτό μου το κάνει το flashget και στο filesonic, οπότε πιθανόν να μη φταίει το zevera. Εννοείται ότι έβαλα authentication και έσβησα προηγούμενο history από το flashget. Πολύ πιθανόν να δουλεύει ΟΚ σε άλλους download managers.

    ........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 2 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το έχει και το zevera αλλά λέει είναι σε beta.
    Έχεις δίκιο και σε αυτό, το διόρθωσα. Το είχα δει το beta αλλά νόμιζα ότι αργούσε, το τέσταρα, παίζει ΟΚ.

    ........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 0 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Σίγουρα κάποιος άλλος που τα έχει δουλέψει περισσότερο να ξέρει περαιτέρω θετικά/αρνητικά και θα ήταν ενδιαφέρον να αναφερθούν.

    ........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 4 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Πρόσθεσα και το affiliate πρόγραμμα το real-debird. Αυτό που δεν έχω συγκρίνει είναι τα όρια των file hosters.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 06-07-11 στις 23:16. Αιτία: auto merged post

  7. #37
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επανέρχομαι, το real-debird τώρα (2 τη νύχτα) κατεβάζει με μέγιστη ταχύτητα ενώ νωρίτερα την ώρα που το zevera πετούσε, το real-debird σερνόταν.

  8. #38
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.896
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι, το real-debird τώρα (2 τη νύχτα) κατεβάζει με μέγιστη ταχύτητα ενώ νωρίτερα την ώρα που το zevera πετούσε, το real-debird σερνόταν.
    Το real-debird εμένα μου τερματίζει τη γραμμή συνήθως (~1.3-1.4MB/s) σχεδόν όλες τις ώρες τις μέρας, κατεβάζοντας με jdownloader (nightly για υποστηρίζει και το rear-debird, με 10 connections/file).

    Μερικές φορές ειδικά το απόγευμα έχω παρατηρήσει ότι οι διακυμάνσεις που περιγράφω παραπάνω αυξάνονται, και η ταχύτητα μπορεί να κυμανθεί από 450KB/s - 950KB/s και μετά από λίγο μπορεί να ξανατερματίσει για κάποια ώρα την γραμμή, και μετά από λίγο πάλι διακυμάνσεις.Το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα της μέρας κατεβάζω στο όριο της γραμμής μου, αν και καμιά φορά σκαλώνει ο jdownloader και θέλει επανεκκίνηση για να συνεχιστούν τα downloads.Το τελευταίο το παρατηρώ αν κατεβάζω αρκετά αρχεία ταυτόχρονα, και όχι μεμονωμένα αρχεία (ένα-δύο τη φορά δηλαδή).

    Το πακέτο 9€ για 80 ημέρες είναι πολύ value πιστεύω και προσωπικά έχω ψηθεί να ανανεώσω και για επιπλέον 80 μέρες, τον Σεπτέμβριο που λήγει.

    Επίσης συμφωνώ απόλυτα με την συμβουλή σου για να προτιμάμε τα μικρά, value πακέτα έναντι των μεγάλων ετησίων πακέτων! Αμα γίνει καμιά στραβή και κλείσει πχ το debird, χάνεις 9€, και δεν είναι και το τέλος του κόσμου.Τα 42€ του hotfile, όμως που έχει ερημώσει μετά τις δικαστικές καμπάνες που είχε φάει, ακόμη πονάνε....
    i5-12600K + Arctic Freezer 34 Duo || MSI Pro Z690-A DDR4 || G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz || Sapphire Radeon R9 290 Tri-X 4GB DDR5 || Samsung 970 Evo Plus 500GB || LG 24MP55HQ-P 24" LED || Logitech G502 Proteus

  9. #39
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχουν σίγουρα και προβληματάκια. Για παράδειγμα, σήμερα δε κατεβαίνει τίποτα από fileserve στο real-debird αλλά από ταχύτητες πάει καλά.

  10. #40
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.896
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Ναι όντως, δεν μπορεί να κατεβάσει τίποτα από fileserve.Πρώτη φορά παρατηρώ κάτι τέτοιο!

    Oh well....να ναι καλά τα mirror links!
    i5-12600K + Arctic Freezer 34 Duo || MSI Pro Z690-A DDR4 || G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz || Sapphire Radeon R9 290 Tri-X 4GB DDR5 || Samsung 970 Evo Plus 500GB || LG 24MP55HQ-P 24" LED || Logitech G502 Proteus

  11. #41
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι ότι φταίει το avatar μου. Αφού ξεκίνησα να δω τι παίζει με τους multihosters, ή θα έχουν καθημερινά προβλήματα, ή θα κλείσουν όλοι μαζί.

  12. #42
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.896
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus


    Είπα να μην το πω και με πούνε προκατειλημμένο! Ο ΟΤΕς καλά κρατάει πάντως, παρά την παρουσία σου!!
    i5-12600K + Arctic Freezer 34 Duo || MSI Pro Z690-A DDR4 || G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz || Sapphire Radeon R9 290 Tri-X 4GB DDR5 || Samsung 970 Evo Plus 500GB || LG 24MP55HQ-P 24" LED || Logitech G502 Proteus

  13. #43
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όντως! Για αυτό άλλωστε έχουν έρθει από ολόκληρο το πλανήτη επιστήμονες να μελετήσουν την περίπτωση του εμένα και του ΟΤΕ, για να βρουν το αντίδοτο της γκαντεμίτιδας.

  14. #44
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.896
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Μου φαίνεται ότι έστρωσαν τα downloads από Fileserve, τώρα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως! Για αυτό άλλωστε έχουν έρθει από ολόκληρο το πλανήτη επιστήμονες να μελετήσουν την περίπτωση του εμένα και του ΟΤΕ, για να βρουν το αντίδοτο της γκαντεμίτιδας.
    Άμα το βρούνε και το βγάλουν και σε εμβόλιο ενημέρωσε με για να το τιμήσω και γω....
    i5-12600K + Arctic Freezer 34 Duo || MSI Pro Z690-A DDR4 || G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz || Sapphire Radeon R9 290 Tri-X 4GB DDR5 || Samsung 970 Evo Plus 500GB || LG 24MP55HQ-P 24" LED || Logitech G502 Proteus

  15. #45
    Εγγραφή
    21-03-2009
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5/~37.5
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    SNR / Attn
    8(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ εδώ και δύο μήνες χρησιμοποιώ τον real-debrid.Οφείλω να ομολογήσω ότι έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες τους.Οι ταχύτητες τις περισσότερες φορές φτάνουν στο max της συνδεσής μου(Βέβαια κατεβάζω πρωινά και μεσημέρια μόνο.Σπάνια να κατεβάσω το βραδάκι).Πολύ βολική υπηρεσία καθώς με το μπάχαλο που επικρατούσε στους file-hoster τον τελευταίο καιρό δεν ήσουν σίγουρος για τίποτα.(Βλέπε hotfile,συνεχείς αλλαγές πολιτικών της rs).Εγώ προς το παρών χρησιμοποιώ τον real-debrid σαν κύριο hoster με ταυτόχρονη χρήση torrent αραιά και που.
    ΥΓ. Όπως σημειώθηκε παραπάνω είναι προτιμότερο να αγοράζουμε συνδρομές μικρής διάρκειας γιατί μία ωραία πρωία μπορεί να κατεβάσει ρολά το μαγαζάκι.
    ΥΓ1.Υπάρχει και αυτός ο multihoster :http://www.alldebrid.fr/ Πριν λίγο καιρό αν θυμάμαι καλά για κάθε νέα εγγραφή έδινε και δύο μέρες δωρεάν δοκιμής.Είχα κάνει εγγραφή αλλά δεν είχα δοκιμάσει τις υπηρεσίες του καθότι χρησιμοποιούσα το real-debrid.Αν έχει δοκιμάσει κανείς τον alldebrid ας γράψει εντυπώσεις.
    Αυτά...
    **Παρατήρησα ότι το all-debrid υποστηρίζει και την ελληνική γλώσσα.Καλό αυτό!
    Oρίστε και μία pic για να δείτε τι παίζει με τις τιμές χωρίς να μπείτε στον κόπο να γίνετε member.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christakoss : 21-07-11 στις 14:10.

Σελ. 3 από 77 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας