Σελ. 23 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 5863
  1. #331
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    ισως να μπουκωνει αμα εχεις ανοιχτο κανα τορρεντ, ισως να το κανει και απο μονο του ετσι απλα.

    Παρε την ΤΥ και πες τους το προβλημα να δεις και απο εκει τι θα σου προτεινουν

  2. #332
    Εγγραφή
    31-05-2004
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Forthnet - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 14,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη Cyta, 2 χρόνια συνδρομητής τώρα. Αναφέρω τα παραπονά μου. Το πρώτο είναι το κλασικό του youtube αλλά κάτι γινετε τελευταια... Τώρα θα αναφέρω την πιο πρόσφατη εμπειρία μου. Είχα καποια restart στο μόντεμ (Thomson tg782), σίγουρα 1-2 τη μέρα δε μιλάω για αποσυνδέσεις αλλά κλείσιμο και ξανανοιγμα του μόντεμ, επίσης και καποια κολλήματα με την τηλεφωνία, χανόταν ενώ είχα κανονικά internet . Εδω ξεκινάει η μικρή "περιπέτεια" μου. Σε συνομιλία με τεχνικο στο 13811 οταν του εξήγησα τι συμβαίνει μου είπε οτι λογικά εχει πρόβλημα το μόντεμ και οτι θα "περναγε" στο συστημα την αντικατάσταση του μόντεμ ωστέ να το αλλάξω στο κατάστημα cytashop. Παω στο κατάστημα με το μόντεμ για να μου το αλλάξουν και μου είπαν οτι δεν γίνετε, διοτι δεν βέπουν κάτι τέτοιο στο σύστημα . Μιλάω επιτόπου με το 13811 και μου λένε βλεπουν τη αναφορά του συναδέλφου τους αλλα οτι πρέπει να ξανασυνδέσω το μόντεμ για να γίνει ελεγχος της γραμμής εξαρχής. Αυτά όλα την προηγούμενη Τετάρτη, στη συνέχεια χρειαστικε να μιλήσω άλλες 2 φορές με την τεχνική υποστηριξη να απειλείσω με φορητότητα ωστε σήμερα να έρθει ο τεχνικός ο οποιος διαπιστωσε το πρόβλημα στο μόντεμ και μου το αντικατέστησε επι τόπου. Φυσικά ζητησα το pirelli γιατι το thomson είναι η δευτερη φορά που το αλλάζω. Κοινώς με ταλαιπώρησαν αρκετα... Τωρα οσων αφορά τη γραμμή είμαι σε 8ρα γραμμή και συνήθως κατεβάζω το μέγιστο.. ,στο streaming καποια κολλήματα ,σχετικά καλο browsing και αρκετά καλά pings επειδή είμαι σε fastpath.

  3. #333
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14500/1023
    ISP
    Wind
    Router
    Linkys Wag200g
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netvasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη Cyta, 2 χρόνια συνδρομητής τώρα. Αναφέρω τα παραπονά μου. Το πρώτο είναι το κλασικό του youtube αλλά κάτι γινετε τελευταια... Τώρα θα αναφέρω την πιο πρόσφατη εμπειρία μου. Είχα καποια restart στο μόντεμ (Thomson tg782), σίγουρα 1-2 τη μέρα δε μιλάω για αποσυνδέσεις αλλά κλείσιμο και ξανανοιγμα του μόντεμ, επίσης και καποια κολλήματα με την τηλεφωνία, χανόταν ενώ είχα κανονικά internet . Εδω ξεκινάει η μικρή "περιπέτεια" μου. Σε συνομιλία με τεχνικο στο 13811 οταν του εξήγησα τι συμβαίνει μου είπε οτι λογικά εχει πρόβλημα το μόντεμ και οτι θα "περναγε" στο συστημα την αντικατάσταση του μόντεμ ωστέ να το αλλάξω στο κατάστημα cytashop. Παω στο κατάστημα με το μόντεμ για να μου το αλλάξουν και μου είπαν οτι δεν γίνετε, διοτι δεν βέπουν κάτι τέτοιο στο σύστημα . Μιλάω επιτόπου με το 13811 και μου λένε βλεπουν τη αναφορά του συναδέλφου τους αλλα οτι πρέπει να ξανασυνδέσω το μόντεμ για να γίνει ελεγχος της γραμμής εξαρχής. Αυτά όλα την προηγούμενη Τετάρτη, στη συνέχεια χρειαστικε να μιλήσω άλλες 2 φορές με την τεχνική υποστηριξη να απειλείσω με φορητότητα ωστε σήμερα να έρθει ο τεχνικός ο οποιος διαπιστωσε το πρόβλημα στο μόντεμ και μου το αντικατέστησε επι τόπου. Φυσικά ζητησα το pirelli γιατι το thomson είναι η δευτερη φορά που το αλλάζω. Κοινώς με ταλαιπώρησαν αρκετα... Τωρα οσων αφορά τη γραμμή είμαι σε 8ρα γραμμή και συνήθως κατεβάζω το μέγιστο.. ,στο streaming καποια κολλήματα ,σχετικά καλο browsing και αρκετά καλά pings επειδή είμαι σε fastpath.
    Είχες προβλήματα με το thompson?

  4. #334
    Εγγραφή
    31-05-2004
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Forthnet - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 14,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ee4649 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχες προβλήματα με το thompson?
    To thomson εκανε μόνο του restart. Σίγουρα 1-2 τη μέρα.( έκλεινε το μόντεμ τελειως και ξανάνοιγε). Επίσης έχανε και την τηλεφωνία. Εσβηνε το λαμπάκι phone και το τηλέφωνο δε λειτουργούσε ενώ το internet ηταν κομπλέ. (Σε συχνότητα 2-3 φορές τη βδομάδα).

  5. #335
    Εγγραφή
    17-10-2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΕΡΜΟΥ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    16(dB) / 22.7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netvasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    To thomson εκανε μόνο του restart. Σίγουρα 1-2 τη μέρα.( έκλεινε το μόντεμ τελειως και ξανάνοιγε). Επίσης έχανε και την τηλεφωνία. Εσβηνε το λαμπάκι phone και το τηλέφωνο δε λειτουργούσε ενώ το internet ηταν κομπλέ. (Σε συχνότητα 2-3 φορές τη βδομάδα).
    εμενα το αντιθετο ειχα προβληματα με το πιρελι και μου εκανε συνεχεια αποσυνδεσεισ μου μπουκωνε η γραμμη και ηθελε ρεσταρτ, ειχα φτασει σε σημειο να θελω να το πεταξω στο πατωμα και να αρχισω να το παταω μετα απο αλλαγη μου δωσανε ενα πιρελι ασπρο που ηταν οκ σε σερφαρισμα αλλα στην τηλεφωνια ακοθγοτα λες και καλουσα σε πιεστιεν γραμμη χωρισ φιλτρο ειχε ενα βοθητο που σουτωγε ταυτια και μετα απο απειλη φορητοτητας μου δωσανε το τομσον και εχω βρει την υγεια μου.... φαινεται ειναι να μην πεσεισ στο ελλατωματικο κομματι η το καθε μοντεμ ανταποκρεινεται καλυτερα σε διαφορετικα ειδη γραμμων.

  6. #336
    Εγγραφή
    31-01-2012
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netvasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    σήμερα να έρθει ο τεχνικός ο οποιος διαπιστωσε το πρόβλημα στο μόντεμ και μου το αντικατέστησε επι τόπου.
    Είχα αυτήν την απορία. Αν υπάρχουν τεχνικοί ή μόνο τηλεφωνική υποστήριξη, διότι κάτι τέτοιο είχα ακούσει για την περιοχή της Λάρισας τουλάχιστον, μπορεί να κάνω λάθος.

  7. #337
    Εγγραφή
    31-05-2004
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Forthnet - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 14,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spyros_Spy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα αυτήν την απορία. Αν υπάρχουν τεχνικοί ή μόνο τηλεφωνική υποστήριξη, διότι κάτι τέτοιο είχα ακούσει για την περιοχή της Λάρισας τουλάχιστον, μπορεί να κάνω λάθος.
    Οχι υπάρχουν τουλάχιστον στα Χανιά έχει . Μη τα ισοπεδόνουμε και όλα. Μάλιστα ήταν εξηπηρετικότατος και φάνηκε γνώστης του αντικειμένου...

  8. #338
    Εγγραφή
    17-04-2010
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1024/256
    SNR / Attn
    19(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν υπάρχει πάροχος που να μην έχει τεχνικούς πεδίου. Ακόμα και δικοί της να μην είναι τους "νοικιάζει" από συνεργαζόμενες εταιρίες.

    Πρακτική που γίνεται επίσης και σε πολλα call center (όσον αφορά και τη τηλεφωνική υποστήριξη).

    Από όσο ξέρω η cyta έχει ιδιοκτητο call center και τεχνικούς πεδίου.
    Where's my mind !?

  9. #339
    Εγγραφή
    27-07-2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    878
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300S
    Παιδια τι δικαιολογητικα ζηταει η cyta? Εγω οταν ηθελα να κανω καινουρια συνδεση, μου ζητουσε καμια 5αρια δικαιολογητικα! Ελεος! Και γιαυτο μου ξινισε λιγο η cyta... Γιατι αν ζηταει λιγοτερα, λεω να παρω το πακετο με τα 35mbps... Εχω ακουσει πολυ καλα λογια...

  10. #340
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Μηνύματα
    345
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    SNR / Attn
    6(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnPro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια τι δικαιολογητικα ζηταει η cyta? Εγω οταν ηθελα να κανω καινουρια συνδεση, μου ζητουσε καμια 5αρια δικαιολογητικα! Ελεος! Και γιαυτο μου ξινισε λιγο η cyta... Γιατι αν ζηταει λιγοτερα, λεω να παρω το πακετο με τα 35mbps... Εχω ακουσει πολυ καλα λογια...
    Φωτοτυπία ταυτότητας και φωτοτυπία του τελευταίου λογαριασμού ΟΤΕ ή άλλου παρόχου.

  11. #341
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Δεν πιστευω να μεινει αιωνια στο voip η cyta διοτι χανει καποιους πελατες.

    η hol ειχε voip και το γυρισε σε pots,γιατι αραγε???

  12. #342
    Εγγραφή
    24-09-2006
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100000/90000
    ISP
    fiber
    Router
    CISCO 7206VXR G2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πιστευω να μεινει αιωνια στο voip η cyta διοτι χανει καποιους πελατες.

    η hol ειχε voip και το γυρισε σε pots,γιατι αραγε???
    μπορεί να γίνει και το αντίθετο όμως
    PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair)

  13. #343
    Εγγραφή
    17-04-2010
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1024/256
    SNR / Attn
    19(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manual2100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεί να γίνει και το αντίθετο όμως
    Σωστά... Στο εξωτερικό (ήμουν στη Γαλλία) πριν λίγους μήνες, έχουν όλοι voip.
    Where's my mind !?

  14. #344
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999 /4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    οτι και να πώ ... καλύτερη μετά τον οτε είναι η cyta ... τα μικροπροβλήματα λύνονται ... αξίζει τον κόπο αν δεν θέλεις για πάροχο τον οτε να πας στη cyta ....

  15. #345
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Αθηνα, Γαλατσι - Βολος
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8187/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    ADB Pirelli
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 31.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα, απο το καλοκαιρι σκεφτομαι να αφησω τον ΟΤΕ και να περασω σε Cyta.
    αν δεν υπηρχε οικονομικη διαφορα δεν θα το εκανα.

    αξιζει μια τετοια κινηση ή θα εχω προβληματα?

    οι γραμμες τους ειναι σταθερες και γρηγορες για συνεχες κατεβασμα με μηδαμινες αποσυνδεσεις?
    η ποιοτητα των τηλεφωνικων κλησεων πως παει? κατι ειχα ακουσει για voip, ισχυει?
    IN GOD, Virtues & Sciences WE TRUST // ETHICS ALWAYS PREVAIL

    ΠΩΛΕΙΤΑΙ: THERMALTAKE FULL TOWER PC CASE

Σελ. 23 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας