Σελ. 367 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 347357362365366367368369372377387 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.491-5.505 από 5863
  1. #5491
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντωμεταξυ ποιό το αστείο: Προσπαθώ να συνεννοηθώ με βόντα για VDSL 50άρι καθως τέτοιο αποφάσισα ότι επιθυμώ, και με στέλνουν από το 13830 στο 13877 γιατί δεν έχει γίνει η ενοποίηση και δε με βλέπουν σε καμία καρτέλα (αυτό να το καταλάβω), ενω αντίθετα πριν απο λίγες μέρες υπάλληλος στο 13877 μου είχε πει να πάρω το 13830 για την προσφορά καθώς αυτοί δε μπορούσαν να κάνουν κάτι. Σήμερα το 13877 μου λέει θα πει στη βόντα να με πάρουν εκείνοι αύριο.


    Ρε πάτε καλά;

    ΥΓ: Επειδή παρά το οτι το παίρνω στο χαλαρό και στην πλάκα, δεν συνεπάγεται ότι μου αρέσει και αυτή η ανοργανωσιά, εαν δεν συνεννοηθούμε και αύριο, θα φύγω γι αλλού.
    Αν τύχει να βρεις παρόμοια προσφορά, καλύτερα να φύγεις. Η Vodafone είναι μπάχαλο γενικά... Καμία σχέση με τη HOL, που μου άρεσε πολύ και την κατάστρεψε κατέστρεψε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 15-05-19 στις 09:38.

  2. #5492
    Εγγραφή
    09-03-2008
    Μηνύματα
    586
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    26(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τι χρόνους ομιλίας έχεις στο πακέτο τώρα;

    Πάντως μέχρι να λήξει το συμβόλαιο είσαι ΟΚ! όπως είπε και ο κούκος.
    Μετά μπορείς να κάνεις μια φθηνή σύνδεση σταθερής, αγοράζεις ένα voip router η ata, το οποίο θα χρησιμοποιήσεις με η χωρίς το ρούτερ του παρόχου αν σου δώσει voip..θα μεταφέρεις τα νούμερα σου σε τρίτο voip πάροχο..και θα βάζεις πακέτο ομιλίας όποτε θες..εισερχόμενες θα έχεις κανονικά με ένα μικρό ποσό το χρόνο..
    Βέβαια μπορεί να μην είναι τόσο απλή & ίσως οικονομική ιδέα σαν ένα πακέτο με ενσωματωμένο χρόνο ομιλίας..
    Αλλά είναι μια ιδέα..
    Τό πακέτο ομιλίας πού έχω τώρα είναι :
    Απεριόριστα αστικά & υπεραστικά καθώς καί 300' πρός κινητά.
    Θά μού δώσουν τά ίδια, μέ τή μόνη διαφορά ότι αναφέρθηκε κάτι περί πολιτικής ορθής χρήσης μέ όριο τά 10.000 minutes.
    Αυτά τά μεταφέρω μέ επιφύλαξη γιατί η συνομιλία δέν έγινε με καλές συνθήκες.
    Αύριο θά τούς ρωτησω τι ακριβώς πρόκειται να συμβεί.
    Αραγε θά μού δώσουν τον κεφαλικό αριθμό με pstn καί τόν MSN με VoIP ?

    Αυτό που προτείνεις ώς εναλλακτική λύση τό νά μεταφέρω έναν αριθμό σέ VoIP πάροχο τό έχω σκεφτεί καί εγώ.

    Πάντως διακρινω μία τάση εκ μέρους τής Vodafone στό να μεταφέρει τούς πελάτες τής cyta μέ άμεσο τρόπο καί όχι ώς απόρροια τής εξαγοράς τής cyta από τη Vodafone.

  3. #5493
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.975
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Vodafone είναι μπάχαλο γενικά... Καμία σχέση με τη HOL, που μου άρεσε πολύ και την κατάστρεψε.
    +1 to that..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τό πακέτο ομιλίας πού έχω τώρα είναι :
    Απεριόριστα αστικά & υπεραστικά καθώς καί 300' πρός κινητά.
    Θά μού δώσουν τά ίδια, μέ τή μόνη διαφορά ότι αναφέρθηκε κάτι περί πολιτικής ορθής χρήσης μέ όριο τά 10.000 minutes.
    Αυτά τά μεταφέρω μέ επιφύλαξη γιατί η συνομιλία δέν έγινε με καλές συνθήκες.
    Αύριο θά τούς ρωτησω τι ακριβώς πρόκειται να συμβεί.
    Αραγε θά μού δώσουν τον κεφαλικό αριθμό με pstn καί τόν MSN με VoIP ?

    Αυτό που προτείνεις ώς εναλλακτική λύση τό νά μεταφέρω έναν αριθμό σέ VoIP πάροχο τό έχω σκεφτεί καί εγώ.

    Πάντως διακρινω μία τάση εκ μέρους τής Vodafone στό να μεταφέρει τούς πελάτες τής cyta μέ άμεσο τρόπο καί όχι ώς απόρροια τής εξαγοράς τής cyta από τη Vodafone.
    Πάρα πολύ καλή τιμή για 2 γραμμές με διαφορετικά νούμερα & vdsl..

    Η πολιτική ορθής χρήσης για απεριόριστα 1500 λεπτά ήταν νομίζω..και είχα ακούσει ότι δεν εφαρμόζεται σε όλους τους παρόχους.

    Στο τελευταίο σου μήνυμα..αν αναφέρεσαι για voip στη vodafone, εμένα δε μου βγήκε..και απ'ότι λένε δε δίνουν σε ιδιώτες..
    Όπως είπες μόνο οτε κ νοβα..αλλά τέτοιες τιμές που ήξερες δε θα βρεις..ιδίως στον οτε..και ιδίως με 2η γραμμή..στη νοβα κάτι μπορεί να βρεις φθηνότερο από οτε με 2 γραμμές..μη ξεχνάμε βέβαια και τον παράγοντα vdsl στη τιμή..

    Δεν σε ρώτησα..θέλεις οπωσδήποτε 2 γραμμές & σε νοιάζει εάν θα είναι pstn η voip;
    Άμα βολεύεσαι κ με pstn μπορείς να ψάξεις τιμές σε όλους τους παρόχους για το ένα νούμερο..κ το άλλο αν δεν τα βρεις με τον πάροχο, κάντο voip σε τρίτο πάροχο..ακόμα κ με app στο κινητό..υπάρχουν διάφορα σενάρια-τρόποι..

    Πάντως ότι συμφωνία κάνεις ζήτα τη γραπτώς στο email εάν δεν είσαι σίγουρος για αυτά που θα σου δώσουν και μη δώσεις πολλά στοιχεία η το οκ μέχρι να πάρεις αντίγραφο..

    Η voda απλά κοιτάει να γίνει η ενοποίηση μια ώρα νωρίτερα μεταφέροντας τους πελάτες σε αυτή ώστε να μην το παίζει διπλό σύστημα, να..ένα πράγμα..σαν τη φάση που έκαναν στον Valder πιο πίσω..
    Βέβαια όσο έχεις συμβόλαιο είσαι οκ όπως είσαι..το είπαμε..ορισμένοι όμως τσιμπάνε κ ανανεώνουν νωρίτερα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 15-05-19 στις 01:49.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #5494
    Εγγραφή
    09-03-2008
    Μηνύματα
    586
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    26(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μετά από νέα επικοινωνία με τον άνθρωπο της vodafone αποκρυσταλλώθηκε η νέα πρόταση.
    Προσφέρουν 50αρι vdsl , με δυο κανάλια φωνής & δυο αριθμούς, απεριόριστα αστικά-υπεραστικα (δυστυχώς δεν το θυμήθηκα να διευκρινισθεί αυτό το περί πολιτικής ορθής χρήσης) & 400΄προς κινητά (πριν είχα 300΄προς κινητά), σε τιμή τών 26.30 € και νέα 24 μήνη δέσμευση.

    Εξακολουθούν να επιμένουν ότι η μετάβαση στη vodafone πρέπει να γίνει μέχρι το τέλος Ιουνίου ,αλλιώς δεν θα μου παρέχουν υπηρεσίες Υπενθυμίζω ότι η σύμβαση μου λήγει αρχές του 2020.

    Φυσικά και θεωρώ ότι οι όροι της παλιάς σύμβασης της cyta ισχύουν μέχρι τη λήξη της αλλά το θέμα μου είναι αλλού .
    Μιας και είμαι οικιακός πελάτης οι επιλογές στο να έχω δυο κανάλια φωνής με δυο αριθμούς είναι περιορισμένες.
    Μήπως θα ήταν φρόνιμο να αποδεχτώ αυτή την προσφορά και να μην περιμένω να εκπνεύσει η σύμβαση μου ;
    Με προβληματίζει ως ενδεχόμενο το να μην με δέχεται η vodafone ως οικιακό πελάτη με δυο κανάλια φωνής & δυο αριθμούς μετά τη λήξη της σύμβασης.
    Εναλλακτικά ο ΟΤΕ υποστηρίζει την περίπτωσή μου ,αλλά εγώ στον ΟΤΕ δεν επιστρέφω.
    Οπότε το μόνο που μένει, (εκτός κάποιου ανεξάρτητου voip παρόχου) , είναι nova-forthnet , αλλά με τι κόστος ;

    Οπότε μήπως θα ήταν φρόνιμο να αποδεχτώ τώρα την πρόταση της voda ; (αφού πρώτα διαβάσω προσεκτικά τους όρους )

  5. #5495
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από νέα επικοινωνία με τον άνθρωπο της vodafone αποκρυσταλλώθηκε η νέα πρόταση.
    Προσφέρουν 50αρι vdsl , με δυο κανάλια φωνής & δυο αριθμούς, απεριόριστα αστικά-υπεραστικα (δυστυχώς δεν το θυμήθηκα να διευκρινισθεί αυτό το περί πολιτικής ορθής χρήσης) & 400΄προς κινητά (πριν είχα 300΄προς κινητά), σε τιμή τών 26.30 € και νέα 24 μήνη δέσμευση.

    Εξακολουθούν να επιμένουν ότι η μετάβαση στη vodafone πρέπει να γίνει μέχρι το τέλος Ιουνίου ,αλλιώς δεν θα μου παρέχουν υπηρεσίες Υπενθυμίζω ότι η σύμβαση μου λήγει αρχές του 2020.

    Φυσικά και θεωρώ ότι οι όροι της παλιάς σύμβασης της cyta ισχύουν μέχρι τη λήξη της αλλά το θέμα μου είναι αλλού .
    Μιας και είμαι οικιακός πελάτης οι επιλογές στο να έχω δυο κανάλια φωνής με δυο αριθμούς είναι περιορισμένες.
    Μήπως θα ήταν φρόνιμο να αποδεχτώ αυτή την προσφορά και να μην περιμένω να εκπνεύσει η σύμβαση μου ;
    Με προβληματίζει ως ενδεχόμενο το να μην με δέχεται η vodafone ως οικιακό πελάτη με δυο κανάλια φωνής & δυο αριθμούς μετά τη λήξη της σύμβασης.
    Εναλλακτικά ο ΟΤΕ υποστηρίζει την περίπτωσή μου ,αλλά εγώ στον ΟΤΕ δεν επιστρέφω.
    Οπότε το μόνο που μένει, (εκτός κάποιου ανεξάρτητου voip παρόχου) , είναι nova-forthnet , αλλά με τι κόστος ;

    Οπότε μήπως θα ήταν φρόνιμο να αποδεχτώ τώρα την πρόταση της voda ; (αφού πρώτα διαβάσω προσεκτικά τους όρους )
    Άμα σε συμφέρει πήγαινε φίλε μου.
    Συμφέρει πολύ.
    Πάντως ξανά πες τους ότι εφόσον έχω συμβόλαιο και τις υπηρεσίες μου μπορείτε να τις τερματίσετε έτσι απλά. Και εγώ αν βαρεθώ στον ένα χρόνο μπορώ να φύγω αζημίως
    Να δούμε τι θα πουν
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  6. #5496
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από νέα επικοινωνία με τον άνθρωπο της vodafone αποκρυσταλλώθηκε η νέα πρόταση.
    Προσφέρουν 50αρι vdsl , με δυο κανάλια φωνής & δυο αριθμούς, απεριόριστα αστικά-υπεραστικα (δυστυχώς δεν το θυμήθηκα να διευκρινισθεί αυτό το περί πολιτικής ορθής χρήσης) & 400΄προς κινητά (πριν είχα 300΄προς κινητά), σε τιμή τών 26.30 € και νέα 24 μήνη δέσμευση.

    Εξακολουθούν να επιμένουν ότι η μετάβαση στη vodafone πρέπει να γίνει μέχρι το τέλος Ιουνίου ,αλλιώς δεν θα μου παρέχουν υπηρεσίες Υπενθυμίζω ότι η σύμβαση μου λήγει αρχές του 2020.

    Φυσικά και θεωρώ ότι οι όροι της παλιάς σύμβασης της cyta ισχύουν μέχρι τη λήξη της αλλά το θέμα μου είναι αλλού .
    Μιας και είμαι οικιακός πελάτης οι επιλογές στο να έχω δυο κανάλια φωνής με δυο αριθμούς είναι περιορισμένες.
    Μήπως θα ήταν φρόνιμο να αποδεχτώ αυτή την προσφορά και να μην περιμένω να εκπνεύσει η σύμβαση μου ;
    Με προβληματίζει ως ενδεχόμενο το να μην με δέχεται η vodafone ως οικιακό πελάτη με δυο κανάλια φωνής & δυο αριθμούς μετά τη λήξη της σύμβασης.
    Εναλλακτικά ο ΟΤΕ υποστηρίζει την περίπτωσή μου ,αλλά εγώ στον ΟΤΕ δεν επιστρέφω.
    Οπότε το μόνο που μένει, (εκτός κάποιου ανεξάρτητου voip παρόχου) , είναι nova-forthnet , αλλά με τι κόστος ;

    Οπότε μήπως θα ήταν φρόνιμο να αποδεχτώ τώρα την πρόταση της voda ; (αφού πρώτα διαβάσω προσεκτικά τους όρους )
    Πολύ καλή η τιμή που σου δίνουν.

  7. #5497
    Εγγραφή
    09-03-2008
    Μηνύματα
    586
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    26(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα σε συμφέρει πήγαινε φίλε μου.
    Συμφέρει πολύ.
    Πάντως ξανά πες τους ότι εφόσον έχω συμβόλαιο και τις υπηρεσίες μου μπορείτε να τις τερματίσετε έτσι απλά. Και εγώ αν βαρεθώ στον ένα χρόνο μπορώ να φύγω αζημίως
    Να δούμε τι θα πουν
    +1 για την τιμή.
    Στο ζήτημα της ισχύος των όρων της σύμβασης απλώς δεν παίρνω πειστικές απαντήσεις.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλή η τιμή που σου δίνουν.
    +1

  8. #5498
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.975
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    @geopro64

    Όντως πολύ καλή η τιμή & οι παροχές/υπηρεσίες που σου δίνουν τελικά...με τα ίδια νούμερα που έχεις υποθέτω ε;
    Ρώτησες αν στα 26,30 περιλαμβάνεται η όχι το -1ε online πληρωμής (e-bill);
    Λόγος για τέλη ενεργοποίησης δεν νομίζω να γίνεται στην ίδια πλέον εταιρία..
    Και κάτι ακόμα..παλιά σε ανανεώσεις ορισμένες φορές έδιναν & sim cu (120' προς όλους/μήνα) για ρώτα αν δίνουν ακόμα..

    Αφού τα βρήκατε +- στην τιμή & το πακέτο, γιατί να περιμένεις;
    Άμα αποφασίσεις να προχωρήσεις ζήτα αντίγραφο της προσφοράς με email & κράτα ονόματα & ημερομηνίες με ποιους μιλάς, για να μη σου λένε άλλα μετά αν στραβώσει τπτ..
    Αυτό για την πολιτική ορθής χρήσης λογικά το γράφει στους όρους του συμβολαίου..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 18-05-19 στις 18:44.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #5499
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ότι και να σου λένε, η σύμβαση που έχεις τώρα ισχύει μέχρι την λήξη της δέσμευσης (10ς/2020). Είναι παράνομο με το έτσι θέλω να σταματήσουν την παροχή της υπηρεσίας.
    Αν π.χ. δεν σ' ενδιέφερε η όποια αναβάθμιση και ήθελες να παραμείνεις όπως είσαι σήμερα, τι θα έκαναν τον Ιούνη και βάσει ποιας ανακοίνωσης εκ μέρους τους;
    Την επόμενη φορά, ζήτα να σου δώσουν εγγράφως σε ποια ανακοίνωση της εταιρείας υπάρχει αυτό και σε ποιον κανονισμό ή νόμο στηρίζεται η νομιμότητά της.

  10. #5500
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.975
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι και να σου λένε, η σύμβαση που έχεις τώρα ισχύει μέχρι την λήξη της δέσμευσης (10ς/2020). Είναι παράνομο με το έτσι θέλω να σταματήσουν την παροχή της υπηρεσίας.
    Αν π.χ. δεν σ' ενδιέφερε η όποια αναβάθμιση και ήθελες να παραμείνεις όπως είσαι σήμερα, τι θα έκαναν τον Ιούνη και βάσει ποιας ανακοίνωσης εκ μέρους τους;
    Την επόμενη φορά, ζήτα να σου δώσουν εγγράφως σε ποια ανακοίνωση της εταιρείας υπάρχει αυτό και σε ποιον κανονισμό ή νόμο στηρίζεται η νομιμότητά της.
    Αυτό πιστεύω έγινε σαφές παραπάνω..του το είπαμε του ανθρώπου..αν όμως με το που λήξει το συμβόλαιο δεν του δίνουν το πακέτο που του λένε τώρα; Θα πρέπει να ψάχνεται μετά..

    ---Updated---

    Αυτό μπορεί να συμβεί κ αργότερα βέβαια..αν τελικά πάει στη βόντα και όταν ξανά λήξει το συμβόλαιο αν δεν του ανανεώνουν στην ίδια τιμή..πάλι θα ψάχνεται..Θα μου πεις όμως..That's life..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 18-05-19 στις 18:46.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #5501
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η προσφορά είναι καλή, ήδη ειπώθηκε και δεν έχω κάτι άλλο να αναφέρω.
    Γράφω αποκλειστικά για την τελευταία του αναφορά, ότι παρόλο που το έχουμε καλύψει το θέμα, εν τούτοις σε σχετική του ερώτηση η εταιρεία (η καλύτερα ο υπάλληλος) επέμενε. Αλλά αυτό προφορικώς!

  12. #5502
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.975
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προσφορά είναι καλή, ήδη ειπώθηκε και δεν έχω κάτι άλλο να αναφέρω.
    Γράφω αποκλειστικά για την τελευταία του αναφορά, ότι παρόλο που το έχουμε καλύψει το θέμα, εν τούτοις σε σχετική του ερώτηση η εταιρεία (η καλύτερα ο υπάλληλος) επέμενε. Αλλά αυτό προφορικώς!
    Για αυτό του λέω παραπάνω να κρατάει στοιχεία στις επικοινωνίες του & να ζητήσει αντίγραφο της προσφοράς κ των όρων της σύμβασης..πριν την "όποια" συμφωνία..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #5503
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν έγινε ωστόσο και το ξαναγράφω.

  14. #5504
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.975
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έγινε ωστόσο και το ξαναγράφω.
    Του το είπαμε του ανθρώπου..κάτσε να το κάνω κ bold..ότι μπορεί να μείνει όπως είναι μέχρι τη λήξη..
    Αν τώρα λες για την έγγραφη προσφορά..μόνο αν επιμείνει θα του την δώσουν..έτσι από μόνοι τους..σώθηκες..
    Εμείς τον πληροφορήσαμε τον άνθρωπο..τώρα είναι στο χέρι του..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #5505
    Εγγραφή
    09-03-2008
    Μηνύματα
    586
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    26(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό του λέω παραπάνω να κρατάει στοιχεία στις επικοινωνίες του & να ζητήσει αντίγραφο της προσφοράς κ των όρων της σύμβασης..πριν την "όποια" συμφωνία..
    Σέ πρώτη φάση τούς έστειλα κάποια έγγραφα που μού ζήτησαν.
    Περιμένω τήν νέα σύμβαση σέ έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή καί στή συνέχεια είτε θά τήν δεχτώ είτε θά τήν απορρίψω.
    Οσων αφορά άν η τελική τιμή περιλαμβάνει την έκπτωση τού 1€ λόγω εξόφλησης μέσω πάγιας εντολής καί μή έκδοσης εντύπου λογαριασμού αυτό δεν διευκρινίστηκε.
    Περιμένω τήν νέα σύμβαση νά τή διαβάσω πρώτα.
    Οσων αφορά τήν τηλεφωνία εξακολουθώ να αναρωτιέμαι άν τό ένα κανάλι φωνής θά είναι pstn καί τό άλλο κανάλι φωνής θά είναι VoIP ,είτε καί τά δύο κανάλια θά είναι VoIP.
    Πάντως μού δήλωσαν ότι θά μού παρέχουν νέο δικό τους εξοπλισμό ατελώς.
    Σέ κάθε περίπτωση αντιλαμβανόμαστε τά δικαιώματα πού μάς δίνει η παλιά σύμβαση τής cyta έως τή λήξη της.
    Αυτό πού μέ ανησυχεί είναι ότι όταν εκπνεύσει η παλιά σύμβαση δέν θά μού προτείνει κάποιος αυτό πού θέλω σέ καλή τιμή όπως αυτή εδώ.
    Θά σάς ενημερώσω γιά τήν εξέλιξη.

Σελ. 367 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 347357362365366367368369372377387 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας