Σελ. 327 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 307317322325326327328329332337347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.891-4.905 από 5863
  1. #4891
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω 101% μαζι σου ολα. Φαντασου ομως να τελειωσουν ολοι οι εναλλακτικοι και να γυρισουμε στο μονοπωλιο του 1990. Τοτε θα μιλαμε για αλλες τιμες απο τον οτε και σιγουρα αλλη συμπεριφορα,
    Έχεις απόλυτο δίκιο και φαντάζομαι κανείς δε το θέλει αυτό, αλλά δυστυχώς αν οι τιμές πλεόν των εναλλακτικών είναι πολύ κοντά στου ΟΤΕ τότε φοβάμαι ότι θα χάσουν αρκετό κόσμο.

  2. #4892
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και δεν αξίζει αν μιλάμε για 2πλασια και 3πλασια χρήματα, αλλά νομίζω πλέον δεν υφίστανται αυτές οι διαφορές αν πάρεις προσφορά σε περίπτωση φορητότητας από άλλο πάροχο. Για παράδειγμα πρόσφατα μου έδινε για άλλη γραμμή μου το 24αρι adsl με απεριόριστα σταθερά στα 23ε το 50αρι vdsl στα 32ε. όσο για τις υπηρεσίες που λες ναι δεν έχεις άδικο, αλλά σε γενικές γραμμές είναι παραδεκτό ότι είναι ποιο σταθερός. Αλλά κυρίως ξέρεις ποιο είναι το θέμα? όντας διαχειριστής του δικτύου σου δίνει ότι γραμμή θέλει. Αν είσαι δικός του πελάτης θα σε προσέξει, αν είσαι αλλού "παίζει" να πάρεις και κανά σαπάκι που περισσεύει. Δυστυχώς αυτή είναι η πρακτική, κάκιστα μεν, αλλά αυτή.
    Με φωνάξατε ?
    220 μ από ΑΚ η γραμμή πάει μέχρι 40. Ευτυχώς δεν έχεις αποσυνδέσεις, μούπαν απ'τη cyta
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #4893
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με φωνάξατε ?
    220 μ από ΑΚ η γραμμή πάει μέχρι 40. Ευτυχώς δεν έχεις αποσυνδέσεις, μούπαν απ'τη cyta
    Να τα μας...είδες ο πΟΤΕ Άντε τώρα να πιέσεις τη cyta να πιέσει τον ΟΤΕ να σου αλλάξει ζεύγος

  4. #4894
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τα μας...είδες ο πΟΤΕ Άντε τώρα να πιέσεις τη cyta να πιέσει τον ΟΤΕ να σου αλλάξει ζεύγος
    Παλαβός είσαι ?
    Και τι να το κάνει ο ΟΤΕ το σαπάκι ? Να το κρατήσει ή να το δώσει σε άλλο πάροχο ?
    Αστο εκεί που είναι. Τι θέλει και γρινιάζει ο μ@λ@κας (εγώ) .
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #4895
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Οι γραμμές είναι συγκεκριμένες, δεν παίρνει καλές γραμμές απο τους εναλλακτικούς για να τις δώσει σε δικούς του, ακόμα το crosstalk αλλάζει συνεχώς, πάλι δεν θα πάρει γραμμές απο εναλλακτικούς για να δώσει στους δικούς του.
    Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να δοκιμάζει κάποιο ελεύθερο καλώδιο σε δικό του πελάτη όταν ο πελάτης δηλώσει βλάβη, κάτι που μπορεί να γίνει εφόσον δηλώσει βλάβη και ο εναλλακτικός.

  6. #4896
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αστο εκεί που είναι. Τι θέλει και γρινιάζει ο μ@λ@κας (εγώ) .

  7. #4897
    Εγγραφή
    31-10-2010
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    -
    Router
    ZXHN H267N
    Παιδιά, σεβαστά όσα λέτε, δέχομαι και το κράξιμο, όμως, υπάρχουν ήδη προσφορές κάτω από 24 ευρώ για 24άρι και αστικά υπεραστικά + 30 κινητά ! Είναι μια καλή αρχή στην εμπορική πολιτική της Cosmote που πρόσφατα ξεκίνησε για "επιστροφή" πελατών. Ίσως κάποιοι από εσάς δεν δέχθηκαν το τηλέφωνο...

  8. #4898
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από umay Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, σεβαστά όσα λέτε, δέχομαι και το κράξιμο, όμως, υπάρχουν ήδη προσφορές κάτω από 24 ευρώ για 24άρι και αστικά υπεραστικά + 30 κινητά ! Είναι μια καλή αρχή στην εμπορική πολιτική της Cosmote που πρόσφατα ξεκίνησε για "επιστροφή" πελατών. Ίσως κάποιοι από εσάς δεν δέχθηκαν το τηλέφωνο...
    Είχα Cosmote κινητά 2. Έκανα ανανέωση συμβολαίου σε πολύ καλή τιμή και 18 μήνες μετά πλήρωνα επιπλέον πάγια 1/3 περίπου. Με τη Cyta, ότι έχω συμφωνήσει αυτά πληρώνω περίπου 1 έτος μετά.

  9. #4899
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από umay Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, σεβαστά όσα λέτε, δέχομαι και το κράξιμο, όμως, υπάρχουν ήδη προσφορές κάτω από 24 ευρώ για 24άρι και αστικά υπεραστικά + 30 κινητά ! Είναι μια καλή αρχή στην εμπορική πολιτική της Cosmote που πρόσφατα ξεκίνησε για "επιστροφή" πελατών. Ίσως κάποιοι από εσάς δεν δέχθηκαν το τηλέφωνο...

    Αχ... αυτή η επιστροφή πελατών... Έίχα καθημερινά κλήσεις απο το 13888 και πλέον με καλούν απο κινητό, για να επιστρέψω στον ΟΤΕ.

    Ρε παιδιά, λέω ΔΕΝ θέλω σας παρακαλώ μη με καλείτε άλλο, όταν θελήσω θα σας βρώ εγω... Μα κύριε, θα σας δώσουμε δωρεάν το ένα, τζάμπα τη τηλεόραση... κτλ...

    Πέρασα απο διάφορα στάδια (αδιαφορία, ευγένια, εκκνευρισμός, απειλές) πλέον έχω αποδεχτεί ότι το 95% των εισερχομένων μου κλήσεων θα είναι απο τον ΟΤΕ.

    inb4 είναι στο μητρώο του άρθρου 11 το σταθερό.

    inb4 - 2 όποτε παίρνω απόφαση να κάνω καταγγελία στην ΑΔΑΕ, σκέφτομαι μην απολυθεί η/ο ΧΥ τύπισσα/τύπος που πήγε για μεροκάματο.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  10. #4900
    Εγγραφή
    26-01-2018
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αχ... αυτή η επιστροφή πελατών... Έίχα καθημερινά κλήσεις απο το 13888 και πλέον με καλούν απο κινητό, για να επιστρέψω στον ΟΤΕ.

    Ρε παιδιά, λέω ΔΕΝ θέλω σας παρακαλώ μη με καλείτε άλλο, όταν θελήσω θα σας βρώ εγω... Μα κύριε, θα σας δώσουμε δωρεάν το ένα, τζάμπα τη τηλεόραση... κτλ...

    Πέρασα απο διάφορα στάδια (αδιαφορία, ευγένια, εκκνευρισμός, απειλές) πλέον έχω αποδεχτεί ότι το 95% των εισερχομένων μου κλήσεων θα είναι απο τον ΟΤΕ.

    inb4 είναι στο μητρώο του άρθρου 11 το σταθερό.

    inb4 - 2 όποτε παίρνω απόφαση να κάνω καταγγελία στην ΑΔΑΕ, σκέφτομαι μην απολυθεί η/ο ΧΥ τύπισσα/τύπος που πήγε για μεροκάματο.

    Calls Blacklist και έχεις (εχω) το κεφάλι σου ήσυχο! εχω βρει την υγειά μου με αυτο... :P

  11. #4901
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    όποτε παίρνω απόφαση να κάνω καταγγελία στην ΑΔΑΕ, σκέφτομαι μην απολυθεί η/ο ΧΥ τύπισσα/τύπος που πήγε για μεροκάματο.
    Αν ακολουθεί εντολές της εταιρείας δεν κινδυνεύει να απολυθεί. Αν όχι, να απολυθεί!

    Εκτός κι αν σου αρέσει να περνάς τη μέρα σου συνομιλώντας με τους πωλητές του κάθε «ΟΤΕ»..

  12. #4902
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckoul Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν ακολουθεί εντολές της εταιρείας δεν κινδυνεύει να απολυθεί. Αν όχι, να απολυθεί!

    Εκτός κι αν σου αρέσει να περνάς τη μέρα σου συνομιλώντας με τους πωλητές του κάθε «ΟΤΕ»..
    Υπάρχουν κι ορισμένοι που πηγαίνουνε στις 3ωρες, 4ωρες ουρές του ΙΚΑ, για γνωριμίες/γκόμενα. Μην τους απαξιώνεις..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #4903
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Χθες έσβησε το φωτάκι Voice στο ρούτερ και χρειάστηκε 3 φορές επανεκκίνηση, για να ανάψει και πάλι.


    Το Wi-Fi σέρνεται και κάποιες φορές αποσυνδέεται από τις συσκευές κιόλας, ειδικά στο κινητό και δε με αφήνει να μπω ξανά μέσα, για μερικά λεπτά.


    Πριν λίγο, μπήκα με τον υπολογιστή σε σελίδα του Αμερικανικού δημοσίου, για να πληρώσω κάτι και η σελίδα πληρωμής δε φόρτωνε. Τι adblocker έκλεισα, τι refresh έκανα, τίποτα. Μετά έκανα hotspot το κινητό μου (Vodafone 4G+) και σύνδεσα τον υπολογιστή σε αυτό. Η σελίδα τότε άνοιξε κανονικά και πλήρωσα αυτό που ήθελα, χωρίς άλλο πρόβλημα.


    Cyta-ρα 4 ever!

  14. #4904
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κι εγω θα ήθελα να αναφέρω μετα από καιρό χρήσης στο ΖΤΕ μου, οτι το Wi-Fi του ειναι ΜΗ ικανοποιητικό σε μεγάλο βαθμό.

    Κι όσο για τη σύνδεση, ευτυχώς δεν έχω θέματα αλλά κάτι δυσπραγίες σε απογευματινές ώρες τις έχει (Youtube πχ τώρα πάλι, σέρνεται). Όσο κρατήσει, καλά θα είναι.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  15. #4905
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγω θα ήθελα να αναφέρω μετα από καιρό χρήσης στο ΖΤΕ μου, οτι το Wi-Fi του ειναι ΜΗ ικανοποιητικό σε μεγάλο βαθμό.

    Κι όσο για τη σύνδεση, ευτυχώς δεν έχω θέματα αλλά κάτι δυσπραγίες σε απογευματινές ώρες τις έχει (Youtube πχ τώρα πάλι, σέρνεται). Όσο κρατήσει, καλά θα είναι.
    Και εγώ το ZTE έχω αλλά παρήγγειλα το xiaomi router 3 γιατί δε παλεύεται και έχω και κάτι θεματακια
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

Σελ. 327 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 307317322325326327328329332337347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας