Σελ. 378 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 358368373376377378379380383388 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.656-5.670 από 5863
  1. #5656
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο άσχετο με τη σταθερή και ίντερνετ.Σημερα έλαβα μήνυμα και λέει ότι τα προγράμματα κινητής πρώην Cyta θα καταργηθούν στις 30/09 και πρέπει να πάω άμεσα σε ένα κατάστημα αλλιώς θα χάσω τον αριθμό μου.Εγω προσωπικά ήμουν πολύ ικανοποιημένος με τις παραπάνω υπηρεσίες σε 2 κινητά και τώρα θα πρέπει να δω τι θα προτείνει η Vodafone.
    Δεν καταργήθηκαν στις 31 Μαρτίου; Τότε έλεγαν ότι τότε κλείνει η κινητή Cyta.

  2. #5657
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΤΩ ΚΩΜΗ
    Σε ανανεωση απο cyta προς την νεα κατασταση τι τιμη παιζει απο adsl για vdsl?

  3. #5658
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dim_up Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ανανεωση απο cyta προς την νεα κατασταση τι τιμη παιζει απο adsl για vdsl?
    26 το μηνα 50άρα

  4. #5659
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταργήθηκαν στις 31 Μαρτίου; Τότε έλεγαν ότι τότε κλείνει η κινητή Cyta.
    Τότε νομίζω καταργήθηκε μόνο η καρτοκινητή της Cyta

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κάνεις καρτοκινητα.
    Θα πάω αύριο να δω τι θα μου προτείνουν και θα αποφασίσω.

  5. #5660
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Έκανα restart το μόντεμ της Vodafone το απόγευμα και μου έδωσε IP που γράφει Cyta. Φαίνεται ότι πλέον, έγινε η ενοποίηση στο δίκτυο.

  6. #5661
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα πάλι, πήρε IP Cyta χωρίς όμως να μπαίνει και τώρα δεν παίρνει καθόλου

  7. #5662
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εμενα αυριο ειναι η migration day και επειδη εχω δικο μου ρουτερ μιας και δεν με ενδιαφερει η τηλεφωνια τρεμω στην ιδεα να χρειαστει να ζητησω το username και το password για την συνδεση (αν και ειπατε οτι δεν χρειαζεται) γιατι νομιζουν τα παιδια οτι θελω τον κωδικο του wifi η το login του ρουτερ. πως να τους δωσω να καταλαβουν τι ζηταω?

  8. #5663
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Καλησπέρα ,

    Οι γονείς μου έχουν 2 προγράμματα κινητής τα οποία έγιναν Οκτώβριο του 2018 και έχουν 24μηνη διάρκεια.
    Τους έστειλαν μήνυμα ότι 30 Σεπτεμβρίου θα χάσουν το σήμα τους και ότι είναι υποχρεωτικό να περάσουν σε προγράμματα Vodafone.

    Τηλεφωνώντας στη Vodafone ζήτησα να μου στείλουν link ή το αρχείο της σχετικής ανακοίνωσης. Ανακοίνωση προφανώς δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ..
    Όταν τους ρώτησα αν θα καταγγείλουν τις συμβάσεις μου είπαν οχι...

    Σε επικοινωνία με την eett.gr μου ανέφεραν ότι ΔΕΝ έχουν το δικαίωμα σε συμβόλαια κινητής να κάνουν οποιαδήποτε αλλαγή , πόσο μάλλον να καταργήσουν νούμερα ή να κόψουν το σήμα...

    Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία για ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ;
    Πραγματικά ΕΜΕΤΙΚΗ η συμπεριφορά τους...
    Are you with Us?

  9. #5664
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα ,

    Οι γονείς μου έχουν 2 προγράμματα κινητής τα οποία έγιναν Οκτώβριο του 2018 και έχουν 24μηνη διάρκεια.
    Τους έστειλαν μήνυμα ότι 30 Σεπτεμβρίου θα χάσουν το σήμα τους και ότι είναι υποχρεωτικό να περάσουν σε προγράμματα Vodafone.

    Τηλεφωνώντας στη Vodafone ζήτησα να μου στείλουν link ή το αρχείο της σχετικής ανακοίνωσης. Ανακοίνωση προφανώς δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ..
    Όταν τους ρώτησα αν θα καταγγείλουν τις συμβάσεις μου είπαν οχι...

    Σε επικοινωνία με την eett.gr μου ανέφεραν ότι ΔΕΝ έχουν το δικαίωμα σε συμβόλαια κινητής να κάνουν οποιαδήποτε αλλαγή , πόσο μάλλον να καταργήσουν νούμερα ή να κόψουν το σήμα...

    Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία για ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ;
    Πραγματικά ΕΜΕΤΙΚΗ η συμπεριφορά τους...
    Kαλημέρα, άμα δεις λίγα μυνήματα πιο πάνω έχω και εγώ το ίδιο θέμα με εσένα . Δηλαδή έλαβα μύνημα από τη Vodafone ότι θα καταργηθούν τα νούμερα αν δεν κάνω νέο συμβόλαιο στις 30/09. Εγώ τα έκανα Σεπτέμβριο τις δύο συνδέσεις άρα ακόμα δεν συμπλήρωσα καν χρόνο.Το περίεργο όπως αναφέρεις και εσύ είναι ότι δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση πουθενά.Δεν ξέρω τι να κάνω .

  10. #5665
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλημέρα, άμα δεις λίγα μυνήματα πιο πάνω έχω και εγώ το ίδιο θέμα με εσένα . Δηλαδή έλαβα μύνημα από τη Vodafone ότι θα καταργηθούν τα νούμερα αν δεν κάνω νέο συμβόλαιο στις 30/09. Εγώ τα έκανα Σεπτέμβριο τις δύο συνδέσεις άρα ακόμα δεν συμπλήρωσα καν χρόνο.Το περίεργο όπως αναφέρεις και εσύ είναι ότι δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση πουθενά.Δεν ξέρω τι να κάνω .
    Επειδή βρίσκομαι μεταξύ Ελλάδας - Αγγλίας είπα στον πατέρα μου να πάει στο τοπικό κατάστημα Vodafone και να με πάρει τηλέφωνο. Υπάρχουν λέει «ειδικά» προγράμματα Vodafone για όσους είναι σε αυτή την περίπτωση. Αν τα πακέτα είναι με τις ίδιες ακριβώς παροχές στο ελάχιστο με ίδια ή χαμηλότερη τιμή θα προτείνω νέα 24μηνη δέσμευση.

    Αν είναι έστω και ένα ευρώ ακριβότερα θα πάμε μέσω ΕΕΤΤ καθώς είναι ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ να στέλνουν μηνύματα ότι θα σου κόψουν το σήμα σε γραμμές που υπάρχουν ενεργές ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ. Ας βγάλουν την ανακοίνωση να την κοινοποιήσουμε κατευθείαν στην ΕΕΤΤ , ας καταγγέλουν τις συμβάσεις να μας αποζημιώσουν...

    Βέβαια για να στέλνουν τον κόσμο στα καταστήματα και όχι μέσω του τμήματος ειδικών προσφορών , μάλλον θα είναι φόλα τα «ειδικά» προγράμματα και τους στέλνουν στα καταστήματα για εκβιασμό...

    Και όποιος τσιμπήσει...

    ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ 2019...

    - - - Updated - - -

    Όπως το φαντάστηκα.
    Σήμερα μίλησα απευθειας με υπάλληλο καταστήματος ο οποίος προσπαθούσε να με πείσει τηλεφωνικά ότι 30 Σεπτεμβρίου θα κοπεί το σήμα , θα χαθεί το νούμερο και θα γίνει η συντέλεια του κόσμου για ενεργό ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ...

    Οι γονείς μου είχαν το προγραμμα 1500 λεπτά προς όλους χωρίς data και μηνύματα με 15,5 ευρώ τελική ο καθένας.

    Μας αντιπρότειναν 1000 λεπτά προς όλους , 500 προς Vodafone και 200mb με 15 ευρώ.

    Δηλαδή τους κόβουν τη βασική παροχή κατά 33%

    Ο πατέρας μου έκανε γραπτό αίτημα στο κατάστημα να του στειλουν την επίσημη ανακοίνωση περί 30 Σεπτεμβρίου την οποία εννοείται δε βρήκε ούτε ο υπάλληλος...

    Μικρή εταιρία ήταν ΠΑΝΤΑ στην Ελλάδα η Vodafone , εδώ Αγγλία είναι αλλιώς...

    Μάλλον βρίσκουν και τα κάνουν όμως..
    Are you with Us?

  11. #5666
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.927
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα αυριο ειναι η migration day και επειδη εχω δικο μου ρουτερ μιας και δεν με ενδιαφερει η τηλεφωνια τρεμω στην ιδεα να χρειαστει να ζητησω το username και το password για την συνδεση (αν και ειπατε οτι δεν χρειαζεται) γιατι νομιζουν τα παιδια οτι θελω τον κωδικο του wifi η το login του ρουτερ. πως να τους δωσω να καταλαβουν τι ζηταω?
    Η cyta για κωδικούς ίντερνετ είχε τους ίδιους με το mycyta, αλλά η cyta ήταν ειδική περίπτωση στο θέμα των κωδικών..όπως η φόρθνετ..αλλά και ο οτε νομίζω, wind & voda δέχονται ότι και να βάλεις..εκτός ειδικών περιπτώσεων μέσω καμπίνας κλπ κλπ..

    Η voda τώρα όπως είπα δεν χρειάζεται ειδικούς κωδικούς για το ίντερνετ..δέχεται ότι και να βάλεις, αρκεί να μην είναι κενά τα πεδία ..το σύνηθες είναι το username: guest@adsl.gr και pass: guest , ΑΝ.. τώρα για τον όποιο λόγο παίξει κάτι άλλο..ζητάς τους κωδικούς για το ίντερνετ..όχι το wifi.., αν μιλήσεις με τεχνικό θα καταλάβει..ιδίως αν του αναφέρεις π.χ το guest@adsl.gr, αλλά πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί να τα κάνεις όλα αυτά..

    Η τηλεφωνία και οι κωδικοί της τώρα...είναι άλλη ιστορία..αλλά αφού δεν σε ενδιαφέρει..όλα καλά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 25-07-19 στις 10:37.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #5667
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η cyta για κωδικούς ίντερνετ είχε τους ίδιους με το mycyta, αλλά η cyta ήταν ειδική περίπτωση στο θέμα των κωδικών..όπως η φόρθνετ..αλλά και ο οτε νομίζω, wind & voda δέχονται ότι και να βάλεις..εκτός ειδικών περιπτώσεων μέσω καμπίνας κλπ κλπ..

    Η voda τώρα όπως είπα δεν χρειάζεται ειδικούς κωδικούς για το ίντερνετ..δέχεται ότι και να βάλεις, αρκεί να μην είναι κενά τα πεδία ..το σύνηθες είναι το username: guest@adsl.gr και pass: guest , ΑΝ.. τώρα για τον όποιο λόγο παίξει κάτι άλλο..ζητάς τους κωδικούς για το ίντερνετ..όχι το wifi.., αν μιλήσεις με τεχνικό θα καταλάβει..ιδίως αν του αναφέρεις π.χ το guest@adsl.gr, αλλά πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί να τα κάνεις όλα αυτά..

    Η τηλεφωνία και οι κωδικοί της τώρα...είναι άλλη ιστορία..αλλά αφού δεν σε ενδιαφέρει..όλα καλά..
    με πηρα οι διοι απο voda και μου δωσανε αυτο που ειπες guest@adsl.gr και pass guest σημερα το πρωι ενεργοποιηθηκε εκ νεου η συνδιαστικη εκπτωση καθως και το myaccount. Για ενα η cyta υπηρξε μια πολυ τιμια εταιρεια επιπλεον για την περιοχη μου ηταν ο πρωτος ενναλακτικος που ηρθε εδω το 2008 αν δεν κανω λαθος η cyta ξεκινησε την διαθεση απο δυτικη Μακεδονια

  13. #5668
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Έχει κανείς αυτή την ώρα πρόβλημα με το ίντερνετ;; εκεί που όλα ήταν καλά ξαφνικά δε φορτώνει τίποτα. Σαν να μην έχει ίντερνετ. Έκανα 3 φορές επανακκινηση όλα φαίνονται καλά συγχρονίζει στα ίδια παίρνει ip αλλά ίντερνετ γιοκ. Τηλέφωνο έχω κανονικά.

    Που παίρνω για να ρωτήσω;; είμαι πρώην πελάτης cyta
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  14. #5669
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ τι ίδιο. Ξέρει κανείς τίποτα που να πάρω τηλ; Αν πάρω τι 13840 και βάζω το νούμερο πέφτει η γραμμή. Cyta Θεσσαλονίκη. Που παίρνουμε τηλέφωνο ή κάποιο mail?

  15. #5670
    Εγγραφή
    12-01-2009
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    μια από τα ίδια, σε μένα έπεσε και η ταχύτητα συγχρονισμού..και ανοίγει τραγικά αργά κάποιες σελίδες.. περιοχή Βόλος.

Σελ. 378 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 358368373376377378379380383388 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας