Σελ. 52 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 766-780 από 1983
  1. #766
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gjp Εμφάνιση μηνυμάτων
    απιστευτη εξυπηρετηση και ευγενεια
    θα το δω αλλα με εχει ηδη σχεδόν πεισει να παω σε Modulus αλλα μεσω INALAN παντα, όταν μου ερθει με το καλο θελω πακετο.
    Εχει το modulus home 1000 https://www.inalan.gr/Phone

  2. #767
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Που υπάρχει αυτο που λες,με τη γιουμποτο δεν συνεργάζεται η inalan?

  3. #768
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Έχει βάλει το link, όπου φαίνεται με ποιους παρόχους συνεργάζεται η Inalan (Modulus και Yuboto) και ποια πακέτα δίνει ο καθένας. Όμως αυτά ισχύουν μόνο αν κάνεις το αίτημα για τηλεφωνία μέσω της Inalan.

  4. #769
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που υπάρχει αυτο που λες,με τη γιουμποτο δεν συνεργάζεται η inalan?
    Συνεργαζεται εχω βαλει το link, απλα τα προπληρωμενα πακετα χρονου ειναι συνεργασια των 2 αυτων VOIP παροχων με την ΙΝΑLAN, αν πας στην μια ή στην αλλη απλα χωρις οταν βαλεις INALAN τοτε δεν εχει προπληρωμενα και χρεωνεσαι ολα τα τηλεφωνα που κανεις.
    Μπορει αλλους να τους συμφερει αλλους οχι.
    Εγω απλα θελω να εχω προπληρωμενο πακετο και σκεφτομαι να παω στην μια ή στην αλλη οταν μπει η ιναλαν που εχω κανει αιτηση οχι αυτη την στιγμη.
    Διαβαζω και ακουω γενικα καλύτερα λογια για την Modulus ομως και εχει αρκετα παραπανω λεπτα στα κινητα με ιδιο κοστος με την αλλη αλλα λιγοτερα 500λεπτα σε σταθερα.
    Οποτε μαλλον για Modulus με βλεπω περισσοτερο.

    Ερωτηση, αν βαλω Modulus μεσω ιναλαν που φυσικα ειναι κλειδωμενο το μηχανημα της.
    Η ιδια η modulus μπορει να μου δωσει κωδικους VOIP να βαλω αλλου ή θα μου λεει οτι θες παιρνεις την ιναλαν?
    Επισης μπορω καπου να βλεπω τι χρονο ομιλιας εχω διαθεσιμο? πως θα ξερω ποσος απομενει ?

  5. #770
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Και σε ρωτώ πάλι; Σε ποιον πάροχο σταθερής σήμερα βλέπεις σε πραγματικό χρόνο τις κλήσεις και τον εναπομείναντα χρόνο, ώστε να επιθυμείς το ίδιο και στην Inalan;

  6. #771
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε ρωτώ πάλι; Σε ποιον πάροχο σταθερής σήμερα βλέπεις σε πραγματικό χρόνο τις κλήσεις και τον εναπομείναντα χρόνο, ώστε να επιθυμείς το ίδιο και στην Inalan;
    Στη nova βλέπω.....δλδ αμα δινει 1000 λεπτα στα κινητα οπως η modulus με το home 1000 που θα ξερω ποσα εχω κανει?
    για κινητα λεω. Για σταθερα δεν δινουν οι αλλοι για απλα εχουν ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ!!!
    Τουλαχιστον εδειχνε οταν ειχα λιγες ωρες, τωρα το εχει κανει 12ωρες και το ονομαζει απεριοριστα ισως να μην δειχνει δεν το βρισκω τωρα στην σελιδα της.
    Αλλα ΑΛΛΟ να εχεις απειρες ωρες και αλλο πολυ λιγα λεπτα.
    Νομιζω οτι οπως δειχνουν οι παροχοι καρτοκινητης δεν ειναι ΤΟΣΟ δυσκολο να δειχνουν και οι παροχοι VOIP...

  7. #772
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Βρε Νικηφόρε θα μας τρελάνεις; Σταθερή τηλεφωνία θα έχεις και όχι κινητή. Τι ισχύει στην σταθερή όλων των παρόχων; Γιατί μπερδεύεις τα πακέτα προορισμών με την υπηρεσία;

  8. #773
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε Νικηφόρε θα μας τρελάνεις; Σταθερή τηλεφωνία θα έχεις και όχι κινητή. Τι ισχύει στην σταθερή όλων των παρόχων; Γιατί μπερδεύεις τα πακέτα προορισμών με την υπηρεσία;
    ΑΚΥΡΟ το βρηκα οριστε γινεται τελικα....https://www.modulus.gr/helpdesk/faq/...C%CE%BF%CF%85/

    - - - Updated - - -

    Υπάρχει τρόπος να ελέγχω σε πραγματικό χρόνο το υπόλοιπο μου;
    Δημοσιεύτηκε : 14/09/2017 Τελευταία ανανέωση : 14/12/2017
    Μέσω της πλατφόρμας my.modulus.gr, είναι εφικτό να ελέγχετε το διαθέσιμο υπόλοιπο σας ανά πάσα στιγμή! Επιπρόσθετα, μπορείτε να πραγματοποιείτε τις πληρωμές σας, καθώς και να έχετε πρόσβαση σε πολλές ακόμη λειτουργίες, άμεσα και με ευκολία. Παρακαλούμε ανατρέξτε στην αντίστοιχη ενότητα για περισσότερες πληροφορίες.

    Εναλλακτικά, μπορείτε να καλείτε ανά πάσα στιγμή από τον modulus αριθμό σας στον αριθμό 13000 δωρεάν, προκειμένου να ενημερώνεστε για το διαθέσιμο υπόλοιπο σας.


    - - - Updated - - -

    και εδω https://www.modulus.gr/helpdesk/faq/...%82-mymodulus/

    Ποιες είναι συνολικά οι λειτουργίες της πλατφόρμας my.modulus;
    Δημοσιεύτηκε : 14/09/2017 Τελευταία ανανέωση : 14/12/2017
    Μέσω της πλατφόρμας my modulus, μπορείτε να απολαύσετε τις εξής παροχές:

    Πλήρες ιστορικό των εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων σας, με δυνατότητα χρήσης φίλτρου ανάλογα με τις προτιμήσεις σας.
    Άμεσο έλεγχο του διαθέσιμου υπολοίπου σας.
    Δυνατότητα πληρωμής μέσω paypal καθώς και μέσω credit/debit card.
    Ενεργοποίηση και απενεργοποίηση εκτροπής κλήσεως στα τερματικά σας.

    Πλήρη λίστα των ενεργών σας υπηρεσιών.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 02-11-18 στις 17:33.

  9. #774
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πάμε πάλι. Όλες οι εταιρείες σταθερής ΔΕΝ δίνουν πληροφορίες (σε πραγματικό χρόνο) για τις κλήσεις σε αριθμούς σταθερής τηλεφωνίας. Ούτε και τυχόν εναπομείναντα χρόνο στα πακέτα που ΔΕΝ είναι απεριόριστα (και όλοι τους έχουν τέτοια). Όσον αφορά τις κλήσεις προς κινητά των παραπάνω σταθερών συνδέσεων, εξαίρεση στον κανόνα (όπως λες) αποτελεί η Nova.
    Η σύνδεση τηλεφωνίας που θα κάνεις στην Inalan (ή σε όποιον VoIP πάροχο) είναι σταθερή.

    Σου έγραψα και σε άλλο μήνυμα (νομίζω στο θέμα της Inalan) ότι σε VoIP πάροχο έχεις τα στοιχεία της σύνδεσης και ατομικό λογαριασμό online στη σελίδα του, όπου βλέπεις τις κλήσεις και το ποσό που έχεις ως υπόλοιπο (για να πραγματοποιήσεις κλήσεις πρέπει πρώτα να τον φορτίζεις, όπως στα καρτοκινητά).
    Όμως μέσω της Inalan δεν έχεις αυτά τα στοιχεία και δεν έχεις ατομική σελίδα. Γι' αυτό πρέπει να ρωτήσεις στην Inalan πως λειτουργεί το πράγμα.

  10. #775
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δεν μιλαω για την inalan ή την σελιδα της, για τους VOIP παροχους λεω και συγκεκριμενα την modulus και οπως εδειξα παραπανω γινεται αυτο που ρωτησα....
    το οτι θα ειμαι μεσω της ιναλαν αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα ειμαι πελατης της Modulus.
    Επειδη μαλλον κανεις δεν ξερει παραπανω επι αυτου θα ρωτησω την ιδια οταν ειναι...

    - - - Updated - - -

    Τα σχετικα με την INALAN οπως λες τα ειχαμε γραψει στο δικο της θεμα.
    Τωρα ελεγα για τις σελιδες των ιδιων των παροχων VOIP, οταν ειχα ρωτησει κατι ψιλοσχετικα την inalan μου ειπαν να ρωτησω τους ιδιους τους παροχους.

  11. #776
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι Νικηφόρε. Αν κάνεις την σύνδεση τηλεφωνίας στην Inalan είσαι πελάτης αυτής και όχι του VoIP παρόχου. Είναι παρόμοια περίπτωση με το DSL από καμπίνα όπου έχει κάποιος σύνδεση με την Nova και είναι πελάτης αυτής και άγνωστος για τον ΟΤΕ που παρέχει την υπηρεσία.

    Σε εκείνο το θέμα σου είχα γράψει και πάλι ότι αν κάνεις σύνδεση με τον πάροχο (Modulus ή Yuboto) θα έχεις πρόσβαση στον ατομικό σου λογαριασμό αλλά δεν ισχύει με την Inalan. Απλά μάλλον δεν θυμάσαι ή δεν το είχες καταλάβει.

  12. #777
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    θα το ρωτησω αυτο που λες, αν ισχυει γιατι αν ισχυει ειναι αρκετα κακο....δε νομιζω οτι ισχυει. Φανταζομαι το λες θεωρητικα γιατι πιστευεις οτι ετσι ειναι και δεν εχεις ρωτησει, ετσι δεν ειναι?
    παντως μου ειχαν πει σε ερωτησεις ποιο τεχνικες να ρωτησω τους παροχους.

  13. #778
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν ανατρέξεις στο θέμα της Inalan, θα δεις παλαιότερη απάντηση της εταιρείας ότι η σύνδεση τηλεφωνίας στους 2 παρόχους γίνεται από αυτούς και φροντίζει να ρυθμίσει τα στοιχεία στην κλειδωμένη συσκευή. Ο χρήστης δεν έχει καμία εξουσιοδότηση και καμία γνώση των στοιχείων σύνδεσης.
    Χωρίς αυτά με ποιον τρόπο θα συνδεθείς σε ατομικό λογαριασμό του VoIP παρόχου (αν υπάρχει τέτοιος, που λογικά δεν θα υπάρχει).

  14. #779
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Εάν θέλεις το νούμερο μόνο για εισερχόμενες κλήσεις ή για περίπου 400 λεπτά το μήνα σε σταθερά τότε σε συμφέρει να πάρεις την υπηρεσία από Modulus απευθείας. Για παράδειγμα το νούμερο από Modulus εάν θυμάμαι καλά κοστίζει 15 ευρώ / έτος αντί για 24 ευρώ. Μέσω Inalan συμφέρει εάν καλείς κυρίως προς κινητά.

  15. #780
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ανατρέξεις στο θέμα της Inalan, θα δεις παλαιότερη απάντηση της εταιρείας ότι η σύνδεση τηλεφωνίας στους 2 παρόχους γίνεται από αυτούς και φροντίζει να ρυθμίσει τα στοιχεία στην κλειδωμένη συσκευή. Ο χρήστης δεν έχει καμία εξουσιοδότηση και καμία γνώση των στοιχείων σύνδεσης.
    Χωρίς αυτά με ποιον τρόπο θα συνδεθείς σε ατομικό λογαριασμό του VoIP παρόχου (αν υπάρχει τέτοιος, που λογικά δεν θα υπάρχει).
    θα τους ρωτησω οταν ειναι. Θελει και υπολογισμο το πραμα γιατι οπως ειπαμε και στο αλλο θεμα ειναι και κριμα να εχεις VOIP και να το κανεις αναλογικο το σημα και ξανα voip με το linksys spa 3102 που ηδη εχω, γιατι με κλειδωμενο το μηχανημα πως θα την στελνω την γραμμη οπου θελω?
    αλλα θελω να κανω και υπολογισμους χρεωσεων.

    Οποτε να μου πει καποιος με modulus τι λογαριασμους κανει τον μηνα και περιπου με τι χρηση? μιλαω για οικιακη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CyberCr33p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν θέλεις το νούμερο μόνο για εισερχόμενες κλήσεις ή για περίπου 400 λεπτά το μήνα σε σταθερά τότε σε συμφέρει να πάρεις την υπηρεσία από Modulus απευθείας. Για παράδειγμα το νούμερο από Modulus εάν θυμάμαι καλά κοστίζει 15 ευρώ / έτος αντί για 24 ευρώ. Μέσω Inalan συμφέρει εάν καλείς κυρίως προς κινητά.
    μαλλον εχεις δικιο δεν εχουμε μονο εισερχομενες αλλα και αυτα που εχω χαμενα πανε δεν μιλαμε τοσο πολυ. Θελει υπολογισμο το πραμα.
    Αν κανεις και λιγοτερα τηλεφωνα απο οσα δινουν, δινεις και 14 ευρω τον μηνα σιγουρα ειναι ποιο φτηνα να εισαι απευθειας στην εταιρια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 02-11-18 στις 19:30.

Σελ. 52 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. OMNIVOICE απόψεις
    Από africa_twin στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3447
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-24, 16:59
  2. αποψεις dell?
    Από maxitos στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-10, 13:35
  3. Απόψεις
    Από gourdo στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-08, 16:18
  4. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ !!!
    Από johnnyo. στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-08, 15:18
  5. WAG200G Απόψεις
    Από Makinen στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-07, 19:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας