Σελ. 76 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778818696 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.126-1.140 από 1983
  1. #1126
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.110
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiridon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά είμαι σε ένα δίλλημα σε ποια εταιρία να μεταφέρω τον τηλεφωνικό μου αριθμό στην modulus ή στην intertelecom ? πια θεωρείτε πιο αξιόπιστη. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
    modulus και απο εμένα.
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  2. #1127
    Εγγραφή
    08-05-2019
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, απλά σύγκρινα τα δυο site και τις intertelecοm είναι πολύ καλύτερο στην modulus ούτε εγγραφή δεν μπορείς να κάνεις.

  3. #1128
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Ναι δεν μπορείς να κάνεις εγγραφή από την ιστοσελίδα. Αφήνεις τα στοιχεία σου στην φόρμα επικοινωνίας και σου τηλεφωνούν αργότερα. Την εγγραφή την πραγματοποιούν οι άνθρωποι της εταιρείας.

  4. #1129
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiridon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά είμαι σε ένα δίλλημα σε ποια εταιρία να μεταφέρω τον τηλεφωνικό μου αριθμό στην modulus ή στην intertelecom ? πια θεωρείτε πιο αξιόπιστη. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
    Κοίτα από αξιοπιστία δαγκωτό Modulus ... αν και τελευταία μας έκανε 2 χοντρές κουτσουκέλες.. ελπίζω να ξεχαστούν γρήγορα..
    Ενώ έχουν υποδειγματικό γενικά support και ποτέ δεν είχα πρόβλημα τελευταία μετά το 2η φορά που είχαν γενικό θέμα δεν έλαβα ποτέ τις χαμένες κλήσεις που ζήτησα για να δώ ποιοι με πήραν ... ακόμα τις περιμένω..

    Το site τους πάντα υστερούσε σε λειτουργικότητα αλλά για μένα η ποιότητα κλήσεων και αν εξαιρέσω τα 2 προβλήματα που μπορεί να συμβούν σε όλους η σταθερότητα τους είναι καλή έως εξαιρετική...

    δεν ξέρω για άλλες άλλες εκτός την Yoboto αλλά προς το παρών νομίζω ότι πρέπει έρθεις στην Modulus...

  5. #1130
    Εγγραφή
    08-05-2019
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Έκανα μια πρόχειρη σύγκριση και διαπίστωσα τα εξής:
    το site της inter telecom υπερτερεί κατά πολύ σε λειτουργικότητα και ευχρηστία.
    Η inter telecom σου δίνει δυνατότητα αγοράς πακέτων ομιλίας 5 και 13 ευρώ με 500 και 1500 λεπτά ομιλίας σταθερά και κινητά εντός Ελλάδος η Modulus δεν έχει κανένα πακέτο.
    Η inter telecom δεν χρεώνει την φορητότητα όσες γραμμές και αν επιλέξεις η Modulus χρεώνει 15 ευρώ ανά γραμμή.
    Παρόλα αυτά το βασικό πλεονέκτημα της Modulus είναι οι πελάτες της, από αυτά που γράφετε αντιλαμβάνομαι ότι είστε όλοι ευχαριστημένοι, αυτό είναι και το μόνο κριτήριο που με κάνει να την σκέφτομαι ως επιλογή γιατί αν λάβω υπόψη μου την παραπάνω σύγκριση θα προτιμούσα “δαγκωτό” inter telecom.

  6. #1131
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.628
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Νομίζω το μοντέλο της Modulus είναι καλύτερο. Σου λένε η μεταφορά είναι τόσο, για να μιλήσεις βάζεις x λεφτά και όποτε τα φας.
    Στην intertelecom αν όντως δεν σου χρεώνουν την μεταφορά, την πληρώνεις με τα λεπτά που δεν θα φας από το πακέτο που προαγοράζεις κάθε μήνα.
    Επίσης αν θες να αγοράσεις δεκαψήφιο 210 η Modulus είναι η μόνη που παρέχει με 15€ κόστος.

  7. #1132
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiridon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα μια πρόχειρη σύγκριση και διαπίστωσα τα εξής:
    το site της inter telecom υπερτερεί κατά πολύ σε λειτουργικότητα και ευχρηστία.
    Η inter telecom σου δίνει δυνατότητα αγοράς πακέτων ομιλίας 5 και 13 ευρώ με 500 και 1500 λεπτά ομιλίας σταθερά και κινητά εντός Ελλάδος η Modulus δεν έχει κανένα πακέτο.
    Η inter telecom δεν χρεώνει την φορητότητα όσες γραμμές και αν επιλέξεις η Modulus χρεώνει 15 ευρώ ανά γραμμή.
    Παρόλα αυτά το βασικό πλεονέκτημα της Modulus είναι οι πελάτες της, από αυτά που γράφετε αντιλαμβάνομαι ότι είστε όλοι ευχαριστημένοι, αυτό είναι και το μόνο κριτήριο που με κάνει να την σκέφτομαι ως επιλογή γιατί αν λάβω υπόψη μου την παραπάνω σύγκριση θα προτιμούσα “δαγκωτό” inter telecom.
    Χωρίς να επεκταθώ πολύ σε λεπτομέρειες και θέλετε δες τα αντίστοιχα threads θα σου συγκρίνω το εξής:

    Αρχικά πάρει τον αριθμό μου ήθελα στην Viva ...Για αυτό που ήθελα καλή ποιότητα ήχου χωρίς προβλήματα στην υπηρεσία τους εύχρηστο site.. Προβληματικό support όχι κακό και αυτός ήταν ο λόγος που έφυγα.. Μεταφέρθηκα λοιπόν στην Yoboto όπου δεν έκλεισα μήνα... Προβληματική υπηρεσία με αδυναμία να παίξει σωστά μέσα από γραμμές ΟΤΕ... (τότε που ήμουν εγώ ..τώρα μπορεί να παίζει) κακό support μόνο που δεν σηκώσανε χέρι πάνω μου οι γραπτοί διαπληκτισμοί ήταν καθημερινοί... Είχαμε μπει δε σε μια διαδικασία να προσπαθούν να με πείσουν δεν έχω γνώσεις και ότι δεν ξέρω τι λέω.. Είχαν όμως ωραίο site με πολλές δυνατότητες που στο 100% είχες ενεργοποιήση σχεδόν αμέσως και χωρίς παρέμβαση τεχνικών .. Επειδή λοιπόν δεν είχε νόημα όλο το θέμα και λόγω το τηλέφωνο είναι στοιχείο σημαντικό της δουλειάς μου με πάρα πολλές ημερήσιες κλήσεις... μεταφέρθηκα στην Modulus... Πως όμως...

    Ζήτησα δοκιμαστικό λογαριασμό να τσεκάρω ότι παίζει όπως έπρεπε να παίζει με τον ΟΤΕ (όταν τους είπα τηλεφωνικά την ιστορία μου μόνο που δεν γελάγανε όχι ειρωνικά γιατί τότε είχαν ξανακούσει το θέμα που τους έλεγα). Ο λογαριασμός που μου δώσανε είχε 1-2 ευρώ αν θυμάμαι για κλήσεις.. μου κράτησε περίπου ένα μήνα.. Στις 10 ημέρες ζήτησα λογαριασμό και στις 15 μαζί με την διαδικασία της φορητότητας είχα ενεργό λογαριασμό στην Modulus. Αυτό έχει γίνει εδώ και 5-6 χρόνια

    Από τότε ξανά λέω χωρίς τις 2 τελευταίες φορές που είχαν χοντρό θέμα. Δεν είχα ΠΟΤΕ πρόβλημα σε κάτι και δεν έχω πρόβλημα ΠΟΤΕ ... Λόγω ότι στο ίδιο κέντρο μου έχω 4 voip παρόχους χωρίς να τους χρησιμοποιώ όλους η Modulus οτι και να κάνω παίζει με ότι σενάριο και αν σκεφτώ με ότι σύνδεση Internet.. Οσες φορές έχω χρειαστεί να μιλήσω με το support όχι για βλάβες για άλλους λόγους έχουν υποδειγματική αντιμετώπιση ..κάτι που είχα δει από το 1ο email μου σε αυτούς. Τολμώ να πω ότι το support τους είναι για σεμινάρια υποστήριξης. Μιλάνε πάντα με ευγένεια χωρίς να σηκώσουν τόνο φωνής με ηρεμία και έχουν λύσεις στα προβλήματα σου. Με ότι τεχνικό έχω μιλήσει λόγω ότι είμαι τεχνικός και εγώ έχουν γνώση του θέματος δεν λένε αρλούμπες...

    Για αυτό λέω τι να την κάνω την ευχρηστία στο site και σε άλλα πράγματα όταν έχω το βασικό ...παροχή υπηρεσία και κυρίως μπλέξιμο και χάσιμο προσωπικού χρόνου σε όποιο επίπεδο ... και με όποιο τρόπο .. Στην αρχή όταν πρωτοπήγα δεν είχαν καν panel και τους πλήρωνα με κατάθεση και αν δεν έβαζες σε εργάσιμες ημέρες χρήματα έτρωγες τις αργίες χωρίς εξερχόμενες... Panel φτιάξανε κάνα 1-2 χρόνια ..

    Τέλος κάτι σημαντικό ... Το ότι δεν έχουν πακέτα το βρήκα προσόν εγώ..γιατί .. βάζω 50 ευρώ και όσο έχω χρήματα μιλάω με χρέωση ανά 1 sec...και βασικά μου φτάνουν για πολύ καιρό ..

    Γενικά είναι παραπάνω από αξιόπιστοι ... και κυρίως τους ξεχνάς σαν υπηρεσία γιατί δουλεύει απροβλημάτιστα...

    Εγώ απλά ψηφίζω Modulus... απλά ... και όσο είναι αξιόπιστοι κάτι που δουλεύει δεν το αλλάζω.. και δεν μου τρώνε και πολλά λεφτά..
    Για ότι αναφέρω μπορείς να δείς παλιότερα μυνήματα μου σε αντίστοιχα topics.. να δεις τι έχω περάσει ..Δεν λέω ότι η intertelecom είναι το ίδιο δεν την ξέρω... εγώ απλώς τις εταιρίες που έχω περάσει λέω και τι θέματα είχα και γιατί είμαι τόσο θετικός απέναντι στην Moddulus.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω το μοντέλο της Modulus είναι καλύτερο. Σου λένε η μεταφορά είναι τόσο, για να μιλήσεις βάζεις x λεφτά και όποτε τα φας.
    Στην intertelecom αν όντως δεν σου χρεώνουν την μεταφορά, την πληρώνεις με τα λεπτά που δεν θα φας από το πακέτο που προαγοράζεις κάθε μήνα.
    Επίσης αν θες να αγοράσεις δεκαψήφιο 210 η Modulus είναι η μόνη που παρέχει με 15€ κόστος.

  8. #1133
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.279
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην intertelecom αν όντως δεν σου χρεώνουν την μεταφορά, την πληρώνεις με τα λεπτά που δεν θα φας από το πακέτο που προαγοράζεις κάθε μήνα.
    Δεν είναι υποχρεωτικό να πάρεις πακέτο. Αν δέχεσαι μόνο κλήσεις δεν πληρώνεις τίποτα.

    @spiridon: Κι εμένα που έχω και στους 2 μου αρέσει το site της intertelecom, όπου οι ρυθμίσεις γίνονται άμεσα, αλλά και στην modulus ό,τι θέλεις το φτιάχνουν αμέσως. Διάβασε προσεκτικά και αυτά που γράφει ο DVader. Το μόνο που ίσως σημαίνει το site είναι ότι έχουν έναν άνθρωπο που ξέρει και έχει χρόνο να ασχολείται, δεν σημαίνει τίποτα άλλο. Να επιλέξεις με ό,τι κριτήρια θες και όποια εταιρεία θες, όχι όμως με το site. Προσωπικά η εμπειρία μου και με τις 2 εταιρείες είναι μικρή, δεν είχα προβλήματα πέρα από τα πρόσφατα στη modulus, δεν έχω άποψη αν κάποια από τις 2 είναι καλύτερη. Βραχυπρόθεσμα βέβαια ισχύει ότι κερδίζεις στην intertelecom με τη δωρεάν φορητότητα.
    hnesne

  9. #1134
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.650
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να επεκταθώ πολύ σε λεπτομέρειες και θέλετε δες τα αντίστοιχα threads θα σου συγκρίνω το εξής:

    Αρχικά πάρει τον αριθμό μου ήθελα στην Viva ...Για αυτό που ήθελα καλή ποιότητα ήχου χωρίς προβλήματα στην υπηρεσία τους εύχρηστο site.. Προβληματικό support όχι κακό και αυτός ήταν ο λόγος που έφυγα.. Μεταφέρθηκα λοιπόν στην Yoboto όπου δεν έκλεισα μήνα... Προβληματική υπηρεσία με αδυναμία να παίξει σωστά μέσα από γραμμές ΟΤΕ... (τότε που ήμουν εγώ ..τώρα μπορεί να παίζει) κακό support μόνο που δεν σηκώσανε χέρι πάνω μου οι γραπτοί διαπληκτισμοί ήταν καθημερινοί... Είχαμε μπει δε σε μια διαδικασία να προσπαθούν να με πείσουν δεν έχω γνώσεις και ότι δεν ξέρω τι λέω.. Είχαν όμως ωραίο site με πολλές δυνατότητες που στο 100% είχες ενεργοποιήση σχεδόν αμέσως και χωρίς παρέμβαση τεχνικών .. Επειδή λοιπόν δεν είχε νόημα όλο το θέμα και λόγω το τηλέφωνο είναι στοιχείο σημαντικό της δουλειάς μου με πάρα πολλές ημερήσιες κλήσεις... μεταφέρθηκα στην Modulus... Πως όμως...

    Ζήτησα δοκιμαστικό λογαριασμό να τσεκάρω ότι παίζει όπως έπρεπε να παίζει με τον ΟΤΕ (όταν τους είπα τηλεφωνικά την ιστορία μου μόνο που δεν γελάγανε όχι ειρωνικά γιατί τότε είχαν ξανακούσει το θέμα που τους έλεγα). Ο λογαριασμός που μου δώσανε είχε 1-2 ευρώ αν θυμάμαι για κλήσεις.. μου κράτησε περίπου ένα μήνα.. Στις 10 ημέρες ζήτησα λογαριασμό και στις 15 μαζί με την διαδικασία της φορητότητας είχα ενεργό λογαριασμό στην Modulus. Αυτό έχει γίνει εδώ και 5-6 χρόνια

    Από τότε ξανά λέω χωρίς τις 2 τελευταίες φορές που είχαν χοντρό θέμα. Δεν είχα ΠΟΤΕ πρόβλημα σε κάτι και δεν έχω πρόβλημα ΠΟΤΕ ... Λόγω ότι στο ίδιο κέντρο μου έχω 4 voip παρόχους χωρίς να τους χρησιμοποιώ όλους η Modulus οτι και να κάνω παίζει με ότι σενάριο και αν σκεφτώ με ότι σύνδεση Internet.. Οσες φορές έχω χρειαστεί να μιλήσω με το support όχι για βλάβες για άλλους λόγους έχουν υποδειγματική αντιμετώπιση ..κάτι που είχα δει από το 1ο email μου σε αυτούς. Τολμώ να πω ότι το support τους είναι για σεμινάρια υποστήριξης. Μιλάνε πάντα με ευγένεια χωρίς να σηκώσουν τόνο φωνής με ηρεμία και έχουν λύσεις στα προβλήματα σου. Με ότι τεχνικό έχω μιλήσει λόγω ότι είμαι τεχνικός και εγώ έχουν γνώση του θέματος δεν λένε αρλούμπες...

    Για αυτό λέω τι να την κάνω την ευχρηστία στο site και σε άλλα πράγματα όταν έχω το βασικό ...παροχή υπηρεσία και κυρίως μπλέξιμο και χάσιμο προσωπικού χρόνου σε όποιο επίπεδο ... και με όποιο τρόπο .. Στην αρχή όταν πρωτοπήγα δεν είχαν καν panel και τους πλήρωνα με κατάθεση και αν δεν έβαζες σε εργάσιμες ημέρες χρήματα έτρωγες τις αργίες χωρίς εξερχόμενες... Panel φτιάξανε κάνα 1-2 χρόνια ..

    Τέλος κάτι σημαντικό ... Το ότι δεν έχουν πακέτα το βρήκα προσόν εγώ..γιατί .. βάζω 50 ευρώ και όσο έχω χρήματα μιλάω με χρέωση ανά 1 sec...και βασικά μου φτάνουν για πολύ καιρό ..

    Γενικά είναι παραπάνω από αξιόπιστοι ... και κυρίως τους ξεχνάς σαν υπηρεσία γιατί δουλεύει απροβλημάτιστα...

    Εγώ απλά ψηφίζω Modulus... απλά ... και όσο είναι αξιόπιστοι κάτι που δουλεύει δεν το αλλάζω.. και δεν μου τρώνε και πολλά λεφτά..
    Για ότι αναφέρω μπορείς να δείς παλιότερα μυνήματα μου σε αντίστοιχα topics.. να δεις τι έχω περάσει ..Δεν λέω ότι η intertelecom είναι το ίδιο δεν την ξέρω... εγώ απλώς τις εταιρίες που έχω περάσει λέω και τι θέματα είχα και γιατί είμαι τόσο θετικός απέναντι στην Moddulus.

    - - - Updated - - -



    Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενά σου! Τα πακέτα ομιλίας στην Intertelecom εννοείται ότι είναι προεραιτικά! Θα πρέπει πάντως να αυτοματοποιήσουν την διαδικασία εγγραφής, μου φαίνεται κάπως το 2019 να πρέπει να στείλεις e-mail ή να τους πάρεις τηλέφωνο για να γίνεις πελάτης!!

  10. #1135
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiridon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα μια πρόχειρη σύγκριση και διαπίστωσα τα εξής:
    το site της inter telecom υπερτερεί κατά πολύ σε λειτουργικότητα και ευχρηστία.
    Η inter telecom σου δίνει δυνατότητα αγοράς πακέτων ομιλίας 5 και 13 ευρώ με 500 και 1500 λεπτά ομιλίας σταθερά και κινητά εντός Ελλάδος η Modulus δεν έχει κανένα πακέτο.
    Η inter telecom δεν χρεώνει την φορητότητα όσες γραμμές και αν επιλέξεις η Modulus χρεώνει 15 ευρώ ανά γραμμή.
    Παρόλα αυτά το βασικό πλεονέκτημα της Modulus είναι οι πελάτες της, από αυτά που γράφετε αντιλαμβάνομαι ότι είστε όλοι ευχαριστημένοι, αυτό είναι και το μόνο κριτήριο που με κάνει να την σκέφτομαι ως επιλογή γιατί αν λάβω υπόψη μου την παραπάνω σύγκριση θα προτιμούσα “δαγκωτό” inter telecom.
    Αν μεταφερω 2 τηλεφωνικους αριθμους δηλαδη... θα εχω για 1 χρονο ΔΩΡΕΑΝ εισερχομενες?
    The gr81 .

  11. #1136
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μεταφερω 2 τηλεφωνικους αριθμους δηλαδη... θα εχω για 1 χρονο ΔΩΡΕΑΝ εισερχομενες?
    Οι εισερχόμενες έτσι και αλλιώς είναι δωρεάν όπου και να πας... Ποιός τις χρεώνει ..?
    Τις εξερχόμενες πληρώνεις ..Όπου και να πας το ίδιο ισχύει .. Τα πακέτα και τα λεφτά ισχύουν για τις εξερχόμενες ....Στις εισερχόμενες το κόστος της κλήσης το πληρώνει αυτός που σε καλεί . Voip/Ξε Voip το ίδιο είναι παντού και έτσι ήταν πάντα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενά σου! Τα πακέτα ομιλίας στην Intertelecom εννοείται ότι είναι προεραιτικά! Θα πρέπει πάντως να αυτοματοποιήσουν την διαδικασία εγγραφής, μου φαίνεται κάπως το 2019 να πρέπει να στείλεις e-mail ή να τους πάρεις τηλέφωνο για να γίνεις πελάτης!!
    Εντάξει έχεις δίκιο .. δηλαδή αν είχε μια HTML φόρμα θα σου άρεσε περισσότερο ? Και εγώ με email έγινε .. Τυχαία πήγα δοκιμές έκανα..

  12. #1137
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.628
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Δεν μπορείς να κάνεις ακόμα εγγραφή αλλά μία τυπική διαχείριση πλέον έχουν. Απλά το αρχικό registration γίνεται χεράτα!

  13. #1138
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εισερχόμενες έτσι και αλλιώς είναι δωρεάν όπου και να πας... Ποιός τις χρεώνει ..?
    Τις εξερχόμενες πληρώνεις ..Όπου και να πας το ίδιο ισχύει .. Τα πακέτα και τα λεφτά ισχύουν για τις εξερχόμενες ....Στις εισερχόμενες το κόστος της κλήσης το πληρώνει αυτός που σε καλεί . Voip/Ξε Voip το ίδιο είναι παντού και έτσι ήταν πάντα..

    - - - Updated - - -

    Δεν καταλαβες το ερωτημα. Μαλλον βιαστηκες να απαντησεις.

    Εχω ηδη νουμερο πχ στη YUBOTO . ληγει στις 15/07/2019 . Θα κανω φορητοτητα στην intertelecom .

    Θα ειναι δωρεαν για 1 χρονο επιπλεον? θα εχω εισερχομενες για 1 χρονο (μεχρι 15/07/2020 χωρις να εχω πληρωσει τιποτα?

    Και απλα προς ενημερωση σου.... ολοι χρεωνουν τις εισερχομενες.
    Οταν πχ η MODULUS χρεωνει 15€/ετος για να εχεις το voip νουμερο..... στην ουσια πληρωνεις 1,25€/μηνα για απεριοριστες εισερχομενες .
    Οταν παλιοτερα (προ adsl-vdsl κλπ κλπ) δεν υπηρχαν πακετα ομιλιας προς σταθερα και κινητα... πληρωναμε παγιο σταθερης απλα για να εχουμε το νουμερο. Πληρωναμε τις εισερχομενες στην ουσια.
    Μετα βγηκαν τα προ-πληρωμενα πακετα προς σταθερα-κινητα που ενσωματωθηκαν στα παγια.

    Ακομα και τα ΚΑΡΤΟ-κινητα.... στην ουσια ΔΕΝ εχουν δωρεαν εισερχομενες....ΟΤΑΝ με αναγκαζει καθε 2-3 μηνες να βαζω καρτα > 10€ και ασχετα αν την καταναλωσω η οχι... ΑΛΛΙΩΣ μου κανει φραγη ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ-ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΩΝ.

    Αυτα... Αν γνωριζει καποιος λοιπον απανταει αν η INTERTELECOM με την δωρεαν φορητοτητα θα μου δωσει ΔΩΡΕΑΝ για 1 ετος το νουμερο με εισερχομενες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος griniaris : 25-06-19 στις 13:56.
    The gr81 .

  14. #1139
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβες το ερωτημα. Μαλλον βιαστηκες να απαντησεις.

    Εχω ηδη νουμερο πχ στη YUBOTO . ληγει στις 15/07/2019 . Θα κανω φορητοτητα στην intertelecom .

    Θα ειναι δωρεαν για 1 χρονο επιπλεον? θα εχω εισερχομενες για 1 χρονο (μεχρι 15/07/2020 χωρις να εχω πληρωσει τιποτα?

    Και απλα προς ενημερωση σου.... ολοι χρεωνουν τις εισερχομενες.
    Οταν πχ η MODULUS χρεωνει 15€/ετος για να εχεις το voip νουμερο..... στην ουσια πληρωνεις 1,25€/μηνα για απεριοριστες εισερχομενες .
    Οταν παλιοτερα (προ adsl-vdsl κλπ κλπ) δεν υπηρχαν πακετα ομιλιας προς σταθερα και κινητα... πληρωναμε παγιο σταθερης απλα για να εχουμε το νουμερο. Πληρωναμε τις εισερχομενες στην ουσια.
    Μετα βγηκαν τα προ-πληρωμενα πακετα προς σταθερα-κινητα που ενσωματωθηκαν στα παγια.

    Ακομα και τα ΚΑΡΤΟ-κινητα.... στην ουσια ΔΕΝ εχουν δωρεαν εισερχομενες....ΟΤΑΝ με αναγκαζει καθε 2-3 μηνες να βαζω καρτα > 10€ και ασχετα αν την καταναλωσω η οχι... ΑΛΛΙΩΣ μου κανει φραγη ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ-ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΩΝ.

    Αυτα... Αν γνωριζει καποιος λοιπον απανταει αν η INTERTELECOM με την δωρεαν φορητοτητα θα μου δωσει ΔΩΡΕΑΝ για 1 ετος το νουμερο με εισερχομενες.
    πςςςςς το έχεις μελετήσει το θέμα βλέπω... δεν το σκέφτηκα ποτέ έτσι...

  15. #1140
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το ετήσιο ή το μηνιαίο πάγιο έχει να κάνει αποκλειστικά με τον γεωγραφικό αριθμό.
    Η δυνατότητα κλήσεων χρεώνεται έξτρα, απλά συνήθως η εισερχόμενη είναι δωρεάν, όμως υπάρχουν και περιπτώσεις (ευτυχώς όχι στην χώρα μας) που χρεώνονται κανονικά.

    Αν δεν έχεις γεωγραφικό αριθμό, δεν πληρώνεις κανένα πάγιο. Όμως δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις σε γεωγραφικό αριθμό αν δεν έχεις ικανό χρηματικό ποσό και φυσικά δεν συζητάμε καν για εισερχόμενες χωρίς αυτόν, άσχετα αν υπάρχει διαθέσιμο ποσό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkoukos : 25-06-19 στις 14:48.

Σελ. 76 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778818696 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. OMNIVOICE απόψεις
    Από africa_twin στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3447
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-24, 16:59
  2. αποψεις dell?
    Από maxitos στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-10, 13:35
  3. Απόψεις
    Από gourdo στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-08, 16:18
  4. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ !!!
    Από johnnyo. στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-08, 15:18
  5. WAG200G Απόψεις
    Από Makinen στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-07, 19:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας