Σελ. 289 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.321-4.335 από 5863
  1. #4321
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά τζάμια κατηγόρησα τη cyta για το latency. Τόσο καιρό έκανα το ρουτερ reboot μέσα από το ρουτερ και δε του έκλεινα ποτέ. Μόλις του έκανα και το άφησα 1 λεπτό κλειστό όλα έστρωσαν. Ξέρει κανείς τίποτα διαφορά έχει αυτό;;
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  2. #4322
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    CCR
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα είχα διαβάσει όλα αυτά, ωστόσο είπα να τη δοκιμάσω τη Cyta. Τελικά είναι χειρότερη απ' όσο περίμενα...
    Υ.Γ. Με 3 γραμμές WIND στην οικογένεια, πολύ σπάνια είχαμε θέματα. Περισσότερα έχουμε με ΟΤΕ (!) σε 2 χωριά. Αλλά έχοντας τώρα Cyta, μέσα σε 1 μήνα τις έχει ξεπεράσει όλες μαζί (σε προβλήματα).
    Το ίδιο router έχω κι εγώ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, με την τεχνική εξυπηρέτηση μίλησες;


  3. #4323
    Εγγραφή
    28-10-2013
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    103744/10999
    ISP
    Vodafone
    Γεια σας,τελικα μου εκανε αντιπροσφορα η cyta μου κατεβασε την τιμη απο τα 22€ στα 17€,ετσι ακυρωσα την αιτηση με την cosmote..

  4. #4324
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nolartsa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πολοστή φορά η γραμμή εμφανίζει πολλά και πολλαπλά προβλήματα.

    είτε θα σέρνεται, είτε θα λειτουργεί τεράστια σκαμπανεβάσματα, είτε θα αποσυντονίζει, είτε όλα μαζί.

    Αποσυντονισμό τελευταία έκανα 21/04 προς 22/04

    Σε gaming (π.χ: Counter Strike: Global Offensive) to ping εκτινάσεται απο 95 στα 980 και αυτό μπορεί να γίνει άπειρες φορές. Ενίοτε κάνει και σκαμπανεβάσματα με μικρότερες αποκλίσεις (π.χ απο 70 σε 240)

    Η κατάσταση δεν έχει διορθωθεί παρά τα 10+ (σημερινά) reboot (κάποια hard).

    Η γραμμή φαίνεται κλειδωμένη στα 33.1

    Συνημμένο Αρχείο 182666

    αλλά οι ταχύτητες είναι αυτές

    Συνημμένο Αρχείο 182667
    Καλό είναι το username σου να το έκρυβες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από χθες σέρνεται κι εμένα η Cyta (Αθήνα). Αλλά το κάνει μόνο για μερικά λεπτά. Τρομάζει να ανοίξει έστω και 1 σελίδα σε κινητό και υπολογιστή και μετά από λίγο φτιάχνει κανονικά.

    Να δίνεις τόσα λεφτά για VDSL (!), να έχεις ένα τραγικό ρούτερ (Technicolor), να έχεις 8 Mbps μικρότερο συγχρονισμό από το Vodafone VDSL στην ίδια γραμμή (παλιότερα) και να μην ανοίγει ούτε σελίδα και αυτό να γίνεται 3-4 μέρες την εβδομάδα. Μακάρι να πουληθεί σύντομα η Cyta ή να κάνει τιμολογιακή αλλαγή και να μας δοθεί η δυνατότητα να φύγουμε δωρεάν. Βαρέθηκα από τον 1ο μήνα...
    To TG788v2 που αναφέρει ο αγαπητός ως τραγικό ρούτερ, μόνο τραγικό δεν είναι (βλ. Broadcom BCM63168 & 128ΜΒ RAM σε CPE). Τραγικό είναι το firmware που φοράει γιατί είναι κλειδωμένο. Άν αποκτήσεις πρόσβαση στο CLI του, σε συνδυασμό με τα εκατοντάδες manual της technicolor που υπάρχουν free online (πχ το telnet manual), το CPE κάνει κυριολεκτικά παπάδες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος You lied : 08-05-17 στις 11:24. Αιτία: Add link

  5. #4325
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ακαταμάχητη προσφορά από το τμήμα αντιπροσφορών σήμερα, μετά από αίτηση φορητότητας που έκανα τηλεφωνικά στη wind( Με κάλεσαν από τις συνήθεις εταιρείες τηλεσυνδέσεων).Έκανα λοιπόν αίτηση στη Wind για 18,90€ το μήνα τελική με φόρους κτλ,με τα γνωστά 300+300 λεπτά προς κινητά, απ. σταθερά και εώς 24Mbps, 120 λεπτά στο κινητό και 1Gb data .....Η Cyta αντιπρότεινε με 15,80€ τελικά με φόρους εώς 24Mbps, 300λ κινητά, απεριόριστα σταθερά για 2 χρόνια, και επειδή έχω ηλεκτρονικό λογαριασμό -0,50€ πάει 15,30€...αλλά άν κάνω και πάγια εντολή πάει στα 14,80€ !!!!Ακύρωσα τη φορητότητα σε κατάστημα Wind και έμεινα στη Cyta( με το πρόγραμμα να ξεκινάει από 1 -6-2017) Τώρα είμαι στα 17,90€ ελεύθερο χωρίς χρόνους 4 Mbps...!!!

  6. #4326
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Συγνωμη που θα το πω, αλλα αυτες οι προσφορες κατω του κοστους ειναι καραγκιοζιλικια. Φεσονουν πιο πολυ τα ουτως η αλλως αθλια οικονομικα τους Cyta και Wind.

  7. #4327
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνωμη που θα το πω, αλλα αυτες οι προσφορες κατω του κοστους ειναι καραγκιοζιλικια. Φεσονουν πιο πολυ τα ουτως η αλλως αθλια οικονομικα τους Cyta και Wind.
    Πράγματι είναι μια άρρωστη αγορά...αλλά αφού μου κάνουν προσφορά και τσιμπάω...μετά αντιπροσφορά και ξανατσιμπάω !!!!! ( και τρέχω και μέσα στο μεσημέρι για να στείλω την αίτηση ακύρωσης).....πρέπει να λάβει μέτρα η ΕΕΤΤ για την εξυγίανση της κατάστασης !!!Το θέμα είναι να μην κλείσει η CYTA και μείνω με την προσφορά στο χέρι.....

  8. #4328
    Εγγραφή
    17-04-2005
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.038
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό θα πρέπει να απασχολεί τους Διευθυντές των αντίστοιχων εταιρειών και όχι τους πελάτες.
    Από την άλλη εγώ προσωπικά δεν θα αλλάξω μια σύνδεση απροβλημάτιστη που έχω για να κάνω μια ίδια για κέρδος 1-2 ευρώ το μήνα με ότι πιθανότητες αυτό συνεπάγεται.
    Αποτιμώ με μεγαλύτερη αξία την ψυχική μου ηρεμία.

    Το παλικάρι παίρνει μεγάλη αναβάθμιση σε πολύ καλή τιμή, αυτό ναι θα το έκανα.
    ASUS ROG Crosshair VI Hero, AMD R7 3700X, CM MasterLiquid Pro 240, 32GB(4x8) G.Skill FlareX 3200. Dell/LSI 9260-8i, 2TB WD SN850,
    ASUS TUF RX 6800XT, EVGA Supernova 850 G2, CM Cosmos II, Sound Blaster Zx, DTT 3500 5.1, Dell G3223D + Samsung L27D850

    Earth & Beyond Emulator Project Now LIVE!

  9. #4329
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι είναι μια άρρωστη αγορά...αλλά αφού μου κάνουν προσφορά και τσιμπάω...μετά αντιπροσφορά και ξανατσιμπάω !!!!! ( και τρέχω και μέσα στο μεσημέρι για να στείλω την αίτηση ακύρωσης).....πρέπει να λάβει μέτρα η ΕΕΤΤ για την εξυγίανση της κατάστασης !!!Το θέμα είναι να μην κλείσει η CYTA και μείνω με την προσφορά στο χέρι.....
    Μωρε εσυ καλα κανεις. Δεν ειναι εκει το θεμα, τι κανει η ΕΕΤΤ ειναι το θεμα που δεν ρυθμιζει την αγορα.

  10. #4330
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακύρωσα τη φορητότητα σε κατάστημα Wind και έμεινα στη Cyta
    Εσύ μπορεί να ακύρωσες, η Wind είσαι σίγουρος ότι θα ακύρωσε την φορητότητα?? Συνηθίζουν τελευταία να παίρνουν τους πελάτες με το έτσι θέλω. Κάνε καμμιά επιβεβαίωση με την Cyta ότι όντως έχει ακυρωθεί το NPR από την Wind...

  11. #4331
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ μπορεί να ακύρωσες, η Wind είσαι σίγουρος ότι θα ακύρωσε την φορητότητα?? Συνηθίζουν τελευταία να παίρνουν τους πελάτες με το έτσι θέλω. Κάνε καμμιά επιβεβαίωση με την Cyta ότι όντως έχει ακυρωθεί το NPR από την Wind...
    Συνηθίζεται γενικώς τωρα τελευταία και όχι μόνο απο τη wind...ο ΟΤΕ να δεις για ποτε σου παίρνει τη γραμμη..εχει δίκιο πάντως ο nextin...κάνε μια κρούση να δεις τη γίνεται γιατί μπορεί να βρεθείς προ εκπλήξεων..

  12. #4332
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ μπορεί να ακύρωσες, η Wind είσαι σίγουρος ότι θα ακύρωσε την φορητότητα?? Συνηθίζουν τελευταία να παίρνουν τους πελάτες με το έτσι θέλω. Κάνε καμμιά επιβεβαίωση με την Cyta ότι όντως έχει ακυρωθεί το NPR από την Wind...
    Πράγματι άν και έστειλα φάξ με ιδιόχειρο το αίτημα ακύρωσης μέσα από κατάστημα wind, και έκανα και αίτηση ακύρωσης φορητότητας στο σύστημα της wind πάλι στο κατάστημα στις 14:45 ( έχω τα αποδεικτικά) μου έστειλαν sms 21:05 το βράδυ πως η προγραμματισμένη ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας στη wind είναι η 12-5-2017 !!!... Θα ξαναεπικοινωνήσω αύριο απόγευμα ή μεθαύριο με τη cyta για επιβεβαίωση της ακύρωσης!!! Αλλιώς ελλοχεύει μπλέξιμο τρομερό.......
    ΥΓ: Πωωω τι έπαθα στα καλά καθούμενα!!! Άν δεν επιβεβαιωθεί η ακύρωση θα βγάλω το modem απο τη πρίζα να μην το πάρει στον έλεγχό της η wind και θα απευθυνθώ άμεσα στην ΕΕΤΤ που αφήνει αυτές τις καταστάσεις ανεξέλεγκτες!!!!και εν τέλει αγωγή σε όλους!!! Και αυτούς που κάνουν προσφορές, και αυτούς που κάνουν αντιπροσφορές...και αυτούς που επιτρέπουν να παίζεται αυτό το παιχνίδι !!!!!Έχασα τον ύπνο μου απόψε !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Atheros : 08-05-17 στις 22:38.

  13. #4333
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Πλέον οι φορητότητες πραγματοποιούνται σχεδόν άμεσα, μεγάλη προσοχή λοιπόν, εάν κάνετε φορητότητα για να πάρετε απλά καλύτερη τιμή κάλλιστα μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

    Κατ εμέ καλώς. Να δοθεί επιτέλους τέλος στις φορητότητες χωρίς λόγο.

  14. #4334
    Εγγραφή
    28-10-2013
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    103744/10999
    ISP
    Vodafone
    Τελικα εκει που ελεγα για ακύρωση κι επιστροφη στη cyta μου τραβηξανε τη γραμμη απο cosmote, με αποτελεσμα να μεινω χωρις ιντερνετ,δεν εχω παραλάβει εξοπλισμό απο κοσμοτέ και το ρούτερ της cyta ειναι κλειδωμένο δε μπορω να το χρησιμοποιήσω, υπέγραψα την εξουσιοδότηση την περασμένη τριτη, περασαν αρκετες μερες ενω με επαιρναν τηλ πεμπτη παρασκευη απο cyta δε μπορουσα να απαντησω,μια κοιμομουν μια ημουνα στη δουλεια,χθες τη δευτερα τους τηλ εγω και μου ριχνουν την τιμη στα17 ευρω απο 22,vdsl δε μπορούν να μου δωσουν, στην κοσμοτέ πηγα σε vdsl50 με 42,53ευρω το μηνα, πολλα τα φράγκα αλλα μιλαμε για τρεις φορες πιο μεγαλη ταχύτητα,δε μπορω να καταλαβω πως θα επιβιωσουν οι παροχοι τωρα που ο οτε αλλαξε τις καμπινες του και δινει vdsl σε γειτονιες ακομη πιο μακρια απο το αστικο κεντρο,η cyta προβλέπω η θα πουληθεί η θα συγχωνευτεί εκτος κι εχει φράγκα να δημιουργήσει δικες της καμπίνες, ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα για τους παρόχους,η cosmote κερδίζει έδαφος, ποια εταιρεια θα κανει επενδύσεις?

    - - - Updated - - -

    Με το που πηγα να κανω ακύρωση το πρωι τηλ στο 13888 μου ηρθε μηνυμα οτι ακυρώθηκε, μετα απο δυο ωρες μου τραβηξανε τη γραμμη,πολιτικη του οτε σε περιπτωσεις υπαναχωρησης,τελικα ειμαι διατεθειμενος να την κρατησω και να παραλαβω τον εξοπλισμο σημερα,εφοσον η cyta δε μου δινει 50αρι vdsl με φερνει σε δυσκολη θεση να αποδεκτω την cosmote.

  15. #4335
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειναι πάγια πολιτική του ΟΤΕ αυτη...ακομα και εμπρόθεσμο αίτημα να κανεις για ακύρωση φορητοτητας σου εχει πάρει τη γραμμη χωρίς να το καταλάβεις και αν διατηρείς κ δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών τοτε θα μείνεις και χωρίς υπηρεσίες μέχρι να αποδειχθείς τελικά τη φορητότητα...ακριβώς το ίδιο έγινε και με μένα όπως στην περίπτωση σου.

Σελ. 289 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας