Σελ. 320 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 300310315318319320321322325330340 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.786-4.800 από 5863
  1. #4786
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε έκανες συμβόλαιο φίλε μου;;; εδώ και αρκετό καιρό λένε ότι πωλείται. Μπορούσες να μήνα ανανεώσεις και να πας αλλού. Αλλιώς περιμένεις να τελειώσει το συμβόλαιο σου
    Άν δεν τροποποιήσει η νέα ιδιοκτησία μονομερώς τα συμφωνημένα που έχουμε με τη CYTA δεν υπάρχει λόγος αποχώρησης πρό της λήξης του συμβολαίου. Άν κάνει μαγκιές και μονομερείς αυξήσεις....κρυφές ή φανερές....τότε, υπάρχει όλο το οπλοστάσιο διαθέσιμο με καταγγελία, εξώδικα, αγωγές κτλ.....

  2. #4787
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άν δεν τροποποιήσει η νέα ιδιοκτησία μονομερώς τα συμφωνημένα που έχουμε με τη CYTA δεν υπάρχει λόγος αποχώρησης πρό της λήξης του συμβολαίου. Άν κάνει μαγκιές και μονομερείς αυξήσεις....κρυφές ή φανερές....τότε, υπάρχει όλο το οπλοστάσιο διαθέσιμο με καταγγελία, εξώδικα, αγωγές κτλ.....
    Αυτό ακριβώς. Αν συνεχίσει το πρόγραμμά μας ως έχει, δε νομίζω ότι μπορούμε να φύγουμε.

    Βέβαια, με τη WIND και τη Vodafone να είναι πρωταθλήτριες σε αυξήσεις, πιστεύω ότι οποια και να την πάρει τη Cyta, θα φύγουμε από τον πρώτο μήνα...

  3. #4788
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Θεωρητικά ρε παιδιά όποια και να την πάρει από άποψη ποιότητας τί μπορεί να αλλάξει σε θέματα γραμμής;;
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  4. #4789
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικά ρε παιδιά όποια και να την πάρει από άποψη ποιότητας τί μπορεί να αλλάξει σε θέματα γραμμής;;
    Τα ίδια περίπου είναι όλες....Δεν υπάρχει εταιρεία καλύτερη.

  5. #4790
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ίδια περίπου είναι όλες....Δεν υπάρχει εταιρεία καλύτερη.
    Λες εεεε;;; άμα δεν αλλάξει τίποτα θα μείνω εννοείται
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  6. #4791
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άν δεν τροποποιήσει η νέα ιδιοκτησία μονομερώς τα συμφωνημένα που έχουμε με τη CYTA δεν υπάρχει λόγος αποχώρησης πρό της λήξης του συμβολαίου. Άν κάνει μαγκιές και μονομερείς αυξήσεις....κρυφές ή φανερές....τότε, υπάρχει όλο το οπλοστάσιο διαθέσιμο με καταγγελία, εξώδικα, αγωγές κτλ.....
    οπλα εχεις εσυ τα εξωδικα και τις αγωγες για 1,20€ αυξηση?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες εεεε;;; άμα δεν αλλάξει τίποτα θα μείνω εννοείται
    το τιποτα ειναι σχετικο.
    Πρωτα πρωτα θα αλλαξει η (μη)εξυπηρετηση πελατων.Κατοπιν οι υπογειες κομπινες,για ανανεωσεις,χρεωσεις κλπ.

  7. #4792
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπλα εχεις εσυ τα εξωδικα και τις αγωγες για 1,20€ αυξηση?



    το τιποτα ειναι σχετικο.
    Πρωτα πρωτα θα αλλαξει η (μη)εξυπηρετηση πελατων.Κατοπιν οι υπογειες κομπινες,για ανανεωσεις,χρεωσεις κλπ.
    Πρώτα ξεκινάμε από καταγγελία, δεν ξεκίνησα με εξώδικο.Ξαναδιάβασε τι έγραψα παραπάνω.
    Τίποτα δεν θα αλλάξει στην ποιότητα καλή ή κακή της υπηρεσίας ίντερνετ

  8. #4793
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω υπογράψει με μια εταιρία που λέγεται cyta. Πουλιέται. Νομίζω οτι δεν είναι αυτόματα αποδεκτό οτι θα θέλω να είμαι πελάτης εταιρίας με όνομα wind, vodafone κτλ.

    - - - Updated - - -

    Εχει κανεις προβλημα ανατολικη Θεσσαλονικη Περαια, Πλαγιαρι, Τριλοφο, Καρδια;
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  9. #4794
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα ξεκινάμε από καταγγελία, δεν ξεκίνησα με εξώδικο.Ξαναδιάβασε τι έγραψα παραπάνω.
    Τίποτα δεν θα αλλάξει στην ποιότητα καλή ή κακή της υπηρεσίας ίντερνετ
    Δεν αναφερα πουθενα οτι ξεκινας με εξωδικο.Διαφωνω απλα στις λυσεις που νομιζεις οτι εχεις σαν οπλο οπως τα εξωδικα και τις αγωγες.



    Βασικα θα επρεπε να σου πληρωνουν και τα τελη συνδεσης με την επομενη εταιρια αφου ειναι δικο τους σφαλμα,αλλα που..

  10. #4795
    Καλησπέρα σε όλους ,
    Σχετικά με το θέμα της CYTA αντιμετωπίζω το εξής θέμα και θα ήθελα την βοήθειά σας :

    Άλλαξα πάροχο τον Αύγουστο και πήγα στη cyta .
    Τους τελευταίους 3 μήνες αντιμετωπίζω θέματα ταχύτητας Internet και διακοπών στο τηλέφωνο .
    Επικοινώνησα μαζί τους , ήρθε τεχνικός και είπε ότι θα πρέπει να φταίει η καλωδίωση του συναγερμού . Συναγερμό δεν έχω αλλά υπάρχουν οι αναμονές . Για να λυθεί το θέμα λοιπόν μου είπαν να καλέσω ηλεκτρολόγο να το δει .
    Και η ερώτησή μου είναι η εξής : "οφείλει η cyta να το ψάξει αν υπάρχει πρόβλημα από την καλωδίωση ή όντως θα πρέπει εγώ να φροντίσω να βρω ηλεκτρολόγο; " και δεύτερον "παίζει ρόλο το ότι με τους άλλους πάροχους δεν είχα τέτοιο θέμα;"

    Ευχαριστώ

  11. #4796
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Παντελής Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους ,
    Σχετικά με το θέμα της CYTA αντιμετωπίζω το εξής θέμα και θα ήθελα την βοήθειά σας :

    Άλλαξα πάροχο τον Αύγουστο και πήγα στη cyta .
    Τους τελευταίους 3 μήνες αντιμετωπίζω θέματα ταχύτητας Internet και διακοπών στο τηλέφωνο .
    Επικοινώνησα μαζί τους , ήρθε τεχνικός και είπε ότι θα πρέπει να φταίει η καλωδίωση του συναγερμού . Συναγερμό δεν έχω αλλά υπάρχουν οι αναμονές . Για να λυθεί το θέμα λοιπόν μου είπαν να καλέσω ηλεκτρολόγο να το δει .
    Και η ερώτησή μου είναι η εξής : "οφείλει η cyta να το ψάξει αν υπάρχει πρόβλημα από την καλωδίωση ή όντως θα πρέπει εγώ να φροντίσω να βρω ηλεκτρολόγο; " και δεύτερον "παίζει ρόλο το ότι με τους άλλους πάροχους δεν είχα τέτοιο θέμα;"

    Ευχαριστώ
    αν το προβλημα αφορα δικη σου καλωδιωση δηλαδη απο το κουτι που εχεις εξω απο το σπιτι σου και μετα ειναι δικια σου ευθυνη,αν το προβλημα αφορα απο το αστικο κεντρο εως το κουτι εξω απο το σπιτι σου αφορα τη cyta.

  12. #4797
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οπως τα ειπε ο φιλος. Το περιεργο παντως ειναι γιατι δεν ειχε το ιδιο θεμα σε προηγουμενο παροχο.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  13. #4798
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν το προβλημα αφορα δικη σου καλωδιωση δηλαδη απο το κουτι που εχεις εξω απο το σπιτι σου και μετα ειναι δικια σου ευθυνη,αν το προβλημα αφορα απο το αστικο κεντρο εως το κουτι εξω απο το σπιτι σου αφορα τη cyta.
    Δεν ισχύει αυτό. Η καλωδίωση από το box προς τα μέσα σωστά είναι ευθύνη πελάτη. Από το box μέχρι το Α/Κ είναι ευθύνη ΟΤΕ και από το Α/Κ ευθύνη Cyta.

    Εάν κάποιος δεν έχει μείωση συγχρονισμού δεν μπορεί να ευθύνεται άλλος παράγοντας για τη μείωση ταχύτητας κατά τέτοιο μεγάλο ποσοστό σε σχέση με το συγχρονισμό παρά το δίκτυο της Cyta από το Α/Κ και μετά. Εάν υπήρχε παράγοντας θορύβου θα έριχνε το SNR σε σημείο που δεν θα μπορούσε να συγχρονίσει η γραμμή, δεν είναι φυσιολογικό να υπάρχει μειωμένη ταχύτητα κατά τόσο μεγάλα ποσοστά και να ευθύνονται παρεμβολές.

  14. #4799
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό. Η καλωδίωση από το box προς τα μέσα σωστά είναι ευθύνη πελάτη. Από το box μέχρι το Α/Κ είναι ευθύνη ΟΤΕ και από το Α/Κ ευθύνη Cyta.
    Ειναι αυτονοητο οτι ειναι ευθυνη του οτε απο την στιγμη που διαχειριζετε το δικτυο του χαλκου,αλλα ο πελατης αν εχει προβλημα δεν θα απευθυνθει στον οτε αλλα στην συτα.

    Αν μπορει ο φιλος ας δωσει τα στατιστικα να δουμε τι ακριβως παιζει..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill27 : 29-12-17 στις 10:00.

  15. #4800
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗ
    Router
    NetFaster Iad 2
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Παντελής Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους ,
    Σχετικά με το θέμα της CYTA αντιμετωπίζω το εξής θέμα και θα ήθελα την βοήθειά σας :

    Άλλαξα πάροχο τον Αύγουστο και πήγα στη cyta .
    Τους τελευταίους 3 μήνες αντιμετωπίζω θέματα ταχύτητας Internet και διακοπών στο τηλέφωνο .
    Επικοινώνησα μαζί τους , ήρθε τεχνικός και είπε ότι θα πρέπει να φταίει η καλωδίωση του συναγερμού . Συναγερμό δεν έχω αλλά υπάρχουν οι αναμονές . Για να λυθεί το θέμα λοιπόν μου είπαν να καλέσω ηλεκτρολόγο να το δει .
    Και η ερώτησή μου είναι η εξής : "οφείλει η cyta να το ψάξει αν υπάρχει πρόβλημα από την καλωδίωση ή όντως θα πρέπει εγώ να φροντίσω να βρω ηλεκτρολόγο; " και δεύτερον "παίζει ρόλο το ότι με τους άλλους πάροχους δεν είχα τέτοιο θέμα;"

    Ευχαριστώ
    Εαν εχει ερθει τεχνικος και μετρησε μεχρι εξω σε εσκαλιτ,ΧΚ ή εισαγωγη οτι εχεις μαλλον στο σπιτι σου και ειναι οκ χωρις μεταβολλες ή σφαλματα και μεσα σε κεντρικη πριζα βρισκει προβλημα τοτε το προβλημα ειναι καθαρα δικο σου/εσωτερικη καλωδιωσης (θα μπορουσε βεβαια εαν ηθελε να ψαξει να βρει ακριβως το προβλημα)
    Αν όλοι απεχθάνονται κάτι, θα πρέπει να το εξετάσουμε. Αν σε όλους αρέσει κάτι, πάλι θα πρέπει να το εξετάσουμε.

Σελ. 320 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 300310315318319320321322325330340 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας