Σελ. 385 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 365375380383384385386387390 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.761-5.775 από 5863
  1. #5761
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απαντηση σου που γραφει που ήταν ?? Εφοσον γραφεις οτι δεν μιλησες μαζι τους?

    Υποθετικα ολα αυτα?
    Το σχόλιο ενός άλλου έχει βάλει.

  2. #5762
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σχόλιο ενός άλλου έχει βάλει.
    Α. δεν το καταλαβα.
    The gr81 .

  3. #5763
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costa Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγα μην βάλουμε και την CIA να παρακολουθεί τα τηλέφωνα δεν ειναι ανάγκη αφου δεν ξερεις τι σε ήθελαν να γράφεις εικασίες , εμενα στο τελευταίο λογαριασμό ειχε και χαρτι που με ενημέρωναν οτι η μετάβαση για τον αριθμό μου θα γινει στις 10/2 και οτι δεν θα αλλαξει κατι στην χρεοση αν και ημουν με αορίστου χρόνου στην cyta
    ΕΛΕΟΣ ΒΡΕΕΕ.

    Διάβασε πρώτα το κείμενο και μετά σχολίασε.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  4. #5764
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε χωριό της Κρήτης με γραμμή VDSL 50 από Αστικό Κέντρο, ξεκινά η μετάβαση από το δίκτυο της Cyta σε αυτό της Vodafone.
    Η Vodafone αποφάσισε...να καταργήσει εντελώς τις VDSL κάρτες, και μας προτείνει υποβάθμιση στα 24Mbps με νέο συμβόλαιο.

    Ποιος να μου το 'λεγε ότι το 2012 θα 'μασταν από τους τυχερούς που στην άκρη του θεού είχαμε VDSL 50άρι, και τώρα μπήκαμε στο 2020 και ήρθανε να μας το πάρουν πίσω.
    Ζήτησα το νοσταλγημένο Pirelli για νέο εξοπλισμό αλλά δεν ήξεραν ούτε τι είναι

  5. #5765
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.706
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε χωριό της Κρήτης με γραμμή VDSL 50 από Αστικό Κέντρο, ξεκινά η μετάβαση από το δίκτυο της Cyta σε αυτό της Vodafone.
    Η Vodafone αποφάσισε...να καταργήσει εντελώς τις VDSL κάρτες, και μας προτείνει υποβάθμιση στα 24Mbps με νέο συμβόλαιο.

    Ποιος να μου το 'λεγε ότι το 2012 θα 'μασταν από τους τυχερούς που στην άκρη του θεού είχαμε VDSL 50άρι, και τώρα μπήκαμε στο 2020 και ήρθανε να μας το πάρουν πίσω.
    Ζήτησα το νοσταλγημένο Pirelli για νέο εξοπλισμό αλλά δεν ήξεραν ούτε τι είναι
    Και το έως 24 πόσο θα πιάνει ?
    Και στο κέντρο της Νέας Σμύρνης τα ίδια.
    Απρίλιο λήγει το συμβόλαιο, καιρός για cosmote
    Wind kai voda δίνουν έως 24, η cosmote vdsl 50
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #5766
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τώρα έχω 50/10 συγχρονισμό και 75 attainable. Γειτονική γραμμή που είναι ADSL πιάνει 17Mbps...κλάμα. (το upload άστο, 9Mbps λιγότερα, σιγά)

    Καλός ο COSMOTE αλλά φοβάμαι την τιμή που θα ζητήσουν για 50άρι/απεριόριστα σταθ/3 ώρες κιν που έχουμε τώρα.

  7. #5767
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.706
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα έχω 50/10 συγχρονισμό και 75 attainable. Γειτονική γραμμή που είναι ADSL πιάνει 17Mbps...κλάμα. (το upload άστο, 9Mbps λιγότερα, σιγά)

    Καλός ο COSMOTE αλλά φοβάμαι την τιμή που θα ζητήσουν για 50άρι/απεριόριστα σταθ/3 ώρες κιν που έχουμε τώρα.
    Φοβούνται τα παλικάρια ωρέ ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #5768
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.958
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε χωριό της Κρήτης με γραμμή VDSL 50 από Αστικό Κέντρο, ξεκινά η μετάβαση από το δίκτυο της Cyta σε αυτό της Vodafone.
    Η Vodafone αποφάσισε...να καταργήσει εντελώς τις VDSL κάρτες, και μας προτείνει υποβάθμιση στα 24Mbps με νέο συμβόλαιο.

    Ποιος να μου το 'λεγε ότι το 2012 θα 'μασταν από τους τυχερούς που στην άκρη του θεού είχαμε VDSL 50άρι, και τώρα μπήκαμε στο 2020 και ήρθανε να μας το πάρουν πίσω.
    Ζήτησα το νοσταλγημένο Pirelli για νέο εξοπλισμό αλλά δεν ήξεραν ούτε τι είναι
    Το συμβόλαιο πότε έληγε;
    Κάλυψη vdsl δεν έχει η βόντα εκεί;
    Τι θυμήθηκες και εσύ τώρα με το ζαντολάστιχο.. Η cyta τα έδινε αυτά ως Adb, η hol σαν netfaster, pirelli ήταν πιο παλιά..
    Σε κάθε περίπτωση άλλος πάροχος/πακέτα/προσφορές δεν υπάρχουν;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα έχω 50/10 συγχρονισμό και 75 attainable. Γειτονική γραμμή που είναι ADSL πιάνει 17Mbps...κλάμα. (το upload άστο, 9Mbps λιγότερα, σιγά)

    Καλός ο COSMOTE αλλά φοβάμαι την τιμή που θα ζητήσουν για 50άρι/απεριόριστα σταθ/3 ώρες κιν που έχουμε τώρα.
    Το 50/10 το καταργούν σιγά σιγά.. Το πάνε σε 50/5..
    Μεσοτοιχία με το α.κ είσαι; Καλή ταχύτητα πιάνεις..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #5769
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το συμβόλαιο ανανεώθηκε (ναι ανανεώθηκε) αρχές Δεκέμβρη 2019 ως πρώην πελάτης Cyta, καθαρά συστημική αλλαγή χωρίς καμία ενόχληση.

    Κάλυψη δεν είχε ποτέ η Vodafone στην περιοχή και δε θα κρατήσει την VDSL κάλυψη που μέχρι και σήμερα δίνει το DSLAM της Cyta.
    Μοναδικός πάροχος στην περιοχή ο ΟΤΕ.

  10. #5770
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συμβόλαιο ανανεώθηκε (ναι ανανεώθηκε) αρχές Δεκέμβρη 2019 ως πρώην πελάτης Cyta, καθαρά συστημική αλλαγή χωρίς καμία ενόχληση.
    Επικοινωνησαν μαζι σου ειτε τηλεφωνικα ειτε ηλεκτρονικα? Για να γινει ανανεωση πρεπει να υπαρχει ηχογραφημενη κληση αναλυτικα τι ανανεωνεται.Αλλιως υπογεγραμενο συμβολαιο.

    Μηπως εννοεις οτι συνεχιζει με την ιδια τιμη και ας εληξε η δεσμευση?

    γιατι και εμενα εληξε και παρολο που πηραν τους εχω στον "παγο" μεχρι να δω τι θα κανω. και ηρθαν κανονικα οι επομενοι 2 λογαριασμοι με την ιδια τιμη (17,84€ ) χωρις ανανεωση.
    The gr81 .

  11. #5771
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ήξερα ότι λήγει το συμβόλαιο 04/12/2019, κάλεσα εγώ για επιβεβαίωση, μου είπαν να ανανεώσουμε στην ίδια τιμή αλλιώς ο επόμενος λογαριασμός να έρθει αυξημένος, και έτσι θεωρητικά ανανεώθηκε.
    Πολύ πιθανόν να λέγανε μούφες και απλά να μην γίνεται κάποια ανανέωση, και να είναι το ίδιο με την περίπτωσή σου. Πάντως και μέχρι αυτή τη στιγμή η τιμή είναι ίδια όπως και όλες οι παροχές.

  12. #5772
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.958
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συμβόλαιο ανανεώθηκε (ναι ανανεώθηκε) αρχές Δεκέμβρη 2019 ως πρώην πελάτης Cyta, καθαρά συστημική αλλαγή χωρίς καμία ενόχληση.

    Κάλυψη δεν είχε ποτέ η Vodafone στην περιοχή και δε θα κρατήσει την VDSL κάλυψη που μέχρι και σήμερα δίνει το DSLAM της Cyta.
    Μοναδικός πάροχος στην περιοχή ο ΟΤΕ.
    Δύσκολα τα πράγματα φίλε..
    Κοίτα να πετύχεις κάποιο καλό πακέτο στον οτε τότε.. Καμπίνες vdsl έχουν βάλει εκεί καθόλου;
    Πάντως δε τη βλέπω καλά τη βόντα.. Τι σκέφτονται με τη κατάργηση του vdsl; Μήπως νοίκιαζαν πόρτες από dslam του οτε;
    Σε κάθε περίπτωση νομίζω μπορείς να φύγεις αζημίως, αφού σου κάνουν τόσο μεγάλη αλλαγή - υποβάθμιση..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #5773
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε χωριό της Κρήτης με γραμμή VDSL 50 από Αστικό Κέντρο, ξεκινά η μετάβαση από το δίκτυο της Cyta σε αυτό της Vodafone.
    Η Vodafone αποφάσισε...να καταργήσει εντελώς τις VDSL κάρτες, και μας προτείνει υποβάθμιση στα 24Mbps με νέο συμβόλαιο.

    Ποιος να μου το 'λεγε ότι το 2012 θα 'μασταν από τους τυχερούς που στην άκρη του θεού είχαμε VDSL 50άρι, και τώρα μπήκαμε στο 2020 και ήρθανε να μας το πάρουν πίσω.
    Ζήτησα το νοσταλγημένο Pirelli για νέο εξοπλισμό αλλά δεν ήξεραν ούτε τι είναι
    Δυστυχώς είσαι από τους άτυχους διότι η Κρήτη (και κανά 2 ακόμη περιοχές) έπαιζε με MSAN της Ericsson, τα οποία αναγκάζεται η Voda να αντικαταστήσει, για να είναι συμβατά με το δίκτυο της. Στις υπόλοιπες περιοχές που η Cyta έπαιζε με Alcatel δεν πειράχτηκαν τα VDSL από A/K μιας και τα Alcatel είναι συμβατά και παρέμειναν...

  14. #5774
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @NexTiN σ' ευχαριστώ, τουλάχιστον τώρα ξέρω. Θεωρείς υπάρχει πιθανότητα να δοθεί στο μέλλον ξανά VDSL, ή δεν τους καίει και πολύ; Μου κάνει εντύπωση γιατί υπάρχουν ήδη κάποιοι πελάτες (καμιά 20αριά) που έχουν VDSL, και θα τους ρίξουν όλους στο ADSL και σε μικρότερο πακέτο, ενώ θα μπορούσε να πέσει μια VDSL κάρτα και για μας.

    @GregoirX23 μίλησα με ΟΤΕ, είπαν κάτι για 35 ευρώ και κάπου εκεί το κλείσαμε το τηλέφωνο. Στην περιοχή έχει βάλει εδώ και ένα χρόνο καμπίνες ο ΟΤΕ, αλλά είμαι 50 μέτρα από το Α/Κ οπότε καμία διαφορά.
    Δυστυχώς η περιοχή δεν μπήκε ποτέ στο Rural, ούτε και πρόκειται να δούμε FTTH ποτέ στο χωριουδάκι. Ή τα σκας στον ΟΤΕ για ένα τίμιο 50άρι, είτε ADSL μέχρι να σβήσει ο ήλιος...

    Τελευταίο φοβερό πως η Voda δε δίνει VDSL ούτε σε όσους έχουν καμπίνα ΟΤΕ στο χωριό, και υπάρχουν πολλοί που στα 3-4 χιλιόμετρα οριακά συγχρονίζουν. Δε τα μαζεύανε καλά καλά τα μηχανήματα; Πιο πολύ το ρεύμα τους ρε παιδιά

  15. #5775
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.706
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    @NexTiN σ' ευχαριστώ, τουλάχιστον τώρα ξέρω. Θεωρείς υπάρχει πιθανότητα να δοθεί στο μέλλον ξανά VDSL, ή δεν τους καίει και πολύ; Μου κάνει εντύπωση γιατί υπάρχουν ήδη κάποιοι πελάτες (καμιά 20αριά) που έχουν VDSL, και θα τους ρίξουν όλους στο ADSL και σε μικρότερο πακέτο, ενώ θα μπορούσε να πέσει μια VDSL κάρτα και για μας.

    @GregoirX23 μίλησα με ΟΤΕ, είπαν κάτι για 35 ευρώ και κάπου εκεί το κλείσαμε το τηλέφωνο. Στην περιοχή έχει βάλει εδώ και ένα χρόνο καμπίνες ο ΟΤΕ, αλλά είμαι 50 μέτρα από το Α/Κ οπότε καμία διαφορά.
    Δυστυχώς η περιοχή δεν μπήκε ποτέ στο Rural, ούτε και πρόκειται να δούμε FTTH ποτέ στο χωριουδάκι. Ή τα σκας στον ΟΤΕ για ένα τίμιο 50άρι, είτε ADSL μέχρι να σβήσει ο ήλιος...

    Τελευταίο φοβερό πως η Voda δε δίνει VDSL ούτε σε όσους έχουν καμπίνα ΟΤΕ στο χωριό, και υπάρχουν πολλοί που στα 3-4 χιλιόμετρα οριακά συγχρονίζουν. Δε τα μαζεύανε καλά καλά τα μηχανήματα; Πιο πολύ το ρεύμα τους ρε παιδιά
    Aπελπισία ..
    Παίζει να βάλετε 50άρα ή 100άρα, 2-3 μαζί και να την μοιράζεστε με wifi, θα βοηθήσει κι ο denisun στο σετάρισμα του mikrotik
    Oiυπόλοιποι θα βοηθήσουμε στο σετάρισμα ubiquiti
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 385 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 365375380383384385386387390 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας