Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 49
  1. #16
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fronimitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω, είναι παλιά συζήτηση, αλλά θέλω να πω κάπου τον πόνο μου...

    Με παίρνουν συνέχεια από το 13888, απάντησα μια φορά, μου πρότειναν νέα σύνδεση κλπ κλπ, τους είπα δεν ενδιαφέρομαι. Από τότε το τηλέφωνό μου χτυπάει σχεδόν 2 φορές τη μέρα, κάθε μέρα, σε τυχαίες ώρες. Δεν το σηκώνω, και επιμένουν...
    Πως μπορώ να απαλλαγώ από αυτό το βάσανο;;
    γεια σου φιλε μου, εισαι πελατης οτε ? αν οχι τοτε κανε αυτο το οποιο λεει ο fus οπως και επισης μπορεις να περασεις απο καταστημα και να ζητησεις δωρεαν να μην δεχεσαι τετοιου ειδους ενοχλησεις , το τελευταιο ισυχει κ στον οτε να εισαι . τωρα υπαρχει η περιπτσωση να εχει κολλησει κανα πληροφοριακο συστημα απο το telemarketing και σε καλουν συνεχεια, παρε 13888 στο εμπορικο ή στους λογαριασμους ανεφερε το ωστε να καταγραφει σαν παραπονο και να ελεγθει..

  2. #17
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πιο πιθανό είτε ξέχασε ο agent να καταχωρήσει πως ο πελάτης είναι αρνητικός ώστε να μην γίνει επανάκληση είτε κάποιο σφάλμα στην βάση.. (λύνεται πολύ εύκολα)
    (στην περίπτωση που έχει γίνει κατά λάθος)

  3. #18
    Εγγραφή
    28-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τελικά δεν πήρα τηλέφωνο, και φαίνεται ότι εγκατέλειψαν την προσπάθεια...

  4. #19
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απλά μάλλον έγινε refresh η λίστα της καμπάνιας που καλούνε και τώρα μάλλον δεν είσαι μέσα.

  5. #20
    Εγγραφή
    18-04-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    τρελό spam τα τηλέφωνα με τις "προσφορές" και με τόσες εταιρίες που πληρώνονται για να κάνουν την δουλειά, άντε να καταφέρεις να βγεις από όλες τις λίστες

  6. #21
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρελό spam τα τηλέφωνα με τις "προσφορές" και με τόσες εταιρίες που πληρώνονται για να κάνουν την δουλειά, άντε να καταφέρεις να βγεις από όλες τις λίστες
    Αν μιλάς γενικά, έχεις δίκιο.
    Αν μιλάς για τον οτέ, υπάλληλοι του σε καλούνε και μόνο. Δεν δίνει κάμία λίστα ούτε συνεργάζεται με τρίτους. Αν σε καλέσουν και τους πεις ότι δεν ενδιαφέρεσαι, το σημειώνει ο agent και βγαίνεις αυτόματα από τη λίστα. Και αν γίνει κάποιο λάθος και τους το πεις θα το φτιάξουν εκείνη την στιγμή.
    Δεν σας καλεί ο agent που μιλάτε αλλά το σύστημα κάνει αυτόματη (επανά)κληση, οπότε αν σας καλέσει κάποιος ενώ του έχετε πει ότι δεν ενδιαφέρεστε, δεν φτάιει εκείνος.
    Το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε είναι να ζητήσετε τον team leader και να το πείτε εκείνου ώστε να το επιληφθεί. Επίσης, η κλήση καταγράφεται και μπορείτε να ζητήσετε ακρόαση.

    Τέλος μπορείτε να εξαιρεθείτε από τις όποιες λίστες ή προωθήσεις προιόντων κάνοντας αίτηση σε κατάστημα.
    (το ίδιο έχω κάνει κι εγώ btw)

    PS: H γνώμη μου είναι ότι δεν θα έπρεπε να ασχολιόταν με όλα αυτά τα διαφημιστικά "κόλπα" και τις αηδίες με τους πλασιέ.
    Κάποιοι έχουν βαλθεί να τον ξεφτιλίσουν (τον οτέ) πριν την ώρα του..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FuS : 01-05-13 στις 15:04.

  7. #22
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.263
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Πάντως ακολούθησα τις οδηγίες, πηρα τηλ το 13888 (που είναι με χρέωση φυσικά αφού δεν είμαι καν στον ΟΤΕ) ζήτησα να σταματήσει η αυτοματοποιημένη κλήση (κάθε μέρα χτυπάει τουλάχιστον 1 φορά χωρίς να απαντά κανείς από την μεριά τους), και 2 μέρες μετά τίποτε δεν άλλαξε.
    Θα παρακαλάμε τώρα και για το αυτονόητο
    Αι σιχτιρ
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  8. #23
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Αν θυμάμαι καλά η προβλεπόμενη διαδικασία είναι να ζητάει ο ενδιαφερόμενος από τον πάροχο του την αφαίρεση του νούμερου από τις λίστες προώθησης προϊόντων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 07-08-13 στις 14:26.

  9. #24
    Εγγραφή
    14-02-2014
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα!

    Παρότι το θέμα αυτό είναι παλιό θα ήθελα να ενημερώσω πως εμένα αυτή την εβδομάδα ήρθε και μου χτύπησε το κουδούνι 2 φορές ένας νεαρός ο οποίος δήλωσε εξωτερικός συνεργάτης του ΟΤΕ και πως μπορούν να μας ανανεώσουν το συμβόλαιο με χαμηλότερο πάγιο κλπ κλπ όλα όσα αναφέρετε παραπάνω. Επειδή δεν είναι όμως ο λογαριασμός στο όνομά μου μου είπαν πως μπορώ να καλέσει ο κάτοχος της γραμμής στο 13888 για να μας πουν αν πραγματικά μας αφορά η προσφορά. Δεν δέχθηκα να του δείξω κανένα λογαριασμό αν κ μου τον ζήτησε γιατί στις μέρες μας δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη στον κάθε ένα που σ χτυπάει το κουδούνι. Όσο για εσάς που γράφετε πως ενοχλείστε από συνεχείς κλήσεις θα σας πω από προσωπική εμπειρία κι αγανάκτηση πως ύστερα από καθημερινές κλήσεις που δεχόμουν στο WHAT'S UP (ξέρω είναι άλλη υπηρεσία) από την Cosmote απευθύνθηκα μέσω μέιλ με πολύ μεγάλη αγανάκτηση στο τμήμα εξυπηρέτησης κι ήμουν κάθετη στο ότι αν με ενοχλήσουν άλλη μία φορά θα κλείσω όλα τα νούμερα που έχω στην ΟΤΕ COSMOTE και θα κινηθώ νομικά με κάθε δικαίωμα που μου παρέχει ο νόμος. Μου απάντησε η υπεύθυνη του τμήματος και με καθησύχασε πως θα ενταχθώ στο άρθρο 11 το οποίο αφαιρεί τον αριθμό από κάθε προωθητική ενέργεια. Ψάξτε το λοιπόν!

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pluto rocks Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!

    Παρότι το θέμα αυτό είναι παλιό θα ήθελα να ενημερώσω πως εμένα αυτή την εβδομάδα ήρθε και μου χτύπησε το κουδούνι 2 φορές ένας νεαρός ο οποίος δήλωσε εξωτερικός συνεργάτης του ΟΤΕ και πως μπορούν να μας ανανεώσουν το συμβόλαιο με χαμηλότερο πάγιο κλπ κλπ όλα όσα αναφέρετε παραπάνω. Επειδή δεν είναι όμως ο λογαριασμός στο όνομά μου μου είπαν πως μπορώ να καλέσει ο κάτοχος της γραμμής στο 13888 για να μας πουν αν πραγματικά μας αφορά η προσφορά. Δεν δέχθηκα να του δείξω κανένα λογαριασμό αν κ μου τον ζήτησε γιατί στις μέρες μας δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη στον κάθε ένα που σ χτυπάει το κουδούνι.
    Σχετικά με αυτό και σε εμενα εχουν ερθει 2-3 φορες και ενω εδειχναν ετσι, τελικα αποδειχτηκε οτι ηταν απο την HOL!!!! μου βγηκε το λαδι μεχρι να μου πουν απο που ειναι!!! ΕΛΕΟΣ! μαλιστα σονι και καλα ηθελαν να υπογραψω!!! ευτυχως που ξερουμε τις απατεωνιες τους...για τα τηλεφωνα τωρα εμενα μονο σταθερο με επαιρναν, αλλα επειδη οι προσφορες δεν ειναι καλες, την κανω σιγα σιγα για αλλες παραλιες.

  11. #26
    Εγγραφή
    09-12-2016
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παιδιά, ο καλύτερος τρόπος να απαλλαγεί κανείς από ανεπιθύμητες κλήσεις στο σταθερό, είναι ένα call blocker. Εγώ πήρα το CPR V5000 και βρήκα την ησυχία μου. Είναι εύκολο στην χρήση, δεν χρειάζεται σχεδόν καθόλου setup, και δουλεύει περίφημα.

    Μην περιμένετε τους telemarketers να σεβαστούν τις επιθυμίες σας, ούτε και το κράτος να σας προστατέψει. Πάρτε την λύση στα χέρια σας εσείς οι ίδιοι. Αγόρασα το V500 μέσω amazon uk, γιά περίπου €75 μαζί με μεταφορικά. Υπάρχουν και φθηνότερα μοντέλα από την ίδια εταιρεία.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  CPR V5000.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  231,2 KB 
ID: 180959

  12. #27
    Εγγραφή
    09-06-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΑΛ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Εχει κανα 10ημερο που με παιρνουν μερα παρα μερα απο το 13888 στο κινητο αλλα ειτε κοιμαμαι ειτε δεν το ακουγα. Θελουν να με πρηξουν λετε για την προσφορα να με αναβαθμισουν σε VDSL ? Αφου μου πετσοκοψαν την ταχυτητα απο 17000 στα 10000 λογω συχνων αποσυνδεσων τωρα θα θελουν να μου υποσχεθουν ακομα πιο γρηγορες ταχυτητες.

  13. #28
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Μπορεί να σου προτείνουν έκπτωση. Σήμερα μου πρότειναν
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  14. #29
    Εγγραφή
    12-05-2007
    Περιοχή
    N.Αλικαρνασσός
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα με κάλεσαν 13888.

    ISDN 24αρα με απεριόριστα αστικά/υπερ και 30 στα κινητα. 32,18€

    Θα πιανω μου είπε πάνω από 20 mbit γιατί είμαι περιπου 200 μ απο το καφάο του ΟΤΕ και θα πάιρνω adsl απο εκεί.

    Της ειπα πως το τεχνικο τμημα μου ειπε πως μεχρι 13 παει όμως αυτή επιμένει πως θα πιασω πάνω απο 20.......αυτη είναι η ενημερωση τους απο το τεχνικο τμημα μου ειπε.

    Επίσης θα με βαλει στο comsote one για να έχω 15% έκπτωση στο κινητο και 1000' δωρεαν απο το κινητο στο σταθερο και αντιστροφα.

    Επίσης η τηλεφωνια θα ειναι ευρυζωνικη........τωρα αυτο ειναι καλο ή κακό?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DejaVu : 22-03-17 στις 16:49.

  15. #30
    Εγγραφή
    05-11-2016
    Ηλικία
    99
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    να τους ρωτησεις επισταμενως ποσες μερες θα μεινεις διχως ιντερνετ αν σε αναβαθμισουν σε VDSL , μη μεινεις μια βδομαδα οπως στο σπιτι εμεις !

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-10, 14:56
  2. Χρέωση από Tellas στο 13888 (134) του ΟΤΕ
    Από waste στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-09, 12:12
  3. τηλεφωνημα απο hol!!!!
    Από notios7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-09, 11:47
  4. κορυφαίο τηλεφώνημα απο ΟΝ...
    Από azanka στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-08, 19:48
  5. ΣΥΝΕΧΗ DISCONNECT ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ
    Από code19 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-07, 21:21

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας