Σελ. 323 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 303313318321322323324325328333343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.831-4.845 από 5863
  1. #4831
    Εγγραφή
    16-02-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Crosstalk φίλε μου
    Αυτό εξηγεί και την πτώση στο Max Rate(Up/Down);;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πτώση στις ταχύτητες οφείλεται - κατα τη γνώμη μου - σε 2 λόγους:

    1) Στην διάδοση του DSL. Η παρεμβολή πάει σύννεφο σε επίπεδο χαλκού. Τα πράγματα θα χειροτερέψουν με το super Vectoring.

    2) Στις τσιγκουνιές των παρόχων στα κυκλώματα διασύνδεσης με το εξωτερικό.

    Συνεπώς η μόνη λύση είναι να αντικατασταθεί όλος ο χαλκός με οπτική ίνα;;

  2. #4832
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πιστεύω πώς εάν ο χαλκός του 1950 αντικαθιστούνταν με νεα πολύκλωνα με σωστή θωράκιση, δεν θα υπήρχαν σε τετοιο σημείο παρεμβολές, χαμηλή χωρητικότητα ή γενικά κακή ποιοτητα στο xDSL.

    Μακροπρόθεσμα η αντικατάσταση σε οπτική ίνα θα ήταν μονόδρομος, αλλά προσωπικά μου φαίνεται τεράστιο ως έργο, να έρθει οπτική ίνα στο χώρο κάθε συνδρομητή.

    Θα μπορούσε να γίνει χρήση ασύρματων τεχνολογιών, όπως γίνεται κατα κόρον στο εξωτερικό, εάν οι τιμές ήταν προσιτές.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  3. #4833
    Εγγραφή
    27-08-2016
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του adslgr.com θα ήθελα λοιπόν να σας πω και εγώ την προσωπική μου γνώμη και το λέω αυτό για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις όσο αφορά τον πάροχο τηλεπικοινωνίας σταθερής και ίντερνετ που βρίσκομαι αυτή την στιγμή εδώ και δύο χρόνια τώρα.Ξεκινώντας λοιπόν έχω πάρει γύρω στον ενάμιση μήνα τηλέφωνο συνέχεια στην τεχνική υποστήριξη.Εχω αλλάξει ρούτερ καλώδια τα πάντα έχω κάνει και ουσία καμία έχω συχνές αποσυνδέσεις στην γραμμή κόβεται το ίντερνετ το τηλέφωνο συνέχεια.Δύο φορές που πείρα τηλέφωνο την μία ο υπάλληλος μου το έκλεισε το τηλέφωνο στην άλλη μου είπε να μπαίνω μόνος μου στο ρούτερ και να κάνω αλλαγή στα κανάλια του ρούτερ όλο αυτό λοιπόν η "εταιρεία" το λέει άμεση τεχνική υποστήριξη.Έχω κάνει φυσικά καταγγελία στον ΕΕΤΤ έχω εξηγήσει και επίσεις έχω ζητήσει γραφτώ έτοιμα αποδέσμευσης από την εταιρεία ατελώς από την στιγμή που δεν μου παρέχουν τις υπηρεσίες που έχω υπογράψει και πληρώνω κανονικότητα τους λογαριασμούς στην ώρα τους και φυσικά ζήτησα να μην πληρώσω και των λογαριασμό αυτού του μήνα φυσικά καμία απάντηση ακόμα με προθεσμία απάντησης από τών ΕΕΤΤ μέχρι 7/3/18.Κλείνοντας λοιπόν και χωρίς να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλο μου μιλάω για την εταιρεία CYTA HELLAS τα συμπεράσματα δικά σας.

    Υ.Γ Ζητώ συγγνώμη άμα κούρασα με όλο αυτό το άρθρο αλλά πρέπει να ακούγονται οι γνώμες των ανθρώπων απέναντι σε όλες αυτές τις εταιρείες τηλεφωνίας και ίντερνετ στην Ελλάδα που τάζουν το ένα μετά το άλλο και στο τέλος δεν κάνουν ούτε τα μισά.

  4. #4834
    Εγγραφή
    16-02-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djandreas1992 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του adslgr.com θα ήθελα λοιπόν να σας πω και εγώ την προσωπική μου γνώμη και το λέω αυτό για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις όσο αφορά τον πάροχο τηλεπικοινωνίας σταθερής και ίντερνετ που βρίσκομαι αυτή την στιγμή εδώ και δύο χρόνια τώρα.Ξεκινώντας λοιπόν έχω πάρει γύρω στον ενάμιση μήνα τηλέφωνο συνέχεια στην τεχνική υποστήριξη.Εχω αλλάξει ρούτερ καλώδια τα πάντα έχω κάνει και ουσία καμία έχω συχνές αποσυνδέσεις στην γραμμή κόβεται το ίντερνετ το τηλέφωνο συνέχεια.Δύο φορές που πείρα τηλέφωνο την μία ο υπάλληλος μου το έκλεισε το τηλέφωνο στην άλλη μου είπε να μπαίνω μόνος μου στο ρούτερ και να κάνω αλλαγή στα κανάλια του ρούτερ όλο αυτό λοιπόν η "εταιρεία" το λέει άμεση τεχνική υποστήριξη.Έχω κάνει φυσικά καταγγελία στον ΕΕΤΤ έχω εξηγήσει και επίσεις έχω ζητήσει γραφτώ έτοιμα αποδέσμευσης από την εταιρεία ατελώς από την στιγμή που δεν μου παρέχουν τις υπηρεσίες που έχω υπογράψει και πληρώνω κανονικότητα τους λογαριασμούς στην ώρα τους και φυσικά ζήτησα να μην πληρώσω και των λογαριασμό αυτού του μήνα φυσικά καμία απάντηση ακόμα με προθεσμία απάντησης από τών ΕΕΤΤ μέχρι 7/3/18.Κλείνοντας λοιπόν και χωρίς να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλο μου μιλάω για την εταιρεία CYTA HELLAS τα συμπεράσματα δικά σας.

    Υ.Γ Ζητώ συγγνώμη άμα κούρασα με όλο αυτό το άρθρο αλλά πρέπει να ακούγονται οι γνώμες των ανθρώπων απέναντι σε όλες αυτές τις εταιρείες τηλεφωνίας και ίντερνετ στην Ελλάδα που τάζουν το ένα μετά το άλλο και στο τέλος δεν κάνουν ούτε τα μισά.
    Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη. Η εταιρεία είχε αρχίσει να παραπαίει εδώ και κανα δίμηνο περίπου. Όλα τα προβλήματα γιγαντώθηκαν πιο πολύ μετά την πώληση. Και εγώ έχω συχνές αποσυνδέσεις σε τηλέφωνο και συχνές επανεκκινήσεις στο μοντεμ (πάω να κλείσω μήνα σιγά-σιγά).

  5. #4835
    Εγγραφή
    27-08-2016
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από svartevarg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη. Η εταιρεία είχε αρχίσει να παραπαίει εδώ και κανα δίμηνο περίπου. Όλα τα προβλήματα γιγαντώθηκαν πιο πολύ μετά την πώληση. Και εγώ έχω συχνές αποσυνδέσεις σε τηλέφωνο και συχνές επανεκκινήσεις στο μοντεμ (πάω να κλείσω μήνα σιγά-σιγά).
    Δεν ξέρω το πρώτο τηλεφωνικό αίτημα έγινε δεκτό μου είπαν για να με αποδεσμεύσουν ατελώς το δεύτερο εγγράφως το εξετάζουν ακόμη μου είπαν αλλά σύντομα θα έχω ενημερώσει μακάρι να φύγω να πάω vodafone να ησυχάσει το κεφάλι μου άμα δεν μου είχαν κάνει την προσφορά τότε και με προλάβαινε η vodafone που ήμουν 8 χρόνια συνδρομητής δεν θα έφευγα από εκεί τέλος πάντων σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση να σε καλά.

  6. #4836
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djandreas1992 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω το πρώτο τηλεφωνικό αίτημα έγινε δεκτό μου είπαν για να με αποδεσμεύσουν ατελώς το δεύτερο εγγράφως το εξετάζουν ακόμη μου είπαν αλλά σύντομα θα έχω ενημερώσει μακάρι να φύγω να πάω vodafone να ησυχάσει το κεφάλι μου άμα δεν μου είχαν κάνει την προσφορά τότε και με προλάβαινε η vodafone που ήμουν 8 χρόνια συνδρομητής δεν θα έφευγα από εκεί τέλος πάντων σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση να σε καλά.
    Είσαι σίγουρος ότι είναι θέμα της Cyta και όχι θέμα γραμμής ή απόστασης; Γιατί εάν είναι το δεύτερο, τότε κατά 99,999% σε οποιονδήποτε ενναλακτικό και να πάς, θα έχεις ακριβώς τα ίδια προβλήματα.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  7. #4837
    Εγγραφή
    27-08-2016
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σίγουρος ότι είναι θέμα της Cyta και όχι θέμα γραμμής ή απόστασης; Γιατί εάν είναι το δεύτερο, τότε κατά 99,999% σε οποιονδήποτε ενναλακτικό και να πάς, θα έχεις ακριβώς τα ίδια προβλήματα.
    Είμαι 100% σίγουρος ("Μετά απο έλεγχο των στοιχείων σου, σε ενημερώνουμε ότι το δίκτυό μας βρίσκεται ήδη στην περιοχή σου.
    Η απόσταση απο το πλησιέστερο αστικό κέντρο είναι 649,6 μέτρα.") Και οι γραμμές μου του σπιτιού ελεγμένες από τεχνικό.Πριν που ήμουν κομπλέ και cyta και vodafone είχα συγχρονισμός 19 και έπιανα 15-16-17 ανάλογα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος djandreas1992 : 12-02-18 στις 12:32.

  8. #4838
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Μια χαρα ειναι η αποσταση. Εγω στα 2 χιλιομετρα συγχρονιζω 9-10 (cyta)

  9. #4839
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djandreas1992 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι 100% σίγουρος ("Μετά απο έλεγχο των στοιχείων σου, σε ενημερώνουμε ότι το δίκτυό μας βρίσκεται ήδη στην περιοχή σου.
    Η απόσταση απο το πλησιέστερο αστικό κέντρο είναι 649,6 μέτρα.") Και οι γραμμές μου του σπιτιού ελεγμένες από τεχνικό.Πριν που ήμουν κομπλέ και cyta και vodafone είχα συγχρονισμός 19 και έπιανα 15-16-17 ανάλογα.
    Έχει γίνει συνδυαστικό με ΟΤΕ;
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  10. #4840
    Εγγραφή
    27-08-2016
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει γίνει συνδυαστικό με ΟΤΕ;
    Όταν λες συνδυαστικό με ΟΤΕ τι εννοείς!

  11. #4841
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να ρθει τεχνικός της Cyta μαζί με τεχνικό του ΟΤΕ
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  12. #4842
    Εγγραφή
    27-08-2016
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρθει τεχνικός της Cyta μαζί με τεχνικό του ΟΤΕ
    Όχι γιατί έχω γνωστό που δούλευε στον ΟΤΕ και ελέγξαμε την γραμμή και βασικά το καλοκαίρι που μας πέρασε πέρασαν οπτικές ίνες στην περιοχή με καινούργια καφάο.

  13. #4843
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djandreas1992 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι γιατί έχω γνωστό που δούλευε στον ΟΤΕ και ελέγξαμε την γραμμή και βασικά το καλοκαίρι που μας πέρασε πέρασαν οπτικές ίνες στην περιοχή με καινούργια καφάο.
    Ελέγξατε τη γραμμή πώς; Έχει Analyzer ο γνωστός σου; Σε ποιά σημεία του δικτύου μετρήσατε;
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  14. #4844
    Εγγραφή
    27-08-2016
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελέγξατε τη γραμμή πώς; Έχει Analyzer ο γνωστός σου; Σε ποιά σημεία του δικτύου μετρήσατε;
    Μέτρησε με πόσο συγχρονίζει η γραμμή μου αν υπάρχουν λάθη στην γραμμή CRC κατευθείαν στην κεντρική μπριζα του σπιτιού μου και δεν διαπιστώθηκε κάποια θέμα από εκεί τέλος πάντων όπως και να έχει περιμένω να δω τι θα μου απαντήσουν στην αίτηση να σηκωθώ να φύγω να πάω πάλι vodafone που ήμουν 8 χρόνια υπέρ ευχαριστημένος άμα με είχε προλάβει τότε η vodafone με καλύτερη προσφορά δεν θα έφευγα κιόλας σε ευχαριστώ πολύ πάντως για το ενδιαφέρον που έδειξες να με βοηθήσεις.

  15. #4845
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακροπρόθεσμα η αντικατάσταση σε οπτική ίνα θα ήταν μονόδρομος, αλλά προσωπικά μου φαίνεται τεράστιο ως έργο, να έρθει οπτική ίνα στο χώρο κάθε συνδρομητή.
    Είναι πράγματι ασύλληπτα θηριώδες έργο, δεδομένης της κατάστασης με τους δήμους στη χώρα.

    Αυτό κάνει η Inalan πάντως (χτίζει σιγά-σιγά το δικό της δίκτυο δηλ).

Σελ. 323 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 303313318321322323324325328333343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας