Σελ. 127 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 107117122125126127128129132 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.891-1.905 από 1983
  1. #1891
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.091
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήταν παντελώς άγνωστο πως έχουν δικό τους Android client!
    Τον εγκατέστηκα για δοκιμή. Γνωρίζετε πώς τα πάει σε κατανάλωση μπαταρίας συγκριτικά με το MizuDroid;
    Δεν πρέπει να καίει πολλά γιατί παίζει με το push της Google οπότε όπως όλα θα ξυπνάει την εφαρμογή στην εισερχόμενη μόνο.... λέω γω τώρα γιατί ποτέ δεν ξέρεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kxrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρώει δυστυχώς....
    A ναι ε?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #1892
    Εγγραφή
    14-03-2004
    Μηνύματα
    314
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Δεν τρώει τιποτα, αυτό με το push notification ζώζει . Set and forget. Εξαρτάται πιστεύω ομως και απο την συσκευή

  3. #1893
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Μέχρι τώρα έχω πολύ καλές εντυπώσεις από το Softphone.
    Σε Android 12 (τουλάχιστον στο Realme GT Neo 3 που χρησιμοποιώ) πρέπει να γίνουν οι παρακάτω ρυθμίσεις για να λαμβάνει εισερχόμενες ανελλιπώς:

    Settings > Apps > App Management > Modulus > Battery usage: "allow background activity" να είναι ενεργοποιημένο

    Settings > Battery > Advanced settings > Optimize battery use > Modulus > "Don't optimize" να είναι επιλεγμένο

    Settings > Battery > Advanced settings > Optimize battery use > Optimized standby > "Balanced mode" να είναι απενεργοποιημένο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pan.nl : 27-07-22 στις 12:48.

  4. #1894
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.091
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι τώρα έχω πολύ καλές εντυπώσεις από το Softphone.
    Σε Android 12 (τουλάχιστον στο Realme GT Neo 3 που χρησιμοποιώ) πρέπει να γίνουν οι παρακάτω ρυθμίσεις για να λαμβάνει εισερχόμενες ανελλιπώς:

    Settings > Apps > App Management > Modulus > Battery usage: "allow background activity" να είναι ενεργοποιημένο

    Settings > Battery > Advanced settings > Optimize battery use > Modulus > "Don't optimize" να είναι επιλεγμένο

    Settings > Battery > Advanced settings > Optimize battery use > Optimized standby > "Balanced mode" να είναι απενεργοποιημένο
    Ναι ανεξαιρέτως λειτουργικού αυτά είναι κανόνας.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #1895
    Εγγραφή
    01-04-2006
    Περιοχή
    Cambridge, UK
    Μηνύματα
    1.405
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    400 Mbps ⇋ 400 Mbps
    ISP
    Cambridge Fibre
    Router
    Linksys MR8300
    Το Android app δεν με κάνει register με τίποτα. Συνεχίζει και λέει unauthorized στο account details.
    Προσπαθώ με τον User-3
    Η modulus είναι μέσω της inalan
    Καμία ιδέα να δοκιμάσω;

  6. #1896
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Έχει κανείς θέματα τον τελευταίο καιρό;
    Έχω βάλει συγγενή μου σε Inalan και πάνω εκεί παίζει τηλεφωνία από Modulus.
    Μου είπε ότι κάποιες (λίγες πάντως) φορές το τελευταίο διάστημα μπορεί να καλεί και να μην τον ακούει ο συνομιλητής. Και διαρκεί αυτό το θέμα, μπορεί πιθανόν την άλλη μέρα να φτιάξει λέει. Τελευταία φορά του έτυχε πριν 4-5 μέρες.
    Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

  7. #1897
    Εγγραφή
    10-02-2015
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik 850
    πάρτους τηλέφωνο. κρατούν logs 3-5 ημερών. θα σου πουν αμέσως αν ειναι δικό σου ή δικό τους θέμα

  8. #1898
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς θέματα τον τελευταίο καιρό;
    Έχω βάλει συγγενή μου σε Inalan και πάνω εκεί παίζει τηλεφωνία από Modulus.
    Μου είπε ότι κάποιες (λίγες πάντως) φορές το τελευταίο διάστημα μπορεί να καλεί και να μην τον ακούει ο συνομιλητής. Και διαρκεί αυτό το θέμα, μπορεί πιθανόν την άλλη μέρα να φτιάξει λέει. Τελευταία φορά του έτυχε πριν 4-5 μέρες.
    Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο;
    Σχετικο ... ασχετο .... οπως θελεις το βλεπεις. .

    Η δικη μου γνωμη ειναι οτι δεν ευθυνεται η modulus για αυτο .
    Βασικος υποπτος ειναι η ιναλαν που αναφερονται καθημερινα πολλα προβληματα απο τους χρηστες . ( to royter δεν ειναι και οτι καλυτερο , χωρις επιλογη αντικαταστασης )

    Εχω εγω προσωπικα εχω πανω απο 8 νουμερα σε διαφορους παροχους (σπιτια-γραφειο ) ... οπως επισης εχω μεσολαβησει για τουλαχιστον 5-10 συγγενεις και φιλους με modulus .

    Αν εξαιρεσουμε τις φορες που ειχε οντως προβλημα η modulus ... παιζουν ολα εξαιρετικα . ( το ξερω γιατι ειμαι η πρωτη επιλογη ολων οταν υπαρχει θεματακι )


    anyway . οπως ειπε και ο @Kxrist δες το με modulus μηπως μπορουν να βρουν τι ακριβως φταιει .
    The gr81 .

  9. #1899
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kxrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάρτους τηλέφωνο. κρατούν logs 3-5 ημερών. θα σου πουν αμέσως αν ειναι δικό σου ή δικό τους θέμα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δικη μου γνωμη ειναι οτι δεν ευθυνεται η modulus για αυτο .
    Βασικος υποπτος ειναι η ιναλαν που αναφερονται καθημερινα πολλα προβληματα απο τους χρηστες . ( to royter δεν ειναι και οτι καλυτερο , χωρις επιλογη αντικαταστασης )

    anyway . οπως ειπε και ο @Kxrist δες το με modulus μηπως μπορουν να βρουν τι ακριβως φταιει .
    Κι εγώ την Inalan και τις μικροδιακοπές της υποψιάζομαι.
    Η Modulus είναι αγορασμένη ανεξάρτητα πάντως, δεν έχει μπει στο ρούτερ της η τηλεφωνία. Όμως αν το internet έχει θέμα τότε έχει και η τηλεφωνία προφανώς.
    Του έχω πει τώρα όταν ξανασυμβεί να μου το πει άμεσα και να ελέγξει την ίδια στιγμή αν το Ίντερνετ είναι ΟΚ. Και θα καλέσω τη Modulus στο καπάκι όταν συμβεί.
    Ευχαριστώ πολύ!

  10. #1900
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Να αναφέρω εγώ ότι η modulus δουλεύει άψογα σε εμένα με HCN. Έχω πολλούς μήνες να παρατηρήσω κάποιο πρόβλημα με τα registrations ή την δρομολόγηση των κλήσεων.

  11. #1901
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, καλη Κυριακη! γινεται καπως να δω σε εναν μηνα τις εξερχομενες κλησεις της modulus αλλα θελω συνολικους χρονους οχι ξεχωριστα καθε κληση που δειχνει.
    Εβγαλα και αρχειο excel προσπαθησα να προσθεσω τους χρονους δεν βγαζει αποτελεσμα σωστο μηδεν ολα τα δειχνει.

    Εχω 700 λεπτα τον μηνα και θελω να δω τους τελευταιους μηνες ποσα χαλαμε απο αυτα γιατι σκεφτομαι να το κοψω το προπληρωμενο.

    Επισης υπαρχει καποιος τιμοκαταλογος να δουμε ποσο πανε οι χρεωσεις αμα δεν εχουμε πακετο της inalan, γιατι βρισκω ενα παλιο.

    - - - Updated - - -

    https://www.modulus.gr/services/voip/kostos-kliseon/ εκτος απο αυτο εχει κατι σε pdf οπως παλιοτερα?

  12. #1902
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Επανέρχομαι μετά από καιρό για να παραθέσω μια πρόσφατη εμπειρία μου που αποδεικνύει ότι οι τύποι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ σε κάποιες περιπτώσεις.

    Τον Ιανουάριο μου έρχεται ειδοποιητήριο για ανανέωση συνδρομής. Με παίρνουν και τηλέφωνο και ενημερώνω ότι θα πιστώσω ένα ποσό στο λογαριασμό μου για να γίνει η εξόφληση της ανανέωσης. Όντως το κάνω και μου έρχεται το παρακάτω επιβεβαιωτικό μέιλ:

    Αγαπητέ συνδρομητή,

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο παρακάτω αριθμός, ανανεώθηκε για ένα έτος.

    Με εκτίμηση,
    Αυτό συνέβη 27/1/23. Και χθες που προσπαθούσαν να επικοινωνήσουν μαζί μου στο σπίτι, συνειδητοποιώ ότι είναι ανέφικτο. με παίρνουν και δε χτυπάει το τηλέφωνο, και μάλιστα αυτός που καλεί μετά από δύο τόνους κλήσης, ακούει ότι ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.
    Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε σήμερα ότι ο αριθμός έχει λήξει. Προφανώς μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι και τους λέω ότι κατέθεσα χρήματα, μου τα αφαίρεσαν, μου έστειλαν επιβεβαιωτικό και ότι είναι αδύνατον να έχει λήξει ο αριθμός.

    Αφού πέφτει η γραμμή (γιατί λογικά κάτι έκανε στη συνδρομή ο τεχνικός) με ξαναπαίρνει και λέει τώρα είναι εντάξει και λειτουργεί μια χαρά. Τον ρωτάω αν αντιλαμβάνεται τι έχει συμβεί και απορώ με τη χαλαρότητά του και μου λέει προφανώς θα έγινε κάποιο λάθος. ΟΥΤΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ που σας είχαμε ένα μήνα χωρίς να μπορείτε να λαμβάνετε κλήσεις εν αγνοία σας γιατί εσείς πιστεύατε ότι όλα είναι οκ ούτε ΤΙΠΟΤΑ.

    Πραγματικά ΑΙΣΧΡΟΣ ο τύπος και θα ήθελα να μου πείτε αν θα μπορούσα να απευθυνθώ κάπου αλλού για παράπονο γιατί ο συγκεκριμένος στην τεχνική υποστήριξη μόνο που δε μου είπε ότι πρέπει να ζητήσω εγώ συγγνώμη. Ουσιαστικά ο ένας μήνας υπηρεσίας πήγε στράφι και προφανώς θα ήθελα να παραπονεθώ κάπου για την ανευθυνότητα που επέδειξε η εταιρεία.

  13. #1903
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι μετά από καιρό για να παραθέσω μια πρόσφατη εμπειρία μου που αποδεικνύει ότι οι τύποι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ σε κάποιες περιπτώσεις.

    Τον Ιανουάριο μου έρχεται ειδοποιητήριο για ανανέωση συνδρομής. Με παίρνουν και τηλέφωνο και ενημερώνω ότι θα πιστώσω ένα ποσό στο λογαριασμό μου για να γίνει η εξόφληση της ανανέωσης. Όντως το κάνω και μου έρχεται το παρακάτω επιβεβαιωτικό μέιλ:



    Αυτό συνέβη 27/1/23. Και χθες που προσπαθούσαν να επικοινωνήσουν μαζί μου στο σπίτι, συνειδητοποιώ ότι είναι ανέφικτο. με παίρνουν και δε χτυπάει το τηλέφωνο, και μάλιστα αυτός που καλεί μετά από δύο τόνους κλήσης, ακούει ότι ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.
    Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε σήμερα ότι ο αριθμός έχει λήξει. Προφανώς μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι και τους λέω ότι κατέθεσα χρήματα, μου τα αφαίρεσαν, μου έστειλαν επιβεβαιωτικό και ότι είναι αδύνατον να έχει λήξει ο αριθμός.

    Αφού πέφτει η γραμμή (γιατί λογικά κάτι έκανε στη συνδρομή ο τεχνικός) με ξαναπαίρνει και λέει τώρα είναι εντάξει και λειτουργεί μια χαρά. Τον ρωτάω αν αντιλαμβάνεται τι έχει συμβεί και απορώ με τη χαλαρότητά του και μου λέει προφανώς θα έγινε κάποιο λάθος. ΟΥΤΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ που σας είχαμε ένα μήνα χωρίς να μπορείτε να λαμβάνετε κλήσεις εν αγνοία σας γιατί εσείς πιστεύατε ότι όλα είναι οκ ούτε ΤΙΠΟΤΑ.

    Πραγματικά ΑΙΣΧΡΟΣ ο τύπος και θα ήθελα να μου πείτε αν θα μπορούσα να απευθυνθώ κάπου αλλού για παράπονο γιατί ο συγκεκριμένος στην τεχνική υποστήριξη μόνο που δε μου είπε ότι πρέπει να ζητήσω εγώ συγγνώμη. Ουσιαστικά ο ένας μήνας υπηρεσίας πήγε στράφι και προφανώς θα ήθελα να παραπονεθώ κάπου για την ανευθυνότητα που επέδειξε η εταιρεία.
    Στείλε email στην ίδια την εταιρία και ζήτα πίστωση για το διάστημα που δεν είχες υπηρεσία.

  14. #1904
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες εχω παρατηρήσει ότι σε εισερχόμενη κλήση, ενω σηκώνω το ακουστικό, αργεί να "ανοίξει" η γραμμή (μπορεί να κάνει και 3-4 δευτερόπλεπτα).
    Αυτό παρουσιάζεται σε διαφορετικές συσκευές και διαφορετικά account.
    Γι' αυτο σκέφτηκα ότι δεν πρέπει να είναι το πρόβλημα από την μεριά μου.

    Εχει παρατηρήσει κανέις κάτι παρόμοιο;
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  15. #1905
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες εχω παρατηρήσει ότι σε εισερχόμενη κλήση, ενω σηκώνω το ακουστικό, αργεί να "ανοίξει" η γραμμή (μπορεί να κάνει και 3-4 δευτερόπλεπτα).
    Αυτό παρουσιάζεται σε διαφορετικές συσκευές και διαφορετικά account.
    Γι' αυτο σκέφτηκα ότι δεν πρέπει να είναι το πρόβλημα από την μεριά μου.

    Εχει παρατηρήσει κανέις κάτι παρόμοιο;
    Τιποτα εδω απο θεματα .

    οι συσκευες ολες ειναι στον ιδιο χωρο ?
    Εννοω στο ιδιο δικτυο ? με την ιδια συνδεση ιντερνετ ?

    Μηπως κατι αλλο φταιει στο ρουτερ σου η fw ???
    The gr81 .

Σελ. 127 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 107117122125126127128129132 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. OMNIVOICE απόψεις
    Από africa_twin στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3447
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-24, 16:59
  2. αποψεις dell?
    Από maxitos στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-10, 13:35
  3. Απόψεις
    Από gourdo στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-08, 16:18
  4. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ !!!
    Από johnnyo. στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-08, 15:18
  5. WAG200G Απόψεις
    Από Makinen στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-07, 19:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας