Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilis_kar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που δεν βάλανε τον λογαριασμό να έρχεται ηλεκτρονικά και θα ήταν πολύ χρήσιμο. Αλλά βάλανε άλλες βλακείες τι να πώ.
    σωστός...πολύ χρήσιμο θα ήταν

  2. #32
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilis_kar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που δεν βάλανε τον λογαριασμό να έρχεται ηλεκτρονικά και θα ήταν πολύ χρήσιμο. Αλλά βάλανε άλλες βλακείες τι να πώ.
    Θα μπορούσαν (και μάλλον θα το κάνουν κάποια στιγμή). Και χωρίς λογαριασμό στα χέρια σου μπορείς να πληρώσεις ηλεκτρονικά με τον κωδικό ηλεκτρονικής πληρωμής που αντιστοιχεί στον κάθε πελάτη.
    Σε κάθε περίπτωση δεν μπορείς να πεις τις νέες υπηρεσίες "βλακείες".
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 16-06-11 στις 16:49.

  3. #33
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    σε android η εφαρμογη κρασαρει.ηθελα να ηξερα δεν το τσεκαραν πριν το δωσουν για κατεβασμα?αλλα τι περιμενεις απο δημοσιο οργανισμο με τετοια νοοτροπια!

  4. #34
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    και μαλων αρχισαν τις περικοπες προσοπικου .
    Απο το πρωι δεν βρισκω κανεναν για μια βλαβη στην περιοχη η ταση να κανει σκαμποανεβασματα 130-170 volt

  5. #35
    Εγγραφή
    04-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    139
    Uploads
    0
    Καλή αρχή στην πρωτοβουλία αυτή της ΔΕΗ, να πούμε ότι ο λογαριασμός μπορούσε να πληρωθεί εδώ και κάτι χρόνια από web banking, easypay, ακόμα και ΑΤΜ. Ρίξτε μια ματιά και στο Flickr.

  6. #36
    Εγγραφή
    10-02-2007
    Περιοχή
    WWW
    Μηνύματα
    298
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    h300s
    SNR / Attn
    17(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αφού δεν κάνουν κάποια έκπτωση δεν υπάρχει λόγος να μπω στην διαδικασία να κάνω εγώ την δουλεία τους

  7. #37
    Εγγραφή
    22-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    thomson
    SNR / Attn
    20(dB) / 51(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η υπηρεσία Καταχώρισης της ένδειξης του μετρητή, δουλεύει από πέρυσι, όπως και κάποιες άλλες υπηρεσίες, και ισχύει ότι σου είπε ο Seitman :


    Καλύτερα θα ήταν να βάζανε καλύτερες τιμές (εκπτώσεις) για το κοινωνικό τιμολόγιο και να μεγαλώνανε τα όρια κατανάλωσης και τιμολόγησης.
    Και να μην έχουν τις πρώτες 800KWh σαν όριο και τις υπόλοιπες να τις μετράνε .......
    σε παρακαλω ξανα πες το μπας και το νιωσει η μεγαλοβρυκολοεταιρια

  8. #38
    Εγγραφή
    22-05-2010
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1021/15797
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    6(dB) / 10.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλό σαν κίνητρο θα ήταν όποιος πελάτης κάνει καταχώρηση ένδειξης να έχει κάποιο ποσο έκπτωσης. Αν θα ήθελε να είναι μια έταιρία σοβαρου χαρακτήρα θα έπρεπε να κάνει μόνη της καταμέτρηση και να στέλνει εκαθαριστικό λογαριασμό. Ετσι θα δικαιόλογουσε τουλάχιστον κατα ένα μέρος τις κάθε τόσο αυξήσεις τιμολογίων της. Εγώ έψαξα να βάλω αυτή την energa σαν εναλακτικό αλλά τι να το κάνω αφού όπως μου είπαν θα συνεχίζω να λαμβάνω και απο τη ΔΕΗ λογαριασμό. Η διαφορά είναι 6 ευρώ το τετραμηνο από όσο υπολόγισα.

  9. #39
    Εγγραφή
    16-03-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Οτι βρω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν κάνουν κάποια έκπτωση δεν υπάρχει λόγος να μπω στην διαδικασία να κάνω εγώ την δουλεία τους
    Ακριβως , θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου , δεν γινετε να κανεις την δουλεια τους και να μην σου κανουν εστω 1% εκπτωση ...αφου ουτως η αλλω πληρωνουνε εξωτερικους εργολαβους που προσλαμβανουν καποια ατομα που ερχονται και κοιτανε τα ρολογια , αλλα κατι μου λεει οτι και ολοι να βαζαμε μονοι μας τις μετρησεις ακομη και τα ατομα τριτης ηλικιας ακομη θα ειχαν τους εργολαβους για να πληρωνουν και αυτοι κατι και να τρωνε το χρημα....

  10. #40
    Εγγραφή
    18-04-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Κάτω Πατήσια
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    4,5(dB) / 26,6(dB)
    Θέλω να επαναφέρω το θέμα γιατί έχω ανακαλύψει ότι το site καταχώρησης ενδείξεων μετρητή ΔΕΗ δεν λειτουργεί. Ούτε το 10410. Και να σας πω τι τραγελαφικό είδα σήμερα

    1. Τηλέφωνο 10410
    - Προσπάθησα σήμερα να πάρω το 10410 και δεν δεχόταν τον κωδικό ηλεκτρονικής πληρωμής ούτε προφέροντάς το ούτε πληκτρολογόντας τον. Μάλιστα όταν πήγα να το πληκτρολογήσω μου ανακοίνωσε ότι δεν αναγνωρίζεται ο κωδικός πληρωμής ΠΡΙΝ ολοκληρώσω την πληκτρολόγηση. Εκπρόσωπος δεν υπήρχε γιατί πήρα μετά τις 6 το απόγευμα. Εκπρόσωπος είναι από τις 8 το πρωί μέχρι τις 4 το απόγευμα.

    2 Ιστοσελίδα καταχώρησης
    Μπήκα με τον κωδικό ηλεκτρονικής πληρωμής στην ειδική ιστοσελίδα και παρόλο που στον λογαριασμό μου είχε την ένδειξη επόμενη καταχώρηση στης 18/11/2014 μου έβγαλε μήνυμα "Ο έναντι λογαριασμός σας έχει ήδη εκδοθεί. Το χρονικό διάστημα κατά το οποίο είχατε τη δυνατότητα να καταχωρήσετε την ένδειξη του μετρητή σας ήταν από 09/09/2014 έως 15/09/2014."

    Την περασμένη φορά που πήγα να περάσω την ένδειξη μου έβγαλε ότι έχω ξεπεράσει το όριο! Ποτέ μα ΠΟΤΕ δεν δούλεψε αυτό το υποτιθέμενο εργαλείο της ΔΕΗ.

    Άρα καταλαβαίνω ότι το σύστημα καταχώρησης ενδείξεων μετρητών ΔΕΗ απλά δεν λειτουργεί, ποτέ δεν λειτούργησε και ποτέ μάλλον δεν θα λειτουργήσει. Ποιος ο λόγος να υπάρχει ένα σύστημα που δεν λειτουργεί; Και ο μόνος τρόπος καταχώρησης των ενδείξεων του μετρητή είναι μέσω τηλεφώνου και στις εργάσιμες ώρες και ημέρες και μόνο με κάποιον εκπρόσωπο. Που και αυτό έχω πια αμφιβολίες αν δουλεύει γιατί ή θα είναι κατειλημένη συνεχώς η γραμμή ή θα περιμένουμε πολύ ώρα. Και κατά τη γνώμη μου η τηλεφωνική εξυπηρέτηση δεν είναι πλέον αποτελεσματική.

    Άρα η καταχώρηση των ενδείξεων μέσω της ιστοσελίδας της ή μέσω του 10410 δεν παίζει πια. Και γυρνάμε πάλι στο παλιό παραδοσιακό μοντέλο του υπαλλήλου που έρχεται και χτυπάει τα κουδούνια να πάρει τις ενδείξεις των μετρητών της ΔΕΗ. Στη δικιά μου περίπτωση πέρσι ή προπερσι ερχόταν συνεχώς λογαριασμός εναντι γιατί όπως μου είπαν από τη ΔΕΗ δεν υπήρχε κανείς στην πολυκατοικία να ανοίξει τον υπάλληλο της ΔΕΗ.

    Έχω στείλει σχετικό email διαμαρτυρίας στη ΔΕΔΗΕ και περιμένω την απάντηση. Αν δεν μου δώσουνε ικανοποιητική εξήγηση θα γίνει σάλος. Θα πάει σε όλα τα κανάλια αυτή η τραγελαφική κατάσταση.

    Αθάνατη Ελλάδα. Δεν θα αλλάξεις ΠΟ-ΤΕ!

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέες υπηρεσίες από Wind
    Από 8009 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-11, 18:25
  2. Δυσαρεστημένοι οι καταναλωτές από τις υπηρεσίες των ΔΕΗ - ΟΤΕ
    Από karavagos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-07, 15:14
  3. Νέες Υπηρεσίες από BnB
    Από Crosstalk στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-06, 18:56
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-05, 23:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας