Σελ. 329 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 309319324327328329330331334339349 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.921-4.935 από 5863
  1. #4921
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αναγνωριση κλησεων μεταξυ συνδρομητων της Cyta εμφανιζεται το ονοματεπωνυμο του συνδρομητη.
    Μου ειχε τυχει πολυ παλια οταν ειχα Cyta στο σπιτι και μιλουσα με συνδρομητες Cyta.
    Κι εμένα μου έτυχε, να με πάρει άλλος συνδρομητής Cyta από λάθος και στην αναγνώριση κλήσεων, μου έδειξε το όνομά του. Στην αρχή μου φάνηκε παράξενο, έβαλα το τηλέφωνό του στο www.foritotita.gr, είδα ότι είναι συνδρομητής Cyta και κατάλαβα...

  2. #4922
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Εχει κανεις αλλος θεμα ταχυτητας αυτες τις μερες ?

    Απο την Πεμπτη συχρονιζω πολυ χαμηλοτερα ξαφνικα ( 7150 kbs αντι για 10+ που ημουν ) και κατα διαστηματα δε μπορω να δω ουτε βιντεο στο youtube. Σε speedtest που εκανα επιτοπου στο cytanet εχω παρει download μεχρι και 0.9mb !

    Αλλαζουν κατι στο δικτυο λογω vodafone ?
    Παιζει να εχει θεμα λογω εργασιων αναβαθμισης στην πολη ? ( Λαρισα )

    Εννοειτε οτι δηλωσα βλαβη, 2 φορες το εφτιαξαν υποτιθεται και χθες που πηρα 3η ο τεχνικος μου πε οτι εκει παιζει η γραμμη μου και ολα ειναι φυσιολογικα πλεον...

    Καθε 3-4 μηνες τους παιρνω τηλ γιατι παρουσιαζεται το ιδιο προβλημα, εχει καταντησει κουραστικο
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  3. #4923
    Εγγραφή
    07-04-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Είναι απαράδεκτοι.
    Οσες φορές και να πάρεις το ίδιο.
    Το μονο που μας σώζει είναι αλλαγή
    παρόχου.

  4. #4924
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Το εχω σκεφτει αλλα αφενος εχω συμβολαιο, ουτε και εγω δε ξερω για ποσο ακομα
    και αφετερου δεν υπαρχει κατι καλυτερο στην αγορα. Να παω που ?

    Αναγκαστηκα περιμενω να αναβαθμιστει η περιοχη μου και να μπω σε vdsl αν δινουν απο καφαο.
    Ως τοτε υπομονη και ...τηλεφωνα καθε φορα που θα κολλαει, ισως πεσω σε κανα τζιμανι τεχνικο.
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  5. #4925
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    905
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Τώρα αλήθεια τα γράφεις πως δεν υπάρχει καλύτερος πάροχος στην αγορά;

  6. #4926
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Ο μονος καλυτερος ειναι ο ΟΤΕ που τιμολογιακα ειναι ακριβοτερος, οτι πληρωνεις παιρνεις βεβαια.
    Απο κει και περα, τι εμεινε ? Vodafone που αγορασε τη Cyta οποτε θα ναι κοροιδια να φυγω και να παω εκει,
    Forthnet και Wind απο τις οποιες εχω περασει και δεν ειμαι ικανοποιημενος. Υπαρχει καποια αλλη ?
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  7. #4927
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisvele Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι απαράδεκτοι.
    Οσες φορές και να πάρεις το ίδιο.
    Το μονο που μας σώζει είναι αλλαγή
    παρόχου.
    Και παροχο να αλλαξεις, αν το δικτυο εχει τα χαλια του προκοπη δεν θα δεις.
    Ο φιλος προφανως θα επεσε σε συγχρονισμο απο εξωγενεις παραγοντες που δεν εχουν σχεση με τη Cyta.

  8. #4928
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Μήπως γνωρίζει κανείς ?

    Οταν λήξει ένα συμβόλαιο, η cyta χρεώνει
    1. Με βάση τον επίσημο τιμοκατάλογο (οπότε η χρέωση πάει στο θεό)
    2. Συνεχίζει την ίδια χρέωση που υπήρχε

    Είναι αυτό το FTTH από τον ΟΤΕ που με γαργαλάει..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #4929
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως γνωρίζει κανείς ?

    Οταν λήξει ένα συμβόλαιο, η cyta χρεώνει
    1. Με βάση τον επίσημο τιμοκατάλογο (οπότε η χρέωση πάει στο θεό)
    2. Συνεχίζει την ίδια χρέωση που υπήρχε

    Είναι αυτό το FTTH από τον ΟΤΕ που με γαργαλάει..
    Όταν λήξει ένα συμβόλαιο, οι χρεώσεις των υπηρεσιών είναι με βάση των τρέχοντα τιμοκατάλογο. Εκτός κι άν έχεις από την αρχή υπηρεσίες με βάση τις τιμές καταλόγου και όχι με βάση προσφορές κτλ, οπότε και δεν αλλάζει τίποτα. Aμα περάσει σε περιβάλλον vodafone, θα δίνει κανονικά και fibernet πρόσβαση, με τα τιμολόγια και τις προσφορές vodafone.

  10. #4930
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από divinitygr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μονος καλυτερος ειναι ο ΟΤΕ που τιμολογιακα ειναι ακριβοτερος, οτι πληρωνεις παιρνεις βεβαια.
    Απο κει και περα, τι εμεινε ? Vodafone που αγορασε τη Cyta οποτε θα ναι κοροιδια να φυγω και να παω εκει,
    Forthnet και Wind απο τις οποιες εχω περασει και δεν ειμαι ικανοποιημενος. Υπαρχει καποια αλλη ?
    αυτο με τον οτε πως τον κρινεις καλυτερο για να ξερω?Προσωπικα ουτε και εκει ειδα και βλεπω διαφορα.

  11. #4931
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    συμφωνα με τα οσα διαβαζω κατα διαστηματα και απο εμπειριες φιλων που εχουν τον παροχο
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  12. #4932
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λήξει ένα συμβόλαιο, οι χρεώσεις των υπηρεσιών είναι με βάση των τρέχοντα τιμοκατάλογο. Εκτός κι άν έχεις από την αρχή υπηρεσίες με βάση τις τιμές καταλόγου και όχι με βάση προσφορές κτλ, οπότε και δεν αλλάζει τίποτα. Aμα περάσει σε περιβάλλον vodafone, θα δίνει κανονικά και fibernet πρόσβαση, με τα τιμολόγια και τις προσφορές vodafone.
    Αυτό που λες για τη Cyta δεν ισχύει. Αν είσαι εκτός συμβολαίου, χρεώνεσαι επιπλέον 1 ή 2 €, κάτι σαν κόστος διατήρησης προσφοράς.

  13. #4933
    Εγγραφή
    01-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από plotter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λες για τη Cyta δεν ισχύει. Αν είσαι εκτός συμβολαίου, χρεώνεσαι επιπλέον 1 ή 2 €, κάτι σαν κόστος διατήρησης προσφοράς.
    Εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω το πακέτο που είχα σαν συμβόλαιο, παρ' όλο που έχει λήξει το συμβόλαιο εδώ και 6 μήνες, ενώ το πρόγραμμά μου έχει καταργηθεί. Σε ερώτηση που έκανα για το πόσο θα συνεχίσω να έχω αυτό το πακέτο, μου απάντησαν μέχρι να αποφασίσω να αλλάξω εγώ. Άρα, όσο καιρό θέλω, μπορώ να παραμείνω ως ήμουν με το εν ισχύ συμβόλαιο...
    "Μόνο το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα δεν έχουν όρια. Και για το σύμπαν δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος."
    Albert Einstein

  14. #4934
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σήμερα ανανέωσα τηλεφωνικά τη σύμβαση μου για δύο χρόνια.

    Πήρα λοιπόν στο τηλέφωνο προσφορών, τους είπα ότι τέλος του μηνός λήγει η σύμβασή μου, ότι γνωρίζω για την εξαγορά της εταιρίας από την Vodafone και θα ήθελα να μου κάνετε μια προσφορά για ανανέωση της σύμβασης, κάτι πήγε να πει ότι δεν είναι ακόμη οριστικό για την εξαγορά, της λέω ότι είναι τελειωμένο και πλέον τυπικό το θέμα και εκεί έληξε η συζήτηση για αυτό. Το μόνο που με ρώτησε ήταν αν χρησιμοποιώ και θέλω το CYTA 4U και της απάντησα φυσικά ναι και η προσφορά της ήταν χωρίς καμιά άλλη κουβέντα ούτε και από εμένα η παρακάτω.

    Απεριόριστα σε όλα τα σταθερά και επίσης στα κινητά CYTA, 300' προς λοιπά κινητά, έως 24Mbs, δωρεάν CYTA 4U, με πάγια εντολή και ηλεκτρονικό λογαριασμό, από 21.50 € που πλήρωνα για όλα τα παραπάνω, τώρα θα πληρώνω 18.37 €, συμπεριλαμβανομένου του τέλους σταθερής και internet.

    Στη συνέχεια στην ερώτησή μου, όταν κάποια στιγμή η Vodafone αναλάβει ολοκληρωτικά την εταιρία και εάν αποφασίσει κάποτε μέχρι την λήξη της νέας σύμβασης να αλλάξει τιμολογιακά τους όρους της σημερινής ανανέωσης, τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; η απάντηση της ήταν ότι δεν μπορούν να αλλάξουν τους όρους εντός σύμβασης, η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν περίμενα να ακούσω κάτι διαφορετικό.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  15. #4935
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα ανανέωσα τηλεφωνικά τη σύμβαση μου για δύο χρόνια.

    Πήρα λοιπόν στο τηλέφωνο προσφορών, τους είπα ότι τέλος του μηνός λήγει η σύμβασή μου, ότι γνωρίζω για την εξαγορά της εταιρίας από την Vodafone και θα ήθελα να μου κάνετε μια προσφορά για ανανέωση της σύμβασης, κάτι πήγε να πει ότι δεν είναι ακόμη οριστικό για την εξαγορά, της λέω ότι είναι τελειωμένο και πλέον τυπικό το θέμα και εκεί έληξε η συζήτηση για αυτό. Το μόνο που με ρώτησε ήταν αν χρησιμοποιώ και θέλω το CYTA 4U και της απάντησα φυσικά ναι και η προσφορά της ήταν χωρίς καμιά άλλη κουβέντα ούτε και από εμένα η παρακάτω.

    Απεριόριστα σε όλα τα σταθερά και επίσης στα κινητά CYTA, 300' προς λοιπά κινητά, έως 24Mbs, δωρεάν CYTA 4U, με πάγια εντολή και ηλεκτρονικό λογαριασμό, από 21.50 € που πλήρωνα για όλα τα παραπάνω, τώρα θα πληρώνω 18.37 €, συμπεριλαμβανομένου του τέλους σταθερής και internet.

    Στη συνέχεια στην ερώτησή μου, όταν κάποια στιγμή η Vodafone αναλάβει ολοκληρωτικά την εταιρία και εάν αποφασίσει κάποτε μέχρι την λήξη της νέας σύμβασης να αλλάξει τιμολογιακά τους όρους της σημερινής ανανέωσης, τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; η απάντηση της ήταν ότι δεν μπορούν να αλλάξουν τους όρους εντός σύμβασης, η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν περίμενα να ακούσω κάτι διαφορετικό.
    Όπως δεν τις αλλάζουν και αυτοί
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

Σελ. 329 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 309319324327328329330331334339349 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας