Σελ. 362 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 342352357360361362363364367372382 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.416-5.430 από 5863
  1. #5416
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς φίλε μου ούτε προώθηση του έκαναν αλλά ούτε και άλλο router έχει αλλά και να είχε ή να βρει από κάπου αλλού, δεν το κατέχει τελείως μα τελείως το άθλημα, γιατί αν δεν κάνω λάθος χρειάζεται και κάποια ρύθμιση το router για να δουλέψει, την οποία ούτε και εγώ γνωρίζω, έτσι δεν είναι;

    Για την μείωση στο λογαριασμό του είπαν εντάξει αλλά και έτσι είχαν πει και χθες ότι θα του τηλεφωνήσουν να τον ενημερώσουν αλλά τίποτα.

    Κατάστημα cyta στην περιοχή του (επαρχία) υπήρχε, αλλά δυστυχώς το έκλεισαν.

    Το voip δεν τον ενδιαφέρει καν, αλλά το θέμα δεν είναι να πάει στην Vodafon γιατί θα πάρει μέρες αλλά να του έστελναν το router το συντομότερο όπως είχαν πει.

    Στο σήμερα Πέμπτη λοιπόν...

    Τηλεφωνεί στην εξυπηρέτηση πελατών 2155013877 και αρχίσανε πάλι τα ίδια, έχεις δίκιο κλπ, κλπ, το δούλεμα δηλαδή, μετά για να τον καθησυχάσουν του είπαν ότι υπάρχουν και άλλοι στην ίδια περίπτωση που περιμένουν μια εβδομάδα. Τους ζητούσε επιτακτικά να μιλήσει με τον διευθυντή αλλά τίποτα και του είπαν να του δώσουν την ΤΥ που είναι υπεύθυνη για τέτοια θέματα. Στην συνέχεια και ενώ ακόμη υπήρχε έντονη λογομαχία τον συνδέει απότομα με την ΤΥ και άρχισαν και αυτοί πάλι μία από τα ίδια, στην επιμονή του να μιλήσει και εκεί με τον τεχνικό διευθυντή του απάντησαν πως τώρα δεν γίνεται, θα τον καλέσει ο ίδιος, στην ερώτηση πότε; η απάντηση ήταν δεν ξέρω πότε θα μπορέσει, να σου πω σε μισή ώρα και να μην μπορέσει να σε καλέσει; Κάπου εκεί της λέει θα περιμένω να μιλήσω και κλείνει η συνομιλία.

    Φυσικά δεν τηλεφώνησε κανένας όπως και χθες.

    Εγώ πάντως αυτό που κατάλαβα γιατί ήμουν αυτήκοος μάρτυρας μιας και είχε ανοιχτή ακρόαση και ταυτόχρονα είχαμε μαζί ανοιχτή επικοινωνία από κινητό, είναι τελικά ότι αυτοί είναι τελείως απαράδεκτοι και δεν ενδιαφέρονται καθόλου μα καθόλου για τους πελάτες τους και μπορεί να το καθυστερήσουν πάρα πολύ ή και να μην στείλουν και ποτέ router γιατί πλέον έχουν κτυπήσει διάλυση.

    Είπα λοιπόν στον αδερφό μου πήγαινε αύριο στην Vodafone, γιατί αυτή είναι υπεύθυνη ως καθολική διάδοχος σύμφωνα με τον νόμο όπως άλλωστε το λέει και ή ίδια στην ανακοίνωσή της, πες τους τι έχει γίνει και απαίτησε να σου βρουν άμεσα λύση.

    Μετά από όλο αυτό το σκηνικό ένα είναι βέβαιο για εμένα, καθότι και εγώ πελάτης και της μιας (πρώην) Cyta και της άλλης Vodafone (πρώην HOL) σε άλλη γραμμή, ότι σίγουρα εντός διμήνου θα αποχωρήσω από την πρώτη, παρότι δεν είχα ποτέ μου τέτοιο σκοπό, κάνοντας χρήση του δικαιώματος λόγω κατάργησης της υπηρεσίας Cyta4U (δυστυχώς για τον αδερφό μου, δεν την είχε αυτή την υπηρεσία και έχει κάνει ανανέωση μόλις τον περασμένο Δεκέμβριο) και θα αναμένω αντίστοιχη αφορμή από κάποια αλλαγή που θα κάνει η δεύτερη στα τιμολόγια της και θα μου δίνει το δικαίωμα να την κάνω και από αυτή που και εγώ δυστυχώς σε αυτή ανανέωσα τον περασμένο Δεκέμβριο.

    ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ λοιπόν από (πρώην) Cyta και Vodafone.
    Η ρύθμιση που χρειάζεται είναι τα username/password μόνο...

    Όχι ότι δεν υπήρχαν αυτά τα σκηνικά με την cyta και πριν..τα ίδια ήταν..απλά τώρα μπορεί να το τραβάνε κ άλλο
    για να πάνε στη voda όλοι σιγά σιγά και να τελειώνουν με τα απομεινάρια της cyta νωρίτερα..τι να πω..
    Τι δεν έκανε φορητότητα σε άλλη εταιρία τόσες μέρες και παιδεύεται;
    Κάνοντας χρήση της κατάργησης του cyta4u που λες η το όλο σκηνικό...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #5417
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ρύθμιση που χρειάζεται είναι τα username/password μόνο...

    Όχι ότι δεν υπήρχαν αυτά τα σκηνικά με την cyta και πριν..τα ίδια ήταν..απλά τώρα μπορεί να το τραβάνε κ άλλο
    για να πάνε στη voda όλοι σιγά σιγά και να τελειώνουν με τα απομεινάρια της cyta νωρίτερα..τι να πω..
    Τι δεν έκανε φορητότητα σε άλλη εταιρία τόσες μέρες και παιδεύεται;
    Κάνοντας χρήση της κατάργησης του cyta4u που λες η το όλο σκηνικό...
    Είχα την εντύπωση ότι δεν χρειάζεται μόνο username/password για να λειτουργήσει, αλλά ακόμη και αυτά δεν τα γνωρίζει ποια είναι (θα πεις αν τους τηλεφωνήσει μπορεί να τα μάθει), αλλά και να τα γνώριζε, είπαμε δεν το κατέχει καν το άθλημα.

    Για τα απομεινάρια που λες όντως αυτό συμβαίνει, είναι η πολιτική τους να ξεμπερδεύουν το γρηγορότερο γιατί όσο καθυστερήσουν τόσο και πιο πολύ τους κοστίζει.

    Παραπάνω είπα (ίσως δεν κατάλαβες), πως δεν είχε την υπηρεσία Cyta4U για να μπορέσει να αποδεσμευτεί όπως εγώ που την είχα και θα χρησιμοποιήσω την κατάργησή της για να φύγω για άλλες πολιτείες.

    Τώρα στα νεώτερα σήμερα, για την εξέλιξη της υπόθεσης.

    Φυσικά ούτε φωνή ούτε ακρόαση από την Εξυπηρέτηση πελατών ή την ΤΥ της πρώην Cyta και νυν Vodafone αλλά και ούτε αυτός τους ενόχλησε καθόλου.

    Πήγε στην Vodafone αλλά αντί να κάνει αυτό που του είχα πει έκανε πατάτα. Τον παραμύθιασαν ότι δεν είναι αυτή υπεύθυνη για την πρώην Cyta όπως ορίζει πράγματι ο νόμος και ότι η Vodafone έχει κάνει λάθος στην διατύπωση της ανακοίνωσή της πάνω σε αυτό το θέμα. Του έδωσαν προσφορά 24άρι internet, απεριόριστα προς σταθερά και 4 ώρες προς κινητά με 20.50€, δωρεάν φορητότητα και τέλη ενεργοποίησης και ενεργοποίηση όπως αρχικά του είπαν σε 5-6 ημέρες και δυστυχώς τον έπεισαν.

    Του λέω ότι αν κάνεις αυτό που σκέφτεσαι, θα τους κάνεις πολύ μεγάλη χάρη και δώρο, γιατί αυτοί αυτό επιδιώκουν και αυτός είναι ο λόγος κωλυσιεργίας και καθυστέρησης αποστολής του router και επίσης του τόνισα ότι ο χρόνος ενεργοποίησης να είσαι σίγουρος δεν είναι μόνο τόσος όσος σου είπαν και ότι θα πάρει τουλάχιστον ένα 20ήμερο.

    Δεν με άκουσε και ξαναπήγε το απόγευμα και έκανε αίτηση μεταφοράς-φορητότητας και πλέον ο χρόνος ενεργοποίησης από 5-6 ημέρες που του είχαν πει αρχικά έγινε 6-7 εργάσιμες.

    Οταν δε, μου διάβαζε την αίτηση που είχε κάνει, διαπίστωσα ότι έκανε και δεύτερη πατάτα και ότι ο χρόνος ενεργοποίησης όχι μόνο δεν θα είναι ούτε αυτός που του είπαν αυτοί εκεί, ούτε αυτός που του είπα εγώ αλλά πολύ μεγαλύτερος, γιατί στην αίτηση είναι τσεκαρισμένη η φράση: "Οι ενέργειες ενεργοποίησης της γραμμής να αρχίσουν μετά την περίοδο των 14 ημερών του δικαιώματος υπαναχώρησης" και αν αυτές οι 14 ημέρες είναι και αυτές εργάσιμες (νομίζω πως όχι), τότε ακόμη χειρότερα.

    Του λέω πήγαινε αύριο ξανά στην Vodafone να κάνεις αίτηση υπαναχώρησης και ξανά νέα αίτηση μεταφοράς.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  3. #5418
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα την εντύπωση ότι δεν χρειάζεται μόνο username/password για να λειτουργήσει, αλλά ακόμη και αυτά δεν τα γνωρίζει ποια είναι (θα πεις αν τους τηλεφωνήσει μπορεί να τα μάθει), αλλά και να τα γνώριζε, είπαμε δεν το κατέχει καν το άθλημα.

    Για τα απομεινάρια που λες όντως αυτό συμβαίνει, είναι η πολιτική τους να ξεμπερδεύουν το γρηγορότερο γιατί όσο καθυστερήσουν τόσο και πιο πολύ τους κοστίζει.

    Παραπάνω είπα (ίσως δεν κατάλαβες), πως δεν είχε την υπηρεσία Cyta4U για να μπορέσει να αποδεσμευτεί όπως εγώ που την είχα και θα χρησιμοποιήσω την κατάργησή της για να φύγω για άλλες πολιτείες.

    Τώρα στα νεώτερα σήμερα, για την εξέλιξη της υπόθεσης.

    Φυσικά ούτε φωνή ούτε ακρόαση από την Εξυπηρέτηση πελατών ή την ΤΥ της πρώην Cyta και νυν Vodafone αλλά και ούτε αυτός τους ενόχλησε καθόλου.

    Πήγε στην Vodafone αλλά αντί να κάνει αυτό που του είχα πει έκανε πατάτα. Τον παραμύθιασαν ότι δεν είναι αυτή υπεύθυνη για την πρώην Cyta όπως ορίζει πράγματι ο νόμος και ότι η Vodafone έχει κάνει λάθος στην διατύπωση της ανακοίνωσή της πάνω σε αυτό το θέμα. Του έδωσαν προσφορά 24άρι internet, απεριόριστα προς σταθερά και 4 ώρες προς κινητά με 20.50€, δωρεάν φορητότητα και τέλη ενεργοποίησης και ενεργοποίηση όπως αρχικά του είπαν σε 5-6 ημέρες και δυστυχώς τον έπεισαν.

    Του λέω ότι αν κάνεις αυτό που σκέφτεσαι, θα τους κάνεις πολύ μεγάλη χάρη και δώρο, γιατί αυτοί αυτό επιδιώκουν και αυτός είναι ο λόγος κωλυσιεργίας και καθυστέρησης αποστολής του router και επίσης του τόνισα ότι ο χρόνος ενεργοποίησης να είσαι σίγουρος δεν είναι μόνο τόσος όσος σου είπαν και ότι θα πάρει τουλάχιστον ένα 20ήμερο.

    Δεν με άκουσε και ξαναπήγε το απόγευμα και έκανε αίτηση μεταφοράς-φορητότητας και πλέον ο χρόνος ενεργοποίησης από 5-6 ημέρες που του είχαν πει αρχικά έγινε 6-7 εργάσιμες.

    Οταν δε, μου διάβαζε την αίτηση που είχε κάνει, διαπίστωσα ότι έκανε και δεύτερη πατάτα και ότι ο χρόνος ενεργοποίησης όχι μόνο δεν θα είναι ούτε αυτός που του είπαν αυτοί εκεί, ούτε αυτός που του είπα εγώ αλλά πολύ μεγαλύτερος, γιατί στην αίτηση είναι τσεκαρισμένη η φράση: "Οι ενέργειες ενεργοποίησης της γραμμής να αρχίσουν μετά την περίοδο των 14 ημερών του δικαιώματος υπαναχώρησης" και αν αυτές οι 14 ημέρες είναι και αυτές εργάσιμες (νομίζω πως όχι), τότε ακόμη χειρότερα.

    Του λέω πήγαινε αύριο ξανά στην Vodafone να κάνεις αίτηση υπαναχώρησης και ξανά νέα αίτηση μεταφοράς.
    Όχι δεν το πρόσεξα ότι δεν είχε το 4u..

    Στη cyta είχε δέσμευση; Αν ναι να το τονίσει εγγράφως με φαξ ότι κάνει φορητότητα
    λόγω του εμπαιγμού της cyta με το ρούτερ (βοήθησε τον να το συντάξει) για να μη βρεθεί με ποινή..

    Τώρα παρακάτω...τι διαφορά έχει στο πακέτο της voda με της cyta που είχε;
    Ας πάει εκεί στη voda να ξεμπερδεύει..να πάρει καρφί κ το ρούτερ του απ'το κατάστημα και τέλος..
    Δεν αξίζει όλη αυτή η βαβούρα κ το να τσακώνεσαι..trust me..been there, done that..

    Η φορητότητα αν παραιτηθείς του δικαιώματος υπαναχώρησης των 14 ημερών είναι max ~7 ημέρες..το έχω κάνει.

    Όπως είπα άσε τον άνθρωπο να ξεμπερδεύει εφόσον δεν γνωρίζει πολλά..μην ταλαιπωρείται..

    Ελπίζω να βοήθησα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #5419
    Εγγραφή
    09-03-2008
    Μηνύματα
    586
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    26(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γιατί στην Vodafone κοπτωνται τόσο στό νά κάνουν φορητότητα τούς παλιούς πελάτες τής cyta στή Vodafone ?
    Αφού ήδη είναι πλέον πελάτες της Vodafone μετά τήν εξαγορά τής cyta.
    Τί κρύβεται πίσω από αυτή τήν επιμονή ;

  5. #5420
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για να μην τους χάσουν από πελάτες με φορητότητα σε κάποιον πάροχο ίσως;

  6. #5421
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί στην Vodafone κοπτωνται τόσο στό νά κάνουν φορητότητα τούς παλιούς πελάτες τής cyta στή Vodafone ?
    Αφού ήδη είναι πλέον πελάτες της Vodafone μετά τήν εξαγορά τής cyta.
    Τί κρύβεται πίσω από αυτή τήν επιμονή ;
    Για να έχουν υπογραφή δική σου σε συμβόλαιο vodafone. Η cyta ήταν μετά την εξαγορά από νομικής απόψεως θυγατρική της vodafone. Την 1 Απριλίου, η μητρική έκλεισε τη θυγατρική (ΑΦΜ-άδεια παρόχου όλα τερματίστηκαν)και πέρασε όλους τους πελάτες στη μητρική. Οι πελάτες όμως δεν έχουν κάνει καμία συμφωνία με τη μητρική. Άν κάποιος πελάτης το σκεφτεί αυτό και πατήσει ντουφέκι....η vodafone θα κλαίει τα λεφτά της και θα χάσει και πιθανό δικαστήριο. Για αυτό έτσι σιωπηλά και αθόρυβα θα επιχειρήσει να τους μεταγράψει όλους στη vodafone......

  7. #5422
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Καμία σχέση αυτό με το ντουφέκι.
    Αν ήσουν ενοικιαστής μου με ενεργό συμβόλαιο και πωλούσα το σπίτι, θα μπορούσες να ρίξεις πιστολιά στον νέο ιδιοκτήτη; Μήπως το συμβόλαιο που είχαμε μαζί, δεν συνεχίζει να είναι δεσμευτικό και για τα 2 μέρη;

  8. #5423
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Απορώ τι γίνεται με το: https://mycyta.vodafone.gr
    Πότε θα το ανεβάσουν...ακόμα αναβαθμίσεις κάνουν..;

    Λυπούμαστε
    Η σελίδα που αναζητάτε δεν είναι διαθέσιμη ή δεν υπάρχει.
    Επιστροφή στην αρχική σελίδα

    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #5424
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ τι γίνεται με το: https://mycyta.vodafone.gr
    Πότε θα το ανεβάσουν...ακόμα αναβαθμίσεις κάνουν..;

    Λυπούμαστε
    Η σελίδα που αναζητάτε δεν είναι διαθέσιμη ή δεν υπάρχει.
    Επιστροφή στην αρχική σελίδα

    Εμένα μπήκε κανονικά.


  10. #5425
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999 /4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    Να ρωτήσω κάτι . το συμβόλαιο 24 μηνο με τη cyta έληξε εδω και 3 μήνες πλήρωνα 17,3 ευρώ προσφορά απεριόριστα σταθερά , 300 πρός κινητά, έως 24 ταχύτητα και απο δώ και πέρα πληρώνω 17,3 + 3,5 = 20,80 .. καπέλο 3,5 ευρώ για διατήρηση προσφοράς γράφει στο λογαριασμό.. μια προσφορά για vdsl 50 στα 25 ευρώ μου έκαναν τηλεφωνικά για παλιούς πελάτες της cyta εδώ και καιρό δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.. το ερώτημα είναι τι κάνω απο δω και πέρα.. παραμένω όπως έχει ? η κάτι άλλο..απο έρευνα αγοράς δεν βλέπω κάτι πιο φθηνό..

  11. #5426
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μπήκε κανονικά.

    Strange...μόλις δοκίμασα από κινητό κ μπήκε..δοκίμασα μετά από i.explorer (pc) κ μπήκε...από opera (pc) μου βγάζει συνέχεια αυτό..
    Τι στο καλό κόλλημα έχει φάει..ούτε σκέφτηκα να δοκιμάσω άλλο browser..ίσως έχουν κολλήσει τα certificates η τα cookies...time for troubleshooting..thanks for the info..
    Παρόμοιο πρόβλημα βλέπω πως είχαν ορισμένοι πίσω στη σελίδα 358..τώρα ήρθε κ σε μένα..
    Bytheway βλέπω πως δουλεύουμε κ οι 2 opera..

    - - - Updated - - -

    Μια απαλοιφή δεδομένων περιήγησης το έστρωσε..
    Το μόνο μείον...άντε τώρα πάλι να ζητάνε όλες οι σελίδες διάφορα..κ να βγάζουν κάθε είδους μηνύματα..

    - - - Updated - - -

    Αναρωτιέμαι...αυτό το καπέλο ~3,5 ευρώ για διατήρηση προσφοράς που έχει αναφερθεί εδώ..
    έχουν δικαίωμα να το βάζουν έτσι απλά;
    Δεν πρέπει να υπάρξει κάποια ενημέρωση-αιτιολόγηση;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 06-04-19 στις 21:01.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #5427
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία σχέση αυτό με το ντουφέκι.
    Αν ήσουν ενοικιαστής μου με ενεργό συμβόλαιο και πωλούσα το σπίτι, θα μπορούσες να ρίξεις πιστολιά στον νέο ιδιοκτήτη; Μήπως το συμβόλαιο που είχαμε μαζί, δεν συνεχίζει να είναι δεσμευτικό και για τα 2 μέρη;
    Όχι, άν αγόραζα το σπίτι εγω θα σου ζήταγα να υπογράψουμε συμβόλαιο καινούριο μαζί(με την ίδια τιμή έστω) ,κι αν δεν ήθελες εξώδικο με προθεσμία να το εγκαταλείψεις._

  13. #5428
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτό γίνεται όταν πτωχεύει μία εταιρεία οπότε οι συνδρομητές μεταβαίνουν σε άλλη και χρειάζεται εξαρχής σύμβαση.
    Στις εξαγορές/συγχωνεύσεις, μια χαρά ο νόμος προβλέπει ότι η σύμβαση συνεχίζει με ότι αναφέρεται, για το χρονικό διάστημα που ισχύει.
    Το ίδιο ακριβώς έγινε μερικά χρόνια πριν, με την εξαγορά/συγχώνευση της HOL από την Vodafone.

    Απλά η Vodafone θέλοντας να εξασφαλίσει τους πελάτες της Cyta, που έχουν μήνες ακόμη μέχρι να λήξει το συμβόλαιό τους, προτείνουν νέο με τους ίδιους όρους κι έτσι ουσιαστικά τους κρατά πελάτες για πάνω από 24 μήνες.

  14. #5429
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι , έχεις δίκιο . Είναι επικρατέστερη και αυτή η σκέψη.ήθελα να ήξερα όμως, τι με συμφέρει εν προκειμένω; Τώρα με τα 14,7€ ,μόλις λήξει να δίνω άλλα 3,5€ για διατήρηση προσφοράς και να παραμείνω στο ελεύθερο...χωρίς νέο συμβόλαιο και χρονικές δεσμεύσεις!!! Απεριόριστο adsl, σταθερά...και 300 κινητά! Άν κάτσει έτσι καλά θα είναι!

  15. #5430
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, άν αγόραζα το σπίτι εγω θα σου ζήταγα να υπογράψουμε συμβόλαιο καινούριο μαζί(με την ίδια τιμή έστω) ,κι αν δεν ήθελες εξώδικο με προθεσμία να το εγκαταλείψεις._
    Kαι ανάλογα με το συμβόλαιο μπορεί να αγόραζες και να περίμενες να λήξει.
    Δικαίωμά του να μην υπογράψει καινούργιο και εσύ υπεισέρχεσαι στην σύμβαση αυτοδίκαια επειδή είσαι ο νέος ιδιοκτήτης.

    Ασε καλύτερα τα ακίνητα, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 362 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 342352357360361362363364367372382 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας