Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.759
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Vodafone
    Δελτίο Τύπου:
    Η Vodafone εισάγει μία νέα εποχή στην επικοινωνία δίνοντας έμπρακτα τη δυνατότητα στους συνδρομητές να περιορίσουν τα έξοδά τους κάθε μήνα, προχωρώντας σε μια σειρά από ενέργειες που τους προστατεύουν. Με την υπηρεσία Vodafone Έλεγχος Κόστους οι συνδρομητές γνωρίζουν το χρόνο ομιλίας ή τη χρήση internet που απομένει στο πρόγραμμά τους και έχουν τον απόλυτο έλεγχο του λογαριασμού τους, ανά πάσα στιγμή, όπου κι αν βρίσκονται.

    H υπηρεσία Vodafone Έλεγχος Κόστους έχει ξεκινήσει εδώ και ένα χρόνο με σκοπό να δώσει τη δυνατότητα στους συνδρομητές να ελέγχουν το κόστος της χρήσης internet όταν βρίσκονται στο εξωτερικό. Σήμερα έχει πλέον επεκταθεί και παρέχεται σε όλα τα προγράμματα της εταιρείας.

    Η υπηρεσία ενεργοποιείται αυτόματα και δωρεάν, σε όλους τους συνδρομητές συμβολαίου, καρτοκινητής και mobile internet στο κινητό και στους συνδρομητές συμβολαίου για internet στο laptop ή το tablet και παρέχει μέσω δωρεάν γραπτού μηνύματος, ενημέρωση για το χρόνο ομιλίας ή τη χρήση Internet που απομένει στο πρόγραμμά τους. Το μήνυμα ειδοποιεί τους συνδρομητές όταν καταναλώσουν το 80% της χρήση τους για να έχουν τον έλεγχο του τι πληρώνουν.

    Επιπλέον, η Vodafone αποστέλλει ενημερωτικό γραπτό μήνυμα στους χρήστες συμβολαίου mobile internet στο laptop ή tablet όταν φτάνουν και στο 100% της χρήσης τους, όπου ενημερώνονται παράλληλα για τις διαθέσιμες επιλογές ανανέωσης του όγκου δεδομένων τους. Έτσι, οι συνδρομητές επιλέγουν οι ίδιοι τη διαχείριση της χρήσης τους και, κατ’ επέκταση των εξόδων τους.

    Παράλληλα, οι συνδρομητές μπορούν οποιαδήποτε στιγμή να καλούν ή να στέλνουν κενό SMS στο 1284 χωρίς χρέωση για να ενημερώνονται για τον υπολειπόμενο χρόνο ομιλίας ή τη χρήση internet στο κινητό τους. Αντίστοιχα, οι συνδρομητές μπορούν οποιαδήποτε στιγμή να ενημερώνονται για το υπόλοιπο του προγράμματος συμβολαίου internet στο laptop ή το tablet τους, μέσω της σελίδας vodafone.gr/myvmb.

    Η Vodafone, βάζοντας στο επίκεντρο τους συνδρομητές της, τους παρέχει λύσεις για να αισθάνονται σίγουροι ότι δεν θα ξεφύγουν από το μηνιαίο οικονομικό τους προγραμματισμό και τους δίνει τη δυνατότητα να έχουν πλήρη έλεγχο του λογαριασμού τους.

    Στόχος όλων των ανθρώπων της Vodafone είναι να χτίζουν σχέση εμπιστοσύνης, ώστε οι συνδρομητές της να γνωρίζουν ότι έχουν δίπλα τους ανθρώπους που θα τους στηρίξουν κάθε φορά που θα το χρειαστούν.

    H Vodafone είναι εδώ κάθε φορά που τη χρειάζονται οι συνδρομητές της!

  2. #2
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Μπράβο στην vodafone

    Μήπως να μας πεί γιατί στην Ικαρία στο λιβάδι (παραλία στην δυτική ικαρία) όπου δεν έχει σήμα με δηλώνει στην Turccell? Μετά την δυτική Ικαρία, παίζει η ανατολική Ικαρία, οι φούρνοι, η Σάμος και μετά η τουρκία.

    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, θα πληρώνω εγώ και όσοι με καλούν κάτι παραπάνω (λόγω Turccell) αλλά θα έχω έλεγχο κόστους?

    Και εις ανώτερα

  3. #3
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Ξέρουμε αν η ενημέρωση γίνεται realtime ή γίνεται μαζικά για όλους τους συνδρομητές μια δεδομένη χρονική στιγμή;

  4. #4
    Εγγραφή
    06-11-2005
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ - ΚΑΡΑΒΟΣΤΑΜΟ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ΖΤΕ H367N
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο στην vodafone

    Μήπως να μας πεί γιατί στην Ικαρία στο λιβάδι (παραλία στην δυτική ικαρία) όπου δεν έχει σήμα με δηλώνει στην Turccell? Μετά την δυτική Ικαρία, παίζει η ανατολική Ικαρία, οι φούρνοι, η Σάμος και μετά η τουρκία.

    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, θα πληρώνω εγώ και όσοι με καλούν κάτι παραπάνω (λόγω Turccell) αλλά θα έχω έλεγχο κόστους?

    Και εις ανώτερα
    Βάλε την αναζήτηση δικτύου στο χειροκίνητο ώστε να μην γυρνάει σε ξένο δίκτυο η γραμμή ή στην τελική πάρε στο cc και ζήτα να σου κλείσουν το roaming ώστε να μην έχεις άσκοπες χρεώσεις.
    Σιφούνι μου στραβόραδο παλιά καταβολάδα,
    Κρασάκι μου που σ' έπινα όλη την εβδομάδα...

  5. #5
    Εγγραφή
    25-04-2005
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    362
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    GPON NOKIA G-010G-Q
    για το ιντερνετ ειναι real time...
    για την ομιλια τουλαχιστον 24ωρες πριν...
    ετσι εχω προσεξει οτι γινεται!

  6. #6
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    VODAFONE: H YΠHPEΣIA ENHMEPΩΣHΣ XPONOY OMIΛIAΣ KAI MHNYMATΩN ΔEN EINAI ΔIAΘEΣIMH ΓIA TO ΠPOΓPAMMA XPHΣHΣ ΣAΣ.

  7. #7
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Σώωωωπα ρε... φτιάχνουν μια υπηρεσία, ανακοινώνουν οτι θα καλύπτει μόνο 5-6 καινούργια προγράμματα, μετά απο λίγες μέρες καταλαβαίνουν τη βλακεία τους και ξανα-ανακοινώνουν θριαμβευτικά την ίδια υπηρεσία αλλά αυτή τη φορά προς όλους.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε την αναζήτηση δικτύου στο χειροκίνητο ώστε να μην γυρνάει σε ξένο δίκτυο η γραμμή ή στην τελική πάρε στο cc και ζήτα να σου κλείσουν το roaming ώστε να μην έχεις άσκοπες χρεώσεις.

    Το έχω ήδη γυρίσει σε χειροκίνητο, όμως κάποιος απρόσεκτος φίλος με cosmote στην βόρεια Κέρκυρα, με συμβόλαιο, έφαγε ένα χιλιάρικο στον λογαριασμό και η cosmote ζητάει να πληρωθεί.

  9. #9
    Εγγραφή
    07-10-2007
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Huawei
    σε μενα εγινε real time..εχω καρτοκινητο και το προγραμμα πλεον(ειχα το unlimited και το γυρισαν αυτοματα) 2 ωρες προς ολη τη vodafone και οταν εφτασα το 80% μου ήρθε μήνυμα που μου ελεγε ποσο λεπτα μου μενουν..
    If something can go wrong,it will....
    1st Murphy's Law...



    GreekTVSubs Supporter-Fight for Freedom

  10. #10
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    160/49
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Huawei 535 Cat.7
    δεν το κάνουν σωστά το cost control. Μια δεκαετία πίσω σε άλλες χώρες, αυτη η υπηρεσία* υπάρχει και κάνει προσωρινή παύση όταν φτάσεις στα όρια του προγραμματός σου η του πλαφον που έχεις θέσει και ανοίγει μόνο αμα επικοινωνήσεις με το customer service. Αυτό βέβαια εδώ δεν τους συμφέρει.

    *Hint: δεν χρεώνεται extra

  11. #11
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Είναι θετικό να το διαθέσουν σε όλους τους συνδρομητές και όχι να σε αναγκάζουν να πας σε νέο πρόγραμμα (που συνήθως είναι χειρότερο για την τσέπη σου).
    Θα πω μπράβο όταν όντως γίνει διαθέσιμο σε όλους (βλ. post του DSLaManiaC).

  12. #12
    Εγγραφή
    12-11-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Thomson 585v7 / Annex A
    SNR / Attn
    12(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα ίδια και εδώ... έλεος!

    VODAFONE: H YΠHPEΣIA ENHMEPΩΣHΣ XPONOY OMIΛIAΣ KAI MHNYMATΩN ΔEN EINAI ΔIAΘEΣIMH ΓIA TO ΠPOΓPAMMA XPHΣHΣ ΣAΣ.


    Κάρτα έχω, γιατί δεν είναι διαθέσιμο?!

  13. #13
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheAccountant Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν το κάνουν σωστά το cost control. Μια δεκαετία πίσω σε άλλες χώρες, αυτη η υπηρεσία* υπάρχει και κάνει προσωρινή παύση όταν φτάσεις στα όρια του προγραμματός σου η του πλαφον που έχεις θέσει και ανοίγει μόνο αμα επικοινωνήσεις με το customer service. Αυτό βέβαια εδώ δεν τους συμφέρει.

    *Hint: δεν χρεώνεται extra
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και να προσθέσω την δικια μου εμπειρεία . Μου ήρθε μήνυμα για το 80% και σε δύο ημέρες διαπίστωσα ότι για 1 MB μπήκα στο έξτρα πρόγραμμα 30 MB . Και ερωτώ σε δύο ημέρες θα φάω 30 MB ; Αν όχι τα χρυσοπλήρωσα τα 30 MB .

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-10, 11:34
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-09, 13:43
  3. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-08, 16:57
  4. Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-06, 12:34
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-05, 15:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας