Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 40
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Δελτίο Τύπου: Η ΔΕΗ ανακοινώνει σειρά από νέες ηλεκτρονικές υπηρεσίες οι οποίες βρίσκονται πλέον στη διάθεση του κοινού, μέσω της αναβαθμισμένης ιστοσελίδας της, της mobile εφαρμογής για συσκευές iPhone και android, αλλά και της παρουσίας της στα Κοινωνικά Δίκτυα.

    Η ιστοσελίδα της ΔΕΗ επανασχεδιάστηκε και αναβαθμίστηκε με γνώμονα την πελατοκεντρική φιλοσοφία και την ανάπτυξη μιας εύχρηστης, φιλικής και διαδραστικής πλατφόρμας για την εξυπηρέτηση του κοινού. Ο ιστότοπος www.dei.gr παρέχει πρόσβαση σε ήδη υπάρχουσες αλλά και σε νέες ηλεκτρονικές υπηρεσίες, όπως:


    Η νέα ιστοσελίδα είναι προσαρμόσιμη στις διαρκώς μεταβαλλόμενες ανάγκες του κοινού και συμβάλλει τόσο στην παροχή δομημένων χρήσιμων πληροφοριών όσο και στη βέλτιστη προώθηση των υπηρεσιών της ΔΕΗ.

    Πρόσβαση στις παραπάνω υπηρεσίες, αλλά και άμεση επικοινωνία με τη ΔΕΗ, προσφέρει
    αντιστοίχως η νέα δωρεάν εφαρμογή για φορητές συσκευές με λειτουργικά συστήματα iOS και android. Η εφαρμογή είναι ήδη διαθέσιμη για τους κατόχους των smartphones, ενώ τις προσεχείς ημέρες θα διατεθεί στο κοινό και η έκδοση για iPad.

    Στο ίδιο πνεύμα, η ΔΕΗ Α.Ε. εγκαινιάζει την παρουσία της στα Κοινωνικά Δίκτυα, για άμεση
    επικοινωνία με τους πελάτες της.

    Η Επιχείρηση έχει ενεργοποιήσει λογαριασμό στο twitter, απ’ όπου προσφέρει ενημέρωση για νέα και σημαντικές ανακοινώσεις.

    Επίσης, με τη χρήση της υπηρεσίας Flickr, η ΔΕΗ δημιουργεί μία οργανωμένη ψηφιακή βιβλιοθήκη εικόνων, η οποία αναδεικνύει αρχειακό και επίκαιρο φωτογραφικό υλικό. Επιπλέον, στο εταιρικό κανάλι της ΔΕΗ στο YouTube αρχειοθετείται και προβάλλεται το οπτικοακουστικό υλικό που αφορά τις δραστηριότητες της Επιχείρησης.

    Περισσότερα μπορείτε να δείτε και στο βίντεο παρουσίασης των νέων υπηρεσιών.



    Πηγή: ΔΕΗ

  2. #2
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved


    Δεν είναι ακόμη δυνατή η καταχώρηση της ένδειξης του μετρητή σας. Παρακαλούμε προσπαθήστε πάλι κατά το χρονικό διάστημα από 27/07/2011 έως 02/08/2011 , το οποίο εμφανίζεται στην πρώτη σελίδα του εκκαθαριστικού σας λογαριασμού πάνω από τον πίνακα με τις ενδείξεις μετρητή (σχετική εικόνα).

    Από 27 ιουνίου και ο μήνας έχει 15.Άρα μας ενημερώνει το ΔΤ για ανερχόμενη λειτουργία Η να διαφημίσει το κανάλι της στο flick,twitter,youtube?

  3. #3
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα είναι λογικό να μην δέχεται την καταχώρηση της ένδειξης. Σου λέει ότι οι μετρήσεις γίνονται από 27 Ιουλίου μέχρι 2 Αυγούστου και όχι όποτε θέλει ο καθένας
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  4. #4
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Όπως και να το κάνουμε είναι ένα βήμα μπροστά..

  5. #5
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε θα το έλεγα βήμα μπροστά αυτό με τις μετρήσεις

    Κάποτε τις μετρήσεις τις έκανε προσωπικό αμιγώς της ΔΕΗ. Αλλά γιατί είχε ποδαρόδρομο, κουράζονταν τα παιδιά και είπαν να τα αναθέσουν σε εργολάβους. Οι δε εργολάβοι ανέθεταν τις μετρήσεις σε "προσωπικό" με χαμηλό κόστος. Από τότε έχουν παρατηρηθεί φαινόμενα που ο "καταγραφέας" καταχωρούσε τις μετρήσεις με βοήθεια από το random.org και όποιον πάρει ο χάρος.

    Τώρα, η ΔΕΗ μεταφέρει την υποχρέωση της μέτρησης στον καταναλωτή. Σου λέει αν μου στείλεις τη μέτρηση εντός της οριζόμενης ημερομηνίας, θα πάρεις εκκαθαριστικό λογαριασμό. Αν δε μου στείλεις, θα πάρεις έναντι που θα βγαίνει βάση της κατανάλωσης που έχεις κάνει την ίδια χρονική περίοδο πέρισυ...
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  6. #6
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seitman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα είναι λογικό να μην δέχεται την καταχώρηση της ένδειξης. Σου λέει ότι οι μετρήσεις γίνονται από 27 Ιουλίου μέχρι 2 Αυγούστου και όχι όποτε θέλει ο καθένας
    Ναι παληκάρι μου το έμαθα απο πρώτο χέρι αλλά άν κατάλαβες καλά η απορία μου ήταν για πιο λόγο να βγεί η ανακοίνωση τώρα,αφού δέν μπορούν να μου παρέχουν της εν λόγω υπηρεσίες.
    Καλά δέν έγινε και τίποτα σπουδαίο κιόλας αν ξεκινήσει και σε 1 μήνα, απλά κουβέντα να γίνεται

  7. #7
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Οκ για αυτό πάω πάσο..

  8. #8
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα για να προετοιμάσει τον κόσμο...

    Και άντε τώρα εξήγησε εσύ στη γιαγιά, ότι πρέπει να μπαίνει στο 'ντερνέτς και να καταχωρήσει μόνη της τις μετρήσεις, για να πάρει εκκαθαριστικό λογαριασμό
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  9. #9
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    επισης η αλλαγη ονοματος παλι απαιτει φυσικη παρουσια..τι αλλαξε δλδ?
    VAMOS ARIS

  10. #10
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και άντε τώρα εξήγησε εσύ στη γιαγιά, ότι πρέπει να μπαίνει στο 'ντερνέτς και να καταχωρήσει μόνη της τις μετρήσεις, για να πάρει εκκαθαριστικό λογαριασμό
    Το κωμικοτραγικό είναι πως η γιαγιά μπορεί να έχει ντερνετς από το double play πακέτο που της
    πούλησε κάποιος sniper των εναλλακτικών αλλά να μην το ξέρει!!

    Καταχώρηση της μέτρησης γίνεται εδώ και αρκετό καιρό νομίζω, τουλάχιστον χρόνο...
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  11. #11
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Netgear D6200
    Καταχώρηση μετρητή έκανα στις ημερομηνίες που όριζε ο τελευταίος λογαριασμός (πριν απο 10-15 μέρες νομίζω).

    Καλοδεχούμενες οι νέες υπηρεσίες. Μην ξεχνάμε ότι αν δεν ήσουν σπίτι το πρωί που θα πέρναγε ο ελεγκτής για να δει το μετρητή (επειδή ας πούμε έκανες κάτι περίεργο όπως να δουλεύεις), πάλι έναντι σου ερχόταν ο λογαριασμός.

  12. #12
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georgevtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι παληκάρι μου το έμαθα απο πρώτο χέρι αλλά άν κατάλαβες καλά η απορία μου ήταν για πιο λόγο να βγεί η ανακοίνωση τώρα,αφού δέν μπορούν να μου παρέχουν της εν λόγω υπηρεσίες.
    Καλά δέν έγινε και τίποτα σπουδαίο κιόλας αν ξεκινήσει και σε 1 μήνα, απλά κουβέντα να γίνεται

    Η υπηρεσία Καταχώρισης της ένδειξης του μετρητή, δουλεύει από πέρυσι, όπως και κάποιες άλλες υπηρεσίες, και ισχύει ότι σου είπε ο Seitman :
    Μα είναι λογικό να μην δέχεται την καταχώρηση της ένδειξης. Σου λέει ότι οι μετρήσεις γίνονται από 27 Ιουλίου μέχρι 2 Αυγούστου και όχι όποτε θέλει ο καθένας
    Καλύτερα θα ήταν να βάζανε καλύτερες τιμές (εκπτώσεις) για το κοινωνικό τιμολόγιο και να μεγαλώνανε τα όρια κατανάλωσης και τιμολόγησης.
    Και να μην έχουν τις πρώτες 800KWh σαν όριο και τις υπόλοιπες να τις μετράνε .......

  13. #13
    Εγγραφή
    05-01-2007
    Μηνύματα
    538
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seitman Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τώρα, η ΔΕΗ μεταφέρει την υποχρέωση της μέτρησης στον καταναλωτή. Σου λέει αν μου στείλεις τη μέτρηση εντός της οριζόμενης ημερομηνίας, θα πάρεις εκκαθαριστικό λογαριασμό. Αν δε μου στείλεις, θα πάρεις έναντι που θα βγαίνει βάση της κατανάλωσης που έχεις κάνει την ίδια χρονική περίοδο πέρισυ...
    Ετσι γίνεται και εξω πάντως για να λεμε και του στραβου το δίκιο

  14. #14
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    22.2(dB) / 10.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georgevtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι παληκάρι μου το έμαθα απο πρώτο χέρι αλλά άν κατάλαβες καλά η απορία μου ήταν για πιο λόγο να βγεί η ανακοίνωση τώρα,αφού δέν μπορούν να μου παρέχουν της εν λόγω υπηρεσίες.
    Καλά δέν έγινε και τίποτα σπουδαίο κιόλας αν ξεκινήσει και σε 1 μήνα, απλά κουβέντα να γίνεται

    Η υπηρεσία καταχώρησης λειτουργεί περίπου 1 χρόνο τώρα. Αυτό που σου έβγαλε είναι πως έχεις την δυνατότητα να καταχωρήσεις την μέτρηση σου τις συγκεκριμένες ημερομηνίες ΕΣΥ, επειδή αυτές έχει ορίσει ο σύστημα για ΕΣΕΝΑ. Αν δεν το κάνεις τότε μετά την παρέλευση των ημερομηνιών θα πάρεις από το σύστημα έναντι λογαριασμό.

    Μην τους κράζουμε και για το κάθε τι, ένα κατεβατό κείμενο έχει, αν το διαβάσεις θα καταλάβεις πως είναι η διαδικασία.

  15. #15
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Πάντως η εφαρμογή για android είναι άχρηστη. Τρώει το κράξιμο της αρκούδας στο android market, και όχι άδικα, αφού κολλάει συνεχώς, απ'ότι λένε οι περισσότεροι reviewers. Βασικά, σε δύο κινητά android που την δοκίμασα εγώ, έκανε force close με το πρώτο άνοιγμα. Για τα πανηγύρια.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέες υπηρεσίες από Wind
    Από 8009 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-11, 18:25
  2. Δυσαρεστημένοι οι καταναλωτές από τις υπηρεσίες των ΔΕΗ - ΟΤΕ
    Από karavagos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-07, 15:14
  3. Νέες Υπηρεσίες από BnB
    Από Crosstalk στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-06, 18:56
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-05, 23:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας