Σελ. 21 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 5863
  1. #301
    Εγγραφή
    10-01-2012
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6,35 Mbps/ 0,77 Mbps
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Thomson TG782
    να είσαι καλα Πρόδρομε

    μάλλον θα την αλλάξω γιατί και τώρα που σου γράφω είμαι σε αναμονή στο τηλ. να τους τα ψάλω

  2. #302
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    (εντωμεταξύ,γράφω καλά λόγια 2 ημέρες πριν,και σήμερα το ιντερνετ ΣΕΡΝΕΤΑΙ, ούτε καν σελίδα δεν ανοίγει)!

    edit: σκεφτείτε μόνο, ότι ενώ συνήθως κατεβάζω με 1,1mb, τώρα πάει με 30kb!
    και με κλειστό το torrent, δεν παίζει καμία σελίδα σε ταχύτητα καλύτερη της....pstn!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antreas9 : 22-01-12 στις 21:15.
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  3. #303
    Εγγραφή
    16-01-2010
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli DISCUS
    SNR / Attn
    21(dB) / 15(dB)
    Είμαι 1,5 χρόνο στην Cyta και μπορώ να πω, αν εξαιρέσω κάποιες αποσυνδέσεις που και που, ότι σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από την ταχύτητα. Πιάνω συνήθως κατά μέσο όρο το 85% τη θεωρητικής και μερικές φορές και το 90%. Αν γίνει κάτι και με τα youtoube βιντεάκια που ώρες ώρες δεν μπορώ να δω ούτε και σε 240, θα ήταν ιδανικά.
    Να πω ότι έχω την 8άρα και μένω Μαρτίου, Θεσσαλονίκη.

  4. #304
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pmbr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, για να είσαι πελάτης της Cyta με τόσα προβλήματα όσα περιγράφεις και να μην την αλλάζεις τρία χρόνια τώρα, κάτι καλό θα έχει...
    Εχω φυγει φιλε μου..Οντως ειχε πολυ καλες τιμες κ εκανε τη διαφορα..Γι'αυτο το λογο κ οι περισοτεροι ειναι συνδρομητες της..

    ........Auto merged post: makisaudia3 πρόσθεσε 4 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 8Mbps πρεπει να κατεβαζεις με 800kb/s,με λιγα λογια δε συγχρονιζει η γραμμη σου απο τη cyta,υπαρχει μεγαλο προβλημα χωρητικοτητας σε ολες τις εταιριες εκτος του οτε,ανεπιτρεπτα πραγματα για εταιριες σταθερης,εαν καποιες δεν εχουν φραγκα(δεν αναφερομαι συγκεκριμενα μονο για τη cyta) για επενδυσεις να το κλεισουν το μαγαζι,λεφτα ο κοσμος δεν εχει για πεταμα....εγω οταν πηγα να κανω αιτηση στη cyta προσπαθησαν να με πεισουν να παρω τα 4Μbps επειδη εχουν συγκεκριμενη πολιτικη για να διαμοιραζεται καλυτερα το bandwidth,ο οτε απο τη μια τους σνομπαρει απο την αλλη οι εταιριες παραμενουν στασιμες,τα ιδια προβληματα εχει η hol ισως και η wind...συγκεκριμενα με ατομο που μιλησα που συνεργαζεται με καποιες εταιριες οταν τον ρωτησα ποια θεωρει καλυτερη εταιρια μετα τον οτε μου απαντησε μονολεκτικα ΚΑΜΙΑ...
    Το γνωριζω φιλε μου οτι δεν συνχρονιζει καθολου..Σωστα στα ειπε αυτο το ατομο..ΚΑΜΙΑ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος makisaudia3 : 23-01-12 στις 01:13. Αιτία: auto merged post

  5. #305
    Εγγραφή
    25-04-2005
    Περιοχή
    ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
    Μηνύματα
    335
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΟ ΧΩΡΙΟ
    Router
    thomson tg 585v7
    καταθετω την αποψη μου φιλικα και χωρις κακια για την cyta. Ημουν συνδρομητης εδω και 3 χρονια στην αρχη ολα καλα κανα δυο φορες που εμεινα απο νετ και τηλεφωνο το εφτιαξαν και μου πιστωσαν το λογαριασμο ευγε!!!!!!!! τελευταιο χρονο απο τοτε που μπηκαν μεγαλες πολεις μεσα το μεγαλο λαθος!!!! για μενα γιατι δεν αναβαθμησαν τιποτα για να βγαλεις γραμμη στις βλαβες αναμονη 30 -40 λεπτα ελεος πια!!!!!!!! προβληματα πολλα αποσυνδεσεις μια χωρις τηλ μια χωρις νετ σημειωτεον στην ιδια γραμμη χωρις να αλλαξει τιποτα. ετσι τα πηρα στο κεφαλι που λενε και πηγα οτε συμπερασμα για μενα προσωπικα καλη η cyta αλλα οταν δινεις νεες συνδεσεις αβερτα αναβαθμιζεις κιολας και σε προσωπικο και σε μηχανηματα μεγα λαθος για μενα επισης το voip χαθηκαν να δωσουν ξεχωριστη τηλεφωνια και νετ μαζι???? να εξαρτασε σπο ενα router που δουλευει οποτε γουστασει σωστα κατα τα αλλα οταν εβγαζες γραμμη ευγενεστατοι και προθυμοι και αναγνωριζουν τα λαθη τους. bye bye cyta!!!!

  6. #306
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999 /4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    Τελικά ο ΟΤΕ και η CYTA είναι οι πιο αξιόπιστες εταιρείες τηλεφωνίας και ιντερνετ στην Ελλάδα σύμφωνα με τις απόψεις των συνδρομητών ...τελικά... απλά διαλέγεις και παίρνεις !!!

  7. #307
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14500/1023
    ISP
    Wind
    Router
    Linkys Wag200g
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ εδώ και 1 μήνα περίπου συνδρομητής,έχω να καταθέσω ότι ώρες ώρες είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος(ακόμα και το youtube ώρες ώρες πετάει) και άλλες στιγμές τρελές αποσυνδέσεις και τα στατιστικά της γραμμής παίζουνε συνεχώς,αρχίζω να πιστεύω ότι ίσως φταίει το pirelli,σκέφτομαι να τους ζητήσω να μου αλλαξουνε με thompson,αλλά κ πάλι δεν είμαι σίγουρος αν είναι το ρούτερ το πρόβλημα ή κάτι άλλο...

  8. #308
    Εγγραφή
    15-07-2009
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σαν οικιακό χρήστη θα σε υποστηρίξει, αν δεν έχεις επαγγελματικό συμβόλαιο και αυτό ισχύει για κάθε πάροχο, απ' όσο γνωρίζω. Αν ήσουν από φορητότητα, περισσότερο πιθανό είναι φταίει ο ΟΤΕ κ όχι η Cyta

  9. #309
    Εγγραφή
    05-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά ο ΟΤΕ και η CYTA είναι οι πιο αξιόπιστες εταιρείες τηλεφωνίας και ιντερνετ στην Ελλάδα σύμφωνα με τις απόψεις των συνδρομητών ...τελικά... απλά διαλέγεις και παίρνεις !!!
    Αυτό το συμπέρασμα πως το έβγαλες; Παραπάνω οι μισοί λένε ότι δεν έχουν youtube και ότι περιμένουν στα τηλέφωνα. Φτηνή είναι η CYTA και απλά αξιοπρεπής πάροχος. Δε τη λες και τίγκα αξιόπιστη. Ότι ισχύει για όλους τους παρόχους όταν ξεκίναγαν. Λίγοι συνδρομητές οπότε πιο "άδειο" δίκτυο. Τώρα που γεμίζει και από συνδρομητές και από data δυσκολεύεται αλλά με τις πλάτες της Κυπριακής μαμάς (και τα λεφτά των Κυπρίων αδελφών) θα σταθεί. Πιστεύω ότι θα γίνει καλή, αλλά για την ώρα είναι απλά ΟΚ.
    Though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light.
    Zeratul, StarCraft

  10. #310
    Εγγραφή
    17-04-2010
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1024/256
    SNR / Attn
    19(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Digik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το συμπέρασμα πως το έβγαλες; Παραπάνω οι μισοί λένε ότι δεν έχουν youtube και ότι περιμένουν στα τηλέφωνα. Φτηνή είναι η CYTA και απλά αξιοπρεπής πάροχος. Δε τη λες και τίγκα αξιόπιστη. Ότι ισχύει για όλους τους παρόχους όταν ξεκίναγαν. Λίγοι συνδρομητές οπότε πιο "άδειο" δίκτυο. Τώρα που γεμίζει και από συνδρομητές και από data δυσκολεύεται αλλά με τις πλάτες της Κυπριακής μαμάς (και τα λεφτά των Κυπρίων αδελφών) θα σταθεί. Πιστεύω ότι θα γίνει καλή, αλλά για την ώρα είναι απλά ΟΚ.
    Εν μέρει έχεις δίκιο οπότε έχεις και εν μέρει άδικο.
    Με το download δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να έχει πρόβλημα.
    Αν υπάρχει θέμα με το streaming αυτό ενδεχομένως να έχει να κάνει με τη δρομολόγηση ή το cache-ing του παρόχου. Δεν έχει καμία σχέση όμως με το "άδειο" ή το "γεμάτο" δίκτυο.

    Κανένας πάροχος δεν έχει σταθερή χωρητικότητα εντός ή εκτός Ελλάδος.
    Αυτά αλλάζουν συνήθως προς τα πάνω συχνά.
    Where's my mind !?

  11. #311
    Εγγραφή
    28-04-2011
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Digik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το συμπέρασμα πως το έβγαλες; Παραπάνω οι μισοί λένε ότι δεν έχουν youtube και ότι περιμένουν στα τηλέφωνα. Φτηνή είναι η CYTA και απλά αξιοπρεπής πάροχος. Δε τη λες και τίγκα αξιόπιστη. Ότι ισχύει για όλους τους παρόχους όταν ξεκίναγαν. Λίγοι συνδρομητές οπότε πιο "άδειο" δίκτυο. Τώρα που γεμίζει και από συνδρομητές και από data δυσκολεύεται αλλά με τις πλάτες της Κυπριακής μαμάς (και τα λεφτά των Κυπρίων αδελφών) θα σταθεί. Πιστεύω ότι θα γίνει καλή, αλλά για την ώρα είναι απλά ΟΚ.
    Με βάση την δική μου εμπειρία μόνο αξιόπιστη δεν την λες πολλά προβλήματα
    με το δίκτυο και το support κάκιστο.

  12. #312
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14500/1023
    ISP
    Wind
    Router
    Linkys Wag200g
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ δεν την βλέπω σταθερή,μια το ίντερνετ πετάει κ μια πάει αρκετά αργά...δεν ξέρω μήπως οφείλεται στο ρούτερ όμως(pirelli)

  13. #313
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thomNikolaou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βάση την δική μου εμπειρία μόνο αξιόπιστη δεν την λες πολλά προβλήματα
    με το δίκτυο και το support κάκιστο.
    Νόμιζα πως έχετε εμπειρία από Forthnet έχετε και γραμμές Cyta ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #314
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    για την αξιοποιστια της τα σχολια αποικιλουν , οπως ποικιλουν σε ολους τους παροχους...μονο που η cyta ανηκει σε ημικρατικο οργανισμο και εχει καποιο λιπος περισσοτερο...εγω ενα διμηνο που την εχω σε γραφειο κ σπιτι δεν εχω ως τωρα κανενα προβλημα-μονο μια φορα ειχαν σβηστει στο router τα λαμπακια τηλ ,ιντερνετ και εκανα reboot και ολα οκ...παντως το router adb ειναι πολυ καλο....
    καταληγοντας θα ελεγα ας σερνεται και καποιες φορες το ιντερνετ , σε ολους σερνεται..μονο που εδω ειμαστε πιο φθηνα...

  15. #315
    Εγγραφή
    05-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Αν υπάρχει θέμα με το streaming αυτό ενδεχομένως να έχει να κάνει με τη δρομολόγηση ή το cache-ing του παρόχου. Δεν έχει καμία σχέση όμως με το "άδειο" ή το "γεμάτο" δίκτυο.
    Διαφωνώ σχετικά με το ότι δεν έχει σχέση το youtube με το άδειο ή γεμάτο δίκτυο. Απλά θυμήσου πόσο είχε βελτιωθεί το δίκτυο της Forthnet όταν έκανε caching το youtube. Αυτό που έκαναν πρακτικά είναι ότι ξεφόρτωσαν τις συνδέσεις προς το εξωτερικό από πάρα πάρα πολλά requests για video που όσο να ναι το bandwidth το τρώει πολύ. Δε ξέρω αν το κάνει η CYTA αυτό, αλλά θα την βελτίωνε τη κατάσταση.
    Though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light.
    Zeratul, StarCraft

Σελ. 21 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας