Σελ. 74 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 5464697273747576798494 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.096-1.110 από 1983
  1. #1096
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη χρυσή η modulus, αλλά αν δε δουλεύουν ούτε οι προωθήσεις στις βλάβες δε το λες και κατάλληλο για χρήση σε εταιρία. Μεγάλο πρόβλημα στη δουλειά σήμερα για 5 ώρες.
    Τοσο καιρο που την εχω δεν ειχα ποτε downtime. Και αν ειχα δεν το καταλαβα ποτε. μονο στα logs φανηκε.

    Αντιθετως με την cosmote-4net-wind ειχαμε μεινει μεχρι και 3 εργασιμες χωρις υπηρεσιες σε διαφορα γραφεια μας. (σε επαγγελματικα πακετα) .

    Δεν νομιζω οτι πρεπει να αμαυρωθει το πολυ καλο προφιλ της απο μια ασχημη στιγμη. Εξαλλου πολλοι χρηστες δεν επηρεαστηκαν καν απο το σημερινο.
    The gr81 .

  2. #1097
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν κάνω λάθος, δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο στην modulus.

    Αντιθέτως με την omnivoice που έχει συχνά προβλήματα (οχι τέτοιας έκτασης) .

  3. #1098
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    3η φορά στα 3 χρόνια, η μία ανήμερα Χριστουγέννων. Και ξαναλέω, βλάβες έχουν όλοι και είναι κατανοητό, αλλά ας δούλευαν οι προωθήσεις τουλαχιστον, ας έβγαινε ένα μύνημα βλάβης έστω. Στο σπίτι ούτε που θα μ'ενοιαζε, αλλά στη δουλειά πονάει. Και θα πλήρωνα με χαρά 50 ευρώ το χρόνο αντί για 15, γιατί κατά τ' αλλα είναι άψογοι.

  4. #1099
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Έστειλα email να μου πουν από το μεσημέρι ... και δεν πήρα ποτέ απάντηση ...

    - - - Updated - - -

    Ξανάστειλα τώρα... για να δούμε ..

    οκ ..έχουν πρόβλημα κάποιες φορές..και γενικά έχουν καλό support έως υποδειγματικό .. θέλω να δώ πως θα αντιδράσουν ...

    τουλάχιστον ας μάθω κάπως ποιοι με πήραν ..

  5. #1100
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Ενημερώνω ότι σε email μου για το τι έγινε τελικώς ... δεν πήρα απάντηση... καμία...Το περίμενα ...
    Από την άλλη περίμενα να μου πουν και κάτι όχι πολλές λεπτομέριες αλλά περίμενα κάτι ..

    Τελικά επειδή την έχουμε στο γραφείο και δεν πήραμε χαμπάρι σήμερα έφαγα κράξιμο από κάτι πελάτες τρεεεεεεεεεεεεεεεελλοοοοοοοοοοοο

    Όπως είπα και πριν περίμενα κάτι να πουν ... Τεσπά ... ελπίζω να μην σημαίνει ότι χάνουν σε σταθερότητα αυτό ...

  6. #1101
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημερώνω ότι σε email μου για το τι έγινε τελικώς ... δεν πήρα απάντηση... καμία...Το περίμενα ...
    Από την άλλη περίμενα να μου πουν και κάτι όχι πολλές λεπτομέριες αλλά περίμενα κάτι ..

    Τελικά επειδή την έχουμε στο γραφείο και δεν πήραμε χαμπάρι σήμερα έφαγα κράξιμο από κάτι πελάτες τρεεεεεεεεεεεεεεεελλοοοοοοοοοοοο

    Όπως είπα και πριν περίμενα κάτι να πουν ... Τεσπά ... ελπίζω να μην σημαίνει ότι χάνουν σε σταθερότητα αυτό ...
    ...σκέψου το ενδεχόμενο... ότι ίσως έχει πάρει κόσμο.. από γιουμποτο ( αύξηση ) και από omnivoice (σταθερότητα) βάλε και τους περιορισμούς του ΟΤΕ ( που έχει σε pbx ).... ισως να φτάσανε τα συστήματά τους στα όρια...και απλά να κάνουν hardware update ( μάλλον αναγκαστικό ) ώστε να παλέψουν τον όγκο συνδρομητών που έφτασαν...

    το ζητούμενο είναι... να μην καβαλήσουν και αυτοί το καλάμι... στο θέμα χρεώσεων... και μετά που πάμε!!!

  7. #1102
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν είναι τόσο πολύ οι ιδιώτες όσο οι επαγγελματίες. Κι αυτοί μοιράζονται, πέρα από τις γνωστές εταιρείες που συζητάμε ξανά και ξανά είναι κι άλλες (ephone, interconnect, pscom, σίγουρα κι άλλες) με 'φρέσκα' μυαλά και άρτιες υπηρεσίες. Δεν νομίζω κάποια από αυτές να ζορίστηκε με την αύξηση των συνδρομητών, ίσα-ίσα που το επιδιώκουν. Και ούτε νομίζω να διέρρευσαν τόσοι πολλοί επαγγελματίες από yuboto, ούτε και η omnivoice έχει εξαρχής τόσο πολλούς να επηρεάσει καταστάσεις και συνεχίζει να λειτουργεί ΟΚ σαν η φτηνότερη όλων λύση.

    Καταλαβαίνω την απογοήτευση για τη μη απάντηση, αλλά όπως επεσήμανε κι ο dimangelid είναι πρώτη φορά τόσα χρόνια. Αργά ή γρήγορα κάτι κακό θα συμβεί, μικρής ή μεγαλύτερης έκτασης. Ελπίζω μόνο να μην πουλάνε μούφαρα και να επηρεάστηκε όντως μικρό ποσοστό συνδρομητών.
    hnesne

  8. #1103
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Όλες οι υπηρεσίες μπορούν να έχουν προβλήματα ανά διαστήματα. Εάν υποθέσουμε ότι ο χρόνος αποκατάστασης με βάση το πρόβλημα ήταν λογικός τότε το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν μας ενημέρωσαν με e-mail όταν ξεκίνησε το πρόβλημα ώστε να ενημερώσουμε και εμείς πιο άμεσα τους δικούς μας πελάτες ότι για κάποιο διάστημα δεν θα δουλεύει το τηλεφωνικό μας κέντρο.

  9. #1104
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CyberCr33p Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...να ενημερώσουμε και εμείς πιο άμεσα τους δικούς μας πελάτες ότι για κάποιο διάστημα δεν θα δουλεύει το τηλεφωνικό μας κέντρο.
    όταν έχουμε τηλεφωνικό κέντρο... και άρα εισερχόμενες... για δουλειά... δεν έχουμε ποτέ μόνο έναν αριθμό/πάροχο!!!

  10. #1105
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν έχουμε τηλεφωνικό κέντρο... και άρα εισερχόμενες... για δουλειά... δεν έχουμε ποτέ μόνο έναν αριθμό/πάροχο!!!
    Δεχόμαστε ελάχιστα τηλέφωνα την ημέρα (περίπου 0-5) μιας και οι πελάτες μας προτιμούν να μας στέλνουν e-mail αφού απαντάμε 24/7 μέσα σε λίγα λεπτά. Το πρόβλημα για εμάς δεν είναι το να μην δουλεύει το τηλέφωνο για κάποιες ώρες αλλά η έλλειψη έγκαιρης ενημέρωσης. Για οποιαδήποτε υπηρεσία εάν υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα καλό είναι να ενημερωνόμαστε όταν ξεκινάει το πρόβλημα και όχι κάποιες ώρες μετά την επίλυση του. Τουλάχιστον αυτό κάνουμε εμείς που παρέχουμε υπηρεσίες hosting εάν προκύψει πρόβλημα κάποια στιγμή με κάποιο server και επηρεάζονται οι παρεχόμενες υπηρεσίες. Δηλαδή στέλνουμε ένα μήνυμα μερικά λεπτά αφού ξεκινήσει το πρόβλημα, εάν το πρόβλημα χρειάζεται περισσότερο χρόνο για να διορθωθεί τότε θα στείλουμε και νεότερη ενημέρωση με τα επιπλέον στοιχεία που έχουμε και όταν επιλυθεί στέλνουμε νέο μήνυμα.

  11. #1106
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Καλησπέρα σας,

    Λοιπόν πήρα απάντηση τελικά...και μου ζήτησαν και συγγνώμη...

    Το πρόβλημα ήταν σε κάποιο λογισμικό του ΗΑ των clusters των βάσεων δεδομένων τους το οποίο και προκάλεσε γενικότερα το πρόβλημα...
    Έτσι όπως ήταν το πρόβλημα δεν ξέραμε ότι υπήρχε πρόβλημα γιατί δεν ήταν ακριβώς εμφανές..

    Εγώ πάντως δεν τους μαυρίζω... όλοι μπορέι να έχουν πρόβλημα και να τους πάρει και κάποιες ώρες να το λύσουν ....

    Λόγω ότι δεν έχουν/είχαν συχνά στο παρελθόν όλα καλά από την πλευρά μου !

  12. #1107
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Τις τελευταίες 2 ημέρες έχω πρόβλημα με τις εξερχόμενες από το μεσημέρι και μετά..Έχει κάνεις παρατηρήσει το ίδιο ..?
    Πρέπει να πάρω 2-3 φορές για να βγεί ... Παίρνω και δεν κάνει ποτέ ring... το απόλυτο κενό ..

  13. #1108
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Την προηγούμενη εβδομάδα παρατήρησα κι εγώ αντίστοιχο πρόβλημα. Το συζήτησα μαζί τους αλλά όσα μου πρότειναν δεν βοήθησαν ουσιαστικά.

    Αυτό που δείχνει να διόρθωσε το πρόβλημα είναι η μείωση του expiration στο trunk & του registration στα extensions στα 60 seconds.

    Το περίεργο είναι τους προηγούμενους μήνες δεν παρατήρησα ποτέ αντίστοιχο θέμα με το υπάρχον setup. Σαν να άλλαξε κάτι ξαφνικά στους servers τους και έγιναν πιο αυστηροί.

  14. #1109
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την προηγούμενη εβδομάδα παρατήρησα κι εγώ αντίστοιχο πρόβλημα. Το συζήτησα μαζί τους αλλά όσα μου πρότειναν δεν βοήθησαν ουσιαστικά.

    Αυτό που δείχνει να διόρθωσε το πρόβλημα είναι η μείωση του expiration στο trunk & του registration στα extensions στα 60 seconds.

    Το περίεργο είναι τους προηγούμενους μήνες δεν παρατήρησα ποτέ αντίστοιχο θέμα με το υπάρχον setup. Σαν να άλλαξε κάτι ξαφνικά στους servers τους και έγιναν πιο αυστηροί.
    Εγώ δεν έχω καν το expriration στο trunk. Αντι για αυτό έχω το externrefresh=60.

    Τους ρώτησα αν έχει αλλάξει κάτι που μου είπαν να κάνω απλά reset το οποίο δεν θα αλλάξει κάτι ...

  15. #1110
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Αν θέλεις δοκίμασε να το στήσεις όπως αναγράφεται στις οδηγίες που δίνουν

    Εμένα το πρόβλημα δεν λύθηκε μόνο με τις αλλαγές στο (PJSIP) trunk. Αυτό που έφερε την λύση του προβλήματος είναι η ρύθμιση του registration στις τοπικές ρυθμίσεις των επιμέρους extensions.

Σελ. 74 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 5464697273747576798494 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. OMNIVOICE απόψεις
    Από africa_twin στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3447
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-24, 16:59
  2. αποψεις dell?
    Από maxitos στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-10, 13:35
  3. Απόψεις
    Από gourdo στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-08, 16:18
  4. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ !!!
    Από johnnyo. στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-08, 15:18
  5. WAG200G Απόψεις
    Από Makinen στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-07, 19:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας