Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-52 από 52
  1. #46
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adlib Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα'θελε η Nokia... Λογικά μετράν και τις πωλήσεις σε χώρες της Ασίας βλ. Ινδία, Ταυλάνδη, Βιετνάμ. Σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο η Nokia θεωρείται καμμένο χαρτί και οι μεγάλοι πελάτες/συνεργάτες την εγκαταλείπουν ο ένας μετά τον άλλον.
    Ναι γιατί εκεί δεν υπάρχουν άνρωποι μόνο για Ευρώπη και ΗΠΑ πρέπει να βγαίνουν στατιστικά.

  2. #47
    Εγγραφή
    13-04-2003
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αντίθεση με την IDC, που μετράει τις πωλήσεις από τον κατασκευαστή προς το κανάλι διανομής, η Gartner εκτιμά τις πωλήσεις από το κανάλι προς τους τελικούς χρήστες.
    Όχι ότι τα νούμερα παίζουν κάποια ιδιαίτερη σημασία στις προσωπικές μου επιλογές, αλλά το bold ίσως έπρεπε να πάει στα "μετράει" και "εκτιμά"

  3. #48
    Εγγραφή
    29-07-2009
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κάτοχος Symbian και εγώ και είναι φοβερό, μακάρι να μην εγκαταλειφθεί!

  4. #49
    Εγγραφή
    17-09-2009
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κινητά με windows έχουν 3 μεγάλα προβλήματα που δεν βλέπω να ξεπερνιούνται.

    1 Το πολύ κακό brand name windows. Πολύς κόσμος κύριος έχουν συνδυάσει το όνομα wondows με ιούς, trojans, κρασαρίσματά(τις περισσότερες φορές βέβαια φταίνε οι ίδιοι και όχι τα win αλλά τεσπά) κτλ και δεν θέλουν την ίδια εμπειρία στο κινητό τους.
    Έχουν τόσο κακό όνομα τα Windows; Αυτό μάλλον εξηγεί γιατί πλέον όλος ο κόσμος βάζει linux.

    ........Auto merged post: siesta πρόσθεσε 5 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    τ
    Η μόδα με τις ΜΕΓΑΛΕΣ οθόνες συντομα θα κοπάσει πιστευω (όπως τα 17άρια λαπτοπ καποτε πουλόυσαν τρελα, αλλα σημερα τα 13.3 ειναι πιο πολύ στη μόδα).. Θα καταλάβει ο πιο πολύς κοσμος οτι το κινητό πρέπει να είναι μικρό.. Νομίζω κατι σε 3-3.5'' θα αποτελέσει το mainstream ενώ τα qwerty θα κερδίσουν έδαφος (βλέπε mini pro).
    Μην ξεχνάς όμως, ότι δεν μπορείς να κάτσεις πολύ ώρα πάνω από μια τόσο μικρή οθόνη. Ειδικά όταν έχεις περάσει τα 40.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος siesta : 16-08-11 στις 16:29. Αιτία: auto merged post

  5. #50
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toRus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ότι τα νούμερα παίζουν κάποια ιδιαίτερη σημασία στις προσωπικές μου επιλογές, αλλά το bold ίσως έπρεπε να πάει στα "μετράει" και "εκτιμά"
    Εν μέρει σωστή παρατήρηση. Αλλά εκτός από τη Microsoft, που διάφορα fanboys της γράφουν στο web ότι είναι λάθος η εκτίμηση για WP+WM (υπόψιν ότι η ίδια η Microsoft καμία αντίδραση), δε βλέπω κανέναν να έχει ενστάσεις για το συγκεκριμένο report της Gartner.
    Το report αυτό βγαίνει χρόνια τώρα, και σίγουρα οι μέθοδοι έχουν βελτιωθεί με τον καιρό.

  6. #51
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.249
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Έχουν τόσο κακό όνομα τα Windows; Αυτό μάλλον εξηγεί γιατί πλέον όλος ο κόσμος βάζει linux.
    Ο βασικός λόγος που ο κόσμος βάζει windows ειναι καθαρά και μόνο το user base είτε αυτό ειναι το corporate είται ο απλός χρήστης. Κοινως μιλάμε για μια αυτοτροφοδοτούμενη αγορά. Ομως, δεν παύει να έχει πολλά προβλήματα (κυρίως security). Μη τα μπλέκουμε.

    Η μόδα με τις ΜΕΓΑΛΕΣ οθόνες συντομα θα κοπάσει πιστευω (όπως τα 17άρια λαπτοπ καποτε πουλόυσαν τρελα, αλλα σημερα τα 13.3 ειναι πιο πολύ στη μόδα).. Θα καταλάβει ο πιο πολύς κοσμος οτι το κινητό πρέπει να είναι μικρό.. Νομίζω κατι σε 3-3.5'' θα αποτελέσει το mainstream ενώ τα qwerty θα κερδίσουν έδαφος (βλέπε mini pro).
    Χλωμό. Εγώ βλέπω 4,7" ως mainstream σε high end κινητά, και 10" σε tablets. Τα αλλα που λες θα ειναι τα middle/low end κινητά για αυτούς που ειτε δεν θέλουν να δώσουν τα μπικικινια,ειτε απλά δεν θέλουν τις inches. Αλλά ο άνθρωπος που παίρνει smartphone θέλει οθόνη και όχι μικρό κινητό. Και το έχουν καταλάβει στις εταιρίες. Ευτυχώς.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #52
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά ο άνθρωπος που παίρνει smartphone θέλει οθόνη και όχι μικρό κινητό. Και το έχουν καταλάβει στις εταιρίες. Ευτυχώς.
    Μη το λες.. Εγώ θέλω smartphone με 3.5'' - 3.8'' max οθόνη. Θέλω να χωράει στην τσέπη μου..

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-11, 18:05
  2. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-08, 16:38
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-06, 18:51
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-06, 15:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας