Σελ. 281 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.201-4.215 από 5863
  1. #4201
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Η σύνδεση μου στην εταιρεία μαζεύει αμέτρητα CRC Errors στο upload.

    Η γραμμή είναι πολύ σταθερή αφού κρατάει τον συγχρονισμό περισσότερο από ένα μήνα και δεν πέφτει πριν κάνω εγώ προληπτικά κάποιο restart. Το modem/router είναι το ZXHN H208N και σε γενικές γραμμές δεν έχω παράπονα. Η κατάσταση αυτή υπάρχει από την ημέρα της σύνδεσης μου (περίπου 14 μήνες πριν) αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία.

    Τα στατιστικά που ανεβάζω με τα λάθη είναι σε σχεδόν δυο μέρες runtime από το τελευταίο restart που έκανα. Αν κάποιος κρίνει ότι πρέπει να διορθώσω κάτι για να βελτιωθεί η κατάσταση, ας το γράψει εδώ.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cyta 7.4.17.jpg 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  122,7 KB 
ID: 182169

  2. #4202
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odim Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον μαγκες με εχουν ζαλισει τα "κουκουναρια" απο wind δεχομαι καθε βδομαδα απο τρεις εως πεντε κλησεις σε κινητο και σταθερο παιζει και καθε μερα,μια φορα με πηραν κι απο cosmote(μονο προσφορα δεν ηταν αυτο),τους εχω ενημερωσει για τη ρητρα της cyta στα 120€ και μου λενε οτι το εχουν ολες οι εταιρειες για εκφοβισμο,μα ποσο ηλιθιοι ειναι??? επισης οταν τους ρωταω το εξης: εαν υπογραψω το συμβολαιο με τη wind και μου στειλει η cyta τελικο λογαριασμο συμπεριλαμβανομενου και της ρητρας,εφοσον οπως μου λενε δεν εχει νομικη ισχυ η ρητρα και δεν την πληρωσω πως ειναι τοσο σιγουροι οτι η cyta θα μεταβιβασει τη γραμμη στη wind??? ρε εκει στη wind πινετε λυγμενα??? ακου για εκφοβισμο,θα προτιμουσα να εχω ησυχη την ψυχοσυνθεση μου,βλακες ε βλακες δεν το κουναω με καμια "κυβερνηση" απο τη cyta για το επιφοβο δικτυο της wind,δε θελω να ξαναζησω τα ιδια χαλια με το "καφενειακο δικτυο" της forthnet,επισης η συνδεσμολογια των καλωδιων της πριζας ειναι για voip δε θελω να το αλλαξω ξανα σε pots και η wind δε στελνει τεχνικο χωρις χρεωση για αναλογες περιπτωσεις.......οποιος εχει φυγει απο cyta σε wind να μας πει εντυπωσεις κι αν ειδε καλυτερες μερες(αν και το βλεπω χλωμο),ειναι η δεν ειναι φραγκοφονιαδες??? τουλαχιστον η cyta οποτε εκανε λαθος το λογιστηριο της μου εκανε πιστωση,εκει στα κεντρικα της wind ειστε ενοχλητικοι μεχρι αηδιας και η πλακα οτι ειναι τυχεροι δε χρησιμοποιω το smartphone(εχω προγραμμα απορριψης κλησεων) αλλα απλη συσκευη λογω δουλειας,τωρα τελευταια με καλουν με αριθμο κινητης κι οχι σταθερης,φαινεται τους καταλαβαν καποιοι και δεν το σηκωνουν....μια ηλιθια τηλεφωνητρια οταν της ειπα οτι με cyta ειμαι ευχαριστημενος γελασε ειρωνικα,η βλακια ειναι ανικητη..
    Και εμένα με πήραν πριν λίγο και ενώ είμαι στο μητρώο 11.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα με πήραν πριν λίγο και ενώ είμαι στο μητρώο 11.
    Αφού δε πέφτει φίλε μου και δε σε ενοχλεί πουθενά μη το πειράζεις. Του μόνο οι μπορείς να κάνεις για να μη μαζεύει λάθη είναι να πας το θόρυβο 8 από 6.
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  3. #4203
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σύνδεση μου στην εταιρεία μαζεύει αμέτρητα CRC Errors στο upload.

    Η γραμμή είναι πολύ σταθερή αφού κρατάει τον συγχρονισμό περισσότερο από ένα μήνα και δεν πέφτει πριν κάνω εγώ προληπτικά κάποιο restart. Το modem/router είναι το ZXHN H208N και σε γενικές γραμμές δεν έχω παράπονα. Η κατάσταση αυτή υπάρχει από την ημέρα της σύνδεσης μου (περίπου 14 μήνες πριν) αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία.

    Τα στατιστικά που ανεβάζω με τα λάθη είναι σε σχεδόν δυο μέρες runtime από το τελευταίο restart που έκανα. Αν κάποιος κρίνει ότι πρέπει να διορθώσω κάτι για να βελτιωθεί η κατάσταση, ας το γράψει εδώ.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cyta 7.4.17.jpg 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  122,7 KB 
ID: 182169
    Μαζί με τα πολλά λάθη συγχρονίζεις και πολύ χαμηλά, κάνε έναν έλεγχο στην εσωτερική σου εγκατάσταση και ρίξε μια ματιά στο post του Link για να μην τα ξαναγράφω.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #4204
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαζί με τα πολλά λάθη συγχρονίζεις και πολύ χαμηλά, κάνε έναν έλεγχο στην εσωτερική σου εγκατάσταση και ρίξε μια ματιά στο post του Link για να μην τα ξαναγράφω.
    Η εσωτερική μου εγκατάσταση είναι σε καλή κατάσταση, φροντισμένη από τα χεράκια μου
    Έχει μετρηθεί και με argus στον κατανεμητή από δυο τεχνικούς διαφορετικών παρόχων τα τελευταία τρία χρόνια που έχουν επιβεβαιώσει αυτό το γεγονός.

    Με μια πρώτη ματιά στατιστικά ο συγχρονισμός φαίνεται χαμηλός αφού η γραμμή δείχνει αρκετά "καθαρή". Η περιοχή μου όμως είναι αφάνταστα πυκνοκατοικημένη και το αστικό κέντρο δεν είναι και τόσο κοντά.

  5. #4205
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εσωτερική μου εγκατάσταση είναι σε καλή κατάσταση, φροντισμένη από τα χεράκια μου
    Έχει μετρηθεί και με argus στον κατανεμητή από δυο τεχνικούς διαφορετικών παρόχων τα τελευταία τρία χρόνια που έχουν επιβεβαιώσει αυτό το γεγονός.

    Με μια πρώτη ματιά στατιστικά ο συγχρονισμός φαίνεται χαμηλός αφού η γραμμή δείχνει αρκετά "καθαρή". Η περιοχή μου όμως είναι αφάνταστα πυκνοκατοικημένη και το αστικό κέντρο δεν είναι και τόσο κοντά.
    Δεν είσαι και πολύ μακριά, εγώ είμαι στα 2.5 χλμ και συγχρονίζω στα 11 περίπου. Αυτό που σε τρώει είναι η κακή κατάσταση του δικτύου της περιοχής σου και δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι' αυτό, αφού το έχεις ψάξει και με άλλους παρόχους.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #4206
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε όσους θα είναι διαθέσιμο το Vectoring τέλος του έτους μην κάνετε καμία κίνηση μέχρι να ανακοινώσουν τα νέα τιμολόγια. κόπτονται να δεσμεύσουν κόσμο από τώρα για να τους πουλάνε σε υψηλότερες τιμές τυχόν αναβάθμιση σε καλύτερη ταχύτητα.Οι εταιρείες είναι πονηρές και έχουν εξειδικευμένους υπάλήλους που ασχολούνται με το θέμα μέρα νύχτα...

  7. #4207
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Οι ρητρες ειναι ρητρες οτι και να λενε οι επιδοξοι πωλητες αν φυγεις πριν την ωρα σου πληρωνεις, απλα και ξεκαθαρα... Η μονη περιπτωση να φυγεις πριν την ωρα σου χωρις να πληρωσεις ειναι αν αλλαξει κατι στην χρεωση ή στις υπηρεσιες του πακετου, αλλα αυτο γινεται συνηθως στην κινητη, για ιντερνετ δεν θυμαμαι κατι... Οποτε μην πεφτετε στην παγιδα των ασχετων πωλητων...
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  8. #4208
    Εγγραφή
    28-10-2013
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    103744/10999
    ISP
    Vodafone
    σιγα να μην αφησω τη cyta για το μπαχαλο της wind,να πεις οτι ειναι κανα δικτυο αξιοπιστο να το δεχτω να πληρωσω και τη ρητρα αλλα πολυς κοσμος ειναι δυσαρεστημενος,αντιθετα η cyta εχει καλο δικτυο,εχει καλο εξοπλισμο και καλη εξυπηρετηση,να μην πουληθει γιατι θα ειναι κριμα να χαθει ετσι αδικα αλλη μια ανταγωνιστικη εταιρεια,η cyta σπαει την κλικα cosmote,vodafone,wind...τελος νομιζω οτι το voip ειναι καλυτερο ποιοτικα απο το pots,συντομα μεχρι το 2020 ολες οι εταιρειες θα αναγκαστουν να γυρισουν σε voip.

  9. #4209
    Εγγραφή
    16-02-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα με πήραν πριν λίγο και ενώ είμαι στο μητρώο 11.
    Καλά ρε σεις και πώς μπορούμε να τους πούμε να σταματήσουν να μας πρήζουν στα τηλέφωνα;;; Η Cyta τι κάνει επ' αυτού;;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odim Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγα να μην αφησω τη cyta για το μπαχαλο της wind,να πεις οτι ειναι κανα δικτυο αξιοπιστο να το δεχτω να πληρωσω και τη ρητρα αλλα πολυς κοσμος ειναι δυσαρεστημενος,αντιθετα η cyta εχει καλο δικτυο,εχει καλο εξοπλισμο και καλη εξυπηρετηση,να μην πουληθει γιατι θα ειναι κριμα να χαθει ετσι αδικα αλλη μια ανταγωνιστικη εταιρεια,η cyta σπαει την κλικα cosmote,vodafone,wind...τελος νομιζω οτι το voip ειναι καλυτερο ποιοτικα απο το pots,συντομα μεχρι το 2020 ολες οι εταιρειες θα αναγκαστουν να γυρισουν σε voip.
    Το θέμα είναι τι γίνεται με τα κοράκια του τηλεφωνικού κέντρου της Wind που μας έχουν ζαλίσει τα ούμπαλα στα τηλέφωνα (ούτε οι συγγενείς δεν τηλεφωνάνε τόσο συχνά..!!!).

  10. #4210
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από svartevarg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ρε σεις και πώς μπορούμε να τους πούμε να σταματήσουν να μας πρήζουν στα τηλέφωνα;;; Η Cyta τι κάνει επ' αυτού;;;
    Kαι τι θελεις να κανει;
    Να μπλοκαρει τις εισερχομενες κλησεις των εταιρειων με το ετσι θελω;

    Οταν οι εταιρειες που κανουν κλησεις δεν σεβονται το μητρωο 11 , ειναι υποχρεωση και δικαιωμα του καταναλωτη να κανει καταγγελια.
    Ο παροχος δεν εχει το δικαιωμα να επεμβει διχως εντολη.
    Εαν το κανει τοτε παμε σε αλλο επιπεδο(παρακολουθηση κλησεων και παραβιαση συνταγματικων δικαιωματων).
    Τετοιου ειδους παροχους θελεις;

  11. #4211
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris.taxideytis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι τι θελεις να κανει;
    Να μπλοκαρει τις εισερχομενες κλησεις των εταιρειων με το ετσι θελω;

    Οταν οι εταιρειες που κανουν κλησεις δεν σεβονται το μητρωο 11 , ειναι υποχρεωση και δικαιωμα του καταναλωτη να κανει καταγγελια.
    Ο παροχος δεν εχει το δικαιωμα να επεμβει διχως εντολη.
    Εαν το κανει τοτε παμε σε αλλο επιπεδο(παρακολουθηση κλησεων και παραβιαση συνταγματικων δικαιωματων).
    Τετοιου ειδους παροχους θελεις;
    Εγώ έστειλα μυνημα στην Wind στο Facebook και τους είπα ότι με ενοχλούν συνεργάτες της για να κάνω πακέτα ενώ είμαι 2 χρόνια στους μητρώο 11 και το χειρότερο είναι ότι τηλεφωνούν με απόκρυψη για να μη μπορείς να κάνεις καταγγελία. Και είπαν ότι θα ενημερώσουν να μη με ξανά πάρουν. Τώρα θα δω από σήμερα αν με ξανά πάρουν.

    Εδώ είχα στείλει μυνημα στη Wind γιατί έχω και του κινητό στο μητρώο 11 και με έπαιρναν από Wind για προσφορές. Και μου λέει η υπάλληλος ότι κάθε μήνα πρέπει να πατάω την επιλογή που υπάρχει στην ηλεκτρονικη πυλη. Και τη λέω πάτε καλά;;
    Κάθε μήνα πρέπει να ανανεώνει τη λίστα αυτός που τη χρησιμοποιεί. Να παίρνει της ανανεωμένες.
    Ότι να ναι
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  12. #4212
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Ειμαστε στο 2017....
    Δε νοειται να μην ειναι μπλοκαρισμενες οι κλησεις με αποκρυψη....
    Υπαρχουν επιλογες τοσο στο σταθερο,οσο στο κινητο.
    Δεχομαι πολυ λιγα τηλεφωνηματα σε σχεση με αυτα που διαβαζω μεσα στο φορουμ.
    Σε σημειο να αναρωτιεμαι τι κανω λαθος(!!!!) και δεν μου κανουν προσφορες!

    Ισως να φταιει οτι δεν δινω τηλεφωνο σε σαιτ, ελεγχω ρυθμισεις απορρητου σε κοινωνικα δικτυα , δεν κανω χρηση κοινωνικων δικτυων μεσω κινητου .... Και φυσικα περναω σε μαυρη λιστα οποιον αριθμο κανει το λαθος και με ενοχλει....
    Μια φορα αρκει, δευτερη μαυρη λιστα....
    Σπανια δεχομαι πανω απο μια κληση την εβδομαδα.... Η τελευταια ηταν για σπιρουλινα απο Νιγριτα(4 νουμερα τους εχω μπλοκαρισμενα).

  13. #4213
    Εγγραφή
    28-10-2013
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    103744/10999
    ISP
    Vodafone
    οποιος δεν εχει αξιοπιστες υπηρεσιες τοσο σε κινητη οσο και σε σταθερη-ιντερνετ,που πονταρει??? μονο στις προσφορες,αυτο κανει και η wind.

  14. #4214
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris.taxideytis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σημειο να αναρωτιεμαι τι κανω λαθος(!!!!) και δεν μου κανουν προσφορες!
    Αυτό ακριβώς, έπαθα κι' εγώ.
    Ούτε ο πάροχός μου δεν με πήρε για προσφορά οταν είδε τη φορητότητα.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  15. #4215
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Εχω θεματάκια εδώ και καμιά ώρα παιδιά.
    Είμαι ο μόνος;

Σελ. 281 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας